Medicinos reformos reforma Šilutėje

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus (trečias iš kairės)įsitikinęs, kad dviejų medicinos įstaigų sujungimas būtų labai naudingas rajono gyventojams. Šilutės PSPC direktorius Liutauras Indriuška (centre) tik savo klausimais išsidavė, kad sumanymas jungti įstaigas jam kelia abejonių.

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą norima prijungti prie Šilutės ligoninės.
Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis viešai pranešė: prie Šilutės ligoninės planuojama prijungti po vienu stogu veikiančią kitą medicinos įstaigą – Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC).
Šilutės ligoninė – regioninė, priklauso antrinio lygio medicinos įstaigoms.
Šilutės PSPC – pirminio lygio, kur dirba šeimos gydytojai, priklauso Greitosios medicinos pagalbos skyrius, kuris, beje, įstaigai duoda gerų pajamų, kurių prisiduriama ir nuostolingai šeimos gydytojų veiklai finansuoti.

Šis gyvenimas iš „bendro puodo“ – nuolat abejonių ir priekaištų lydimas faktas. Ir šįkart susitikime su medikais meras V. Laurinaitis užsiminė, kad Šilutės PSPC šeimos gydytojų struktūrai išlaikyti jau trūksta pinigų, tad jų imama iš Greitosios medicinos pagalbos skyriaus uždirbtų lėšų. Pastebėta ir tai, kad Šilutėje yra ir privačių šeimos gydytojų centrų, kurie neturi nei skolų, nei papildomų įplaukų iš Greitosios medicinos pagalbos. Beje, visi Šilutės medicinos centrai turi įsigiję arba nuomojasi patalpas. Tai irgi kainuoja, o Šilutės PSPC naudojasi erdviomis patalpomis, kurias Savivaldybė suteikė nemokamai.
Antradienį į Šilutės ligoninės salę susirinko Šilutės PSPC darbuotojai, direktorius Liutauras Indriuška, Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus, vyr. gydytojo pavaduotojas Vytautas Žvirblis. Be mero V. Laurinaičio, atvyko Savivaldybės tarybos nariai Daiva Žebelienė, Alfredas Stasys Nausėda, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus.
Užmojai
Meras V. Laurinaitis pirmiausiai pranešė pasirašęs potvarkį, kad Šilutės ligoninės vyr. gydytoju po surengto konkurso penkerių metų kadencijai vėl paskirtas D. Steponkus. Kita žinia: Šilutės PSPC norima prijungti prie Šilutės ligoninės. Esą apie tai kalbama jau 3-4 metai, dar prieš savivaldos rinkimus meras susitikęs su sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte, taręsis su Seimo nariais Artūru Skardžiumi ir Kęstu Komskiu, Seimo Sveikatos reikalų komiteto atstovais – sulaukta visų pritarimo, kad naudinga ir racionalu sujungti dvi medicinos įstaigas, veikiančias po tuo pačiu stogu.
Verta priminti, kad prieš medicinos reformą taip ir buvo, tačiau išsluoksniavus medicinos paslaugas į pirminį, antrinį, tretinį lygius, Šilutės ligoninė tapo antrinio lygio, atskirtas Šilutės PSPC – pirminio lygio paslaugų teikėjas. Šilutės ligoninė turi konsultacinę polikliniką, Šilutės PSPC – Greitosios medicinos pagalbos skyrių.
Pasidalijus patalpas, tame pačiame pastate dirbančios dvi medicinos įstaigos įsisteigė dvi administracijas, dvi registratūras, o tais pačiais koridoriais vaikščioja tie patys rajono gyventojai, tik ilgiau gaišdami bei su daugiau siuntimų rankose. Kurį laiką ši reforma piktino žmones, tačiau niekas nesikeitė, o kalbos nutilo.
Kiek naudos?
Anot mero V. Laurinaičio, dviejų medicinos įstaigų sujungimas būtų naudingas: po vienu stogu rastųsi didelė įstaiga, pajėgi teikti gyventojams visą paketą būtinų paslaugų: šeimos gydytojų, odontologų, greitosios medicinos pagalbos, gydymo ir slaugos stacionare, skubios pagalbos ir priėmimo, gydytojų specialistų konsultacijų, laboratorinių tyrimų ir t. t. Savivaldybė siūlo pertvarką pradėti jau šių metų pabaigoje, kai Savivaldybės taryba priimtų sprendimą Šilutės PSPC patalpas perduoti Šilutės ligoninei. Reorganizacija pagal įstatymus vyktų etapais. Tai truktų 3-4 mėnesius.
Meras patikino, kad svarbiausias svertas – ekonominis: PSPC šeimos gydytojai neišsilaiko, veikla nuostolinga, ko nėra kituose privačiuose šeimos gydytojų centruose. Abejonių sukėlusi informacija, kaip PSPC skiriami priedai prie atlyginimų gydytojams, slaugytojoms. Per šių metų devynis mėnesius kai kas gavo po kelis tūkstančius eurų, kai kas – po šimtą eurų.

Žinią apie ketinimą Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą jungti prie Šilutės ligoninės medikams pranešė meras Vytautas Laurinaitis.

Žinią apie ketinimą Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą jungti prie Šilutės ligoninės medikams pranešė meras Vytautas Laurinaitis.

V. Laurinaitis teigė, kad PSPC gydytojai, slaugytojos dirbs kaip dirbę, jiems niekas nesikeis. Ir Greitosios medicinos pagalbos skyriuje dirbantys vairuotojai galį turėti daugiau negu po vieną etatą: „Tegul dirba ir užsidirba kuo daugiau savo rajono gyventojai, o ne iš kitų kraštų. Kodėl Greitosios medicinos pagalbos skyriuje vairuotojų atlyginimai mažesni už Lietuvos vidurkį? Turi nemažėti ir gydytojų, ir slaugytojų atlyginimai, – kalbėjo meras. – Mes prisiimame atsakomybę, nenorime destrukcijos, pertvarka nesiejama nei su PSPC vadovo nesusikalbėjimu su mumis, nei su vadovo ir jo pavaldinių nesutarimais. Čia ne tas atvejis“.
V. Laurinaitis akcentavo, kad permainas lemia tik ekonominiai svertai ir noras turėti stiprią regioninę Šilutės ligoninę – įstaigą, kuri teiktų gyventojams visas būtinas paslaugas ir žmonėms nereikėtų blaškytis po kelias įstaigas. Šių metų Šilutės ligoninės 9 mėnesių veiklos rezultatas – teigiamas, yra apie 146 tūkst. eurų pelno.
Pritarimai ir prieštaravimai
Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D. Steponkus sakė dirbąs jau 22 metus, dviejų medicinos įstaigų jungimą į vieną pavadino teisingu žingsniu: bendromis pastangomis pavykę Šilutės ligoninei gauti regioninės statusą, įstaiga tik sustiprėtų, jeigu būtų prijungtas PSPC, o gydytojai ir slaugytojos dirbtų kaip dirbę. Visiems kartu pavyktų gerokai išplėstą Šilutės ligoninę padaryti dar konkurencingesnę.
D. Steponkus priminė, jog Slaugos ir palaikomojo gydymo lovos anksčiau priklausė PSPC, o kai šis skyrius atiteko ligoninei, jis buvo išplėstas, teikia daugiau paslaugų ir niekam nuo to nėra blogiau.
PSPC vyr. finansininkė Irena Gabietienė priekaištavo merui, jog žadėjęs viena, daro kita: „Kaip jumis tikėti?“ Šalia jos atokiai nuo savo kolektyvo prisėdęs PSPC direktorius L. Indriuška irgi turėjo klausimų: ar prie ligoninės jungs ir kitus Savivaldybei priklausančius PSPC, ambulatorijas?
Meras atsakė, kad priklausys nuo to, kaip seksis. L. Indriuška priminė, kad ir Šilutės ligoninės Akušerijos skyrius esąs nuostolingas, esą kitų skyrių, kurie išlaikomi kitų sąskaita. Meras atsakė, kad regioninė Šilutės ligoninė turi išsaugoti visus skyrius, nes ko atsisakoma, ką panaikina, to jau ir negrąžina – yra nemažai pavyzdžių švietimo sistemoje, kai pertvarkomų mokyklų pamažu nebeliko.
PSPC vyr. finansininkė I. Gabietienė dar teiravosi, ar po pertvarkos Šilutės ligoninėje visi pinigai neatsidurs viename krepšyje? Meras atsakė, kad medikų algos turi būti aiškios, be jokių nesuprantamų priedų, nepaaiškinamų dydžių. M. Bartkus įsiterpė, kad Ligonių kasa skiria lėšų šeimos gydytojų veiklai, greitajai medicinos pagalbai, ligoninei – kiekviena sritis yra reikalinga, turi funkcionuoti ir atlikti tai, ką privalo.
Toliau dviejų įstaigų sujungimo tikslingumą svarstys stebėtojų tarybos, Savivaldybės tarybos komitetai, galutinį sprendimą pradėti pertvarką turi priimti Savivaldybės taryba.

Stasė SKUTULIENĖ

ligonine.90.aktua

2 komentarai

  • Pacientas

    Pritariu jungimui – bus mažiau administracijų. Rajone žmonių labai sumažėjo ir mažėja.Rajono tarybos narių iš 27 liko 25. Kodėl nemažinama savivaldybeje tarnautojų? O Šilutėje yra 4 šeimos gydytojų centrai, iš jų 3 privatūs ir šitas PSPC Savivaldybes. Gali šito nelikti iš viso, būtų dar taupiau, nes gyventojų labai mažai yra.

  • PB

    Labai objektyvus straipsnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite