Į tarnybinio nusižengimo tyrimą Šilutėje įtrauktas ir specialistas iš Pagėgių

tarnybinio nusižengimoRugsėjo 17 d. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis išleido potvarkį dėl tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos sudarymo. Praėjo daugiau negu pusantro mėnesio.

Kaip sekasi?

Straipsnyje „Itin slaptas detektyvas Šilutės rajono savivaldybėje“  rugsėjo 21 d. informavome, kad komisija sudaryta gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą. Tuomet niekas iš komisijos narių nepaaiškino, ką ir kodėl tirs. Slaptumo uždangą praskleidė meras V. Laurinaitis: būsią tiriama su Šilutės detaliuoju planu susiję aplinkybės, kas ir ką inicijavo, siūlė, kas plano rengimą kuravo, kas ir kam pritarė ir kt. Straipsnis „Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą“ paskelbtas rugsėjo 24 d.

Manydami, kad tebegalioja anas mero potvarkis, nepasikeitė komisijos narių paaiškinimas, kad su žiniasklaida bendraus ir informaciją teiks komisijos narė, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ teisininkė Birutė Ačienė, lapkričio 4 d. paskambinome šiai specialistei.

„Aš nesu komisijos narė. Nevadovauju, pasižiūrėkit mero potvarkį…“ – išgirdome atsakymą ir priminimą, jog B. Ačienė yra privatus asmuo… Žodžiu, teisininkė dar ir pamokė. Ačiū ir už tai. Manau, teisininkė neįsižeis, jeigu palinkėsime jai supratimo, kad žurnalistas tik dirba savo darbą.

Dėl privatumo

Į B. Ačienės virtuvę nesiveržiame, blynais nesidomime, naktį neskambiname… UAB „Šilutės šilumos tinklai“ yra Savivaldybės bendrovė. Tai ne privati teisininkės B. Ačienės kontora ar įmonė. B. Ačienės juk prireikė tik kaip mero potvarkiu sudarytos tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos narės.

Lapkričio 5 d. paskambinome kitai šios komisijos narei, Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotojai Juditai Subačienei.  Išgirdome patikinimą, kad B. Ačienės komisijoje nebėra. Posėdyje buvę sutarta, kad su žurnalistais bendraus komisijos narys, Savivaldybės tarybos sekretorius Andrius Jurkus.

Telefonu atsiliepęs A. Jurkus patvirtino, kad mero potvarkis yra pakeistas, komisijoje neliko dviejų teisininkių. Tai Dianos Andrijauskienės iš Šilutės ligoninės ir Birutės Ačienės iš „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės.

„Komisijoje gali dirbti tik valstybės tarnautojai, todėl į komisiją įtrauktas Pagėgių savivaldybės  Architektūros ir kraštotvarkos skyriaus vedėjas Valdemaras Bikmonas. Liko Savivaldybės kontrolieriaus pavaduotoja Judita Subačienė, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos vyriausioji specialistė Rasa Balandienė“, – sakė A. Jurkus, kuris yra ketvirtas šios komisijos narys.

Nors A. Jurkus atsiliepė iš namų, mat šiuo metu išėjęs trumpų atostogų, neskubėjo užbaigti pokalbio, paaiškino, kad komisija planuoja posėdį kitą savaitę, analizuos Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją, taip pat Nacionalinės žemės tarnybos, laukiama to ir iš Savivaldybės administracijos.

Kartais žmonės piktu mini žiniasklaidą, ja nepasitiki. Galbūt jau trečias šios istorijos narpliojimas kai kam bus pavyzdys, kaip nepaprasta gauti visuomenei svarbių žinių, kurias galėtume paskelbti. Trečią kartą rašome šia tema, o aiškumo, kas ir kaip, kol kas nulis… Būkime kantrūs.

Stasė Skutulienė   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite