Medicinos įstaigų sujungimui pritarė ne visi Tarybos nariai

Paskutiniame šiais metais Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta sutikti, kad nuo 2016 m. birželio 1 d. būtų reorganizuotas Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras, jį prijungiant prie Šilutės ligoninės.

Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl sutikimo reorganizuoti Savivaldybės VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą prijungiant jį prie Šilutės ligoninės, komitetuose sukėlė nemažai diskusijų.

Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl sutikimo reorganizuoti Savivaldybės VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą prijungiant jį prie Šilutės ligoninės, komitetuose sukėlė nemažai diskusijų.

 

Iki sausio 15 d. Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus įpareigotas parengti naujus Šilutės ligoninės įstatus. Iki tos pačios datos D. Steponkus ir Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Liutauras Indriuška turi parengti ir viešai paskelbti reorganizacijos aprašą, jį pateikti Juridinių asmenų registrui.
L. Indriuška teisės aktų nustatyta tvarka turi įspėti centro darbuotojus apie darbo sąlygų pasikeitimą arba atleidimą iš darbo.

Kilo diskusijų

Šis tarybos sprendimo projektas vieną Savivaldybės viešąją įstaigą „Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras“ prijungti prie kitos viešosios įstaigos „Šilutės ligoninė“ Tarybos komitetų posėdžiuose sukėlė nemažai diskusijų.
Tarybos sprendimo projektą komitetuose pristatė Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus. Jis tikino, kad teisinių trukdžių tokiam organizavimui nėra. Kaip vieną iš prielaidų įstaigoms sujungti Savivaldybės gydytojas nurodė spartų gyventojų skaičiaus sumažėjimą. Anot M. Bartkaus, Šilutės rajono gyventojų skaičius sumažėjo iki 41 tūkst., tad Savivaldybei turėti dvi gydymo įstaigas tampa per didele prabanga.
Reorganizavus asmens sveikatos priežiūros įstaigas jas sujungiant būdu galima atsisakyti kai kurių paslaugų (pavyzdžiui, laboratorijų, registratūrų) dubliavimosi, sumažėtų administravimo išlaidų, būtų įdiegta bendra pacientų duomenų saugojimo ir registravimo sistema, gerėtų sąlygos specialistams pritraukti dirbti sveikatos priežiūros įstaigoje, didinant rezidentūros studijų finansavimą, didėtų galimybės padidinti medicinos personalo atlyginimus. Pirminės sveikatos priežiūros centrą jungiant prie VšĮ Šilutės ligoninės, bus sukurta konkurencinga, racionaliai naudojanti žmoniškuosius ir finansinius resursus įstaiga.
Tokie argumentai buvo išdėstyti tarybos nariams parengtame aiškinamajame rašte, bet tai ne visus įtikino. Ilgiausiai diskusijos dėl šio projekto truko Ekonomikos ir finansų komitete.

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus įdėjo daug pastangų, bandydamas įrodyti, kad būtina sujungti dvi gydymo įstaigas.

Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus įdėjo daug pastangų, bandydamas įrodyti, kad būtina sujungti dvi gydymo įstaigas.

Pasigedo ekonominės naudos skaičiavimų

Tarybos narys Zigmantas Jaunius atkreipė dėmesį, kad aiškinamajame rašte nepateikta nė vieno skaičiaus, nėra ekonominio reorganizacijos pagrindimo.
„Jeigu norime sutaupyti, kodėl nekalbame apie ambulatorijas seniūnijose? Kiek bus sutaupyta pinigų? Kiek žmonių reikės atleisti? Kiek bus išmokėta išeitinių pašalpų? Ar gausime ligonių kasų finansavimą? Ar turime stebėtojų tarybos pritarimą?“ – teiravosi tarybos narys Z. Jaunius. Politikas stebėjosi, kad, skirtingai nuo didžiųjų medicinos įstaigų, ambulatorijos neskuba pateikti duomenų apie darbuotojų atlyginimus.
Atsakydamas Savivaldybės gydytojas tvirtino, kad stebėtojų taryba siūlo šį klausimą svarstyti Tarybai. Pasak M. Bartkaus, darbo grupė bus sukurta kitų metų pradžioje. Bendradarbiaujant su ja bus parengti ir ekonominiai skaičiavimai. Gydytojas tvirtino, kad dabar reikalingas tik politinis sutikimas imtis reorganizacijos, o įstaigų sujungimo detalės bus derinamos vėliau. Esą panašiu keliu eina ir kitų savivaldybių gydymo įstaigos.
Ekonomikos komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas tvirtino, kad dabartinė dvivaldystė esanti kvaila, reikia veikti ryžtingai. Anot jo, praeitos kadencijos Tarybos nariai jau pasimokė, kai žaisdami pliuralizmą teiravosi įvairių nuomonių dėl meno mokyklos perkėlimo. Pasak S. Kazlausko, tada buvo prarasta nemažai laiko, o geriausio sprendimo taip ir nepasiekta.
Tarybos narys Raimundas Ambrozaitis sakė, kad jam sunkiai suprantama būsimo sprendimo nauda. „Kokią naudą iš to pasikeitimo gausiu aš, kaip paslaugos vartotojas?“ – retoriškai klausė jis. Tarybos narys Algis Bekeris prisiminė, kad panašios diskusijos kilo, kai buvo kuriamos viešosios įstaigos Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras ir Šilutės ligoninė. Tada taip pat buvo daug nepasitenkinimo ir abejonių.

Ar tai padės išsaugoti ligoninę?

Savo žodį tarė ir administracijos vadovai.
Bandydamas įtikinti Ekonomikos ir finansų komiteto narius pritarti sprendimui jungti gydymo įstaigas, administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad tai padės sustiprinti ir apsaugoti nuo uždarymo Šilutės ligoninę. Jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis siūlė labiau žiūrėti ne į finansinę reorganizacijos naudą, o į pacientų poreikius. Visų Ekonomikos ir finansų komiteto narių įtikinti nepavyko, tačiau balsuojant balsų dauguma nutartą projektą teikti svarstymui.
Ne mažiau aštrios diskusijos dėl gydymo įstaigų sujungimo vyko ir Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. Pranešėjas M. Bartkus sulaukė labai panašių klausimų kaip ir Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje. Kadangi šiame komitete mažiau narių, tai ir diskusijos buvo trumpesnės.

Taryba priėmė sprendimą

Tarybos posėdyje sprendimo projektas „Dėl sutikimo reorganizuoti Šilutės rajono savivaldybės viešąją įstaigą Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą prijungiant prie viešosios įstaigos Šilutės ligoninės“ priimtas 15 tarybos narių jam pritarus, o 8 balsavus prieš. Susilaikiusių nebuvo.
Tarybos posėdyje šį projektą pristatęs Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas pripažino, kad komitete jo svarstymas užtruko ilgiausiai. Kurie šiam sprendimui nepritarė, savo nuomonę grindė jo skubotumu ir ekonominio pagrindimo nebuvimu. Pats S. Kazlauskas tvirtino manąs, kad viename kieme dviejų tokių giminingų struktūrų nereikia.
Tarybos narys Algirdas Gečas perskaitė opozicijos pareiškimą, kad sprendimo projektas neturi aiškaus teisinio pagrindo ir iš esmės prieštarauja LR Sveikatos įstaigų reformos tikslams bei Šilutės rajono savivaldybės strateginiam plėtros planui. Pareiškimą pasirašę opozicijos atstovai nepritarė Tarybos sprendimui ir siūlė laukti ekspertų vertinimo.
Kitas pareiškimą pasirašęs Tarybos narys Arūnas Kurlianskas tvirtino, kad visi šie sprendimai beverčiai, nes Šilutės ligoninė vis vien būsianti prijungta prie kurios nors Klaipėdos ligoninės. Kas žino, gal šis Tarybos narys turi aiškiaregio galių?..

Vaidotas VILKAS

3 komentarai

 • Jurgis

  Klausimas?Kas pirminis?”Pirminės sveikatos priežiūros centras”ar “Šilutės ligoninė”?Koks bus naujas pavadinimas gydymo įstaigos?Supratot?Ką prie ko jungti?

  • Savas

   Siūlau ligoninę prijungti prie PSPC, o L. Indriušką pastatyti vyriausiuoju daktaru. Pagaliau laikas ir jam pabūti.

 • P.B.

  Meras susitikime su PSPC kalbėjo, kad žmonės nebus atleisti. Bet dabar pagal Kazlauską akivaizdu, kad bus atleidžiami žmonės. Mano nuomone visos lėšos PSPC ir ligoninė gauna iš ligonių kasų, o ne iš savivaldybės. Tad nesuprantu ką Kazlauskas sutaupys. Yra du variantai. Arba norima išsaugoti Steponkaus vietą arba bus saugoma ligoninės statistika. Nebebus išrašomi siuntimą į didmiesčius, o vos ne priverstinai visus nukreips pas Šilutės ligoninės gydytojus. Čia ir klausimas kur tą konkurencija ir kokybę. Mano aiškiaregystės tokia, kad iš PSPC klientai išeis į privačius centrus. Ir gausis taip kaip visada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite