„Labiausiai norėčiau palinkėti ramybės“

Šių metų šventąsias Kalėdas Šilutės krašto katalikai švenčia su nauju ganytoju: nuo rugpjūčio vidurio šias pareigas eina kanauninkas, religijos mokslų magistras, bažnytinės teisės licenciatas Remigijus SAUNORIUS. Klebonas mielai sutiko keliais žodžiais prisistatyti ir pasikalbėti apie per slenkstį jau žengiančias šventąsias Kalėdas.

Tai – Šilutės Švento Kryžiaus katalikų bažnyčios klebono Remigijaus Saunoriaus šventinis palinkėjimas tikintiesiems ir visiems žmonėms.

Praėjo keturi su puse mėnesio, kai Remigijus Saunorius pradėjo tarnystę Šilutės Švento Kryžiaus katalikų bažnyčios klebonu.

– Jūs esate kanauninkas, tai galima matyti ir iš sutanos raudonų apvadų. Mūsų parapijai didelė garbė, tokio aukšto rango dvasininko gal dar ir nėra buvę. Dirbdamas vyskupijoje kancleriu turbūt esate aplankęs ir matęs daug bažnyčių. Kokie pirmieji įspūdžiai pradėjus tarnauti Šilutės bažnyčioje ir nemažoje parapijoje?
– Pirmieji įspūdžiai… Čia labai geri ir šilti žmonės. Kai atvykau pirmą kartą, buvo parapijos perdavimas, priėmimas. Buvo gera, pajaučiau, kad laukė, kad priima tikrai. Mane pakerėjo žmonių šiltumas. Aš esu žemaitis. Šilutės kraštas man truputėlį buvo tolimas, svarsčiau, gal čia man sunku bus, gal nepriprasiu, gal dar kas. Jau praėjo keturi su puse mėnesio tarnystės, esu šiltai priimtas, lankau parapijas, lankau įstaigas, lankausi, kur kviečia. Ir visur jaučiu šiltumą, didelį žmonių norėjimą bendrauti, pabūti kartu. Tikrai tai labai šiltas jausmas.
– Sulaukus naujo ganytojo, norisi daugiau apie jį žinoti…
– Suprantu. Esu kilimo iš Varnių, dirbau Telšiuose, išskyrus trejus bažnytinės teisės studijų metus Romoje, Popiežiškajame Laterano universitete. Bažnytinės teisės licenciatas – toks man suteiktas akademinis kvalifikacinis teisės srities laipsnis. Teisės licenciatas lygiavertis teisės magistro laipsniui.
– Esate ir religijos mokslų magistras.
– Tai čia būtų iš Telšių kunigų seminarijos laikų. Baigus studijas, ši aukštoji mokykla suteikia religijos mokslų magistro laipsnį. Buvau seminarijos vicerektorius, kol dirbau Telšiuose. Kai jau esu perkeltas į Šilutę, tų pareigų nebeturiu. Buvau vicerektorius ūkio reikalams. Dabar tokių pareigų nebeliko. Buvau ir Telšių vyskupijos kurijos kancleriu.
– Gyvenimo tempas vis spartėja, vis skubame, bėgame. Gal ir jums tenka daug judėti, nes atrodote taip, tarsi sportuotumėte, o gal turite kitokių pomėgių? Norisi apie savo parapijos kleboną sužinoti kuo daugiau.
– Dabar nesportuoju… Kol buvome Telšiuose, dar studijų metais, pažaisdavome ir futbolą, ir krepšinį kartu su klierikais. Dabar gal laiko stoka, gal kartais noro pritrūksta, tiesiog nebepavyksta. Kai artėja didžiosios šventės, stengiamės lankyti mokyklas, tikinčiuosius, ateina žmonių. Atrodo, bėgi iš vieno galo į kitą. Tai ir yra savotiškas sportas. Kas norėjo, kas prašė, išties aplankėme daug tikinčiųjų. Stengėmės, tačiau visų aplankyti neįmanoma. Gal kitais metais daugiau aplankysime, gal anksčiau tą pradėsime, kad žmonėms atnešus tą laukimo, gimimo žinią.
– Ėjote svarbias pareigas. Ar sutiktumėt su pastebėjimu, kad katalikų bažnyčia modernėja, keičiasi. Štai mačiau naujojo Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo kalėdinį sveikinimą „YouTube“…
– Jo Ekscelencija vyskupas mokslus yra baigęs Amerikoje, jaunas žmogus, toks adventinis žodis yra ir Telšių vykupijos interneto svetainėje. Tai ir aš pastebėjau.
– Tikėtina, kad dalis tikinčiųjų tai pamatys interneto platybėse.
– Manau, kad dabartinė jaunoji karta gyvena internete. Sulaukėme ir to…
– Gerbiamas klebone, ko norėtumėte palinkėti savo tikintiesiems šventųjų Kalėdų proga? Kokį žodį tartumėte tiems, kurie per šventąsias Mišias netilps į Šilutės bažnyčią ar tiesiog negalės ateiti? Ką parapijiečiai išgirs jūsų šventiniame pamoksle?
– Labiausiai norėčiau palinkėti ramybės, nes šių dienų žmogui labiausiai jos trūksta. Kai pažiūri į žmogų šalia, kai jauti savo kasdienybę… Tie tempai, tie bėgimai, tas skubėjimas… Išties tarsi nelieka laiko pabūti net kelias minutes su Dievu, su savimi. Ypač prieš šventes pramogų, pirkinių mugės žmogų įsuka į labai triukšmingą gyvenseną. Ir nebelieka to džiaugsmingo šventės laukimo. Norėčiau visiems parapijiečiams, visiems žmonėms palinkėti: kai susėsim prie Kūčių stalo, kai bus tas ramumas, ram ramybė, kad tokia ramybė tęstųsi visus ateinančius metus. Linkiu pabūti truputį su savimi, pamąstyti, kas aš esu, kas yra žmogus, kas yra Dievas. Ir pamąstyti, kad tas Dievas gims kiekvieno iš mūsų širdyje, atnešdamas mums tos ramybės, to džiaugsmo, meilės ir ypatingai – Dievo palaimos, kurios kiekvienam iš mūsų reikia.
– Gal primintumėte, kada vyks Šilutės bažnyčioje pamaldos?
– Šventos Mišios Kūčių dieną bus kaip sekmadieniais: 10 valandą, 13 valandą ir 18 valandą, o vakaro šventos Mišios – 21 valandą. Šventų Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją: 8 valandą – Bernelių mišios, 13 valandą suma ir vakare – 18 valandą.
Kviečiu visus, kas tik gali, dalyvauti tose džiugiose mums visiems ir taip laukiamose šventėse. Pabūkime kartu maldoje, pasidalinkime tuo džiaugsmu, kuris ateina su šventomis Kalėdomis.
– Smagu buvo ir mūsų šeimai sulaukus jūsų savo namuose, liko graži bendra nuotrauka. Dėkoju už šį pokalbį.

Kalbėjosi
Petras SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite