Katytiškiai mokėsi pažinti save ir bendravimo subtilybių

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras Katyčių bendruomenei surengė susitikimą su VšĮ Individualaus augimo centro direktore psichologe Lilija Vitkauskiene. Žaisdami įvairius žaidimus, atlikdami testus ir aptarinėdami gyvenime pasitaikančias situacijas katytiškiai mokėsi pažinti save ir kitus, rasti savo vietą gyvenime, padaryti jį džiugesnį, laimingesnį.

Pasitelkdama įvairius pavyzdžius ir užduotis lektorė Lilija Vitkauskienė mokė katytiškius savęs pažinimo ir bendravimo meno.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorės Virginijos Vaivadaitės, Katyčių seniūnė Juzefa Tamavičienė jau seniai prašė surengti bendruomenės narių susitikimą su psichologijos specialistu. „Ilgokai užtrukome, kol parinkome visiems patogų laiką. Pats biuras nepajėgus parengti tokio pobūdžio paskaitos, todėl į susitikimą pasikvietėme lektorę Liliją Vitkauskienę, su kuria bendradarbiaujame ne pirmą kartą“, – pasakojo V. Vaivadaitė.
Į bendruomenės namus susirinko apie 20 Katyčių seniūnijos gyventojų, kuriems L. Vitkauskienė vedė seminarą „Per juokus savęs pažinimas“. Katyčių bendruomenės gyventojai per įvairias praktines užduotis ir pratimus turėjo galimybę atpažinti save, savo elgesį vienoje ar kitoje situacijoje. Jie noriai dalinosi savo patirtimi aiškindami, kaip išsisuka iš konfliktinių situacijų, ar sprendžia konfliktą, ieškodami jo priežasčių, bandydami išsiaiškinti, ar bėga nuo sprendimo ir apsimeta, jog nieko nenutiko. Anot lektorės, neišspręstas konfliktas, ne tik kenkia mūsų sveikatai, bet ir gimdo naujus konfliktus. Seminare šnekėta apie gebėjimą valdyti pyktį, apie tai, kaip kalbėti, kad kitas žmogus klausytų, ir kaip klausytis, nagrinėtos konfliktų kilimo, konfliktinio elgesio priežastys. Tai labai svarbu, nes bendravimas be konfliktų ir streso neįmanomas. Paskaitos dalyviams buvo labai svarbu sužinoti, kad tai yra natūrali, neatsiejama mūsų kasdieninio gyvenimo ir santykių su kitais dalis.
Paklausta, kodėl seminaras pavadintas „Per juokus savęs pažinimas“, L. Vitkauskienė aiškino, kad įtampos, rimtumo ir taip nemažai patiriame kasdienybėje. O kai žmogus atsipalaidavęs, jis ne tik daugiau naujos informacijos įsimena, bet gali be įsižeidimo savikritiškai pažvelgti į tikrąjį save. Ne tokį, kokį įsivaizduoja, ar kokį norėtų save matyti, bet tokį, koks jis šiandien iš tikrųjų yra. „Seminaro tikslas – su humoru pasižiūrėti į save: kas aš esu? Kokie mano norai, jausmai, svajonės? Kaip aš bendrauju su kitais? Ar aš priimu ir myliu save ir kitą žmogų, tokius kokie esame? O gal esame linkę kitus keisti pagal save, savo poreikius, kad tik mums būtų patogiau gyventi? Ar kasdieninius konfliktus ir problemas sprendžiame, ar juos kuriame?“ – sakė lektorė.

Pasiklausyti psichologės paskaitos į Katyčių bendruomenės namus atėjo apie 20 žmonių.

„Nesvarbu, kokia bebūtų vedamo seminaro tema, visada mėgstu žmonių paklausti: ar esate laimingi? Kas jums pačiam yra laimė? Kas kasdienybėje jums teikia džiaugsmą? Kas priverčia jus nusišypsoti? Ir prašau, jog žmonės atsakytų į šituos klausimus ne tiek man, kiek sau patiems. Juk kasdienybėje mes patiriame tiek daug nuostabių dalykų, kurie suteikia mums džiaugsmo. Vienam tai mylimo žmogaus šypsena, kitam karštos kavos puodelis, trečiam – kad pabudus neskauda galvos ar kojos. Tai gal maži dalykai, bet juk mūsų gyvenimas ir susideda iš mažų dalykų. Kaip jūra susideda iš mažų lašelių, metai iš dienų, valanda iš minučių ir pan., taip ir mūsų laimė susideda iš kasdien patiriamų mažyčių džiaugsmų. Tik ar mes tai pastebime, ar mokame tuo pasidžiaugti ir už tai padėkoti? Juk dažnai žmogus įvertina tai, ką turėjo tik tada, kai netenka. Užtat visada raginu, kad išmoktume džiaugtis tuo, ką turime, kol dar tai turime. Jeigu žmogus ieško pagalbos ir ją priima, rezultatas būna“, – po seminaro kalbėjo psichologė Lilija Vitkauskienė.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Dovilė

    Labi saunu, kad vyksta tokie uzsiemimai, nes ant sios zemes vaiksto labai daug nelaimingu zmoniu. o taip yra todel, kad daugelis plaukia pasroviui, nes nezino savo tikslo, nezino kas jie yra, ko nori ir kas juos dziugina. Saves pazinimas yra saves atradimas ir kelias i laiminga gyvenima, nes kai zinai kas tu esi, kokie tavo troskimai ir ka tu gali, gyveni be baimes ir eini tikslo link. todel tokie uzsiemimai yra labai naudingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite