Kultūros ministras sakė Šilutėje pamatęs tikrą biblioteką

Praėjęs pirmadienis Šilutės bibliotekininkėms buvo ir įprastinis, ir išskirtinis. Kaip įprasta netrūko lankytojų, o bibliotekos šeimininkai sukosi kasdieniuose knygų ir žinių pasaulio verpetuose. Išskirtinis – nes savo skaitytojo bilietą užregistravo atvykęs LR kultūros ministras Šarūnas Birutis – ketvirtasis ministras, apsilankęs šioje įstaigoje.

Ministras Š. Birutis pripažino, kad būtent Šilutėje pamatė savo minčių ir fantazijų, kaip turėtų atrodyti tikra biblioteka, įkūnijimą.

Ministrą lydėjo jo patarėja Dalia Vencevičienė, Šilutės r. Savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.
Garbų svečią pasitiko prie bibliotekos pastato, kurio fasadą puošia ne tik šiuolaikinis užrašas, bet ir užkonservuoti praeities rašmenys – sieninė tapyba bei reklaminis vokiškas tekstas groteskiniu šriftu.
Bibliotekininkai pasveikino garbųjį svečią, atvykusį į Mažosios Lietuvos regioną, dėl kurio vardo įtvirtinimo šilutiškiams teko nemažai pakovoti. Papasakojo, kad biblioteka yra įsikūrusi viename iš istorinio Žibų kaimo pastatų, pavadinta pirmojo kilnojamojo knygynėlio Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo, poeto ir visuomenės veikėjo Fridricho Bajoraičio vardu. Priminė, kad H. Šojaus dvare XIX a. pabaigoje pradėjo veikti pirmoji biblioteka Mažosios Lietuvos teritorijoje, iki šiol išlikusi Šilutės muziejuje.
Bibliotekininkai turi kuo pasigirti: Šilutės F. Bajoraičio biblioteka yra šiuolaikiška, pažangi, bendraujanti be sienų, skleidžianti gerąją patirtį. Vienas iš bibliotekininkų veiklos barų – knygų leidyba. 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius sutiko su pačių sudarytu „Lietuvininkų tarmės žodynu“.
Prie šios ir kitų bibliotekininkų knygų leidybos daug pastangų pridėjo Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė, kuriai šiemet įteikta LR kultūros ministerijos premija. Bibliotekininkų kolektyve netrūksta pelniusių svarių valstybės apdovanojimų.
Tądien visuose bibliotekos skyriuose netrūko skaitytojų. Ministras Š. Birutis pasisveikino su moksleiviais skaitykloje, kur vyko edukacinė pamoka apie ateities biblioteką, Vaikų literatūros skyriuje – su mažaisiais bibliotekos lankytojais, atvykusiais į edukacinį užsiėmimą iš „Žibutės“ vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinės grupės. Ministras pakalbino mažuosius bei sužinojo, kad šiame skyriuje pamokas gali ruošti kaimuose gyvenantys vaikai, laukiantys autobuso po pamokų grįžti į kaimą.
Ministrui Š. Biručiui pasakota apie bibliotekininkų įgyvendinamus tarptautinius projektus, organizuojamą pasaulio šilutiškių sueigą, tarptautiniu tapusį literatūrinį rudenį, kai kviečiami iš Šilutės kilę ar kitaip su Šilute susiję profesionalūs knygų autoriai, apie knygų leidybą ir bibliotekoje saugomas knygas, įrašytas į kultūros paveldo vertybių registrą, įvairius turnyrus ir meno parodas, susitikimus su garsiais krašto ir šalies žmonėmis.
Sužinojo ministras ir apie bibliotekininkų svajonę greta bibliotekos esančiame pastate kurti menų galeriją, edukacijos ir komunikacijos centrą, kuriai jau pritarė Šilutės politikai.
Ministras Š. Birutis pripažino, kad jam teko matyti ne vieną šalies biblioteką, tačiau būtent Šilutėje pamatė savo minčių ir fantazijų, kaip turėtų atrodyti tikra biblioteka, įkūnijimą. Sakė, kad šilutiškių patirtimi galėtų remtis ir kitos šalies bibliotekos.
Diskusijos su ministru
Šilutės bibliotekininkų atlyginimai yra menkiausi regione, bibliotekininkų darbo užmokesčio vidurkis – 1112 litų, su aukštuoju išsilavinimu – 1300 litų. Svečias pripažino, kad tai išties menkas uždarbis. Pernai ministras Š. Birutis buvo mitinge kartu su kultūros darbuotojais ir išsakė savo poziciją dėl atlyginimų. Bibliotekininkai nekantravo sužinoti, kaip bus skirstomi atkovotieji 25 mln. litų šalies kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti. Deja, pažadų, kaip bus skirstomi 25 mln., neišgirdo, nes tuos pinigus skirstys ne Kultūros, bet Finansų ministerija.
Diskutuota apie rengiamą Bibliotekų įstatymo naują redakciją, kurioje numatoma nauja darbo apmokėjimo tvarka, atestavimo ir bibliotekų akreditavimo nuostatos, užsiminta apie viešųjų ir mokyklų bibliotekų jungimą. Šiai problemai išspręsti reikalingas Kultūros ir Švietimo ministerijų sutarimas.
Bibliotekininkų vaišės
Bibliotekininkai svečią pavaišino lietuvininkų kulinarinio paveldo valgiais: kėžu ir keksu. Padovanojo šiemet išleistą „Lietuvininkų tarmės žodyną“, linkėdami išmokti lietuvininkų tarme kalbėti ir atvykti į įkurtuves bibliotekininkų svajonių name – Tilžės g. 12.
Pirmadienį ministras taip pat lankėsi Kintų Vydūno kultūros bei Šilutės kultūros ir pramogų centruose, H. Šojaus dvare ir Šilutės muziejuje. H. Šojaus dvare ministras sužinojo, kaip rengiasi ir „fobeliuoja“ lietuvininkai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite