Maršruto Vilnius-Ryga populiarumas: vos per du mėnesius nupirkta 14 tūkst. bilietų

Praėjusių metų pabaigoje maršrutu Vilnius-Ryga pradėjęs kursuoti traukinys ir toliau viršija lūkesčius. Per mažiau kaip du mėnesius keleiviai jau spėjo įsigyti 14 tūkst. bilietų. Absoliuti dauguma šio maršruto keleivių (77 proc.) renkasi tarptautines keliones tarp didžiųjų Lietuvos ir Latvijos miestų. Ypač savaitgaliais bilietai išgraibstomi dar kelios dienos iki reiso, o bilietai šiam ilgajam savaitgaliui – iš Vilniaus išvykstant vasario 16 d. ir grįžtant 18 d. – jau išpirkti.

Naujuoju kasdieniu maršrutu Vilnius-Ryga keliauti galima iš keturių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kaišiadorių, Šiaulių ir Joniškio – pirmieji trys miestai rikiuojasi tarp didžiausius keleivių srautus Lietuvoje turinčių stočių, o Joniškiui naujai sudaryta galimybė susisiekimui traukiniu. Tokiu būdu pirmiausia užtikrinamos kuo patogesnės ir greitesnės tarptautinės kelionės tarp maršruto trasoje esančių  populiariausių Lietuvos stočių ir Rygos.

„Keleiviai tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje netruko pamėgti naują tarptautinę tvaraus susisiekimo jungtį. Kaip ir planuota, šis maršrutas daugiausiai dėmesio sulaukia iš į kaimyninę šalį greitai ir patogiai keliauti norinčių traukiniautojų. Tai, kad net pirmaisiais žiemos mėnesiais, kai žmonės įprastai keliauja mažiausiai, vidutiniškai kasdien šiuo maršrutu keliauja apie 200 žmonių rodo, jog šylant orams galime tikėtis dar didesnio šio maršruto populiarumo“, – sako „LTG Link“ vadovė Kristina Meidė.

Pasak jos, keičiasi ir tarptautinės jungties keleivių bilietų pirkimo įpročiai. Dauguma (95 proc.) jų renkasi kelionę planuoti patogiausiu būdu – internetu ar per mobiliąją programėlę, taip pat yra linkę keliones planuoti iš anksto. Šiandien tik įpusėjus vasariui, traukiniautojai jau planuoja keliones pirmosiomis kovo dienomis. Pirmą pavasario mėn. jau įsigyta apie 750 bilietų.

Daugiausia traukiniautojų į Rygą vyksta iš Vilniaus – apie 64 proc., maždaug 16 proc. keleivių Rygoje lankosi iš Šiaulių, kas dešimtas traukiniautojas – iš Kaišiadorių, apie 7 proc. keleivių į Rygą važiuoja iš Joniškio. Tarptautinis maršrutas yra aktualus šeimoms ir jaunimui – apie 10 proc. keleivių – vaikai ir moksleiviai.

Keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ yra LTG grupės dalis. Įmonė teikia tvaraus viešojo susisiekimo geležinkelių transportu paslaugas Lietuvoje ir užsienyje. „LTG Link“ siekia kurti patogesnių kelionių patirtį visiems klientams bei skatinti žmones dažniau rinktis tvaresnį geležinkelių transportą ir taip prisidėti prie transporto poveikio aplinkai mažinimo. Bendrovės pervežamų klientų skaičius pastaraisiais metais auga ir 2023 m. pasiekė  5 mln. keleivių, t. y. maždaug 7 proc. daugiau nei 2022 metais (4,7 mln.).

Susisiekimo min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Pasaulinė motinos Žemės diena

Balandžio 22-ąją minėta Pasaulinė motinos Žemės diena. Ji pradėta minėti 1970 metais, o atliepiant į Jungtinių Tautų kreipimąsi Lietuvoje ji minima nuo 1992 metų. Kasmet civilizuotos pasaulio šalys ragina vienytis ir išreikšti rūpestį mūsų visų namais – Žeme ir Gamta. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią dieną atkreipė dėmesį į būtinybę vykdyti gamtotvarką, kad būtų išsaugotos nykstančios ir retos rūšys. Gamtotvarkos darbai saugomose teritorijose vykdomi siekiant išsaugoti biologinę įvairovę. Gamtotvarka padeda išsaugoti natūralias buveines ir rūšis, apima buveinių atkūrimą, invazinių rūšių

Dėl atraminės sienutės tvarkymo darbų Švėkšnoje

Kada Švėkšnoje sutvarkys išgriuvusią akmeninę sieną, matomą įvažiuojant į miesteliį nuo Saugų pusės? Šilutės rajono savivaldybė informuoja, kad geriausiu atveju darbai galėtų prasidėti Liepos mėnesį. Skelbiama, kad šiuo metu savivaldybės užsakymu yra rengiamas projektas „Bažnyčios g. pietų pusės lauko akmenų atraminės sienos Šilutės r. sav., Švėkšnos sen., (Švėkšnos miestelio istorinės dalies u.k. 171112 vertingoji savybė) tvarkybos (restauravimo, remonto) darbų projektas“. Projektas pateiktas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui. Jei šis projektui pritars, išduos tvarkybos darbų leidimą. Gavus

Taip pat skaitykite