Mažosios Lietuvos paveikslų sodas pasipuošė velykiniais margučiais

Artėjant gražiausiai pavasario šventei, Šv. Velykoms, Mažosios Lietuvos paveikslų sode augančios rojaus obelaitės pasipuošė velykiniais margučiais.

Bitėnuose gyvuojantis Martyno Jankaus muziejus balandžio 11-16 d. kvietė Pagėgių krašto bendruomenes, organizacijas, ugdymo įstaigas ir iniciatyvius, kūrybingus asmenis į akciją „Švęskime Velykas kartu!“.

Pirmą kartą šią akciją organizavęs muziejus nesitikėjo tokio aktyvaus įstaigų ir bendruomenių įsitraukimo. Per akcijai skirtą laiką, Mažosios Lietuvos paveikslų sode įvairiomis technikomis išmargintais velykiniais margučiais, apkabinta septyniolika medelių.

Prie iniciatyvos prisijungė 28 Pagėgių savivaldybės įstaigos, bendruomenės ir organizacijos. Visiems norintiems medelių nebūtų užtekę, tad kai kurias įstaigas teko jungti ir skirti vieną bendrą medį. Tačiau kiekvieno Margučių medžio autorystė pažymėta  specialia  lentele su pavadinimu.

Kol įstaigos puošė savo Margučių medžius, muziejaus darbuotojai visus vaišino ant laužo virta liepžiedžių arbata su medumi, kurio parūpino Pagėgių krašto bitininkų draugija.

Ši akcija sulaukė Tauragės kabelinės televizijos susidomėjimo. Atvykę žurnalistai kalbino muziejaus direktorę Liudviką Burzdžiuvienę, prašė papasakoti, kaip gimė ši idėja. Įspūdžiais pasidalijo įvairių bendruomenių, įmonių ir organizacijų nariai.

Reportažą bus galima pamatyti laidoje „Miesto ritmas“.

Nuoroda į reportažą ČIA:  

Lankydamasis velykiniame sode Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius pasidžiaugė, kad ši akcija suvienijo savivaldybės bendruomenes, seniūnijas, ugdymo ir kitas įstaigas. Meras sakė besitikintis,  jog visų kartu kuriamas grožis pritrauks daugiau lankytojų į Pagėgių kraštą, o šią akciją būtų galima padaryti tradicine.

Ieškantys spalvingų įspūdžių velykiniais Margučių medžiais galės džiaugtis iki Atvelykio, balandžio 24 d.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus dėkoja visiems prisidėjusiems prie šios iniciatyvos kuriant Velykų sodą ir linki gražių ir šiltų Šv. Velykų.

Straipsnio ir nuotraukų autorė – Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus

vyr. rinkinių saugotoja Lina Macijauskienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite