Lietuvos kariuomenei perduotas trečiasis naujai pastatytas karinis miestelis Šiauliuose

Rokantiškių karinio miestelio atidarymo akimirka. Autorius – srž. sp. K. Kavolėlis / KAM.

Lietuvos kariuomenei perduotas naujai pastatytas karinis miestelis Šiauliuose. Šių metų pradžioje kariuomenei jau perduoti kiti du – Rokantiškių (Vilniaus r.) ir Pajūrio (Šilalės r.) kariniai miesteliai. Trijų karinių miestelių statybos – didžiausias per nepriklausomos Lietuvos gyvavimo laikotarpį įvykdytas karinės infrastruktūros projektas, suteikiantis kariams tokias sąlygas, kokias būtina turėti NATO kariuomenei. Oficialus miestelio atidarymas planuojamas gegužę.

Šiaulių kariniame miestelyje jau kuriasi Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariai, iki šiol tarnavę Radviliškyje, ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinės kariai. Iki įkurtuvių naujajame miestelyje kariai gyveno prastesnėmis sąlygomis. Karių tarnybos sąlygų gerinimas, Lietuvos kariuomenės stiprinimas vystant infrastruktūros projektus – vienas iš svarbiausių Krašto apsaugos ministerijos prioritetų.

Naujasis karinis miestelis suprojektuotas ir pastatytas su visa bataliono dydžio vienetui reikalinga infrastruktūra, kuri tikslingai pritaikyta prie šiuolaikinių kariuomenės poreikių. Čia iškilo erdvios kareivinės, pritaikytos nuolatos gyventi apie 660 karių, valgykla, štabas, medicinos punktas, sporto kompleksas, techninės patalpos ir kiti statiniai.

„Trijų karinių miestelių infrastruktūra vystoma krašto apsaugos sistemos ir privataus sektoriaus partnerystės pagrindu. Išmoktos šio bendro darbo pamokos, sukaupta patirtis pasitarnaus ateičiai, kuriant karinę infrastruktūrą tiek Lietuvos kariuomenei, tiek sąjungininkams ar į Lietuvą atvykstančiai Vokietijos brigadai“, – sako krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Karinių miestelių statybų projektai vykdyti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės (VPSP) būdu ir apima ne tik infrastruktūros objektų statybas, bet ir infrastruktūros priežiūrą bei paslaugų teikimą 12,5 metų laikotarpiui. Partnerystės sutartį su projekto vystytoju Krašto apsaugos ministerija pasirašė 2021 m. sausį. Šiaulių karinio miestelio statybos, ilgalaikė priežiūra bei aptarnavimas kainuoja kiek daugiau nei 85 mln. eurų (su PVM). Per 12,5 metų laikotarpį už miestelio statybas, priežiūrą ir paslaugas kasmet bus mokama apie 5,7 mln. eurų suma (su PVM). Bataliono dydžio vienetui skirto karinio miestelio plotas – 7,8 ha.

Karinių miestelių statybos Rokantiškėse, Pajūryje ir Šiauliuose – strateginės reikšmės projektai Lietuvos kariuomenei. Siekiama, kad karių tarnybos atlikimo vieta užtikrintų karių poreikius, nes tai įtakoja karių motyvaciją ir atsparumą. Iš viso trijuose naujuose miesteliuose galės dirbti ir tarnauti iki 2,4 tūkst. karių ir krašto apsaugos sistemos civilių darbuotojų.

Karinės infrastruktūros vystymas – vienas svarbiausių Krašto apsaugos ministerijos prioritetų. Karinė infrastruktūra Lietuvoje vystoma atsižvelgiant į tris pagrindinius kriterijus: priimančiosios šalies paramai keliamus reikalavimus, tinkamų treniravimosi, apgyvendinimo ir tarnybos sąlygų kariams užtikrinimą bei tinkamų kariuomenės įsigyjamos technikos, ginkluotės ir ekipuotės aptarnavimo bei laikymo sąlygų sukūrimą.

Krašto apsaugos min. inf.

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip vasarą saugotis parazitinių ligų?

Vasara – ne tik atostogų metas, bet ir palankus laikotarpis kirmėlinėms ligoms plisti. Žemės ūkio darbai, dažnas buvimas gamtoje, neplautos uogos ar daržovės – visa tai gali tapti askaridozės, echinokokozės, toksokarozės ar kitų parazitinių ligų priežastimi. Dažniausiai šiomis ligomis užsikrečia ir serga ikimokyklinio bei jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikai, taip pat vyresni nei 65 metų asmenys. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kaip apsisaugoti ir išvengti vienos dažniausių parazitinių ligų – askaridozės. Kaip užsikrečiama? Ligą sukelia

Iniciatyvų konkurso nugalėtojai Šilutėje ir Lumpėnuose

„Maxima LT“ paskelbė 15 bendruomenių, kurios šiais metais gavo „Mes – bendruomenė“ 2025 m. finansavimą. Paskelbtame konkūro nugalėtojų sąraše ir viena bendruomenė iš Šilutės, viena – iš Pagėgių savivaldybės. „Maxima LT“ iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ – tai socialinis projektas, kuris šiemet skelbiamas 11-tą kartą. Šia iniciatyva siekiama prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių vaikų prasmingo laisvalaikio po pamokų. Pavyzdžiui, vystant kokybiškas edukacijas, veiklų ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes, plėtojant edukacijos, kultūros ar sporto infrastruktūrą. Prisidėdama prie

Į Vilkyčius grįžta tarptautinės ralio kroso varžybos: laukiama keturių šalių atstovų

Jau birželio 29-ą dieną Vilkyčių automobilių sporto komplekse vyks Baltijos šalių bei Latvijos ir Lietuvos ralio kroso čempionatų etapai. Neabejojama, kad varžybos bus dramatiškos, kadangi organizatoriai čia tikisi sulaukti beveik šimto dalyvių iš mažiausiai keturių šalių. Vos prieš dvi savaites Vilkyčių automobilių sporto komplekse įvyko Lietuvos automobilių kroso čempionato etapo lenktynės. Birželio 29-ą dieną automobilių sporto aistruoliai kviečiami stebėti ralio kroso batalijas. Čia bus surengti net dviejų čempionatų etapai. Į Šilutės rajone įsikūrusį Vilkyčių automobilių sporto kompleksą atvyksta tiek Baltijos

Miškas – ne trasa. Valstybinių miškų urėdija primena lankymosi miške taisykles

Įsibėgėjant aktyviam laisvalaikio gamtoje sezonui, Valstybinių miškų urėdija ragina elgtis atsakingai. Keturračiais ir kitomis motorinėmis transporto priemonėmis miške leidžiama važiuoti tik keliais. Griežtai draudžiama važiuoti kvartalinėmis linijomis, proskynomis, elektros linijų trasomis, raistais, priešgaisrinėmis juostomis, miško paklote ar pažintiniais takais. Miško keliai skirti visiems lankytojams, todėl svarbu gerbti aplinką ir kitus poilsiautojus. Važinėjimas bekele gali padaryti ilgalaikę žalą miško ekosistemoms – pažeisti dirvožemį, sunaikinti augaliją, trikdyti laukinius gyvūnus. Pramogas miškuose dažnai mėgsta pasirinkti keturračių entuziastai. Šių motorinių transporto priemonių vairuotojų ypač

Taip pat skaitykite