Į tarnybinio nusižengimo tyrimą Šilutėje įtrauktas ir specialistas iš Pagėgių

tarnybinio nusižengimoRugsėjo 17 d. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis išleido potvarkį dėl tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos sudarymo. Praėjo daugiau negu pusantro mėnesio.

Kaip sekasi?

Straipsnyje „Itin slaptas detektyvas Šilutės rajono savivaldybėje“  rugsėjo 21 d. informavome, kad komisija sudaryta gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą. Tuomet niekas iš komisijos narių nepaaiškino, ką ir kodėl tirs. Slaptumo uždangą praskleidė meras V. Laurinaitis: būsią tiriama su Šilutės detaliuoju planu susiję aplinkybės, kas ir ką inicijavo, siūlė, kas plano rengimą kuravo, kas ir kam pritarė ir kt. Straipsnis „Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą“ paskelbtas rugsėjo 24 d.

Manydami, kad tebegalioja anas mero potvarkis, nepasikeitė komisijos narių paaiškinimas, kad su žiniasklaida bendraus ir informaciją teiks komisijos narė, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ teisininkė Birutė Ačienė, lapkričio 4 d. paskambinome šiai specialistei.

„Aš nesu komisijos narė. Nevadovauju, pasižiūrėkit mero potvarkį…“ – išgirdome atsakymą ir priminimą, jog B. Ačienė yra privatus asmuo… Žodžiu, teisininkė dar ir pamokė. Ačiū ir už tai. Manau, teisininkė neįsižeis, jeigu palinkėsime jai supratimo, kad žurnalistas tik dirba savo darbą.

Dėl privatumo

Į B. Ačienės virtuvę nesiveržiame, blynais nesidomime, naktį neskambiname… UAB „Šilutės šilumos tinklai“ yra Savivaldybės bendrovė. Tai ne privati teisininkės B. Ačienės kontora ar įmonė. B. Ačienės juk prireikė tik kaip mero potvarkiu sudarytos tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos narės.

Lapkričio 5 d. paskambinome kitai šios komisijos narei, Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotojai Juditai Subačienei.  Išgirdome patikinimą, kad B. Ačienės komisijoje nebėra. Posėdyje buvę sutarta, kad su žurnalistais bendraus komisijos narys, Savivaldybės tarybos sekretorius Andrius Jurkus.

Telefonu atsiliepęs A. Jurkus patvirtino, kad mero potvarkis yra pakeistas, komisijoje neliko dviejų teisininkių. Tai Dianos Andrijauskienės iš Šilutės ligoninės ir Birutės Ačienės iš „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės.

„Komisijoje gali dirbti tik valstybės tarnautojai, todėl į komisiją įtrauktas Pagėgių savivaldybės  Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Valdemaras Bikmonas. Liko Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vyriausioji specialistė Rasa Balandienė“, – sakė A. Jurkus, kuris yra ketvirtas šios komisijos narys.

Nors A. Jurkus atsiliepė iš namų, mat šiuo metu išėjęs trumpų atostogų, neskubėjo užbaigti pokalbio, paaiškino, kad komisija planuoja posėdį kitą savaitę, analizuos Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją, taip pat Nacionalinės žemės tarnybos, laukiama to ir iš Savivaldybės administracijos.

Kartais žmonės piktu mini žiniasklaidą, ja nepasitiki. Galbūt jau trečias šios istorijos narpliojimas kai kam bus pavyzdys, kaip nepaprasta gauti visuomenei svarbių žinių, kurias galėtume paskelbti. Trečią kartą rašome šia tema, o aiškumo, kas ir kaip, kol kas nulis… Būkime kantrūs.

Stasė Skutulienė   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite