Kas kunkuliuoja Šilutės rajono savivaldybės katile?

Spalio 28 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo paviešintas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pareiškimas, kuriuo pasiūlyta liberalui Algirdui Gečui atsistatydinti iš Etikos komisijos pirmininko pareigų.

Ar konservatoriai įveiks Algirdą Gečą?

Pareiškimą pasirašę 5 TS-LKD frakcijos nariai ir trys liberalai sudaro Tarybos opoziciją, kuri ir siūlo Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą. Tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus paaiškino, kad kandidatūrą vadovauti Etikos komisijai tikrai pasiūlė opozicija, Taryba pasiūlytai kandidatūrai pritarė.

„Taryba ir gali keisti Etikos komisijos vadovą, tačiau tokio siūlymo, tokios iniciatyvos nėra. Tarybos posėdis vyks lapkričio 25 dieną, jis bus nuotolinis. Algirdas Gečas apie atsistatydinimą neinformavo“, – paaiškino A. Jurkus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kurioje yra Sandra Tamašauskienė, Žygimantas Kurlianskas, Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius ir Zigmantas Merliūnas, merui ir Tarybai skirtame pareiškime ragina atsistatydinti Etikos komisijos pirmininką Algirdą Gečą, kad spalio 12 d. komisijos posėdyje suabejojo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimu ir komisija pasiliko prie savo nuomonės.

Liepos 28 d. VTEK, išnagrinėjusi S. Tamašauskienės skundą, panaikino šiai politikei nepalankų A. Gečo vadovaujamos Etikos komisijos birželio 8 d. sprendimą, nes jis nebuvo tinkamai įformintas, jo turinys nebuvo pakankamas, jame nepateikta motyvuotas ir pagrįstas S. Tamašauskienės veiklos atitikties galiojančioms nuostatoms teisinis vertinimas.

Lapkričio 22 d. po pietų prisiskambinti A. Gečui nepavyko. Jis – Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas, matyt, laisvo laiko nėra. Tačiau neabejojame, kad A. Gečo sprendimas paaiškės.

Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija darbą sustabdė

Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu rugsėjį buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. (Apie tai rašyta)  Vėliau meras paaiškino, kad buvo gauta Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija, norima išsiaiškinti Šilutės miesto detaliojo plano reikalus: ar kas pakeista, kieno iniciatyva, kas pasiūlė, kas už tai balsavo ir t. t.

Komisiją teko keisti, nes joje gali dirbti tik valstybės tarnautojai. Tad Tarybos sekretorius A. Jurkus, Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vyr. specialistė Rasa Balandienė sulaukė kolegos iš Pagėgių savivaldybės – Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjo Valdemaro Bikmono. Žodžiu, tyrimas toks, kad net Šilutės rajone valstybės tarnautojų pritrūko. Buvome rašę ČIA.

Kiek iš labai nekalbių komisijos narių pavyko sužinoti, tiek jau ir paviešinome, nors tris kartus šia tema rašėme, aiškumo vis nėra.

Lapkričio 22 d. komisijos įgaliotas bendrauti su žiniasklaida A. Jurkus paaiškino, kad komisija sustabdė veiklą, lauks Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio elgesio, ten tyrimą pradėti buvo nuspręsta rugsėjo 22 d., jeigu neatsiras kokių aplinkybių, sprendimas turėtų būti po trijų mėnesių, gruodžio pabaigoje.

Į klausimą, kodėl tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija tokia nekalbi, jau kaip ir atsakyta. Ir jos sudėtis perša mintį, kad tyrimo smaigalyje yra V. Pozingis, nes Savivaldybės administracijai pavaldžių valstybės tarnautojų komisijoje nėra. „Taip, tai susiję su žeme, sklypais…“ – sakė A. Jurkus.

Stasė Skutulienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite