Kiek obuolių suvalgyti per dieną?

Dietistė Indrė Trusovė primena, kuo obuoliai yra naudingi žmogaus organizmui ir atsako į amžiną klausimą – kiek jų galime suvalgyti per dieną?

Apie obuolių naudą žmogaus organizmui yra girdėjęs kone kiekvienas, juk ne veltui sakoma, kad „vienas obuolys per dieną – sveiką padaro kiekvieną“. „Maximos“ subalansuotos mitybos partnerė, dietistė Indrė Trusovė pasakoja, kad šiame daugumos lietuvių pamėgtame vaisiuje yra gausu ir flavonoidų, ir vitaminų A, E, C, B1 bei B6, taip pat magnio, fosforo, kalio, kalcio.

Vertingos obuolių medžiagos – odelėje

Dietistė Indrė Trusovė pasakoja, kad pagrindinė geroji obuolių savybė yra ta, kad šie vaisiai – itin turtingi skaidulų, kurios yra būtinos norint palaikyti gerą žmogaus organizmo veiklą.

„Pakankamas skaidulų kiekis stiprina imuninę sistemą, gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto, nutukimo rizikas, taip pat padėti sumažinti cholesterolį bei gliukozės koncentraciją kraujyje. Skaidulos padeda gerinti ir virškinamojo trakto veiklą, yra naudingos mūsų žarnyno mikroflorai, nuo kurios priklauso ne tik mūsų imunitetas, bet ir gera nuotaika“, – aiškina I. Trusovė ir primena, kad didelė dalis vertingų šio vaisiaus medžiagų yra susikaupusios obuolių odelėje, kurią esame linkę nulupti, baimindamiesi, kad kartu su odele galime suvalgyti ir organizmui nenaudingų medžiagų, naudojamų saugant obuolius nuo kenkėjų.

Verta pamirkyti sodos tirpale

„Parsinešus obuolius iš parduotuvės juos reikėtų 15 minučių pamirkyti vandens ir sodos tirpale – į vieną litrą vandens reikia įberti šaukštą valgomosios sodos ir gerai išmaišyti. Šis tirpalas padeda atsikratyti pesticidų bei nereikalingų medžiagų, saugančių vaisius nuo sugedimo, pažeidimų“, – dalinasi I. Trusovė ir priduria, kad tokiu būdu ji rekomenduoja plauti visus vaisius, kuriuos parsinešate iš parduotuvės.

Ji taip pat pataria obuolius laikyti vėsioje, tamsioje vietoje, atokiai nuo tiesioginių saulės spindulių – tam puikiai tinka vaisiams bei daržovėms skirta lentyna šaldytuve. „Jeigu nusipirkote didelį kiekį obuolių, reikėtų rasti vėsią, tamsią vietą jiems laikyti. Šaltis lėtina nokimo procesą, tad taip laikomi jie ilgiau išliks puikaus skonio, nepraras maistingų savybių, tad ir mėgautis jais galėsite ilgiau“, – dalinasi I. Trusovė.

Kiek obuolių galima suvalgyti per dieną?

Kaip ir valgant kitus saldžius vaisius, taip ir mėgaujantis traškiais, organizmui palankiais obuoliais, svarbiausia yra saikas. Dietistė Indrė Trusovė įspėja, kad vienu kartu suvalgyta per didelė jų dozė gali sukelti nemalonių pojūčių žarnyne. Pavyzdžiui, pilvo pūtimą, raižantį skausmą ar viduriavimą.

„2-3 obuoliai per dieną yra pats tas. Nepamirškime, kad obuoliuose yra ir nemažai cukraus. Tai dar viena priežastis, kodėl juos, kaip ir daugumą kitų vaisių, reikėtų valgyti saikingai ir geriau pirmoje dienos pusėje. O kad cukraus lygis kraujyje išliktų stabilus, obuolius reikėtų derinti su baltymais ir riebalais. Pavyzdžiui, su riešutų sviestu – tai bus puikus, subalansuotas užkandis“, – pataria I. Trusovė.

Skaniu bei maistingu užkandžiu gali tapti ir iškepti obuoliai – jie lengviau virškinami, tad tiks net tiems, kurie serga virškinimo sistemos ligomis ar vargsta su padidėjusiu skrandžio rūgštingumu. Mitybos specialistės teigimu, obuolius apdorojant termiškai, juose sumažėja vitamino C kiekis, tačiau išlieka daug skaidulų bei mineralų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Rudenį dalis gyventojų nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai

Pagal sergamumo erkiniu encefalitu rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus lyderiauja Europoje. Per pastaruosius 30 metų erkinio encefalito atvejų skaičius visuose endeminiuose Europos regionuose išaugo beveik 400 proc. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kasmet vidutiniškai šia erkių platinama liga suserga apie 400-500 šalies gyventojų. Šiuo metu skiepai nuo erkinio encefalito yra mokami, tačiau gera žinia yra ta, kad 50-55 metų asmenys nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai jau nuo šių metų rugsėjo. Sunki ir klastinga liga Erkinis encefalitas –

Orai: dienomis – iki 25 laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Balandžio 29 d., pirmadienį, dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietryčių, pietų, vakariniame šalies pakraštyje vakarinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra 20-25 laipsniai šilumos. Balandžio 30 d., antradienį, kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietryčių, pietų, naktį 4-9 m/s, dieną 6-11 m/s. Temperatūra naktį 8-13, dieną 20-25 laipsniai šilumos. Gegužės 1 d., trečiadienį, lietaus tikimybė maža. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 20-25 laipsniai šilumos.

Kiekvieną šeštadienį gaisrinės atveria duris lankytojams

Ar žinote, kad gegužė – šeimos mėnuo. Kad visi būtų saugesni, šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia gyventojus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. apsilankyti gaisrinėse. Ugniagesiai pasirengę jiems papasakoti, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, kaip prižiūrėti krosnis, elektros instaliaciją, kodėl būtina valyti dūmtraukį, kodėl negalima rūkyti lovoje, kodėl svarbu nepalikti degančių žvakių ar ant viryklės verdančio puodo, kodėl būtina įsigyti gesintuvą ir nedegų audeklą. Lankytojai galės susipažinti su ugniagesių darbo sąlygomis, gaisrine ir gelbėjimo technika, o mažieji turės galimybę

Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6-12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas. Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui. Įdiegus naują farmacinės rūpybos paslaugą, gydytojas galės paskirti gydymą ilgesniam nei 6 mėnesių, bet ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui. Tokie ilgesnio galiojimo receptai galės būti

Taip pat skaitykite