Kas kunkuliuoja Šilutės rajono savivaldybės katile?

Spalio 28 d. Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo paviešintas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pareiškimas, kuriuo pasiūlyta liberalui Algirdui Gečui atsistatydinti iš Etikos komisijos pirmininko pareigų.

Ar konservatoriai įveiks Algirdą Gečą?

Pareiškimą pasirašę 5 TS-LKD frakcijos nariai ir trys liberalai sudaro Tarybos opoziciją, kuri ir siūlo Etikos komisijos pirmininko kandidatūrą. Tarybos sekretoriato vadovas Andrius Jurkus paaiškino, kad kandidatūrą vadovauti Etikos komisijai tikrai pasiūlė opozicija, Taryba pasiūlytai kandidatūrai pritarė.

„Taryba ir gali keisti Etikos komisijos vadovą, tačiau tokio siūlymo, tokios iniciatyvos nėra. Tarybos posėdis vyks lapkričio 25 dieną, jis bus nuotolinis. Algirdas Gečas apie atsistatydinimą neinformavo“, – paaiškino A. Jurkus.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, kurioje yra Sandra Tamašauskienė, Žygimantas Kurlianskas, Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius ir Zigmantas Merliūnas, merui ir Tarybai skirtame pareiškime ragina atsistatydinti Etikos komisijos pirmininką Algirdą Gečą, kad spalio 12 d. komisijos posėdyje suabejojo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimu ir komisija pasiliko prie savo nuomonės.

Liepos 28 d. VTEK, išnagrinėjusi S. Tamašauskienės skundą, panaikino šiai politikei nepalankų A. Gečo vadovaujamos Etikos komisijos birželio 8 d. sprendimą, nes jis nebuvo tinkamai įformintas, jo turinys nebuvo pakankamas, jame nepateikta motyvuotas ir pagrįstas S. Tamašauskienės veiklos atitikties galiojančioms nuostatoms teisinis vertinimas.

Lapkričio 22 d. po pietų prisiskambinti A. Gečui nepavyko. Jis – Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas, matyt, laisvo laiko nėra. Tačiau neabejojame, kad A. Gečo sprendimas paaiškės.

Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija darbą sustabdė

Savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu rugsėjį buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. (Apie tai rašyta)  Vėliau meras paaiškino, kad buvo gauta Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija, norima išsiaiškinti Šilutės miesto detaliojo plano reikalus: ar kas pakeista, kieno iniciatyva, kas pasiūlė, kas už tai balsavo ir t. t.

Komisiją teko keisti, nes joje gali dirbti tik valstybės tarnautojai. Tad Tarybos sekretorius A. Jurkus, Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vyr. specialistė Rasa Balandienė sulaukė kolegos iš Pagėgių savivaldybės – Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjo Valdemaro Bikmono. Žodžiu, tyrimas toks, kad net Šilutės rajone valstybės tarnautojų pritrūko. Buvome rašę ČIA.

Kiek iš labai nekalbių komisijos narių pavyko sužinoti, tiek jau ir paviešinome, nors tris kartus šia tema rašėme, aiškumo vis nėra.

Lapkričio 22 d. komisijos įgaliotas bendrauti su žiniasklaida A. Jurkus paaiškino, kad komisija sustabdė veiklą, lauks Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio elgesio, ten tyrimą pradėti buvo nuspręsta rugsėjo 22 d., jeigu neatsiras kokių aplinkybių, sprendimas turėtų būti po trijų mėnesių, gruodžio pabaigoje.

Į klausimą, kodėl tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija tokia nekalbi, jau kaip ir atsakyta. Ir jos sudėtis perša mintį, kad tyrimo smaigalyje yra V. Pozingis, nes Savivaldybės administracijai pavaldžių valstybės tarnautojų komisijoje nėra. „Taip, tai susiję su žeme, sklypais…“ – sakė A. Jurkus.

Stasė Skutulienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite