Kūčių stalui – apdorotos žuvys iš Kintų

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, stambiųjų prekybos tinklų lentynose pasirodys naujame UAB „Kintai“ ceche pagaminti produktai. Tai bus šaldytos ir rūkytos kelių rūšių žuvys. Gamybai paruošta apie 60 rūšių produkcijos, tačiau kokia bus prekiaujama nuolatos, paaiškės išanalizavus pirkėjų poreikius. Pirma bandomoji rūkytos žuvies partija naujame ceche pagaminta praėjusią savaitę.

Pasak Rimgaudo Višinsko, ceche esantys įrenginiai nedideli, tačiau brangūs.

Naujo žuvies perdirbimo cecho pajėgumai – apie 500 tonų žuvų per metus. Kol kas čia dirba tik trys moterys, priklausomai nuo gamybos apimčių, darbuotojų gali padaugėti iki dvidešimties. Sunku patikėti, kad šimtus tonų produkcijos galima pagaminti nedidelėse 500 kv. metrų ploto patalpose. Žuvies skrodimo, iškaulinimo ir vakuuminio pakavimo įranga taip pat neatrodo įspūdingai. Dydžiu įrenginiai prilygsta buitinėms skalbimo mašinoms, tik kaina kitokia. Kiekvienos mašinos vertė svyruoja nuo 5000 iki 10 000 eurų.
Prieš keletą metų teko lankytis Kėdainių konservų fabrike, kuris taip pat nebuvo labai didelis, tačiau gaminamų konservų užtenka ir Lietuvos rinkai, ir eksportui. Naujame ceche Kintuose atsirado vietos ne tik gamybinėms patalpoms. Čia yra dušai ir poilsio kambariai darbuotojams, specialios rūbinės, kuriose prieš persirengiant galima vandens čiurkšle nusiplauti darbinius drabužius.
UAB „Kintai“ vadovas Rimgaudas Višinskas tiksi, kad pirmosios gaminių partijos prekybai bus pradėtos tiekti jau lapkričio pabaigoje. Ceche bus apdorojamos čia pat Kintuose užaugintos lydekos, karpiai, upėtakiai, plačiakakčiai, amūrai, lynai, lašišos, eršketai. Į prekybos tinklus žuvys pateks rūkytos arba šviežios, atšaldytos ant ledo. Naujajame ceche įrengta ir rūkykla, ir ledo generatorius. UAB „Kintai“ direktorius pasakojo, kad rūkyta žuvis bus čia pat pakuojama į vakuumines pakuotes. Šviežia žuvis bus sudėliojama ant ledo specialiose mažai šilumą praleidžiančiose dėžėse iš putų polistirolo ir automobiliuose su šaldytuvais gabenama į logistikos centrus, iš kur pasieks parduotuvių lentynas. Svarstoma galimybė gaminti grynos žuvies faršą.

Kol kas ceche darbuojasi tik trys moterys, tačiau vėliau darbuotojų gali pagausėti iki dvidešimties.

„Mūsų įmonė, ko gero, vienintelė tokia visoje Lietuvoje. Mūsų tikslas – palengvinti darbą virtuvėje. Nusipirkus Kintuose pagamintos produkcijos, nebereikės vargti. Išvalytą, supjaustytą, be galvų ir uodegų žuvį bus galima dėti tiesiai į keptuvę, apeinant nemalonią skrodimo procedūrą. Ir pati žuvis kitokia – išauginta Lietuvoje, Kintų tvenkiniuose, o ne užsienyje. Jeigu gaminsime faršą, tai jis taip pat bus geros kokybės, iš grynos žuvies ir be jokių neaiškių priedų“, – pasakojo R. Višinskas. Svarstoma apie galimybę tiekti žuvų gaminius vaikų darželiams ir kitoms ugdymo bei gydymo įstaigoms.
Žuvis bus tiekiama skirtingo dydžio pakuotėse. Kaina priklausys nuo žuvies rūšies ir jos kiekio. Pasak R. Višinsko, užauginti žuvis iki pramoninio dydžio nėra pigu. Pavyzdžiui, kol užauga amūras, praeina 5-6 metai, o ir kitos žuvys auginamos mažiausiai trejus metus.
Naujas cechas įrengtas renovavus kažkada įmonėje buvusio žuvies perdirbimo cecho likučius. Darbai prasidėjo pernai ir užtruko beveik metus. Apie 80 proc. visų statybos ir cecho įrengimo išlaidų padengė UAB „Kintai“. Už dalyvaujant projekte „UAB „Kintai“ produktyvumo didinimas plečiant veiklą“ gautą paramą įsigytos svarstyklės, žuvų ašakų ir vidurių šalinimo įranga, vakuuminio pakavimo linija, ledo generatorius ir šaldytuvas.

Vaidotas VILKAS

Naujame 500 kv. metrų ploto ceche per metus galima pagaminti apie 500 tonų žuvies gaminių.

Hits: 225

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite