Lietuvos kariuomenei perduotas trečiasis naujai pastatytas karinis miestelis Šiauliuose

Rokantiškių karinio miestelio atidarymo akimirka. Autorius – srž. sp. K. Kavolėlis / KAM.

Lietuvos kariuomenei perduotas naujai pastatytas karinis miestelis Šiauliuose. Šių metų pradžioje kariuomenei jau perduoti kiti du – Rokantiškių (Vilniaus r.) ir Pajūrio (Šilalės r.) kariniai miesteliai. Trijų karinių miestelių statybos – didžiausias per nepriklausomos Lietuvos gyvavimo laikotarpį įvykdytas karinės infrastruktūros projektas, suteikiantis kariams tokias sąlygas, kokias būtina turėti NATO kariuomenei. Oficialus miestelio atidarymas planuojamas gegužę.

Šiaulių kariniame miestelyje jau kuriasi Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariai, iki šiol tarnavę Radviliškyje, ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinės kariai. Iki įkurtuvių naujajame miestelyje kariai gyveno prastesnėmis sąlygomis. Karių tarnybos sąlygų gerinimas, Lietuvos kariuomenės stiprinimas vystant infrastruktūros projektus – vienas iš svarbiausių Krašto apsaugos ministerijos prioritetų.

Naujasis karinis miestelis suprojektuotas ir pastatytas su visa bataliono dydžio vienetui reikalinga infrastruktūra, kuri tikslingai pritaikyta prie šiuolaikinių kariuomenės poreikių. Čia iškilo erdvios kareivinės, pritaikytos nuolatos gyventi apie 660 karių, valgykla, štabas, medicinos punktas, sporto kompleksas, techninės patalpos ir kiti statiniai.

„Trijų karinių miestelių infrastruktūra vystoma krašto apsaugos sistemos ir privataus sektoriaus partnerystės pagrindu. Išmoktos šio bendro darbo pamokos, sukaupta patirtis pasitarnaus ateičiai, kuriant karinę infrastruktūrą tiek Lietuvos kariuomenei, tiek sąjungininkams ar į Lietuvą atvykstančiai Vokietijos brigadai“, – sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Karinių miestelių statybų projektai vykdyti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės (VPSP) būdu ir apima ne tik infrastruktūros objektų statybas, bet ir infrastruktūros priežiūrą bei paslaugų teikimą 12,5 metų laikotarpiui. Partnerystės sutartį su projekto vystytoju Krašto apsaugos ministerija pasirašė 2021 m. sausį. Šiaulių karinio miestelio statybos, ilgalaikė priežiūra bei aptarnavimas kainuoja kiek daugiau nei 85 mln. eurų (su PVM). Per 12,5 metų laikotarpį už miestelio statybas, priežiūrą ir paslaugas kasmet bus mokama apie 5,7 mln. eurų suma (su PVM). Bataliono dydžio vienetui skirto karinio miestelio plotas – 7,8 ha.

Karinių miestelių statybos Rokantiškėse, Pajūryje ir Šiauliuose – strateginės reikšmės projektai Lietuvos kariuomenei. Siekiama, kad karių tarnybos atlikimo vieta užtikrintų karių poreikius, nes tai įtakoja karių motyvaciją ir atsparumą. Iš viso trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,4 tūkst. karių ir krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.

Karinės infrastruktūros vystymas – vienas svarbiausių Krašto apsaugos ministerijos prioritetų. Karinė infrastruktūra Lietuvoje vystoma atsižvelgiant į tris pagrindinius kriterijus: priimančiosios šalies paramai keliamus reikalavimus, tinkamų treniravimosi, apgyvendinimo ir tarnybos sąlygų kariams užtikrinimą bei tinkamų kariuomenės įsigyjamos technikos, ginkluotės ir ekipuotės aptarnavimo bei laikymo sąlygų sukūrimą.

Krašto apsaugos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite