Liepos mėnesio darbai ir… skandaliukai

Liepos 23 d. sukako metai, kai dirba per pakartotinius rinkimus išrinkta Šilutės r. savivaldybės taryba ir pirmą kartą tiesiogiai išrinktas meras – partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Vytautas Laurinaitis. Trečiadienį rajono vadovai tradiciškai susitiko su žiniasklaidos atstovais.

Su žiniasklaidos 4 atstovais bendravo trys Savivaldybės vadovai: meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, direktorius pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Su žiniasklaidos 4 atstovais bendravo trys Savivaldybės vadovai: meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, direktorius pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Nors susitikimas su žiniasklaidos darbuotojais vyko vos sukakus metams, kai dirba du kartus rinkta valdžia (pirmieji rinkimai buvo panaikinti dėl grubių pažeidimų), meras Vytautas Laurinaitis apžvelgė pagrindinius liepos mėnesio įvykius.
Rajone atsiras alternatyvios energetikos objektų: 8 įstaigos (Šilutės ligoninė, mokyklos ir vaikų darželiai) naudotų saulės energiją, 3 bendruomenių namuose ir trijose mokyklose būtų rengiamas geoterminis šildymas. Savivaldybė teiks paraiškas ir tikisi gauti tam lėšų. Ir pasaulyje, ir Europoje tai laikoma pažanga, nes spartus klimato atšilimas jau tampa grėsmingas: gausėja tornadų, škvalų, uraganų, potvynių, sausrų ir kt. Alternatyvios energetikos naudojimas yra viena iš išeičių. Ir daugiabučių namų šiltinimas, langų, durų sandarinimas irgi mažina klimato šilimą, tam Lietuvoje skiriama gana daug dėmesio.
Pagaliau baigėsi rekonstruojamo tilto per Veiviržą istorija: kritikos sulaukė Kultūros paveldo departamentas, laiku nepadaręs išvadų, ar tiltas saugotinas, todėl teko sustabdyti darbus, koreguoti projektą, bus papildomų išlaidų platinamoms trims tilto atramoms statyti, saugant jų autentiškumą, šalia tilto aikštelėje bus eksponuojamos senojo tilto konstrukcijos, bus stendas su informacija apie senąjį tilta, poilsio vieta. Papildomą finansavimą skirs darbus finansuojanti Automobilių kelių direkcija.
Kitais metais nuo Kintų pusės bus pradėta asfaltuoti kelią į Minijos kaimą. Gauta pasiūlymų statyti naują Šilutės autobusų stotį su prekybos centru dabartinio autobusų parko teritorijoje, o parką perkelti į kitą vietą. UAB „Energetikos objektų statyba“ siūlo naująjį autobusų parką statyti ne Dariaus ir Girėno gatvėje, bet Nemuno g. 12 – dėl trumpesnio susisiekimo su autobusų stotimi pavyktų sutaupyti nemažai pinigų. Galbūt politikai tuo susidomės?
Tai rugpjūtį dar svarstys Taryba, galutinį apsisprendimą numatoma priimti sušaukus neeilinį Tarybos posėdį.
Pašyšiuose beliko pradinė mokykla, kuri veiks darželio pastate, o mokyklos pastatas lieka tuščias. Susitikime su Pašyšių bendruomene meras aptarė situaciją, laukia gyventojų atsakymo. Rudenį bendruomenės gaus lėšų verslams, patalpų jau daugelis bendruomenių turi. Jeigu Pašyšių bendruomenė mokyklos pastato nenorės, jis gali būti parduotas.
Meras paskyrė laikiną Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovę Loretą Biesevičienę, kuri Savivaldybę informavo, kad nuspręsta nesibylinėti su Savivaldybe – kolektyvas pagaliau nori ramybės. Bylinėtis buvo pradėta, kai Savivaldybė nusprendė Šilutės PSPC prijungti prie Šilutės ligoninės. Iš darbo atleistas centro direktorius L. Indriuška ilgai gydėsi, po to pranešė išeinąs tėvystės atostogų. Vienuose teismuose laimėjęs, kituose – parlaimėjęs, Šilutės PSPC kurį laiką tylėjo, tačiau teisme radosi nauja byla. Galbūt teisėtai paskyrus naują centro vadovę teismai baigsis?
Per Lietuvą nuvilnijo žinia, kad Šilutės valdžia panaikino H. Zudermano muziejų Macikuose. Mero teigimu, ten nėra muziejaus, tik ekspozicija. Taryba patvirtino naujus Šilutės H. Šojaus muziejaus veiklos nuostatus, pagal kuriuos Macikuose nevykdys veiklos, tad muziejaus ten nelieka. Kilus aistroms, įsikišus akademinei visuomenei, prasidėjo diskusijos, jos bus pratęstos rudenį. Tuomet ir bus apsispręsta, kur turi būti H. Zudermanui skirta ekspozicija, be to, pagal šio rašytojo kūrinius pastatyta 70 filmų – gal derėtų kažkokia su filmais susijusi studija?

Administracijos direktorius pranešė
Sigitas Šeputis informavo, kad Šilutėje jau yra 3 aikštelės su lauko treniruokliais: M. Jankaus pagrindinės mokyklose aikštyne, Gluosnių gatvėje ir šalia pylimo prie Šyšos. 400 tūkst. Eur vertės darbai atliekami tvarkant M. Jankaus mokyklą, jeigu nebus skundų, tikimasi pasirašyti sutartį dėl Pamario pagrindinės mokyklos tvarkymo. Daugėja darželinukų grupių dviejose Šilutės įstaigose bei Kintų vaikų darželyje, norima Šilutėje įrengti daugiau vaikų žaidimo aikštelių. Remontuojamos Šilutės ligoninės Vidaus ligų ir Neurologijos skyrių patalpos.
Neišvengta tradicinio klausimo: „Kodėl nemažinama Savivaldybėje darbuotojų?“
Atsakymas toks: iš 338 reikia atimti į atskirą įstaigą perėjusius priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojus, suprask yra mažėjimas… Padaugėjo socialinių darbuotojų, kurie rūpinasi socialinės rizikos šeimomis: šiuos etatus ir finansavimą skiria ministerija. Meras sakė, kad Savivaldybei labai reikia kvalifikuotų specialistų Planavimo ir plėtros skyriui, trūksta auditorių. Tačiau alga, kai išskaičiavus mokesčius, lieka 500 eurų, geriems specialistams per menka.

Dėl Rozos Šikšnienės
26 metus Šilutės muziejaus vadove dirbusią Rozą Šikšnienę rugsėjį meras iš darbo atleidžia kaip stokojančią kvalifikacijos… Šįkart meras vardijo nemažai priekaištų ilgametei vadovei. Galbūt tai ir tiesa, tačiau kyla klausimas, kodėl Savivaldybės taryba kasmet pritardavo šios vadovės veiklos ataskaitai? Vadovė neturi jokių drausminių nuobaudų…
„Muziejaus kolektyve brendo tokia pat situacija, kokia susidarė Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre…“ – sakė meras ir priminė, kad yra siūlęs R. Šikšnienei kitų darbų muziejuje, tačiau ji, neva žadėjusi išeiti į pensiją rudenį, užsiprašė atostogų gruodį.

Ko lankėsi Klaipėdoje?
Policijos komisariatuose neliko budėtojų, tad Klaipėdoje domėtasi, kas stebi įrengtų 64 kamerų vaizdus. Paaiškėjo, kad neįgalūs asmenys, kuriems dvi dalis algos moka Darbo birža, trečdalį – Savivaldybė.
Šilutėje yra 12 vaizdo stebėjimo kamerų. Galbūt ir čia tiktų klaipėdiečių patirtis? Žinoma, anot mero, kai kamerų vaizdai stebimi visą parą, įmanoma greitai pastebėti ir sureaguoti į nusikaltimą. Savivaldybė planuoja su Šilutės policijos komisariatu pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kurioje bus sutarta ir dėl vaizdo stebėjimo kamerų.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite