Kas kunkuliuoja Šilutės rajono savivaldybės katile?

Spalio 28 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo paviešintas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pareiškimas, kuriuo pasiūlyta liberalui Algirdui Gečui atsistatydinti iš Etikos komisijos pirmininko pareigų.

Ar konservatoriai įveiks Algirdą Gečą?

Pareiškimą pasirašę 5 TS-LKD frakcijos nariai ir trys liberalai sudaro Tarybos opoziciją, kuri ir siūlo Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą. Tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus paaiškino, kad kandidatūrą vadovauti Etikos komisijai tikrai pasiūlė opozicija, Taryba pasiūlytai kandidatūrai pritarė.

„Taryba ir gali keisti Etikos komisijos vadovą, tačiau tokio siūlymo, tokios iniciatyvos nėra. Tarybos posėdis vyks lapkričio 25 dieną, jis bus nuotolinis. Algirdas Gečas apie atsistatydinimą neinformavo“, – paaiškino A. Jurkus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kurioje yra Sandra Tamašauskienė, Žygimantas Kurlianskas, Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius ir Zigmantas Merliūnas, merui ir Tarybai skirtame pareiškime ragina atsistatydinti Etikos komisijos pirmininką Algirdą Gečą, kad spalio 12 d. komisijos posėdyje suabejojo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimu ir komisija pasiliko prie savo nuomonės.

Liepos 28 d. VTEK, išnagrinėjusi S. Tamašauskienės skundą, panaikino šiai politikei nepalankų A. Gečo vadovaujamos Etikos komisijos birželio 8 d. sprendimą, nes jis nebuvo tinkamai įformintas, jo turinys nebuvo pakankamas, jame nepateikta motyvuotas ir pagrįstas S. Tamašauskienės veiklos atitikties galiojančioms nuostatoms teisinis vertinimas.

Lapkričio 22 d. po pietų prisiskambinti A. Gečui nepavyko. Jis – Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas, matyt, laisvo laiko nėra. Tačiau neabejojame, kad A. Gečo sprendimas paaiškės.

Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija darbą sustabdė

Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu rugsėjį buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. (Apie tai rašyta)  Vėliau meras paaiškino, kad buvo gauta Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija, norima išsiaiškinti Šilutės miesto detaliojo plano reikalus: ar kas pakeista, kieno iniciatyva, kas pasiūlė, kas už tai balsavo ir t. t.

Komisiją teko keisti, nes joje gali dirbti tik valstybės tarnautojai. Tad Tarybos sekretorius A. Jurkus, Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vyr. specialistė Rasa Balandienė sulaukė kolegos iš Pagėgių savivaldybės – Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjo Valdemaro Bikmono. Žodžiu, tyrimas toks, kad net Šilutės rajone valstybės tarnautojų pritrūko. Buvome rašę ČIA.

Kiek iš labai nekalbių komisijos narių pavyko sužinoti, tiek jau ir paviešinome, nors tris kartus šia tema rašėme, aiškumo vis nėra.

Lapkričio 22 d. komisijos įgaliotas bendrauti su žiniasklaida A. Jurkus paaiškino, kad komisija sustabdė veiklą, lauks Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio elgesio, ten tyrimą pradėti buvo nuspręsta rugsėjo 22 d., jeigu neatsiras kokių aplinkybių, sprendimas turėtų būti po trijų mėnesių, gruodžio pabaigoje.

Į klausimą, kodėl tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija tokia nekalbi, jau kaip ir atsakyta. Ir jos sudėtis perša mintį, kad tyrimo smaigalyje yra V. Pozingis, nes Savivaldybės administracijai pavaldžių valstybės tarnautojų komisijoje nėra. „Taip, tai susiję su žeme, sklypais…“ – sakė A. Jurkus.

Stasė Skutulienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite