Kovo 11-osios iškilmės Šilutėje

Kovo 11-ąją šilutiškiai rinkdamiesi į Lietuvos valstybės atkūrimo šventinį minėjimą tradiciškai pagerbia ir labiausiai kraštą garsinančius žmones ar kolektyvus. „Pamarys“ jau skelbė, kad aukščiausią Šilutės r. savivaldybės apdovanojimą – „Sidabrinės nendrės“ 2015 m. premiją – pelnė kintiškiai Rita ir Romas Tarvydai.

„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatai kintiškiai Rita ir Romas Tarvydai.

„Sidabrinės nendrės“ premijos laureatai kintiškiai Rita ir Romas Tarvydai.

„Sidabrinė nendrė“ – tai aukščiausia Šilutės r. savivaldybės premija, teikiama asmeniui ar kolektyvui už ypatingus darbus ir nuopelnus garsinant Šilutės kraštą. Premija įsteigta 1995 m., ją sudaro: vardinis diplomas, premijos dovana ir laureato ženklas, 5 MMA dydžio piniginė premija. 
R. ir R. Tarvydai – 22 ieji šios premijos laureatai. Tiesa, nuo 1995 m. premijos laureatais kasmet būdavo apdovanojami 2-3 asmenys ir kolektyvai. Nuo 2004-ųjų skelbiama tik po vieną laureatą.

Pradėjo „Žiuvininkai“

Šventės iškilmes šįkart pradėjo mažieji „Žiuvininkai“, „Pušelės“ lopšelio-darželio etnografinio folkloro ansamblio mažieji daininkai ir šokėjai.
Pritariant varinių pučiamųjų instrumentų ansambliui „Pamario brass“, solistas Algirdas Leonavičius ir beveik pilna salė susirinkusių šilutiškių sugiedojo valstybinį Lietuvos himną.
Vakaro dalyvius savo pasirodymais taip pat linksmino Šilutės meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Pamarys“ ir choreografinė grupė „Pamarietė“, Vydūno gimnazijos vokalinis vaikinų ansamblis, sportinių šokių klubas „Lūgnė“.
Apie Kovo 11-osios akto reikšmę mūsų kraštui ir visai Lietuvai kalbėjo sveikinimo žodį taręs Šilutės r. savivaldybės meras, beje, istorikas, Vytautas Laurinaitis. Į šventę atvykęs LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, sveikindamas šilutiškius, atkreipė dėmesį, kad Lietuva – tai ne vien Vilnius. Deja, regionams dar labai stinga šalies valdžios dėmesio. Anot kalbėtojo, gerinant gyvenimo sąlygas rajonuose, būtų realu tikėtis, kad mažiau žmonių laimės išvyktų ieškoti svetur.

Šventės proga šilutiškius ir premijos laureatus sveikino meras V. Laurinaitis ir Seimo vicepirmininkas K. Komskis.

Šventės proga šilutiškius ir premijos laureatus sveikino meras V. Laurinaitis ir Seimo vicepirmininkas K. Komskis.

Visas dėmesys – laureatams
„Sidabrinės nendrės“ premijos skyrimo komiteto, kurį sudaro 10 asmenų, pirmininkas, Savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikis oficialiai paskelbė komiteto sprendimą 2015 metų „Sidabrinės nendrės“ premiją skirti Kintų Vydūno kultūros centro direktorei Ritai Tarvydienei ir Meno mokyklos mokytojui Romui Tarvydui. Garbingą apdovanojimą jiems įteikė T. Budrikis ir meras V. Laurinaitis. Nusitęsė ilga sveikintojų eilė…

Kintai – kultūros židinys
Prie Kuršių marių traukiantys turistai neatsispiria pagundai stabtelėti prie tvarkingai ir skoningai puoselėjamo Vydūno kultūros centro. Susižavėjusieji aplinka praveria Vydūno muziejaus duris, kur akimirksniu pajunta šio pastato aurą – stenduose gausu informacijos, antratiek papasakos šio centro darbuotojos.
Kintų Vydūno muziejus yra vienintelis Lietuvoje, saugantis įžymaus Mažosios Lietuvos filosofo, dramaturgo ir kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos – Vydūno gyvenimo ir kūrybos palikimą. Muziejaus ekspozicijose gausu istorinės bei pažintinės medžiagos apie šio krašto šviesuolio gyvenimą, kūrybą: knygos, laiškai, fotografijos. Lankytojus masina unikalus eksponatas – autentiška Vydūno arfa. Muziejuje galima susipažinti su garsiųjų Kuršių marių vėtrungių istorija, senųjų žvejų kaimų ženklinimo sistema ir Ernsto Vilhelmo Berbomo kūrybos, tyrinėjimų palikimu.
Lankytojus domina atnaujinti Vydūno muziejaus ekspozicijos kambariai, Vydūno kabineto-knygynėlio, edukacinė mokyklos klasės ekspozicijos, galima pasiklausyti Vydūno arfos skambėjimo, paties Vydūno balso įrašų. Prisėdus už rašomojo stalo galima išsiųsti atvirlaiškį savo artimam žmogui su Vydūno žodžiais.
Rita ir Romas Tarvydai – meno kūrėjai, kultūros vadybininkai, per asmeninę kūrybą pristatydami Vydūno centro paslaugas atveria lankytojui Pamario krašto kultūrą, pasauliui pristato senųjų Kuršių marių pakrančių žvejų gyvenviečių išskirtinumą.

Kultūros darbuotojų vardu sveikinimo žodį tarė Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškavičienė.

Kultūros darbuotojų vardu sveikinimo žodį tarė Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė.

Didelio dėmesio sulaukė kasmet čia rengiamos emalio menininkų kūrybinės-edukacinės stovyklos „Pamario ženklai“. Šio projekto širdis – Romas, jam talkina Rita.
Buvusios Kintų parapijos pradinės mokyklos pastate 1994 m. įkurtas Vydūno muziejus, o buvusiose klasėse veikia Šilutės r. vaikų meno mokyklos Dailės ir Muzikos skyriai.

„Pamario“ inf.

Ritą ir Romą garbingo apdovanojimo proga pasveikino jų mamos.

Laureatus sveikina Kintų bendruomenės atstovai.

Šventinę nuotaiką kūrė Šilutės meno kolektyvai. Petro Skutulo nuotr.

Šventinę nuotaiką kūrė Šilutės meno kolektyvai.

Petro Skutulo nuotr.

 

 

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite