Medicinos įstaigų sujungimui pritarė ne visi Tarybos nariai

Paskutiniame šiais metais Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta sutikti, kad nuo 2016 m. birželio 1 d. būtų reorganizuotas Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras, jį prijungiant prie Šilutės ligoninės.

Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl sutikimo reorganizuoti Savivaldybės VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą prijungiant jį prie Šilutės ligoninės, komitetuose sukėlė nemažai diskusijų.

Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl sutikimo reorganizuoti Savivaldybės VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą prijungiant jį prie Šilutės ligoninės, komitetuose sukėlė nemažai diskusijų.

 

Iki sausio 15 d. Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus įpareigotas parengti naujus Šilutės ligoninės įstatus. Iki tos pačios datos D. Steponkus ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Liutauras Indriuška turi parengti ir viešai paskelbti reorganizacijos aprašą, jį pateikti Juridinių asmenų registrui.
L. Indriuška teisės aktų nustatyta tvarka turi įspėti centro darbuotojus apie darbo sąlygų pasikeitimą arba atleidimą iš darbo.

Kilo diskusijų

Šis tarybos sprendimo projektas vieną Savivaldybės viešąją įstaigą „Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras“ prijungti prie kitos viešosios įstaigos „Šilutės ligoninė“ Tarybos komitetų posėdžiuose sukėlė nemažai diskusijų.
Tarybos sprendimo projektą komitetuose pristatė Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus. Jis tikino, kad teisinių trukdžių tokiam organizavimui nėra. Kaip vieną iš prielaidų įstaigoms sujungti Savivaldybės gydytojas nurodė spartų gyventojų skaičiaus sumažėjimą. Anot M. Bartkaus, Šilutės rajono gyventojų skaičius sumažėjo iki 41 tūkst., tad Savivaldybei turėti dvi gydymo įstaigas tampa per didele prabanga.
Reorganizavus asmens sveikatos priežiūros įstaigas jas sujungiant būdu galima atsisakyti kai kurių paslaugų (pavyzdžiui, laboratorijų, registratūrų) dubliavimosi, sumažėtų administravimo išlaidų, būtų įdiegta bendra pacientų duomenų saugojimo ir registravimo sistema, gerėtų sąlygos specialistams pritraukti dirbti sveikatos priežiūros įstaigoje, didinant rezidentūros studijų finansavimą, didėtų galimybės padidinti medicinos personalo atlyginimus. Pirminės sveikatos priežiūros centrą jungiant prie VšĮ Šilutės ligoninės, bus sukurta konkurencinga, racionaliai naudojanti žmoniškuosius ir finansinius resursus įstaiga.
Tokie argumentai buvo išdėstyti tarybos nariams parengtame aiškinamajame rašte, bet tai ne visus įtikino. Ilgiausiai diskusijos dėl šio projekto truko Ekonomikos ir finansų komitete.

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus įdėjo daug pastangų, bandydamas įrodyti, kad būtina sujungti dvi gydymo įstaigas.

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus įdėjo daug pastangų, bandydamas įrodyti, kad būtina sujungti dvi gydymo įstaigas.

Pasigedo ekonominės naudos skaičiavimų

Tarybos narys Zigmantas Jaunius atkreipė dėmesį, kad aiškinamajame rašte nepateikta nė vieno skaičiaus, nėra ekonominio reorganizacijos pagrindimo.
„Jeigu norime sutaupyti, kodėl nekalbame apie ambulatorijas seniūnijose? Kiek bus sutaupyta pinigų? Kiek žmonių reikės atleisti? Kiek bus išmokėta išeitinių pašalpų? Ar gausime ligonių kasų finansavimą? Ar turime stebėtojų tarybos pritarimą?“ – teiravosi tarybos narys Z. Jaunius. Politikas stebėjosi, kad, skirtingai nuo didžiųjų medicinos įstaigų, ambulatorijos neskuba pateikti duomenų apie darbuotojų atlyginimus.
Atsakydamas Savivaldybės gydytojas tvirtino, kad stebėtojų taryba siūlo šį klausimą svarstyti Tarybai. Pasak M. Bartkaus, darbo grupė bus sukurta kitų metų pradžioje. Bendradarbiaujant su ja bus parengti ir ekonominiai skaičiavimai. Gydytojas tvirtino, kad dabar reikalingas tik politinis sutikimas imtis reorganizacijos, o įstaigų sujungimo detalės bus derinamos vėliau. Esą panašiu keliu eina ir kitų savivaldybių gydymo įstaigos.
Ekonomikos komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas tvirtino, kad dabartinė dvivaldystė esanti kvaila, reikia veikti ryžtingai. Anot jo, praeitos kadencijos Tarybos nariai jau pasimokė, kai žaisdami pliuralizmą teiravosi įvairių nuomonių dėl meno mokyklos perkėlimo. Pasak S. Kazlausko, tada buvo prarasta nemažai laiko, o geriausio sprendimo taip ir nepasiekta.
Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis sakė, kad jam sunkiai suprantama būsimo sprendimo nauda. „Kokią naudą iš to pasikeitimo gausiu aš, kaip paslaugos vartotojas?“ – retoriškai klausė jis. Tarybos narys Algis Bekeris prisiminė, kad panašios diskusijos kilo, kai buvo kuriamos viešosios įstaigos Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras ir Šilutės ligoninė. Tada taip pat buvo daug nepasitenkinimo ir abejonių.

