Kultūros ministras sakė Šilutėje pamatęs tikrą biblioteką

Praėjęs pirmadienis Šilutės bibliotekininkėms buvo ir įprastinis, ir išskirtinis. Kaip įprasta netrūko lankytojų, o bibliotekos šeimininkai sukosi kasdieniuose knygų ir žinių pasaulio verpetuose. Išskirtinis – nes savo skaitytojo bilietą užregistravo atvykęs LR kultūros ministras Šarūnas Birutis – ketvirtasis ministras, apsilankęs šioje įstaigoje.

Ministras Š. Birutis pripažino, kad būtent Šilutėje pamatė savo minčių ir fantazijų, kaip turėtų atrodyti tikra biblioteka, įkūnijimą.

Ministrą lydėjo jo patarėja Dalia Vencevičienė, Šilutės r. Savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.
Garbų svečią pasitiko prie bibliotekos pastato, kurio fasadą puošia ne tik šiuolaikinis užrašas, bet ir užkonservuoti praeities rašmenys – sieninė tapyba bei reklaminis vokiškas tekstas groteskiniu šriftu.
Bibliotekininkai pasveikino garbųjį svečią, atvykusį į Mažosios Lietuvos regioną, dėl kurio vardo įtvirtinimo šilutiškiams teko nemažai pakovoti. Papasakojo, kad biblioteka yra įsikūrusi viename iš istorinio Žibų kaimo pastatų, pavadinta pirmojo kilnojamojo knygynėlio Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo, poeto ir visuomenės veikėjo Fridricho Bajoraičio vardu. Priminė, kad H. Šojaus dvare XIX a. pabaigoje pradėjo veikti pirmoji biblioteka Mažosios Lietuvos teritorijoje, iki šiol išlikusi Šilutės muziejuje.
Bibliotekininkai turi kuo pasigirti: Šilutės F. Bajoraičio biblioteka yra šiuolaikiška, pažangi, bendraujanti be sienų, skleidžianti gerąją patirtį. Vienas iš bibliotekininkų veiklos barų – knygų leidyba. 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius sutiko su pačių sudarytu „Lietuvininkų tarmės žodynu“.
Prie šios ir kitų bibliotekininkų knygų leidybos daug pastangų pridėjo Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė, kuriai šiemet įteikta LR kultūros ministerijos premija. Bibliotekininkų kolektyve netrūksta pelniusių svarių valstybės apdovanojimų.
Tądien visuose bibliotekos skyriuose netrūko skaitytojų. Ministras Š. Birutis pasisveikino su moksleiviais skaitykloje, kur vyko edukacinė pamoka apie ateities biblioteką, Vaikų literatūros skyriuje – su mažaisiais bibliotekos lankytojais, atvykusiais į edukacinį užsiėmimą iš „Žibutės“ vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinės grupės. Ministras pakalbino mažuosius bei sužinojo, kad šiame skyriuje pamokas gali ruošti kaimuose gyvenantys vaikai, laukiantys autobuso po pamokų grįžti į kaimą.
Ministrui Š. Biručiui pasakota apie bibliotekininkų įgyvendinamus tarptautinius projektus, organizuojamą pasaulio šilutiškių sueigą, tarptautiniu tapusį literatūrinį rudenį, kai kviečiami iš Šilutės kilę ar kitaip su Šilute susiję profesionalūs knygų autoriai, apie knygų leidybą ir bibliotekoje saugomas knygas, įrašytas į kultūros paveldo vertybių registrą, įvairius turnyrus ir meno parodas, susitikimus su garsiais krašto ir šalies žmonėmis.
Sužinojo ministras ir apie bibliotekininkų svajonę greta bibliotekos esančiame pastate kurti menų galeriją, edukacijos ir komunikacijos centrą, kuriai jau pritarė Šilutės politikai.
Ministras Š. Birutis pripažino, kad jam teko matyti ne vieną šalies biblioteką, tačiau būtent Šilutėje pamatė savo minčių ir fantazijų, kaip turėtų atrodyti tikra biblioteka, įkūnijimą. Sakė, kad šilutiškių patirtimi galėtų remtis ir kitos šalies bibliotekos.
Diskusijos su ministru
Šilutės bibliotekininkų atlyginimai yra menkiausi regione, bibliotekininkų darbo užmokesčio vidurkis – 1112 litų, su aukštuoju išsilavinimu – 1300 litų. Svečias pripažino, kad tai išties menkas uždarbis. Pernai ministras Š. Birutis buvo mitinge kartu su kultūros darbuotojais ir išsakė savo poziciją dėl atlyginimų. Bibliotekininkai nekantravo sužinoti, kaip bus skirstomi atkovotieji 25 mln. litų šalies kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti. Deja, pažadų, kaip bus skirstomi 25 mln., neišgirdo, nes tuos pinigus skirstys ne Kultūros, bet Finansų ministerija.
Diskutuota apie rengiamą Bibliotekų įstatymo naują redakciją, kurioje numatoma nauja darbo apmokėjimo tvarka, atestavimo ir bibliotekų akreditavimo nuostatos, užsiminta apie viešųjų ir mokyklų bibliotekų jungimą. Šiai problemai išspręsti reikalingas Kultūros ir Švietimo ministerijų sutarimas.
Bibliotekininkų vaišės
Bibliotekininkai svečią pavaišino lietuvininkų kulinarinio paveldo valgiais: kėžu ir keksu. Padovanojo šiemet išleistą „Lietuvininkų tarmės žodyną“, linkėdami išmokti lietuvininkų tarme kalbėti ir atvykti į įkurtuves bibliotekininkų svajonių name – Tilžės g. 12.
Pirmadienį ministras taip pat lankėsi Kintų Vydūno kultūros bei Šilutės kultūros ir pramogų centruose, H. Šojaus dvare ir Šilutės muziejuje. H. Šojaus dvare ministras sužinojo, kaip rengiasi ir „fobeliuoja“ lietuvininkai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite