Kintuose gyvena Lietuvos maksimalistas

Šiemet vėl išrinkti ir paskelbti nugalėtojai nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai 2015“, kurią globoja Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija. Tarp 48 gabių ir talentingų šalies moksleivių yra trys Šilutės rajono atstovai.

Lietuvos maksimalistas Vytenis Papievis iš Kintų.

2015-2016 mokslo metų stipendijoms gauti paraiškas pateikė per 500 gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių. Dėl stipendijų jaunimas varžėsi mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse.
Aktyviausi buvo ir daugiausia paraiškų pateikė didžiųjų šalies miestų moksleiviai. Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos maksimalistų titulus pažangumo kategorijoje ir paskatinamąsias stipendijas pelnė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai Martynas Šapalas ir Lukas Arlauskas bei Kintų pagrindinės mokyklos dešimtokas Vytenis Papievis.
Stipendiją panaudos mokslui
Pakalbinome kintiškį Lietuvos maksimalistą Vytenį Papievį, pelniusį paskatinamąją stipendiją. 75 eurų stipendiją kintiškis gaus kas mėnesį 2015-2016 mokslo metais. Vytenis planuoja stipendiją panaudoti kalbų kursams, o gal net būsimoms studijoms.
V. Papievį užsiregistruoti ir dalyvauti nacionalinėje moksleivių skatinimo programoje paakino mokyklos direktorė Asta Gužauskienė, auklėtojas Pranciškus Viršila. Vytenis pripažįsta, kad pačiam ryžtis dalyvauti konkurse drąsos neužteko. Dabar jis dėkingas savo mokytojams. Pildydamas paraišką Vytenis pasirinko pažangumo sritį ne atsitiktinai – kelerius metus iš eilės jis iš mokomųjų dalykų gauna tik devintukus ir dešimtukus. Kiekvieno dalyko pusmečio vidurkis yra ne mažiau dešimties. Vytenis sėkmingai dalyvauja rajoninėse matematikos, fizikos, chemijos, lietuvių, rusų kalbos olimpiadose. Šiek tiek sunkiau sekasi istorija ir geografija, tačiau ir šių dalykų olimpiadose būna tarp pirmaujančiųjų: istorijos olimpiadoje pelnė trečią, geografijos – šeštą vietą. Vytenis pripažįsta, kad sėkmę moksle lemia ne tik gabumai, bet ir įdedamas darbas. Labiausiai patinka tikslieji mokslai, tačiau visiems dalykams skiria daug laiko. Sako, kad patirties galima gauti iš visų dalykų. Žinių ieško ne tik vadovėliuose, pamokose, bet ir bendraudamas su vyresniais, jau studijuojančiais draugais. Vytenis buvo įstojęs ir vienerius metus mokėsi Šiaulių universiteto jaunųjų fizikų mokykloje. Norėtų dalyvauti moksleivių mainų programoje, išvažiuoti mokytis į Japoniją ar kurią kitą šalį. Šešiolikmetis turi sėkmės receptą – norinčiam gerai mokytis ir daug žinoti būtina veikti. Sako, kad net žiūrint televizijos laidas galima rinktis: žiūrėti pramogines ar mokslo populiarinimo laidas, o populiariuose socialiniuose tinkluose skaityti pasaulio žmonių pateikta informaciją.
Planuojantis tapti mediku galėtų būti fotografu ar laidų vedėju
Šešiolikmetis V. Papievis neabejoja kad jam gabumų užtektų būti laidų vedėju ar fotografu, mat ne kartą teko vesti renginius Kintų pagrindinėje mokykloje. Neseniai Vytenis buvo pakviestas vadovauti Muzikos dienai skirtam renginiui Šilutės meno mokykloje. Bendrauti, spręsti iškylančias problemas jam nėra svetima. Vytenis Papievis yra Kintų pagrindinės mokyklos moksleivių tarybos pirmininkas, Šilutės rajono mokinių tarybos narys.
Vaikystėje jam teko žaisti vieną žaidimą, kurio paviliotas svajojo tapti architektu. Tačiau savo profesinę ateitį Vytenis planuoja susieti su medicina. Ši svajonė jį lydi nuo pat vaikystės. Vaikinas pripažįsta, kad vizitai pas odontologą jam baimės nekelia. Vienas paskutinių jo apsilankymų pas odontologą labiau priminė interviu, kurio metu jis stengėsi kuo daugiau sužinoti apie jį dominančią specialybę.
Vytenį vilioja studijos užsienyje, nes ten, jo manymu, taikomos modernesnės technologijos, studentams leidžiama padirbėti su pacientais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite