Kintuose gyvena Lietuvos maksimalistas

Šiemet vėl išrinkti ir paskelbti nugalėtojai nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai 2015“, kurią globoja Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija. Tarp 48 gabių ir talentingų šalies moksleivių yra trys Šilutės rajono atstovai.

Lietuvos maksimalistas Vytenis Papievis iš Kintų.

2015-2016 mokslo metų stipendijoms gauti paraiškas pateikė per 500 gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių. Dėl stipendijų jaunimas varžėsi mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse.
Aktyviausi buvo ir daugiausia paraiškų pateikė didžiųjų šalies miestų moksleiviai. Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos maksimalistų titulus pažangumo kategorijoje ir paskatinamąsias stipendijas pelnė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai Martynas Šapalas ir Lukas Arlauskas bei Kintų pagrindinės mokyklos dešimtokas Vytenis Papievis.
Stipendiją panaudos mokslui
Pakalbinome kintiškį Lietuvos maksimalistą Vytenį Papievį, pelniusį paskatinamąją stipendiją. 75 eurų stipendiją kintiškis gaus kas mėnesį 2015-2016 mokslo metais. Vytenis planuoja stipendiją panaudoti kalbų kursams, o gal net būsimoms studijoms.
V. Papievį užsiregistruoti ir dalyvauti nacionalinėje moksleivių skatinimo programoje paakino mokyklos direktorė Asta Gužauskienė, auklėtojas Pranciškus Viršila. Vytenis pripažįsta, kad pačiam ryžtis dalyvauti konkurse drąsos neužteko. Dabar jis dėkingas savo mokytojams. Pildydamas paraišką Vytenis pasirinko pažangumo sritį ne atsitiktinai – kelerius metus iš eilės jis iš mokomųjų dalykų gauna tik devintukus ir dešimtukus. Kiekvieno dalyko pusmečio vidurkis yra ne mažiau dešimties. Vytenis sėkmingai dalyvauja rajoninėse matematikos, fizikos, chemijos, lietuvių, rusų kalbos olimpiadose. Šiek tiek sunkiau sekasi istorija ir geografija, tačiau ir šių dalykų olimpiadose būna tarp pirmaujančiųjų: istorijos olimpiadoje pelnė trečią, geografijos – šeštą vietą. Vytenis pripažįsta, kad sėkmę moksle lemia ne tik gabumai, bet ir įdedamas darbas. Labiausiai patinka tikslieji mokslai, tačiau visiems dalykams skiria daug laiko. Sako, kad patirties galima gauti iš visų dalykų. Žinių ieško ne tik vadovėliuose, pamokose, bet ir bendraudamas su vyresniais, jau studijuojančiais draugais. Vytenis buvo įstojęs ir vienerius metus mokėsi Šiaulių universiteto jaunųjų fizikų mokykloje. Norėtų dalyvauti moksleivių mainų programoje, išvažiuoti mokytis į Japoniją ar kurią kitą šalį. Šešiolikmetis turi sėkmės receptą – norinčiam gerai mokytis ir daug žinoti būtina veikti. Sako, kad net žiūrint televizijos laidas galima rinktis: žiūrėti pramogines ar mokslo populiarinimo laidas, o populiariuose socialiniuose tinkluose skaityti pasaulio žmonių pateikta informaciją.
Planuojantis tapti mediku galėtų būti fotografu ar laidų vedėju
Šešiolikmetis V. Papievis neabejoja kad jam gabumų užtektų būti laidų vedėju ar fotografu, mat ne kartą teko vesti renginius Kintų pagrindinėje mokykloje. Neseniai Vytenis buvo pakviestas vadovauti Muzikos dienai skirtam renginiui Šilutės meno mokykloje. Bendrauti, spręsti iškylančias problemas jam nėra svetima. Vytenis Papievis yra Kintų pagrindinės mokyklos moksleivių tarybos pirmininkas, Šilutės rajono mokinių tarybos narys.
Vaikystėje jam teko žaisti vieną žaidimą, kurio paviliotas svajojo tapti architektu. Tačiau savo profesinę ateitį Vytenis planuoja susieti su medicina. Ši svajonė jį lydi nuo pat vaikystės. Vaikinas pripažįsta, kad vizitai pas odontologą jam baimės nekelia. Vienas paskutinių jo apsilankymų pas odontologą labiau priminė interviu, kurio metu jis stengėsi kuo daugiau sužinoti apie jį dominančią specialybę.
Vytenį vilioja studijos užsienyje, nes ten, jo manymu, taikomos modernesnės technologijos, studentams leidžiama padirbėti su pacientais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 80

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Taip pat skaitykite