Kultūros ministras sakė Šilutėje pamatęs tikrą biblioteką

Praėjęs pirmadienis Šilutės bibliotekininkėms buvo ir įprastinis, ir išskirtinis. Kaip įprasta netrūko lankytojų, o bibliotekos šeimininkai sukosi kasdieniuose knygų ir žinių pasaulio verpetuose. Išskirtinis – nes savo skaitytojo bilietą užregistravo atvykęs LR kultūros ministras Šarūnas Birutis – ketvirtasis ministras, apsilankęs šioje įstaigoje.

Ministras Š. Birutis pripažino, kad būtent Šilutėje pamatė savo minčių ir fantazijų, kaip turėtų atrodyti tikra biblioteka, įkūnijimą.

Ministrą lydėjo jo patarėja Dalia Vencevičienė, Šilutės r. Savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.
Garbų svečią pasitiko prie bibliotekos pastato, kurio fasadą puošia ne tik šiuolaikinis užrašas, bet ir užkonservuoti praeities rašmenys – sieninė tapyba bei reklaminis vokiškas tekstas groteskiniu šriftu.
Bibliotekininkai pasveikino garbųjį svečią, atvykusį į Mažosios Lietuvos regioną, dėl kurio vardo įtvirtinimo šilutiškiams teko nemažai pakovoti. Papasakojo, kad biblioteka yra įsikūrusi viename iš istorinio Žibų kaimo pastatų, pavadinta pirmojo kilnojamojo knygynėlio Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo, poeto ir visuomenės veikėjo Fridricho Bajoraičio vardu. Priminė, kad H. Šojaus dvare XIX a. pabaigoje pradėjo veikti pirmoji biblioteka Mažosios Lietuvos teritorijoje, iki šiol išlikusi Šilutės muziejuje.
Bibliotekininkai turi kuo pasigirti: Šilutės F. Bajoraičio biblioteka yra šiuolaikiška, pažangi, bendraujanti be sienų, skleidžianti gerąją patirtį. Vienas iš bibliotekininkų veiklos barų – knygų leidyba. 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius sutiko su pačių sudarytu „Lietuvininkų tarmės žodynu“.
Prie šios ir kitų bibliotekininkų knygų leidybos daug pastangų pridėjo Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė, kuriai šiemet įteikta LR kultūros ministerijos premija. Bibliotekininkų kolektyve netrūksta pelniusių svarių valstybės apdovanojimų.
Tądien visuose bibliotekos skyriuose netrūko skaitytojų. Ministras Š. Birutis pasisveikino su moksleiviais skaitykloje, kur vyko edukacinė pamoka apie ateities biblioteką, Vaikų literatūros skyriuje – su mažaisiais bibliotekos lankytojais, atvykusiais į edukacinį užsiėmimą iš „Žibutės“ vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinės grupės. Ministras pakalbino mažuosius bei sužinojo, kad šiame skyriuje pamokas gali ruošti kaimuose gyvenantys vaikai, laukiantys autobuso po pamokų grįžti į kaimą.
Ministrui Š. Biručiui pasakota apie bibliotekininkų įgyvendinamus tarptautinius projektus, organizuojamą pasaulio šilutiškių sueigą, tarptautiniu tapusį literatūrinį rudenį, kai kviečiami iš Šilutės kilę ar kitaip su Šilute susiję profesionalūs knygų autoriai, apie knygų leidybą ir bibliotekoje saugomas knygas, įrašytas į kultūros paveldo vertybių registrą, įvairius turnyrus ir meno parodas, susitikimus su garsiais krašto ir šalies žmonėmis.
Sužinojo ministras ir apie bibliotekininkų svajonę greta bibliotekos esančiame pastate kurti menų galeriją, edukacijos ir komunikacijos centrą, kuriai jau pritarė Šilutės politikai.
Ministras Š. Birutis pripažino, kad jam teko matyti ne vieną šalies biblioteką, tačiau būtent Šilutėje pamatė savo minčių ir fantazijų, kaip turėtų atrodyti tikra biblioteka, įkūnijimą. Sakė, kad šilutiškių patirtimi galėtų remtis ir kitos šalies bibliotekos.
Diskusijos su ministru
Šilutės bibliotekininkų atlyginimai yra menkiausi regione, bibliotekininkų darbo užmokesčio vidurkis – 1112 litų, su aukštuoju išsilavinimu – 1300 litų. Svečias pripažino, kad tai išties menkas uždarbis. Pernai ministras Š. Birutis buvo mitinge kartu su kultūros darbuotojais ir išsakė savo poziciją dėl atlyginimų. Bibliotekininkai nekantravo sužinoti, kaip bus skirstomi atkovotieji 25 mln. litų šalies kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti. Deja, pažadų, kaip bus skirstomi 25 mln., neišgirdo, nes tuos pinigus skirstys ne Kultūros, bet Finansų ministerija.
Diskutuota apie rengiamą Bibliotekų įstatymo naują redakciją, kurioje numatoma nauja darbo apmokėjimo tvarka, atestavimo ir bibliotekų akreditavimo nuostatos, užsiminta apie viešųjų ir mokyklų bibliotekų jungimą. Šiai problemai išspręsti reikalingas Kultūros ir Švietimo ministerijų sutarimas.
Bibliotekininkų vaišės
Bibliotekininkai svečią pavaišino lietuvininkų kulinarinio paveldo valgiais: kėžu ir keksu. Padovanojo šiemet išleistą „Lietuvininkų tarmės žodyną“, linkėdami išmokti lietuvininkų tarme kalbėti ir atvykti į įkurtuves bibliotekininkų svajonių name – Tilžės g. 12.
Pirmadienį ministras taip pat lankėsi Kintų Vydūno kultūros bei Šilutės kultūros ir pramogų centruose, H. Šojaus dvare ir Šilutės muziejuje. H. Šojaus dvare ministras sužinojo, kaip rengiasi ir „fobeliuoja“ lietuvininkai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite