Į tarnybinio nusižengimo tyrimą Šilutėje įtrauktas ir specialistas iš Pagėgių

tarnybinio nusižengimoRugsėjo 17 d. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis išleido potvarkį dėl tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos sudarymo. Praėjo daugiau negu pusantro mėnesio.

Kaip sekasi?

Straipsnyje „Itin slaptas detektyvas Šilutės rajono savivaldybėje“  rugsėjo 21 d. informavome, kad komisija sudaryta gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą. Tuomet niekas iš komisijos narių nepaaiškino, ką ir kodėl tirs. Slaptumo uždangą praskleidė meras V. Laurinaitis: būsią tiriama su Šilutės detaliuoju planu susiję aplinkybės, kas ir ką inicijavo, siūlė, kas plano rengimą kuravo, kas ir kam pritarė ir kt. Straipsnis „Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą“ paskelbtas rugsėjo 24 d.

Manydami, kad tebegalioja anas mero potvarkis, nepasikeitė komisijos narių paaiškinimas, kad su žiniasklaida bendraus ir informaciją teiks komisijos narė, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ teisininkė Birutė Ačienė, lapkričio 4 d. paskambinome šiai specialistei.

„Aš nesu komisijos narė. Nevadovauju, pasižiūrėkit mero potvarkį…“ – išgirdome atsakymą ir priminimą, jog B. Ačienė yra privatus asmuo… Žodžiu, teisininkė dar ir pamokė. Ačiū ir už tai. Manau, teisininkė neįsižeis, jeigu palinkėsime jai supratimo, kad žurnalistas tik dirba savo darbą.

Dėl privatumo

Į B. Ačienės virtuvę nesiveržiame, blynais nesidomime, naktį neskambiname… UAB „Šilutės šilumos tinklai“ yra Savivaldybės bendrovė. Tai ne privati teisininkės B. Ačienės kontora ar įmonė. B. Ačienės juk prireikė tik kaip mero potvarkiu sudarytos tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos narės.

Lapkričio 5 d. paskambinome kitai šios komisijos narei, Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotojai Juditai Subačienei.  Išgirdome patikinimą, kad B. Ačienės komisijoje nebėra. Posėdyje buvę sutarta, kad su žurnalistais bendraus komisijos narys, Savivaldybės tarybos sekretorius Andrius Jurkus.

Telefonu atsiliepęs A. Jurkus patvirtino, kad mero potvarkis yra pakeistas, komisijoje neliko dviejų teisininkių. Tai Dianos Andrijauskienės iš Šilutės ligoninės ir Birutės Ačienės iš „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės.

„Komisijoje gali dirbti tik valstybės tarnautojai, todėl į komisiją įtrauktas Pagėgių savivaldybės  Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Valdemaras Bikmonas. Liko Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vyriausioji specialistė Rasa Balandienė“, – sakė A. Jurkus, kuris yra ketvirtas šios komisijos narys.

Nors A. Jurkus atsiliepė iš namų, mat šiuo metu išėjęs trumpų atostogų, neskubėjo užbaigti pokalbio, paaiškino, kad komisija planuoja posėdį kitą savaitę, analizuos Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją, taip pat Nacionalinės žemės tarnybos, laukiama to ir iš Savivaldybės administracijos.

Kartais žmonės piktu mini žiniasklaidą, ja nepasitiki. Galbūt jau trečias šios istorijos narpliojimas kai kam bus pavyzdys, kaip nepaprasta gauti visuomenei svarbių žinių, kurias galėtume paskelbti. Trečią kartą rašome šia tema, o aiškumo, kas ir kaip, kol kas nulis… Būkime kantrūs.

Stasė Skutulienė   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite