Liepos mėnesio darbai ir… skandaliukai

Liepos 23 d. sukako metai, kai dirba per pakartotinius rinkimus išrinkta Šilutės r. savivaldybės taryba ir pirmą kartą tiesiogiai išrinktas meras – partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vytautas Laurinaitis. Trečiadienį rajono vadovai tradiciškai susitiko su žiniasklaidos atstovais.

Su žiniasklaidos 4 atstovais bendravo trys Savivaldybės vadovai: meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, direktorius pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Su žiniasklaidos 4 atstovais bendravo trys Savivaldybės vadovai: meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, direktorius pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Nors susitikimas su žiniasklaidos darbuotojais vyko vos sukakus metams, kai dirba du kartus rinkta valdžia (pirmieji rinkimai buvo panaikinti dėl grubių pažeidimų), meras Vytautas Laurinaitis apžvelgė pagrindinius liepos mėnesio įvykius.
Rajone atsiras alternatyvios energetikos objektų: 8 įstaigos (Šilutės ligoninė, mokyklos ir vaikų darželiai) naudotų saulės energiją, 3 bendruomenių namuose ir trijose mokyklose būtų rengiamas geoterminis šildymas. Savivaldybė teiks paraiškas ir tikisi gauti tam lėšų. Ir pasaulyje, ir Europoje tai laikoma pažanga, nes spartus klimato atšilimas jau tampa grėsmingas: gausėja tornadų, škvalų, uraganų, potvynių, sausrų ir kt. Alternatyvios energetikos naudojimas yra viena iš išeičių. Ir daugiabučių namų šiltinimas, langų, durų sandarinimas irgi mažina klimato šilimą, tam Lietuvoje skiriama gana daug dėmesio.
Pagaliau baigėsi rekonstruojamo tilto per Veiviržą istorija: kritikos sulaukė Kultūros paveldo departamentas, laiku nepadaręs išvadų, ar tiltas saugotinas, todėl teko sustabdyti darbus, koreguoti projektą, bus papildomų išlaidų platinamoms trims tilto atramoms statyti, saugant jų autentiškumą, šalia tilto aikštelėje bus eksponuojamos senojo tilto konstrukcijos, bus stendas su informacija apie senąjį tilta, poilsio vieta. Papildomą finansavimą skirs darbus finansuojanti Automobilių kelių direkcija.
Kitais metais nuo Kintų pusės bus pradėta asfaltuoti kelią į Minijos kaimą. Gauta pasiūlymų statyti naują Šilutės autobusų stotį su prekybos centru dabartinio autobusų parko teritorijoje, o parką perkelti į kitą vietą. UAB „Energetikos objektų statyba“ siūlo naująjį autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 – dėl trumpesnio susisiekimo su autobusų stotimi pavyktų sutaupyti nemažai pinigų. Galbūt politikai tuo susidomės?
Tai rugpjūtį dar svarstys Taryba, galutinį apsisprendimą numatoma priimti sušaukus neeilinį Tarybos posėdį.
Pašyšiuose beliko pradinė mokykla, kuri veiks darželio pastate, o mokyklos pastatas lieka tuščias. Susitikime su Pašyšių bendruomene meras aptarė situaciją, laukia gyventojų atsakymo. Rudenį bendruomenės gaus lėšų verslams, patalpų jau daugelis bendruomenių turi. Jeigu Pašyšių bendruomenė mokyklos pastato nenorės, jis gali būti parduotas.
Meras paskyrė laikiną Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovę Loretą Biesevičienę, kuri Savivaldybę informavo, kad nuspręsta nesibylinėti su Savivaldybe – kolektyvas pagaliau nori ramybės. Bylinėtis buvo pradėta, kai Savivaldybė nusprendė Šilutės PSPC prijungti prie Šilutės ligoninės. Iš darbo atleistas centro direktorius L. Indriuška ilgai gydėsi, po to pranešė išeinąs tėvystės atostogų. Vienuose teismuose laimėjęs, kituose – parlaimėjęs, Šilutės PSPC kurį laiką tylėjo, tačiau teisme radosi nauja byla. Galbūt teisėtai paskyrus naują centro vadovę teismai baigsis?
Per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Šilutės valdžia panaikino H. Zudermano muziejų Macikuose. Mero teigimu, ten nėra muziejaus, tik ekspozicija. Taryba patvirtino naujus Šilutės H. Šojaus muziejaus veiklos nuostatus, pagal kuriuos Macikuose nevykdys veiklos, tad muziejaus ten nelieka. Kilus aistroms, įsikišus akademinei visuomenei, prasidėjo diskusijos, jos bus pratęstos rudenį. Tuomet ir bus apsispręsta, kur turi būti H. Zudermanui skirta ekspozicija, be to, pagal šio rašytojo kūrinius pastatyta 70 filmų – gal derėtų kažkokia su filmais susijusi studija?

Administracijos direktorius pranešė
Sigitas Šeputis informavo, kad Šilutėje jau yra 3 aikštelės su lauko treniruokliais: M. Jankaus pagrindinės mokyklose aikštyne, Gluosnių gatvėje ir šalia pylimo prie Šyšos. 400 tūkst. Eur vertės darbai atliekami tvarkant M. Jankaus mokyklą, jeigu nebus skundų, tikimasi pasirašyti sutartį dėl Pamario pagrindinės mokyklos tvarkymo. Daugėja darželinukų grupių dviejose Šilutės įstaigose bei Kintų vaikų darželyje, norima Šilutėje įrengti daugiau vaikų žaidimo aikštelių. Remontuojamos Šilutės ligoninės Vidaus ligų ir Neurologijos skyrių patalpos.
Neišvengta tradicinio klausimo: „Kodėl nemažinama Savivaldybėje darbuotojų?“
Atsakymas toks: iš 338 reikia atimti į atskirą įstaigą perėjusius priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojus, suprask yra mažėjimas… Padaugėjo socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimomis: šiuos etatus ir finansavimą skiria ministerija. Meras sakė, kad Savivaldybei labai reikia kvalifikuotų specialistų Planavimo ir plėtros skyriui, trūksta auditorių. Tačiau alga, kai išskaičiavus mokesčius, lieka 500 eurų, geriems specialistams per menka.

Dėl Rozos Šikšnienės
26 metus Šilutės muziejaus vadove dirbusią Rozą Šikšnienę rugsėjį meras iš darbo atleidžia kaip stokojančią kvalifikacijos… Šįkart meras vardijo nemažai priekaištų ilgametei vadovei. Galbūt tai ir tiesa, tačiau kyla klausimas, kodėl Savivaldybės taryba kasmet pritardavo šios vadovės veiklos ataskaitai? Vadovė neturi jokių drausminių nuobaudų…
„Muziejaus kolektyve brendo tokia pat situacija, kokia susidarė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre…“ – sakė meras ir priminė, kad yra siūlęs R. Šikšnienei kitų darbų muziejuje, tačiau ji, neva žadėjusi išeiti į pensiją rudenį, užsiprašė atostogų gruodį.

Ko lankėsi Klaipėdoje?
Policijos komisariatuose neliko budėtojų, tad Klaipėdoje domėtasi, kas stebi įrengtų 64 kamerų vaizdus. Paaiškėjo, kad neįgalūs asmenys, kuriems dvi dalis algos moka Darbo birža, trečdalį – Savivaldybė.
Šilutėje yra 12 vaizdo stebėjimo kamerų. Galbūt ir čia tiktų klaipėdiečių patirtis? Žinoma, anot mero, kai kamerų vaizdai stebimi visą parą, įmanoma greitai pastebėti ir sureaguoti į nusikaltimą. Savivaldybė planuoja su Šilutės policijos komisariatu pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kurioje bus sutarta ir dėl vaizdo stebėjimo kamerų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite