Kultūros ministras sakė Šilutėje pamatęs tikrą biblioteką

Praėjęs pirmadienis Šilutės bibliotekininkėms buvo ir įprastinis, ir išskirtinis. Kaip įprasta netrūko lankytojų, o bibliotekos šeimininkai sukosi kasdieniuose knygų ir žinių pasaulio verpetuose. Išskirtinis – nes savo skaitytojo bilietą užregistravo atvykęs LR kultūros ministras Šarūnas Birutis – ketvirtasis ministras, apsilankęs šioje įstaigoje.

Ministras Š. Birutis pripažino, kad būtent Šilutėje pamatė savo minčių ir fantazijų, kaip turėtų atrodyti tikra biblioteka, įkūnijimą.

Ministrą lydėjo jo patarėja Dalia Vencevičienė, Šilutės r. Savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.
Garbų svečią pasitiko prie bibliotekos pastato, kurio fasadą puošia ne tik šiuolaikinis užrašas, bet ir užkonservuoti praeities rašmenys – sieninė tapyba bei reklaminis vokiškas tekstas groteskiniu šriftu.
Bibliotekininkai pasveikino garbųjį svečią, atvykusį į Mažosios Lietuvos regioną, dėl kurio vardo įtvirtinimo šilutiškiams teko nemažai pakovoti. Papasakojo, kad biblioteka yra įsikūrusi viename iš istorinio Žibų kaimo pastatų, pavadinta pirmojo kilnojamojo knygynėlio Mažojoje Lietuvoje įkūrėjo, poeto ir visuomenės veikėjo Fridricho Bajoraičio vardu. Priminė, kad H. Šojaus dvare XIX a. pabaigoje pradėjo veikti pirmoji biblioteka Mažosios Lietuvos teritorijoje, iki šiol išlikusi Šilutės muziejuje.
Bibliotekininkai turi kuo pasigirti: Šilutės F. Bajoraičio biblioteka yra šiuolaikiška, pažangi, bendraujanti be sienų, skleidžianti gerąją patirtį. Vienas iš bibliotekininkų veiklos barų – knygų leidyba. 2013-uosius palydėjo išleidę knygą „Biblioteka – kultūros paveldo buveinė“, o naujuosius sutiko su pačių sudarytu „Lietuvininkų tarmės žodynu“.
Prie šios ir kitų bibliotekininkų knygų leidybos daug pastangų pridėjo Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus knygotyros vyr. bibliotekininkė Virginija Veiverienė, kuriai šiemet įteikta LR kultūros ministerijos premija. Bibliotekininkų kolektyve netrūksta pelniusių svarių valstybės apdovanojimų.
Tądien visuose bibliotekos skyriuose netrūko skaitytojų. Ministras Š. Birutis pasisveikino su moksleiviais skaitykloje, kur vyko edukacinė pamoka apie ateities biblioteką, Vaikų literatūros skyriuje – su mažaisiais bibliotekos lankytojais, atvykusiais į edukacinį užsiėmimą iš „Žibutės“ vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinės grupės. Ministras pakalbino mažuosius bei sužinojo, kad šiame skyriuje pamokas gali ruošti kaimuose gyvenantys vaikai, laukiantys autobuso po pamokų grįžti į kaimą.
Ministrui Š. Biručiui pasakota apie bibliotekininkų įgyvendinamus tarptautinius projektus, organizuojamą pasaulio šilutiškių sueigą, tarptautiniu tapusį literatūrinį rudenį, kai kviečiami iš Šilutės kilę ar kitaip su Šilute susiję profesionalūs knygų autoriai, apie knygų leidybą ir bibliotekoje saugomas knygas, įrašytas į kultūros paveldo vertybių registrą, įvairius turnyrus ir meno parodas, susitikimus su garsiais krašto ir šalies žmonėmis.
Sužinojo ministras ir apie bibliotekininkų svajonę greta bibliotekos esančiame pastate kurti menų galeriją, edukacijos ir komunikacijos centrą, kuriai jau pritarė Šilutės politikai.
Ministras Š. Birutis pripažino, kad jam teko matyti ne vieną šalies biblioteką, tačiau būtent Šilutėje pamatė savo minčių ir fantazijų, kaip turėtų atrodyti tikra biblioteka, įkūnijimą. Sakė, kad šilutiškių patirtimi galėtų remtis ir kitos šalies bibliotekos.
Diskusijos su ministru
Šilutės bibliotekininkų atlyginimai yra menkiausi regione, bibliotekininkų darbo užmokesčio vidurkis – 1112 litų, su aukštuoju išsilavinimu – 1300 litų. Svečias pripažino, kad tai išties menkas uždarbis. Pernai ministras Š. Birutis buvo mitinge kartu su kultūros darbuotojais ir išsakė savo poziciją dėl atlyginimų. Bibliotekininkai nekantravo sužinoti, kaip bus skirstomi atkovotieji 25 mln. litų šalies kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti. Deja, pažadų, kaip bus skirstomi 25 mln., neišgirdo, nes tuos pinigus skirstys ne Kultūros, bet Finansų ministerija.
Diskutuota apie rengiamą Bibliotekų įstatymo naują redakciją, kurioje numatoma nauja darbo apmokėjimo tvarka, atestavimo ir bibliotekų akreditavimo nuostatos, užsiminta apie viešųjų ir mokyklų bibliotekų jungimą. Šiai problemai išspręsti reikalingas Kultūros ir Švietimo ministerijų sutarimas.
Bibliotekininkų vaišės
Bibliotekininkai svečią pavaišino lietuvininkų kulinarinio paveldo valgiais: kėžu ir keksu. Padovanojo šiemet išleistą „Lietuvininkų tarmės žodyną“, linkėdami išmokti lietuvininkų tarme kalbėti ir atvykti į įkurtuves bibliotekininkų svajonių name – Tilžės g. 12.
Pirmadienį ministras taip pat lankėsi Kintų Vydūno kultūros bei Šilutės kultūros ir pramogų centruose, H. Šojaus dvare ir Šilutės muziejuje. H. Šojaus dvare ministras sužinojo, kaip rengiasi ir „fobeliuoja“ lietuvininkai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 48

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite