Kas kunkuliuoja Šilutės rajono savivaldybės katile?

Spalio 28 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo paviešintas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pareiškimas, kuriuo pasiūlyta liberalui Algirdui Gečui atsistatydinti iš Etikos komisijos pirmininko pareigų.

Ar konservatoriai įveiks Algirdą Gečą?

Pareiškimą pasirašę 5 TS-LKD frakcijos nariai ir trys liberalai sudaro Tarybos opoziciją, kuri ir siūlo Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą. Tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus paaiškino, kad kandidatūrą vadovauti Etikos komisijai tikrai pasiūlė opozicija, Taryba pasiūlytai kandidatūrai pritarė.

„Taryba ir gali keisti Etikos komisijos vadovą, tačiau tokio siūlymo, tokios iniciatyvos nėra. Tarybos posėdis vyks lapkričio 25 dieną, jis bus nuotolinis. Algirdas Gečas apie atsistatydinimą neinformavo“, – paaiškino A. Jurkus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kurioje yra Sandra Tamašauskienė, Žygimantas Kurlianskas, Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius ir Zigmantas Merliūnas, merui ir Tarybai skirtame pareiškime ragina atsistatydinti Etikos komisijos pirmininką Algirdą Gečą, kad spalio 12 d. komisijos posėdyje suabejojo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimu ir komisija pasiliko prie savo nuomonės.

Liepos 28 d. VTEK, išnagrinėjusi S. Tamašauskienės skundą, panaikino šiai politikei nepalankų A. Gečo vadovaujamos Etikos komisijos birželio 8 d. sprendimą, nes jis nebuvo tinkamai įformintas, jo turinys nebuvo pakankamas, jame nepateikta motyvuotas ir pagrįstas S. Tamašauskienės veiklos atitikties galiojančioms nuostatoms teisinis vertinimas.

Lapkričio 22 d. po pietų prisiskambinti A. Gečui nepavyko. Jis – Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas, matyt, laisvo laiko nėra. Tačiau neabejojame, kad A. Gečo sprendimas paaiškės.

Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija darbą sustabdė

Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu rugsėjį buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. (Apie tai rašyta)  Vėliau meras paaiškino, kad buvo gauta Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija, norima išsiaiškinti Šilutės miesto detaliojo plano reikalus: ar kas pakeista, kieno iniciatyva, kas pasiūlė, kas už tai balsavo ir t. t.

Komisiją teko keisti, nes joje gali dirbti tik valstybės tarnautojai. Tad Tarybos sekretorius A. Jurkus, Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vyr. specialistė Rasa Balandienė sulaukė kolegos iš Pagėgių savivaldybės – Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjo Valdemaro Bikmono. Žodžiu, tyrimas toks, kad net Šilutės rajone valstybės tarnautojų pritrūko. Buvome rašę ČIA.

Kiek iš labai nekalbių komisijos narių pavyko sužinoti, tiek jau ir paviešinome, nors tris kartus šia tema rašėme, aiškumo vis nėra.

Lapkričio 22 d. komisijos įgaliotas bendrauti su žiniasklaida A. Jurkus paaiškino, kad komisija sustabdė veiklą, lauks Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio elgesio, ten tyrimą pradėti buvo nuspręsta rugsėjo 22 d., jeigu neatsiras kokių aplinkybių, sprendimas turėtų būti po trijų mėnesių, gruodžio pabaigoje.

Į klausimą, kodėl tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija tokia nekalbi, jau kaip ir atsakyta. Ir jos sudėtis perša mintį, kad tyrimo smaigalyje yra V. Pozingis, nes Savivaldybės administracijai pavaldžių valstybės tarnautojų komisijoje nėra. „Taip, tai susiję su žeme, sklypais…“ – sakė A. Jurkus.

Stasė Skutulienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite