Kaip vakcinos nuo COVID-19 pasiekia Šilutę?

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Stanišauskienė.

Ko gero, Šilutės rajono gyventojams įdomu, kaip nuo COVID-19 skiepyti skirtos vakcinos pasiekia Šilutę. Kelias – ilgokas. Tai aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene, nes būtent į šį centrą patenka visos trijų rūšių vakcinos, čia jos išskirstomos šešiems šeimos gydytojų centrams, kurie, taip pat ir jų filialai, skiepija gyventojus.

Pasirodo, „Pfizer“ vakciną Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras parsiveža iš Klaipėdos universitetinės ligoninės 2-3 kartus per savaitę. Šią savaitę jų parsivežė pirmadienį ir antradienį: 19 buteliukų – pirmadienį ir 67 – antradienį. Viename buteliuke yra vakcinos 6-ioms dozėms. Paisoma tvarkos, kiek skiepyti pirmą kartą, kad vakcinos nepritrūktų ir antrajam skiepui, kai ateis laikas.

L. Stanišauskienė paaiškino, kad „Modernos“ ir „AstraZenecos“ vakcinas į Šilutę pristato iš Lietuvos vakcinų skirstymo centro, trumpai jos pabūna šaldytuve, greit su šaltkrepšiais į Šilutės pirminės sveikatos centrą atvyksta šeimos gydytojų centrų atstovai ir išsiveža tiek vakcinų, kiek jų būna skirta.

Savivaldybė ir užsako, ir paskirsto vakcinas skiepijimo centrams, atsižvelgdama į prisirašiusių gyventojų skaičių, amžių, skiepyti nustatytą pirmumo eilę ir t. t. Kaip Savivaldybė vakcinas paskirto, tiek jų ir gauna skiepijimo centrai. Savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė paaiškino, kad skiepijimo organizavimas yra didelis darbas visiems, kas su tuo susijęs: tenka ruošti vakcinų užsakymą, vėliau – paskirstymą, išdalijimą. Labai padaugėjo rūpesčių ir šeimos gydytojų centruose: ten vis netyla pacientų telefonų skambučiai. Jeigu paskirtą dieną garbaus amžiaus asmuo sunegalavo, persigalvojo ir jam paskambinus paaiškėjo, kad nesiskiepys, reikia surasti kitą gyventoją, kad netektų vakcinų išmesti.

L. Tamašauskienė informavo, kad, pavyzdžiui, kovo 10 d. Šilutę pasiekė 500 dozių „AstraZenecos“ vakcinų (50 buteliukų po 10 dozių), kovo 19 d. gauta 200 dozių „Modernos“ vakcinų (20 buteliukų po 10 dozių).

Anot L. Stanišauskienės, skiepytis norinčiųjų yra, išmesti vakcinų netenka, tačiau slaugytojoms darbo – per akis: paskambinus negana kelių minučių atsakyti į klausimus, viską paaiškinti, sutarti, priminti…

„Mes stengiamės vakcinas kuo greičiau išdalinti, o centrai skuba jas panaudoti, kuo greičiau paskiepyti, nes vakcinų laikymo ir galiojimo laikas ribotas“, – išaugusiu darbo krūviu nesiskundė L. Stanišauskienė.

Skiepyti nuo COVID-19 Šilutės rajone pradėta sausio 14 d.

Stasė Skutulienė  

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite