Kovo 11-osios iškilmės Šilutėje

Kovo 11-ąją šilutiškiai rinkdamiesi į Lietuvos valstybės atkūrimo šventinį minėjimą tradiciškai pagerbia ir labiausiai kraštą garsinančius žmones ar kolektyvus. „Pamarys“ jau skelbė, kad aukščiausią Šilutės r. savivaldybės apdovanojimą – „Sidabrinės nendrės“ 2015 m. premiją – pelnė kintiškiai Rita ir Romas Tarvydai.

„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatai kintiškiai Rita ir Romas Tarvydai.

„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatai kintiškiai Rita ir Romas Tarvydai.

„Sidabrinė nendrė“ – tai aukščiausia Šilutės r. savivaldybės premija, teikiama asmeniui ar kolektyvui už ypatingus darbus ir nuopelnus garsinant Šilutės kraštą. Premija įsteigta 1995 m., ją sudaro: vardinis diplomas, premijos dovana ir laureato ženklas, 5 MMA dydžio piniginė premija. 
R. ir R. Tarvydai – 22 ieji šios premijos laureatai. Tiesa, nuo 1995 m. premijos laureatais kasmet būdavo apdovanojami 2-3 asmenys ir kolektyvai. Nuo 2004-ųjų skelbiama tik po vieną laureatą.

Pradėjo „Žiuvininkai“

Šventės iškilmes šįkart pradėjo mažieji „Žiuvininkai“, „Pušelės“ lopšelio-darželio etnografinio folkloro ansamblio mažieji daininkai ir šokėjai.
Pritariant varinių pučiamųjų instrumentų ansambliui „Pamario brass“, solistas Algirdas Leonavičius ir beveik pilna salė susirinkusių šilutiškių sugiedojo valstybinį Lietuvos himną.
Vakaro dalyvius savo pasirodymais taip pat linksmino Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“ ir choreografinė grupė „Pamarietė“, Vydūno gimnazijos vokalinis vaikinų ansamblis, sportinių šokių klubas „Lūgnė“.
Apie Kovo 11-osios akto reikšmę mūsų kraštui ir visai Lietuvai kalbėjo sveikinimo žodį taręs Šilutės r. savivaldybės meras, beje, istorikas, Vytautas Laurinaitis. Į šventę atvykęs LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, sveikindamas šilutiškius, atkreipė dėmesį, kad Lietuva – tai ne vien Vilnius. Deja, regionams dar labai stinga šalies valdžios dėmesio. Anot kalbėtojo, gerinant gyvenimo sąlygas rajonuose, būtų realu tikėtis, kad mažiau žmonių laimės išvyktų ieškoti svetur.

Šventės proga šilutiškius ir premijos laureatus sveikino meras V. Laurinaitis ir Seimo vicepirmininkas K. Komskis.

Šventės proga šilutiškius ir premijos laureatus sveikino meras V. Laurinaitis ir Seimo vicepirmininkas K. Komskis.

Visas dėmesys – laureatams
„Sidabrinės nendrės“ premijos skyrimo komiteto, kurį sudaro 10 asmenų, pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikis oficialiai paskelbė komiteto sprendimą 2015 metų „Sidabrinės nendrės“ premiją skirti Kintų Vydūno kultūros centro direktorei Ritai Tarvydienei ir Meno mokyklos mokytojui Romui Tarvydui. Garbingą apdovanojimą jiems įteikė T. Budrikis ir meras V. Laurinaitis. Nusitęsė ilga sveikintojų eilė…

Kintai – kultūros židinys
Prie Kuršių marių traukiantys turistai neatsispiria pagundai stabtelėti prie tvarkingai ir skoningai puoselėjamo Vydūno kultūros centro. Susižavėjusieji aplinka praveria Vydūno muziejaus duris, kur akimirksniu pajunta šio pastato aurą – stenduose gausu informacijos, antratiek papasakos šio centro darbuotojos.
Kintų Vydūno muziejus yra vienintelis Lietuvoje, saugantis įžymaus Mažosios Lietuvos filosofo, dramaturgo ir kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos – Vydūno gyvenimo ir kūrybos palikimą. Muziejaus ekspozicijose gausu istorinės bei pažintinės medžiagos apie šio krašto šviesuolio gyvenimą, kūrybą: knygos, laiškai, fotografijos. Lankytojus masina unikalus eksponatas – autentiška Vydūno arfa. Muziejuje galima susipažinti su garsiųjų Kuršių marių vėtrungių istorija, senųjų žvejų kaimų ženklinimo sistema ir Ernsto Vilhelmo Berbomo kūrybos, tyrinėjimų palikimu.
Lankytojus domina atnaujinti Vydūno muziejaus ekspozicijos kambariai, Vydūno kabineto-knygynėlio, edukacinė mokyklos klasės ekspozicijos, galima pasiklausyti Vydūno arfos skambėjimo, paties Vydūno balso įrašų. Prisėdus už rašomojo stalo galima išsiųsti atvirlaiškį savo artimam žmogui su Vydūno žodžiais.
Rita ir Romas Tarvydai – meno kūrėjai, kultūros vadybininkai, per asmeninę kūrybą pristatydami Vydūno centro paslaugas atveria lankytojui Pamario krašto kultūrą, pasauliui pristato senųjų Kuršių marių pakrančių žvejų gyvenviečių išskirtinumą.

Kultūros darbuotojų vardu sveikinimo žodį tarė Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškavičienė.

Kultūros darbuotojų vardu sveikinimo žodį tarė Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.

Didelio dėmesio sulaukė kasmet čia rengiamos emalio menininkų kūrybinės-edukacinės stovyklos „Pamario ženklai“. Šio projekto širdis – Romas, jam talkina Rita.
Buvusios Kintų parapijos pradinės mokyklos pastate 1994 m. įkurtas Vydūno muziejus, o buvusiose klasėse veikia Šilutės r. vaikų meno mokyklos Dailės ir Muzikos skyriai.

„Pamario“ inf.

Ritą ir Romą garbingo apdovanojimo proga pasveikino jų mamos.

Laureatus sveikina Kintų bendruomenės atstovai.

Šventinę nuotaiką kūrė Šilutės meno kolektyvai. Petro Skutulo nuotr.

Šventinę nuotaiką kūrė Šilutės meno kolektyvai.

Petro Skutulo nuotr.

 

 

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite