Miškininkai dovanojo eglės šakų

Visoje Lietuvoje, šimto miestų ir miestelių centrinėse aikštėse vakar vyko akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus!“. Akcijos metu padovanota per 100 tūkstančių eglių šakų. Tokia miškininkų akcija skatinama tausoti gamtą.

Jau penktus metus prieš Kalėdas Šilutės miškų urėdijos miškininkai didesnėse gyvenvietėse dovanoja eglių šakų.

Šilutės miškų urėdija prieš šventes eglių šakas nemokamai dalija jau penkeri metai.
Šilutės urėdijos kasmetinė eglės šakų dovanojimo akcija šilutiškių mėgstama ir laukiama. Tai ne tik galimybė gražiau sutikti šventę mažesnes pajamas gaunantiems žmonėms, bet ir proga parsinešti mišku kvepiančią šaką tiems, kurie iš pagarbos gamtai nenori pirkti specialiai kertamų medžių.
Šilutės urėdijos specialistas ryšiams su visuomene Stepas Bairašauskas sakė, kad nė viena šakelė nebuvo nukirsta specialiai Kalėdoms. Visos šakos surinktos iš kirtaviečių ir jeigu nebūtų padovanotos žmonėms, keliautų į biokuro krosnis. Pilnas vešlių eglių šakų sunkvežimis į Šilutę atkeliavo iš Norkaičių girininkijos.
Eglių šakas prie Šilutės kultūros ir pramogų centro dalijo vakar nuo 13 iki 17 val. Nors iš pradžių žmonių buvo daug, tačiau greitai visi apsirūpino ir pasiimti šakos beprieidavo tik vienas kitas. „Paprastai eglių šakų nepritrūkstame, manau, kad ir šį kartą visiems užteks“, – nulydėdamas akimis eglišakiais nešinus žmones, sakė Šilutės urėdas Vaidas Bendaravičius.
Vieną šaką miškininkai padovanojo priėjusiam Šilutės r. savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui. Šis iš pradžių sakė, kad eglučių turi ir darbe, ir namie, tačiau paskui prisiminė, kad turės kam ją perduoti ir paėmė dovanotą šaką.
Eglių šakos buvo dalijamos ir Pagėgiuose, didesnėse gyvenvietėse – Švėkšnoje, Kintuose, Žemaičių Naumiestyje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite