Mažinti Savivaldybės darbuotojų nevalia!

Dvi savaites su ataskaitomis po rajono seniūnijas keliavę Savivaldybės vadovai paskutinį susitikimą surengė Šilutėje. Jis vyko Didįjį penktadienį, prieš šv. Velykas, gal todėl susitikimas tetruko apie valandą – užuot aptarinėjus ataskaitas, beveik iš karto pereita prie klausimų ir atsakymų.

Susitikime su Savivaldybės vadovais nemažai klausimų uždavė buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas.

Susitikime su Savivaldybės vadovais nemažai klausimų uždavė buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas.

Naujasis Policijos komisariato viršininkas
Neseniai pareigas pradėjęs eiti Šilutės r. komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas informavo, kad susipažinti su komisariato ataskaita galima Tauragės apskr. VPK interneto svetainėje, o jis paminėjo tik svarbesnius dalykus. Komisariato vadovas padėkojo už bendradarbiavimą Šilutės seniūnijai, kurioje įsteigtos 8 saugios kaimynystės bendrijos, yra 10 policijos rėmėjų. Deja, ir nusikalstamumas šioje seniūnijoje – didžiausias. Pasak A. Mikalausko, Šilutėje užregistruojama per 60 proc. visų rajone padaromų nusikaltimų. Iš jų 40 proc. sudaro vagystės. Kalbėtojas priminė, kad vagys nesnaudžia, todėl savo turtą žmonės turi saugoti ir patys, nepamiršti užrakinti automobilių, nepalikti juose gerai matomų vertingų daiktų, uždaryti kiemų vartus.
Antras pagal dažnumą yra smurtas šeimose – apie 24 proc. visų pranešimų. Pasak PK viršininko, apie 99 proc. smurto šeimose atvejų pasitaiko dėl girtavimo. Dažnai pagal iškvietimą atvykę pareigūnai randa kvietėjus jau miegančius ir jau nebesugebančius prisiminti, kodėl jie kreipėsi į policiją. Anot A. Mikalausko, taip gaištamas pareigūnų laikas, kartais tokie iškvietimai sutrukdo laiku išvykti į svarbesnio įvykio vietą.
PK viršininkas akcentavo, kad šiais metais vienas iš policijos veiklos tikslų – tartis su prekybininkais bei viešojo maitinimo įstaigų savininkais, kad jie neparduotų alkoholinių gėrimų jau apsvaigusiems asmenims. Taip pat tikimasi užpildyti 12 laisvų patrulių etatų – tuomet rajone nuolat galėtų budėti jau nebe du, kaip yra dabar, o trys ekipažai. Planuojama policijos darbą organizuoti vieno langelio principu – vienas pareigūnas aptarnautų tam tikrą skaičių gyventojų, kurie visais klausimais galėtų kreiptis tik į jį. Tuo atveju nebereikėtų dėl skirtingų problemų siųsti žmones pas skirtingus specialistus.

Rimantas Jaruškevičius pamokė korespondentus, kaip rašyti apie valdžią.

Rimantas Jaruškevičius pamokė korespondentus, kaip rašyti apie valdžią.

Ir klausinėjo, ir mokė
Nieko nenustebino, kad pirmasis užduoti klausimų panoro verslininkas Rimantas Jaruškevičius, kuris visuose susitikimuose būna ypač aktyvus. Pirmiausia jis pamokė žurnalistus, kad šie Savivaldybės politinio pasitikėjimo ir administracijos darbuotojų nebevadintų valdininkais, kaip senais laikais, o rašytų teisingai – valstybės tarnautojai…
Po to pažėrė virtinę klausimų, į kuriuos trumpai atsakė meras Vytautas Laurinaitis. Ponas R. Jaruškevičius teiravosi: ar tikslinga šiuo metu, kai visi stengiasi išsaugoti natūralią gamtą, Rusnėje statyti apžvalgos bokštą, kurį jis pats praminė kaminu? Į tai meras atsakė, kad tokio bokšto Atmatos žiotyse pageidauja ir Rusnės bendruomenė, ir aplinkosaugininkai, tad jeigu tik bus skirta pakankamai lėšų, jį statyti verta. Taip pat R. Jaruškevičius domėjosi, ką mano meras apie tiesioginius seniūnų rinkimus. Meras atsakė, kad tam pritartų.
Klausimų valdžios atstovams turėjo ir buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas, kuris pastaruoju metu vis aktyviau reiškiasi viešojoje erdvėje. Jį domino, ar nebūtų galima sutaupyti lėšų ir neuždarinėti mokyklų mažinant Švietimo skyriaus darbuotojų skaičių; teiravosi, iš kokių šaltinių buvo sutaupyta lėšų Savivaldybės skoloms grąžinti; ar verta, užuot pirkus paslaugą, pirkti seniūnijoms traktorių; kodėl padidėjo Savivaldybės išlaidų transportui.
Į šiuo klausimus atsakinėjo ir meras Vytautas Laurinaitis, ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Pasak mero, vienam administracijos darbuotojui išlaikyti per metus reikia apie 15 tūkst. eurų. Norint sutaupyti trūkstamų 450 tūkst. eurų ir nereorganizuoti mokymo įstaigų, tektų atleisti 30 administracijos darbuotojų. Anot mero, atsižvelgiant į nuolat didėjantį darbo krūvį, to daryti negalima…
Kalbėdamas apie skolų sumažinimą, meras paminėjo perskolinimą (perskolinus bankams reikia mokėti nebe 4,5, o tik 1,5 proc. palūkanų), dalis lėšų gauta sutaupius socialinėms išmokoms skirtus asignavimus bei mažinant Savivaldybės išlaidas. O traktorius seniūnijoms pirkti reikią, nes prireikus pastumdyti sniegą ar nupjauti žolę, greitai nupirkti tokių paslaugų nepavyktų.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis paaiškino, kad išlaidų transportui didėjo todėl, kad įsigyta automobilių socialiniams darbuotojams, kurie iki šiol visur važinėjo nuosavais automobiliais. Į A. Endzino pasiūlymą pritaikyti mero automobilį, kad jis galėtų naudoti suskystintas dujas ir taip taupyti lėšų degalams, V. Pozingis paaiškino, kad to padaryti negalima, nes automobilis nuomojamas. Kai buvo rengiama automobilio nuomos sutartis, dujos buvo gana brangios ir nuomotis automobilio su dujine įranga neapsimokėjo.
Nors susitikime dalyvavo „Šilutės vandenų“, Šilutės šilumos tinklų ir „Šilutės būsto“ vadovai bei grupė Savivaldybės tarnautojų, jie klausimų nesulaukė.

Vaidotas VILKAS

Susitikime su gyventojais Šilutės seniūnijoje dalyvavo Šilutės r. PK viršininkas Artūras Mikalauskas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, meras Vytautas Laurinaitis.

Susitikime su gyventojais Šilutės seniūnijoje dalyvavo Šilutės r. PK viršininkas Artūras Mikalauskas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, meras Vytautas Laurinaitis.

4 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite