Kūčių stalui – apdorotos žuvys iš Kintų

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms, stambiųjų prekybos tinklų lentynose pasirodys naujame UAB „Kintai“ ceche pagaminti produktai. Tai bus šaldytos ir rūkytos kelių rūšių žuvys. Gamybai paruošta apie 60 rūšių produkcijos, tačiau kokia bus prekiaujama nuolatos, paaiškės išanalizavus pirkėjų poreikius. Pirma bandomoji rūkytos žuvies partija naujame ceche pagaminta praėjusią savaitę.

Pasak Rimgaudo Višinsko, ceche esantys įrenginiai nedideli, tačiau brangūs.

Naujo žuvies perdirbimo cecho pajėgumai – apie 500 tonų žuvų per metus. Kol kas čia dirba tik trys moterys, priklausomai nuo gamybos apimčių, darbuotojų gali padaugėti iki dvidešimties. Sunku patikėti, kad šimtus tonų produkcijos galima pagaminti nedidelėse 500 kv. metrų ploto patalpose. Žuvies skrodimo, iškaulinimo ir vakuuminio pakavimo įranga taip pat neatrodo įspūdingai. Dydžiu įrenginiai prilygsta buitinėms skalbimo mašinoms, tik kaina kitokia. Kiekvienos mašinos vertė svyruoja nuo 5000 iki 10 000 eurų.
Prieš keletą metų teko lankytis Kėdainių konservų fabrike, kuris taip pat nebuvo labai didelis, tačiau gaminamų konservų užtenka ir Lietuvos rinkai, ir eksportui. Naujame ceche Kintuose atsirado vietos ne tik gamybinėms patalpoms. Čia yra dušai ir poilsio kambariai darbuotojams, specialios rūbinės, kuriose prieš persirengiant galima vandens čiurkšle nusiplauti darbinius drabužius.
UAB „Kintai“ vadovas Rimgaudas Višinskas tiksi, kad pirmosios gaminių partijos prekybai bus pradėtos tiekti jau lapkričio pabaigoje. Ceche bus apdorojamos čia pat Kintuose užaugintos lydekos, karpiai, upėtakiai, plačiakakčiai, amūrai, lynai, lašišos, eršketai. Į prekybos tinklus žuvys pateks rūkytos arba šviežios, atšaldytos ant ledo. Naujajame ceche įrengta ir rūkykla, ir ledo generatorius. UAB „Kintai“ direktorius pasakojo, kad rūkyta žuvis bus čia pat pakuojama į vakuumines pakuotes. Šviežia žuvis bus sudėliojama ant ledo specialiose mažai šilumą praleidžiančiose dėžėse iš putų polistirolo ir automobiliuose su šaldytuvais gabenama į logistikos centrus, iš kur pasieks parduotuvių lentynas. Svarstoma galimybė gaminti grynos žuvies faršą.

Kol kas ceche darbuojasi tik trys moterys, tačiau vėliau darbuotojų gali pagausėti iki dvidešimties.

„Mūsų įmonė, ko gero, vienintelė tokia visoje Lietuvoje. Mūsų tikslas – palengvinti darbą virtuvėje. Nusipirkus Kintuose pagamintos produkcijos, nebereikės vargti. Išvalytą, supjaustytą, be galvų ir uodegų žuvį bus galima dėti tiesiai į keptuvę, apeinant nemalonią skrodimo procedūrą. Ir pati žuvis kitokia – išauginta Lietuvoje, Kintų tvenkiniuose, o ne užsienyje. Jeigu gaminsime faršą, tai jis taip pat bus geros kokybės, iš grynos žuvies ir be jokių neaiškių priedų“, – pasakojo R. Višinskas. Svarstoma apie galimybę tiekti žuvų gaminius vaikų darželiams ir kitoms ugdymo bei gydymo įstaigoms.
Žuvis bus tiekiama skirtingo dydžio pakuotėse. Kaina priklausys nuo žuvies rūšies ir jos kiekio. Pasak R. Višinsko, užauginti žuvis iki pramoninio dydžio nėra pigu. Pavyzdžiui, kol užauga amūras, praeina 5-6 metai, o ir kitos žuvys auginamos mažiausiai trejus metus.
Naujas cechas įrengtas renovavus kažkada įmonėje buvusio žuvies perdirbimo cecho likučius. Darbai prasidėjo pernai ir užtruko beveik metus. Apie 80 proc. visų statybos ir cecho įrengimo išlaidų padengė UAB „Kintai“. Už dalyvaujant projekte „UAB „Kintai“ produktyvumo didinimas plečiant veiklą“ gautą paramą įsigytos svarstyklės, žuvų ašakų ir vidurių šalinimo įranga, vakuuminio pakavimo linija, ledo generatorius ir šaldytuvas.

Vaidotas VILKAS

Naujame 500 kv. metrų ploto ceche per metus galima pagaminti apie 500 tonų žuvies gaminių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite