Mažosios Lietuvos paveikslų sodas pasipuošė velykiniais margučiais

Artėjant gražiausiai pavasario šventei, Šv. Velykoms, Mažosios Lietuvos paveikslų sode augančios rojaus obelaitės pasipuošė velykiniais margučiais.

Bitėnuose gyvuojantis Martyno Jankaus muziejus balandžio 11-16 d. kvietė Pagėgių krašto bendruomenes, organizacijas, ugdymo įstaigas ir iniciatyvius, kūrybingus asmenis į akciją „Švęskime Velykas kartu!“.

Pirmą kartą šią akciją organizavęs muziejus nesitikėjo tokio aktyvaus įstaigų ir bendruomenių įsitraukimo. Per akcijai skirtą laiką, Mažosios Lietuvos paveikslų sode įvairiomis technikomis išmargintais velykiniais margučiais, apkabinta septyniolika medelių.

Prie iniciatyvos prisijungė 28 Pagėgių savivaldybės įstaigos, bendruomenės ir organizacijos. Visiems norintiems medelių nebūtų užtekę, tad kai kurias įstaigas teko jungti ir skirti vieną bendrą medį. Tačiau kiekvieno Margučių medžio autorystė pažymėta  specialia  lentele su pavadinimu.

Kol įstaigos puošė savo Margučių medžius, muziejaus darbuotojai visus vaišino ant laužo virta liepžiedžių arbata su medumi, kurio parūpino Pagėgių krašto bitininkų draugija.

Ši akcija sulaukė Tauragės kabelinės televizijos susidomėjimo. Atvykę žurnalistai kalbino muziejaus direktorę Liudviką Burzdžiuvienę, prašė papasakoti, kaip gimė ši idėja. Įspūdžiais pasidalijo įvairių bendruomenių, įmonių ir organizacijų nariai.

Reportažą bus galima pamatyti laidoje „Miesto ritmas“.

Nuoroda į reportažą ČIA:  

Lankydamasis velykiniame sode Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius pasidžiaugė, kad ši akcija suvienijo savivaldybės bendruomenes, seniūnijas, ugdymo ir kitas įstaigas. Meras sakė besitikintis,  jog visų kartu kuriamas grožis pritrauks daugiau lankytojų į Pagėgių kraštą, o šią akciją būtų galima padaryti tradicine.

Ieškantys spalvingų įspūdžių velykiniais Margučių medžiais galės džiaugtis iki Atvelykio, balandžio 24 d.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios iniciatyvos kuriant Velykų sodą ir linki gražių ir šiltų Šv. Velykų.

Straipsnio ir nuotraukų autorė – Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus

vyr. rinkinių saugotoja Lina Macijauskienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Skulptūra primena: prietaisų gausa namuose nerodo nei galios, nei išminties

Džiaugdamiesi technologijų privalumais turime būti atsakingi už tai, kaip ir kiek vartojame, o taip pat ir kokiu būdu su turimais prietaisais atsisveikiname. Susimąstyti apie tai kviečia neseniai sumontuota skulptūra Vilniaus centre šalia Neries įsikūrusio prekybos centro pašonėje. Ši gausiai lankoma sostinės vieta – Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) kartu su žinomu skulptoriumi Martynu Gaubu projekto nauja stotelė. Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai sukurta skulptūra #ape_tit vaizduoja ant elektronikos prietaisų krūvos įsitaisiusią žmogbeždžionę su karūna. Kūrinio idėją padiktavo vartotojų elgsenos tyrimai „Skulptūra norime

ECCO batai: stiliaus, patogumo ir kokybės derinys

Ieškant patogios avalynės ECCO prekės ženklas neabejotinai laikomas vienu iš šios kategorijos lyderių. ECCO garsėja kaip išskirtinės avalynės gamintoja, kuri pirmenybę teikia patogumui, stiliui ir ilgaamžiškumui. Todėl ECCO tapo išrankių vartotojų visame pasaulyje pasirinkimu. Kuo ypatingi ECCO prekės ženklo batai? Visų pirma, šis prekės ženklas daug dėmesio skiria patogumui. ECCO kuria batus, daug dėmesio skirdami detalėms, naudodami aukštos kokybės medžiagas ir novatoriškas technologijas. Tai užtikrina puikų prigludimą ir komfortą. Įmonė garsėja savo įsipareigojimu anatominiam dizainui – kuria batus, kurie atitinka

Trys TOP idėjos vasaros stiliui

Vasara atneša malonumą, saulę ir galimybę eksperimentuoti su savo drabužių stiliumi. Tai puiki proga išleisti į laisvę savo kūrybiškumą ir atrasti naujas mados tendencijas. Jei ieškote šviežių idėjų, kaip atnaujinti savo vasaros garderobą, pateikiame tris TOP idėjas, kurios padės jums išsiskirti ir nuostabiai pasirodyti šią vasarą. 1. Žaismingas maxi suknelių stilius Maxi suknelės yra neatsiejama vasaros garderobo dalis, suteikianti švelnumo ir elegancijos. Šią vasarą žaismingas maxi suknelių stilius tampa itin populiarus. Drąsiai rinkitės drabužį su ryškiais spalvotais raštais ar net

Higienos institutas informuoja: prasidėjo maudymosi sezonas

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras (HI SSC) informuoja, kad birželio 1 d. Lietuvoje prasidėjo maudymosi sezonas, kuris tęsis iki rugsėjo 15 d. Tiria kas dvi savaites Ne anksčiau kaip 10 dienų iki maudymosi sezono pradžios turi būti atliekami ir reguliariai kas dvi savaites kartojami maudyklų vandens kokybės tyrimai (birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiais, iki rugsėjo 15 d.). Savivaldybių institucijos gali koreguoti tiek maudymosi sezono pradžią, tiek pabaigą, atsižvelgdamos į besimaudančiųjų skaičių. Nustačius, kad vanduo neatitinka higienos normos reikalavimų, turi būti atliekami

Taip pat skaitykite