Ar tai padės išsaugoti ligoninę?

Savo žodį tarė ir administracijos vadovai.
Bandydamas įtikinti Ekonomikos ir finansų komiteto narius pritarti sprendimui jungti gydymo įstaigas, administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad tai padės sustiprinti ir apsaugoti nuo uždarymo Šilutės ligoninę. Jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis siūlė labiau žiūrėti ne į finansinę reorganizacijos naudą, o į pacientų poreikius. Visų Ekonomikos ir finansų komiteto narių įtikinti nepavyko, tačiau balsuojant balsų dauguma nutartą projektą teikti svarstymui.
Ne mažiau aštrios diskusijos dėl gydymo įstaigų sujungimo vyko ir Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. Pranešėjas M. Bartkus sulaukė labai panašių klausimų kaip ir Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje. Kadangi šiame komitete mažiau narių, tai ir diskusijos buvo trumpesnės.

Taryba priėmė sprendimą

Tarybos posėdyje sprendimo projektas „Dėl sutikimo reorganizuoti Šilutės rajono savivaldybės viešąją įstaigą Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą prijungiant prie viešosios įstaigos Šilutės ligoninės“ priimtas 15 tarybos narių jam pritarus, o 8 balsavus prieš. Susilaikiusių nebuvo.
Tarybos posėdyje šį projektą pristatęs Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas pripažino, kad komitete jo svarstymas užtruko ilgiausiai. Kurie šiam sprendimui nepritarė, savo nuomonę grindė jo skubotumu ir ekonominio pagrindimo nebuvimu. Pats S. Kazlauskas tvirtino manąs, kad viename kieme dviejų tokių giminingų struktūrų nereikia.
Tarybos narys Algirdas Gečas perskaitė opozicijos pareiškimą, kad sprendimo projektas neturi aiškaus teisinio pagrindo ir iš esmės prieštarauja LR Sveikatos įstaigų reformos tikslams bei Šilutės rajono savivaldybės strateginiam plėtros planui. Pareiškimą pasirašę opozicijos atstovai nepritarė Tarybos sprendimui ir siūlė laukti ekspertų vertinimo.
Kitas pareiškimą pasirašęs Tarybos narys Arūnas Kurlianskas tvirtino, kad visi šie sprendimai beverčiai, nes Šilutės ligoninė vis vien būsianti prijungta prie kurios nors Klaipėdos ligoninės. Kas žino, gal šis Tarybos narys turi aiškiaregio galių?..

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

 • Jurgis

  Klausimas?Kas pirminis?”Pirminės sveikatos priežiūros centras”ar “Šilutės ligoninė”?Koks bus naujas pavadinimas gydymo įstaigos?Supratot?Ką prie ko jungti?

  • Savas

   Siūlau ligoninę prijungti prie PSPC, o L. Indriušką pastatyti vyriausiuoju daktaru. Pagaliau laikas ir jam pabūti.

 • P.B.

  Meras susitikime su PSPC kalbėjo, kad žmonės nebus atleisti. Bet dabar pagal Kazlauską akivaizdu, kad bus atleidžiami žmonės. Mano nuomone visos lėšos PSPC ir ligoninė gauna iš ligonių kasų, o ne iš savivaldybės. Tad nesuprantu ką Kazlauskas sutaupys. Yra du variantai. Arba norima išsaugoti Steponkaus vietą arba bus saugoma ligoninės statistika. Nebebus išrašomi siuntimą į didmiesčius, o vos ne priverstinai visus nukreips pas Šilutės ligoninės gydytojus. Čia ir klausimas kur tą konkurencija ir kokybę. Mano aiškiaregystės tokia, kad iš PSPC klientai išeis į privačius centrus. Ir gausis taip kaip visada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Taip pat skaitykite