Kintuose gyvena Lietuvos maksimalistas

Šiemet vėl išrinkti ir paskelbti nugalėtojai nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai 2015“, kurią globoja Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija. Tarp 48 gabių ir talentingų šalies moksleivių yra trys Šilutės rajono atstovai.

Lietuvos maksimalistas Vytenis Papievis iš Kintų.

2015-2016 mokslo metų stipendijoms gauti paraiškas pateikė per 500 gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių. Dėl stipendijų jaunimas varžėsi mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse.
Aktyviausi buvo ir daugiausia paraiškų pateikė didžiųjų šalies miestų moksleiviai. Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos maksimalistų titulus pažangumo kategorijoje ir paskatinamąsias stipendijas pelnė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai Martynas Šapalas ir Lukas Arlauskas bei Kintų pagrindinės mokyklos dešimtokas Vytenis Papievis.
Stipendiją panaudos mokslui
Pakalbinome kintiškį Lietuvos maksimalistą Vytenį Papievį, pelniusį paskatinamąją stipendiją. 75 eurų stipendiją kintiškis gaus kas mėnesį 2015-2016 mokslo metais. Vytenis planuoja stipendiją panaudoti kalbų kursams, o gal net būsimoms studijoms.
V. Papievį užsiregistruoti ir dalyvauti nacionalinėje moksleivių skatinimo programoje paakino mokyklos direktorė Asta Gužauskienė, auklėtojas Pranciškus Viršila. Vytenis pripažįsta, kad pačiam ryžtis dalyvauti konkurse drąsos neužteko. Dabar jis dėkingas savo mokytojams. Pildydamas paraišką Vytenis pasirinko pažangumo sritį ne atsitiktinai – kelerius metus iš eilės jis iš mokomųjų dalykų gauna tik devintukus ir dešimtukus. Kiekvieno dalyko pusmečio vidurkis yra ne mažiau dešimties. Vytenis sėkmingai dalyvauja rajoninėse matematikos, fizikos, chemijos, lietuvių, rusų kalbos olimpiadose. Šiek tiek sunkiau sekasi istorija ir geografija, tačiau ir šių dalykų olimpiadose būna tarp pirmaujančiųjų: istorijos olimpiadoje pelnė trečią, geografijos – šeštą vietą. Vytenis pripažįsta, kad sėkmę moksle lemia ne tik gabumai, bet ir įdedamas darbas. Labiausiai patinka tikslieji mokslai, tačiau visiems dalykams skiria daug laiko. Sako, kad patirties galima gauti iš visų dalykų. Žinių ieško ne tik vadovėliuose, pamokose, bet ir bendraudamas su vyresniais, jau studijuojančiais draugais. Vytenis buvo įstojęs ir vienerius metus mokėsi Šiaulių universiteto jaunųjų fizikų mokykloje. Norėtų dalyvauti moksleivių mainų programoje, išvažiuoti mokytis į Japoniją ar kurią kitą šalį. Šešiolikmetis turi sėkmės receptą – norinčiam gerai mokytis ir daug žinoti būtina veikti. Sako, kad net žiūrint televizijos laidas galima rinktis: žiūrėti pramogines ar mokslo populiarinimo laidas, o populiariuose socialiniuose tinkluose skaityti pasaulio žmonių pateikta informaciją.
Planuojantis tapti mediku galėtų būti fotografu ar laidų vedėju
Šešiolikmetis V. Papievis neabejoja kad jam gabumų užtektų būti laidų vedėju ar fotografu, mat ne kartą teko vesti renginius Kintų pagrindinėje mokykloje. Neseniai Vytenis buvo pakviestas vadovauti Muzikos dienai skirtam renginiui Šilutės meno mokykloje. Bendrauti, spręsti iškylančias problemas jam nėra svetima. Vytenis Papievis yra Kintų pagrindinės mokyklos moksleivių tarybos pirmininkas, Šilutės rajono mokinių tarybos narys.
Vaikystėje jam teko žaisti vieną žaidimą, kurio paviliotas svajojo tapti architektu. Tačiau savo profesinę ateitį Vytenis planuoja susieti su medicina. Ši svajonė jį lydi nuo pat vaikystės. Vaikinas pripažįsta, kad vizitai pas odontologą jam baimės nekelia. Vienas paskutinių jo apsilankymų pas odontologą labiau priminė interviu, kurio metu jis stengėsi kuo daugiau sužinoti apie jį dominančią specialybę.
Vytenį vilioja studijos užsienyje, nes ten, jo manymu, taikomos modernesnės technologijos, studentams leidžiama padirbėti su pacientais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite