Mažinti Savivaldybės darbuotojų nevalia!

Dvi savaites su ataskaitomis po rajono seniūnijas keliavę Savivaldybės vadovai paskutinį susitikimą surengė Šilutėje. Jis vyko Didįjį penktadienį, prieš šv. Velykas, gal todėl susitikimas tetruko apie valandą – užuot aptarinėjus ataskaitas, beveik iš karto pereita prie klausimų ir atsakymų.

Susitikime su Savivaldybės vadovais nemažai klausimų uždavė buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas.

Susitikime su Savivaldybės vadovais nemažai klausimų uždavė buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas.

Naujasis Policijos komisariato viršininkas
Neseniai pareigas pradėjęs eiti Šilutės r. komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas informavo, kad susipažinti su komisariato ataskaita galima Tauragės apskr. VPK interneto svetainėje, o jis paminėjo tik svarbesnius dalykus. Komisariato vadovas padėkojo už bendradarbiavimą Šilutės seniūnijai, kurioje įsteigtos 8 saugios kaimynystės bendrijos, yra 10 policijos rėmėjų. Deja, ir nusikalstamumas šioje seniūnijoje – didžiausias. Pasak A. Mikalausko, Šilutėje užregistruojama per 60 proc. visų rajone padaromų nusikaltimų. Iš jų 40 proc. sudaro vagystės. Kalbėtojas priminė, kad vagys nesnaudžia, todėl savo turtą žmonės turi saugoti ir patys, nepamiršti užrakinti automobilių, nepalikti juose gerai matomų vertingų daiktų, uždaryti kiemų vartus.
Antras pagal dažnumą yra smurtas šeimose – apie 24 proc. visų pranešimų. Pasak PK viršininko, apie 99 proc. smurto šeimose atvejų pasitaiko dėl girtavimo. Dažnai pagal iškvietimą atvykę pareigūnai randa kvietėjus jau miegančius ir jau nebesugebančius prisiminti, kodėl jie kreipėsi į policiją. Anot A. Mikalausko, taip gaištamas pareigūnų laikas, kartais tokie iškvietimai sutrukdo laiku išvykti į svarbesnio įvykio vietą.
PK viršininkas akcentavo, kad šiais metais vienas iš policijos veiklos tikslų – tartis su prekybininkais bei viešojo maitinimo įstaigų savininkais, kad jie neparduotų alkoholinių gėrimų jau apsvaigusiems asmenims. Taip pat tikimasi užpildyti 12 laisvų patrulių etatų – tuomet rajone nuolat galėtų budėti jau nebe du, kaip yra dabar, o trys ekipažai. Planuojama policijos darbą organizuoti vieno langelio principu – vienas pareigūnas aptarnautų tam tikrą skaičių gyventojų, kurie visais klausimais galėtų kreiptis tik į jį. Tuo atveju nebereikėtų dėl skirtingų problemų siųsti žmones pas skirtingus specialistus.

Rimantas Jaruškevičius pamokė korespondentus, kaip rašyti apie valdžią.

Rimantas Jaruškevičius pamokė korespondentus, kaip rašyti apie valdžią.

Ir klausinėjo, ir mokė
Nieko nenustebino, kad pirmasis užduoti klausimų panoro verslininkas Rimantas Jaruškevičius, kuris visuose susitikimuose būna ypač aktyvus. Pirmiausia jis pamokė žurnalistus, kad šie Savivaldybės politinio pasitikėjimo ir administracijos darbuotojų nebevadintų valdininkais, kaip senais laikais, o rašytų teisingai – valstybės tarnautojai…
Po to pažėrė virtinę klausimų, į kuriuos trumpai atsakė meras Vytautas Laurinaitis. Ponas R. Jaruškevičius teiravosi: ar tikslinga šiuo metu, kai visi stengiasi išsaugoti natūralią gamtą, Rusnėje statyti apžvalgos bokštą, kurį jis pats praminė kaminu? Į tai meras atsakė, kad tokio bokšto Atmatos žiotyse pageidauja ir Rusnės bendruomenė, ir aplinkosaugininkai, tad jeigu tik bus skirta pakankamai lėšų, jį statyti verta. Taip pat R. Jaruškevičius domėjosi, ką mano meras apie tiesioginius seniūnų rinkimus. Meras atsakė, kad tam pritartų.
Klausimų valdžios atstovams turėjo ir buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas, kuris pastaruoju metu vis aktyviau reiškiasi viešojoje erdvėje. Jį domino, ar nebūtų galima sutaupyti lėšų ir neuždarinėti mokyklų mažinant Švietimo skyriaus darbuotojų skaičių; teiravosi, iš kokių šaltinių buvo sutaupyta lėšų Savivaldybės skoloms grąžinti; ar verta, užuot pirkus paslaugą, pirkti seniūnijoms traktorių; kodėl padidėjo Savivaldybės išlaidų transportui.
Į šiuo klausimus atsakinėjo ir meras Vytautas Laurinaitis, ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Pasak mero, vienam administracijos darbuotojui išlaikyti per metus reikia apie 15 tūkst. eurų. Norint sutaupyti trūkstamų 450 tūkst. eurų ir nereorganizuoti mokymo įstaigų, tektų atleisti 30 administracijos darbuotojų. Anot mero, atsižvelgiant į nuolat didėjantį darbo krūvį, to daryti negalima…
Kalbėdamas apie skolų sumažinimą, meras paminėjo perskolinimą (perskolinus bankams reikia mokėti nebe 4,5, o tik 1,5 proc. palūkanų), dalis lėšų gauta sutaupius socialinėms išmokoms skirtus asignavimus bei mažinant Savivaldybės išlaidas. O traktorius seniūnijoms pirkti reikią, nes prireikus pastumdyti sniegą ar nupjauti žolę, greitai nupirkti tokių paslaugų nepavyktų.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis paaiškino, kad išlaidų transportui didėjo todėl, kad įsigyta automobilių socialiniams darbuotojams, kurie iki šiol visur važinėjo nuosavais automobiliais. Į A. Endzino pasiūlymą pritaikyti mero automobilį, kad jis galėtų naudoti suskystintas dujas ir taip taupyti lėšų degalams, V. Pozingis paaiškino, kad to padaryti negalima, nes automobilis nuomojamas. Kai buvo rengiama automobilio nuomos sutartis, dujos buvo gana brangios ir nuomotis automobilio su dujine įranga neapsimokėjo.
Nors susitikime dalyvavo „Šilutės vandenų“, Šilutės šilumos tinklų ir „Šilutės būsto“ vadovai bei grupė Savivaldybės tarnautojų, jie klausimų nesulaukė.

Vaidotas VILKAS

Susitikime su gyventojais Šilutės seniūnijoje dalyvavo Šilutės r. PK viršininkas Artūras Mikalauskas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, meras Vytautas Laurinaitis.

Susitikime su gyventojais Šilutės seniūnijoje dalyvavo Šilutės r. PK viršininkas Artūras Mikalauskas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, meras Vytautas Laurinaitis.

4 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite