Kovo 11-osios iškilmės Šilutėje

Kovo 11-ąją šilutiškiai rinkdamiesi į Lietuvos valstybės atkūrimo šventinį minėjimą tradiciškai pagerbia ir labiausiai kraštą garsinančius žmones ar kolektyvus. „Pamarys“ jau skelbė, kad aukščiausią Šilutės r. savivaldybės apdovanojimą – „Sidabrinės nendrės“ 2015 m. premiją – pelnė kintiškiai Rita ir Romas Tarvydai.

„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatai kintiškiai Rita ir Romas Tarvydai.

„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatai kintiškiai Rita ir Romas Tarvydai.

„Sidabrinė nendrė“ – tai aukščiausia Šilutės r. savivaldybės premija, teikiama asmeniui ar kolektyvui už ypatingus darbus ir nuopelnus garsinant Šilutės kraštą. Premija įsteigta 1995 m., ją sudaro: vardinis diplomas, premijos dovana ir laureato ženklas, 5 MMA dydžio piniginė premija. 
R. ir R. Tarvydai – 22 ieji šios premijos laureatai. Tiesa, nuo 1995 m. premijos laureatais kasmet būdavo apdovanojami 2-3 asmenys ir kolektyvai. Nuo 2004-ųjų skelbiama tik po vieną laureatą.

Pradėjo „Žiuvininkai“

Šventės iškilmes šįkart pradėjo mažieji „Žiuvininkai“, „Pušelės“ lopšelio-darželio etnografinio folkloro ansamblio mažieji daininkai ir šokėjai.
Pritariant varinių pučiamųjų instrumentų ansambliui „Pamario brass“, solistas Algirdas Leonavičius ir beveik pilna salė susirinkusių šilutiškių sugiedojo valstybinį Lietuvos himną.
Vakaro dalyvius savo pasirodymais taip pat linksmino Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“ ir choreografinė grupė „Pamarietė“, Vydūno gimnazijos vokalinis vaikinų ansamblis, sportinių šokių klubas „Lūgnė“.
Apie Kovo 11-osios akto reikšmę mūsų kraštui ir visai Lietuvai kalbėjo sveikinimo žodį taręs Šilutės r. savivaldybės meras, beje, istorikas, Vytautas Laurinaitis. Į šventę atvykęs LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, sveikindamas šilutiškius, atkreipė dėmesį, kad Lietuva – tai ne vien Vilnius. Deja, regionams dar labai stinga šalies valdžios dėmesio. Anot kalbėtojo, gerinant gyvenimo sąlygas rajonuose, būtų realu tikėtis, kad mažiau žmonių laimės išvyktų ieškoti svetur.

Šventės proga šilutiškius ir premijos laureatus sveikino meras V. Laurinaitis ir Seimo vicepirmininkas K. Komskis.

Šventės proga šilutiškius ir premijos laureatus sveikino meras V. Laurinaitis ir Seimo vicepirmininkas K. Komskis.

Visas dėmesys – laureatams
„Sidabrinės nendrės“ premijos skyrimo komiteto, kurį sudaro 10 asmenų, pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikis oficialiai paskelbė komiteto sprendimą 2015 metų „Sidabrinės nendrės“ premiją skirti Kintų Vydūno kultūros centro direktorei Ritai Tarvydienei ir Meno mokyklos mokytojui Romui Tarvydui. Garbingą apdovanojimą jiems įteikė T. Budrikis ir meras V. Laurinaitis. Nusitęsė ilga sveikintojų eilė…

Kintai – kultūros židinys
Prie Kuršių marių traukiantys turistai neatsispiria pagundai stabtelėti prie tvarkingai ir skoningai puoselėjamo Vydūno kultūros centro. Susižavėjusieji aplinka praveria Vydūno muziejaus duris, kur akimirksniu pajunta šio pastato aurą – stenduose gausu informacijos, antratiek papasakos šio centro darbuotojos.
Kintų Vydūno muziejus yra vienintelis Lietuvoje, saugantis įžymaus Mažosios Lietuvos filosofo, dramaturgo ir kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos – Vydūno gyvenimo ir kūrybos palikimą. Muziejaus ekspozicijose gausu istorinės bei pažintinės medžiagos apie šio krašto šviesuolio gyvenimą, kūrybą: knygos, laiškai, fotografijos. Lankytojus masina unikalus eksponatas – autentiška Vydūno arfa. Muziejuje galima susipažinti su garsiųjų Kuršių marių vėtrungių istorija, senųjų žvejų kaimų ženklinimo sistema ir Ernsto Vilhelmo Berbomo kūrybos, tyrinėjimų palikimu.
Lankytojus domina atnaujinti Vydūno muziejaus ekspozicijos kambariai, Vydūno kabineto-knygynėlio, edukacinė mokyklos klasės ekspozicijos, galima pasiklausyti Vydūno arfos skambėjimo, paties Vydūno balso įrašų. Prisėdus už rašomojo stalo galima išsiųsti atvirlaiškį savo artimam žmogui su Vydūno žodžiais.
Rita ir Romas Tarvydai – meno kūrėjai, kultūros vadybininkai, per asmeninę kūrybą pristatydami Vydūno centro paslaugas atveria lankytojui Pamario krašto kultūrą, pasauliui pristato senųjų Kuršių marių pakrančių žvejų gyvenviečių išskirtinumą.

Kultūros darbuotojų vardu sveikinimo žodį tarė Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškavičienė.

Kultūros darbuotojų vardu sveikinimo žodį tarė Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.

Didelio dėmesio sulaukė kasmet čia rengiamos emalio menininkų kūrybinės-edukacinės stovyklos „Pamario ženklai“. Šio projekto širdis – Romas, jam talkina Rita.
Buvusios Kintų parapijos pradinės mokyklos pastate 1994 m. įkurtas Vydūno muziejus, o buvusiose klasėse veikia Šilutės r. vaikų meno mokyklos Dailės ir Muzikos skyriai.

„Pamario“ inf.

Ritą ir Romą garbingo apdovanojimo proga pasveikino jų mamos.

Laureatus sveikina Kintų bendruomenės atstovai.

Šventinę nuotaiką kūrė Šilutės meno kolektyvai. Petro Skutulo nuotr.

Šventinę nuotaiką kūrė Šilutės meno kolektyvai.

Petro Skutulo nuotr.

 

 

Hits: 64

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite