Mažosios Lietuvos paveikslų sodas pasipuošė velykiniais margučiais

Artėjant gražiausiai pavasario šventei, Šv. Velykoms, Mažosios Lietuvos paveikslų sode augančios rojaus obelaitės pasipuošė velykiniais margučiais.

Bitėnuose gyvuojantis Martyno Jankaus muziejus balandžio 11-16 d. kvietė Pagėgių krašto bendruomenes, organizacijas, ugdymo įstaigas ir iniciatyvius, kūrybingus asmenis į akciją „Švęskime Velykas kartu!“.

Pirmą kartą šią akciją organizavęs muziejus nesitikėjo tokio aktyvaus įstaigų ir bendruomenių įsitraukimo. Per akcijai skirtą laiką, Mažosios Lietuvos paveikslų sode įvairiomis technikomis išmargintais velykiniais margučiais, apkabinta septyniolika medelių.

Prie iniciatyvos prisijungė 28 Pagėgių savivaldybės įstaigos, bendruomenės ir organizacijos. Visiems norintiems medelių nebūtų užtekę, tad kai kurias įstaigas teko jungti ir skirti vieną bendrą medį. Tačiau kiekvieno Margučių medžio autorystė pažymėta  specialia  lentele su pavadinimu.

Kol įstaigos puošė savo Margučių medžius, muziejaus darbuotojai visus vaišino ant laužo virta liepžiedžių arbata su medumi, kurio parūpino Pagėgių krašto bitininkų draugija.

Ši akcija sulaukė Tauragės kabelinės televizijos susidomėjimo. Atvykę žurnalistai kalbino muziejaus direktorę Liudviką Burzdžiuvienę, prašė papasakoti, kaip gimė ši idėja. Įspūdžiais pasidalijo įvairių bendruomenių, įmonių ir organizacijų nariai.

Reportažą bus galima pamatyti laidoje „Miesto ritmas“.

Nuoroda į reportažą ČIA:  

Lankydamasis velykiniame sode Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius pasidžiaugė, kad ši akcija suvienijo savivaldybės bendruomenes, seniūnijas, ugdymo ir kitas įstaigas. Meras sakė besitikintis,  jog visų kartu kuriamas grožis pritrauks daugiau lankytojų į Pagėgių kraštą, o šią akciją būtų galima padaryti tradicine.

Ieškantys spalvingų įspūdžių velykiniais Margučių medžiais galės džiaugtis iki Atvelykio, balandžio 24 d.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios iniciatyvos kuriant Velykų sodą ir linki gražių ir šiltų Šv. Velykų.

Straipsnio ir nuotraukų autorė – Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus

vyr. rinkinių saugotoja Lina Macijauskienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite