Kintuose gyvena Lietuvos maksimalistas

Šiemet vėl išrinkti ir paskelbti nugalėtojai nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai 2015“, kurią globoja Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija. Tarp 48 gabių ir talentingų šalies moksleivių yra trys Šilutės rajono atstovai.

Lietuvos maksimalistas Vytenis Papievis iš Kintų.

2015-2016 mokslo metų stipendijoms gauti paraiškas pateikė per 500 gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių. Dėl stipendijų jaunimas varžėsi mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo srityse.
Aktyviausi buvo ir daugiausia paraiškų pateikė didžiųjų šalies miestų moksleiviai. Galima pasidžiaugti, kad Lietuvos maksimalistų titulus pažangumo kategorijoje ir paskatinamąsias stipendijas pelnė Šilutės Vydūno gimnazijos moksleiviai Martynas Šapalas ir Lukas Arlauskas bei Kintų pagrindinės mokyklos dešimtokas Vytenis Papievis.
Stipendiją panaudos mokslui
Pakalbinome kintiškį Lietuvos maksimalistą Vytenį Papievį, pelniusį paskatinamąją stipendiją. 75 eurų stipendiją kintiškis gaus kas mėnesį 2015-2016 mokslo metais. Vytenis planuoja stipendiją panaudoti kalbų kursams, o gal net būsimoms studijoms.
V. Papievį užsiregistruoti ir dalyvauti nacionalinėje moksleivių skatinimo programoje paakino mokyklos direktorė Asta Gužauskienė, auklėtojas Pranciškus Viršila. Vytenis pripažįsta, kad pačiam ryžtis dalyvauti konkurse drąsos neužteko. Dabar jis dėkingas savo mokytojams. Pildydamas paraišką Vytenis pasirinko pažangumo sritį ne atsitiktinai – kelerius metus iš eilės jis iš mokomųjų dalykų gauna tik devintukus ir dešimtukus. Kiekvieno dalyko pusmečio vidurkis yra ne mažiau dešimties. Vytenis sėkmingai dalyvauja rajoninėse matematikos, fizikos, chemijos, lietuvių, rusų kalbos olimpiadose. Šiek tiek sunkiau sekasi istorija ir geografija, tačiau ir šių dalykų olimpiadose būna tarp pirmaujančiųjų: istorijos olimpiadoje pelnė trečią, geografijos – šeštą vietą. Vytenis pripažįsta, kad sėkmę moksle lemia ne tik gabumai, bet ir įdedamas darbas. Labiausiai patinka tikslieji mokslai, tačiau visiems dalykams skiria daug laiko. Sako, kad patirties galima gauti iš visų dalykų. Žinių ieško ne tik vadovėliuose, pamokose, bet ir bendraudamas su vyresniais, jau studijuojančiais draugais. Vytenis buvo įstojęs ir vienerius metus mokėsi Šiaulių universiteto jaunųjų fizikų mokykloje. Norėtų dalyvauti moksleivių mainų programoje, išvažiuoti mokytis į Japoniją ar kurią kitą šalį. Šešiolikmetis turi sėkmės receptą – norinčiam gerai mokytis ir daug žinoti būtina veikti. Sako, kad net žiūrint televizijos laidas galima rinktis: žiūrėti pramogines ar mokslo populiarinimo laidas, o populiariuose socialiniuose tinkluose skaityti pasaulio žmonių pateikta informaciją.
Planuojantis tapti mediku galėtų būti fotografu ar laidų vedėju
Šešiolikmetis V. Papievis neabejoja kad jam gabumų užtektų būti laidų vedėju ar fotografu, mat ne kartą teko vesti renginius Kintų pagrindinėje mokykloje. Neseniai Vytenis buvo pakviestas vadovauti Muzikos dienai skirtam renginiui Šilutės meno mokykloje. Bendrauti, spręsti iškylančias problemas jam nėra svetima. Vytenis Papievis yra Kintų pagrindinės mokyklos moksleivių tarybos pirmininkas, Šilutės rajono mokinių tarybos narys.
Vaikystėje jam teko žaisti vieną žaidimą, kurio paviliotas svajojo tapti architektu. Tačiau savo profesinę ateitį Vytenis planuoja susieti su medicina. Ši svajonė jį lydi nuo pat vaikystės. Vaikinas pripažįsta, kad vizitai pas odontologą jam baimės nekelia. Vienas paskutinių jo apsilankymų pas odontologą labiau priminė interviu, kurio metu jis stengėsi kuo daugiau sužinoti apie jį dominančią specialybę.
Vytenį vilioja studijos užsienyje, nes ten, jo manymu, taikomos modernesnės technologijos, studentams leidžiama padirbėti su pacientais.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite