Mažosios Lietuvos paveikslų sodas pasipuošė velykiniais margučiais

Artėjant gražiausiai pavasario šventei, Šv. Velykoms, Mažosios Lietuvos paveikslų sode augančios rojaus obelaitės pasipuošė velykiniais margučiais.

Bitėnuose gyvuojantis Martyno Jankaus muziejus balandžio 11-16 d. kvietė Pagėgių krašto bendruomenes, organizacijas, ugdymo įstaigas ir iniciatyvius, kūrybingus asmenis į akciją „Švęskime Velykas kartu!“.

Pirmą kartą šią akciją organizavęs muziejus nesitikėjo tokio aktyvaus įstaigų ir bendruomenių įsitraukimo. Per akcijai skirtą laiką, Mažosios Lietuvos paveikslų sode įvairiomis technikomis išmargintais velykiniais margučiais, apkabinta septyniolika medelių.

Prie iniciatyvos prisijungė 28 Pagėgių savivaldybės įstaigos, bendruomenės ir organizacijos. Visiems norintiems medelių nebūtų užtekę, tad kai kurias įstaigas teko jungti ir skirti vieną bendrą medį. Tačiau kiekvieno Margučių medžio autorystė pažymėta  specialia  lentele su pavadinimu.

Kol įstaigos puošė savo Margučių medžius, muziejaus darbuotojai visus vaišino ant laužo virta liepžiedžių arbata su medumi, kurio parūpino Pagėgių krašto bitininkų draugija.

Ši akcija sulaukė Tauragės kabelinės televizijos susidomėjimo. Atvykę žurnalistai kalbino muziejaus direktorę Liudviką Burzdžiuvienę, prašė papasakoti, kaip gimė ši idėja. Įspūdžiais pasidalijo įvairių bendruomenių, įmonių ir organizacijų nariai.

Reportažą bus galima pamatyti laidoje „Miesto ritmas“.

Nuoroda į reportažą ČIA:  

Lankydamasis velykiniame sode Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius pasidžiaugė, kad ši akcija suvienijo savivaldybės bendruomenes, seniūnijas, ugdymo ir kitas įstaigas. Meras sakė besitikintis,  jog visų kartu kuriamas grožis pritrauks daugiau lankytojų į Pagėgių kraštą, o šią akciją būtų galima padaryti tradicine.

Ieškantys spalvingų įspūdžių velykiniais Margučių medžiais galės džiaugtis iki Atvelykio, balandžio 24 d.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios iniciatyvos kuriant Velykų sodą ir linki gražių ir šiltų Šv. Velykų.

Straipsnio ir nuotraukų autorė – Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus

vyr. rinkinių saugotoja Lina Macijauskienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite