Į tarnybinio nusižengimo tyrimą Šilutėje įtrauktas ir specialistas iš Pagėgių

tarnybinio nusižengimoRugsėjo 17 d. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis išleido potvarkį dėl tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos sudarymo. Praėjo daugiau negu pusantro mėnesio.

Kaip sekasi?

Straipsnyje „Itin slaptas detektyvas Šilutės rajono savivaldybėje“  rugsėjo 21 d. informavome, kad komisija sudaryta gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą. Tuomet niekas iš komisijos narių nepaaiškino, ką ir kodėl tirs. Slaptumo uždangą praskleidė meras V. Laurinaitis: būsią tiriama su Šilutės detaliuoju planu susiję aplinkybės, kas ir ką inicijavo, siūlė, kas plano rengimą kuravo, kas ir kam pritarė ir kt. Straipsnis „Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą“ paskelbtas rugsėjo 24 d.

Manydami, kad tebegalioja anas mero potvarkis, nepasikeitė komisijos narių paaiškinimas, kad su žiniasklaida bendraus ir informaciją teiks komisijos narė, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ teisininkė Birutė Ačienė, lapkričio 4 d. paskambinome šiai specialistei.

„Aš nesu komisijos narė. Nevadovauju, pasižiūrėkit mero potvarkį…“ – išgirdome atsakymą ir priminimą, jog B. Ačienė yra privatus asmuo… Žodžiu, teisininkė dar ir pamokė. Ačiū ir už tai. Manau, teisininkė neįsižeis, jeigu palinkėsime jai supratimo, kad žurnalistas tik dirba savo darbą.

Dėl privatumo

Į B. Ačienės virtuvę nesiveržiame, blynais nesidomime, naktį neskambiname… UAB „Šilutės šilumos tinklai“ yra Savivaldybės bendrovė. Tai ne privati teisininkės B. Ačienės kontora ar įmonė. B. Ačienės juk prireikė tik kaip mero potvarkiu sudarytos tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos narės.

Lapkričio 5 d. paskambinome kitai šios komisijos narei, Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotojai Juditai Subačienei.  Išgirdome patikinimą, kad B. Ačienės komisijoje nebėra. Posėdyje buvę sutarta, kad su žurnalistais bendraus komisijos narys, Savivaldybės tarybos sekretorius Andrius Jurkus.

Telefonu atsiliepęs A. Jurkus patvirtino, kad mero potvarkis yra pakeistas, komisijoje neliko dviejų teisininkių. Tai Dianos Andrijauskienės iš Šilutės ligoninės ir Birutės Ačienės iš „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės.

„Komisijoje gali dirbti tik valstybės tarnautojai, todėl į komisiją įtrauktas Pagėgių savivaldybės  Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Valdemaras Bikmonas. Liko Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vyriausioji specialistė Rasa Balandienė“, – sakė A. Jurkus, kuris yra ketvirtas šios komisijos narys.

Nors A. Jurkus atsiliepė iš namų, mat šiuo metu išėjęs trumpų atostogų, neskubėjo užbaigti pokalbio, paaiškino, kad komisija planuoja posėdį kitą savaitę, analizuos Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją, taip pat Nacionalinės žemės tarnybos, laukiama to ir iš Savivaldybės administracijos.

Kartais žmonės piktu mini žiniasklaidą, ja nepasitiki. Galbūt jau trečias šios istorijos narpliojimas kai kam bus pavyzdys, kaip nepaprasta gauti visuomenei svarbių žinių, kurias galėtume paskelbti. Trečią kartą rašome šia tema, o aiškumo, kas ir kaip, kol kas nulis… Būkime kantrūs.

Stasė Skutulienė   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite