Kūčių stalui – apdorotos žuvys iš Kintų

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, stambiųjų prekybos tinklų lentynose pasirodys naujame UAB „Kintai“ ceche pagaminti produktai. Tai bus šaldytos ir rūkytos kelių rūšių žuvys. Gamybai paruošta apie 60 rūšių produkcijos, tačiau kokia bus prekiaujama nuolatos, paaiškės išanalizavus pirkėjų poreikius. Pirma bandomoji rūkytos žuvies partija naujame ceche pagaminta praėjusią savaitę.

Pasak Rimgaudo Višinsko, ceche esantys įrenginiai nedideli, tačiau brangūs.

Naujo žuvies perdirbimo cecho pajėgumai – apie 500 tonų žuvų per metus. Kol kas čia dirba tik trys moterys, priklausomai nuo gamybos apimčių, darbuotojų gali padaugėti iki dvidešimties. Sunku patikėti, kad šimtus tonų produkcijos galima pagaminti nedidelėse 500 kv. metrų ploto patalpose. Žuvies skrodimo, iškaulinimo ir vakuuminio pakavimo įranga taip pat neatrodo įspūdingai. Dydžiu įrenginiai prilygsta buitinėms skalbimo mašinoms, tik kaina kitokia. Kiekvienos mašinos vertė svyruoja nuo 5000 iki 10 000 eurų.
Prieš keletą metų teko lankytis Kėdainių konservų fabrike, kuris taip pat nebuvo labai didelis, tačiau gaminamų konservų užtenka ir Lietuvos rinkai, ir eksportui. Naujame ceche Kintuose atsirado vietos ne tik gamybinėms patalpoms. Čia yra dušai ir poilsio kambariai darbuotojams, specialios rūbinės, kuriose prieš persirengiant galima vandens čiurkšle nusiplauti darbinius drabužius.
UAB „Kintai“ vadovas Rimgaudas Višinskas tiksi, kad pirmosios gaminių partijos prekybai bus pradėtos tiekti jau lapkričio pabaigoje. Ceche bus apdorojamos čia pat Kintuose užaugintos lydekos, karpiai, upėtakiai, plačiakakčiai, amūrai, lynai, lašišos, eršketai. Į prekybos tinklus žuvys pateks rūkytos arba šviežios, atšaldytos ant ledo. Naujajame ceche įrengta ir rūkykla, ir ledo generatorius. UAB „Kintai“ direktorius pasakojo, kad rūkyta žuvis bus čia pat pakuojama į vakuumines pakuotes. Šviežia žuvis bus sudėliojama ant ledo specialiose mažai šilumą praleidžiančiose dėžėse iš putų polistirolo ir automobiliuose su šaldytuvais gabenama į logistikos centrus, iš kur pasieks parduotuvių lentynas. Svarstoma galimybė gaminti grynos žuvies faršą.

Kol kas ceche darbuojasi tik trys moterys, tačiau vėliau darbuotojų gali pagausėti iki dvidešimties.

„Mūsų įmonė, ko gero, vienintelė tokia visoje Lietuvoje. Mūsų tikslas – palengvinti darbą virtuvėje. Nusipirkus Kintuose pagamintos produkcijos, nebereikės vargti. Išvalytą, supjaustytą, be galvų ir uodegų žuvį bus galima dėti tiesiai į keptuvę, apeinant nemalonią skrodimo procedūrą. Ir pati žuvis kitokia – išauginta Lietuvoje, Kintų tvenkiniuose, o ne užsienyje. Jeigu gaminsime faršą, tai jis taip pat bus geros kokybės, iš grynos žuvies ir be jokių neaiškių priedų“, – pasakojo R. Višinskas. Svarstoma apie galimybę tiekti žuvų gaminius vaikų darželiams ir kitoms ugdymo bei gydymo įstaigoms.
Žuvis bus tiekiama skirtingo dydžio pakuotėse. Kaina priklausys nuo žuvies rūšies ir jos kiekio. Pasak R. Višinsko, užauginti žuvis iki pramoninio dydžio nėra pigu. Pavyzdžiui, kol užauga amūras, praeina 5-6 metai, o ir kitos žuvys auginamos mažiausiai trejus metus.
Naujas cechas įrengtas renovavus kažkada įmonėje buvusio žuvies perdirbimo cecho likučius. Darbai prasidėjo pernai ir užtruko beveik metus. Apie 80 proc. visų statybos ir cecho įrengimo išlaidų padengė UAB „Kintai“. Už dalyvaujant projekte „UAB „Kintai“ produktyvumo didinimas plečiant veiklą“ gautą paramą įsigytos svarstyklės, žuvų ašakų ir vidurių šalinimo įranga, vakuuminio pakavimo linija, ledo generatorius ir šaldytuvas.

Vaidotas VILKAS

Naujame 500 kv. metrų ploto ceche per metus galima pagaminti apie 500 tonų žuvies gaminių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite