Kūčių stalui – apdorotos žuvys iš Kintų

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, stambiųjų prekybos tinklų lentynose pasirodys naujame UAB „Kintai“ ceche pagaminti produktai. Tai bus šaldytos ir rūkytos kelių rūšių žuvys. Gamybai paruošta apie 60 rūšių produkcijos, tačiau kokia bus prekiaujama nuolatos, paaiškės išanalizavus pirkėjų poreikius. Pirma bandomoji rūkytos žuvies partija naujame ceche pagaminta praėjusią savaitę.

Pasak Rimgaudo Višinsko, ceche esantys įrenginiai nedideli, tačiau brangūs.

Naujo žuvies perdirbimo cecho pajėgumai – apie 500 tonų žuvų per metus. Kol kas čia dirba tik trys moterys, priklausomai nuo gamybos apimčių, darbuotojų gali padaugėti iki dvidešimties. Sunku patikėti, kad šimtus tonų produkcijos galima pagaminti nedidelėse 500 kv. metrų ploto patalpose. Žuvies skrodimo, iškaulinimo ir vakuuminio pakavimo įranga taip pat neatrodo įspūdingai. Dydžiu įrenginiai prilygsta buitinėms skalbimo mašinoms, tik kaina kitokia. Kiekvienos mašinos vertė svyruoja nuo 5000 iki 10 000 eurų.
Prieš keletą metų teko lankytis Kėdainių konservų fabrike, kuris taip pat nebuvo labai didelis, tačiau gaminamų konservų užtenka ir Lietuvos rinkai, ir eksportui. Naujame ceche Kintuose atsirado vietos ne tik gamybinėms patalpoms. Čia yra dušai ir poilsio kambariai darbuotojams, specialios rūbinės, kuriose prieš persirengiant galima vandens čiurkšle nusiplauti darbinius drabužius.
UAB „Kintai“ vadovas Rimgaudas Višinskas tiksi, kad pirmosios gaminių partijos prekybai bus pradėtos tiekti jau lapkričio pabaigoje. Ceche bus apdorojamos čia pat Kintuose užaugintos lydekos, karpiai, upėtakiai, plačiakakčiai, amūrai, lynai, lašišos, eršketai. Į prekybos tinklus žuvys pateks rūkytos arba šviežios, atšaldytos ant ledo. Naujajame ceche įrengta ir rūkykla, ir ledo generatorius. UAB „Kintai“ direktorius pasakojo, kad rūkyta žuvis bus čia pat pakuojama į vakuumines pakuotes. Šviežia žuvis bus sudėliojama ant ledo specialiose mažai šilumą praleidžiančiose dėžėse iš putų polistirolo ir automobiliuose su šaldytuvais gabenama į logistikos centrus, iš kur pasieks parduotuvių lentynas. Svarstoma galimybė gaminti grynos žuvies faršą.

Kol kas ceche darbuojasi tik trys moterys, tačiau vėliau darbuotojų gali pagausėti iki dvidešimties.

„Mūsų įmonė, ko gero, vienintelė tokia visoje Lietuvoje. Mūsų tikslas – palengvinti darbą virtuvėje. Nusipirkus Kintuose pagamintos produkcijos, nebereikės vargti. Išvalytą, supjaustytą, be galvų ir uodegų žuvį bus galima dėti tiesiai į keptuvę, apeinant nemalonią skrodimo procedūrą. Ir pati žuvis kitokia – išauginta Lietuvoje, Kintų tvenkiniuose, o ne užsienyje. Jeigu gaminsime faršą, tai jis taip pat bus geros kokybės, iš grynos žuvies ir be jokių neaiškių priedų“, – pasakojo R. Višinskas. Svarstoma apie galimybę tiekti žuvų gaminius vaikų darželiams ir kitoms ugdymo bei gydymo įstaigoms.
Žuvis bus tiekiama skirtingo dydžio pakuotėse. Kaina priklausys nuo žuvies rūšies ir jos kiekio. Pasak R. Višinsko, užauginti žuvis iki pramoninio dydžio nėra pigu. Pavyzdžiui, kol užauga amūras, praeina 5-6 metai, o ir kitos žuvys auginamos mažiausiai trejus metus.
Naujas cechas įrengtas renovavus kažkada įmonėje buvusio žuvies perdirbimo cecho likučius. Darbai prasidėjo pernai ir užtruko beveik metus. Apie 80 proc. visų statybos ir cecho įrengimo išlaidų padengė UAB „Kintai“. Už dalyvaujant projekte „UAB „Kintai“ produktyvumo didinimas plečiant veiklą“ gautą paramą įsigytos svarstyklės, žuvų ašakų ir vidurių šalinimo įranga, vakuuminio pakavimo linija, ledo generatorius ir šaldytuvas.

Vaidotas VILKAS

Naujame 500 kv. metrų ploto ceche per metus galima pagaminti apie 500 tonų žuvies gaminių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite