Kaip vakcinos nuo COVID-19 pasiekia Šilutę?

Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Stanišauskienė.

Ko gero, Šilutės rajono gyventojams įdomu, kaip nuo COVID-19 skiepyti skirtos vakcinos pasiekia Šilutę. Kelias – ilgokas. Tai aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene, nes būtent į šį centrą patenka visos trijų rūšių vakcinos, čia jos išskirstomos šešiems šeimos gydytojų centrams, kurie, taip pat ir jų filialai, skiepija gyventojus.

Pasirodo, „Pfizer“ vakciną Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras parsiveža iš Klaipėdos universitetinės ligoninės 2-3 kartus per savaitę. Šią savaitę jų parsivežė pirmadienį ir antradienį: 19 buteliukų – pirmadienį ir 67 – antradienį. Viename buteliuke yra vakcinos 6-ioms dozėms. Paisoma tvarkos, kiek skiepyti pirmą kartą, kad vakcinos nepritrūktų ir antrajam skiepui, kai ateis laikas.

L. Stanišauskienė paaiškino, kad „Modernos“ ir „AstraZenecos“ vakcinas į Šilutę pristato iš Lietuvos vakcinų skirstymo centro, trumpai jos pabūna šaldytuve, greit su šaltkrepšiais į Šilutės pirminės sveikatos centrą atvyksta šeimos gydytojų centrų atstovai ir išsiveža tiek vakcinų, kiek jų būna skirta.

Savivaldybė ir užsako, ir paskirsto vakcinas skiepijimo centrams, atsižvelgdama į prisirašiusių gyventojų skaičių, amžių, skiepyti nustatytą pirmumo eilę ir t. t. Kaip Savivaldybė vakcinas paskirto, tiek jų ir gauna skiepijimo centrai. Savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė paaiškino, kad skiepijimo organizavimas yra didelis darbas visiems, kas su tuo susijęs: tenka ruošti vakcinų užsakymą, vėliau – paskirstymą, išdalijimą. Labai padaugėjo rūpesčių ir šeimos gydytojų centruose: ten vis netyla pacientų telefonų skambučiai. Jeigu paskirtą dieną garbaus amžiaus asmuo sunegalavo, persigalvojo ir jam paskambinus paaiškėjo, kad nesiskiepys, reikia surasti kitą gyventoją, kad netektų vakcinų išmesti.

L. Tamašauskienė informavo, kad, pavyzdžiui, kovo 10 d. Šilutę pasiekė 500 dozių „AstraZenecos“ vakcinų (50 buteliukų po 10 dozių), kovo 19 d. gauta 200 dozių „Modernos“ vakcinų (20 buteliukų po 10 dozių).

Anot L. Stanišauskienės, skiepytis norinčiųjų yra, išmesti vakcinų netenka, tačiau slaugytojoms darbo – per akis: paskambinus negana kelių minučių atsakyti į klausimus, viską paaiškinti, sutarti, priminti…

„Mes stengiamės vakcinas kuo greičiau išdalinti, o centrai skuba jas panaudoti, kuo greičiau paskiepyti, nes vakcinų laikymo ir galiojimo laikas ribotas“, – išaugusiu darbo krūviu nesiskundė L. Stanišauskienė.

Skiepyti nuo COVID-19 Šilutės rajone pradėta sausio 14 d.

Stasė Skutulienė  

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite