Kaip Šilutės verslininkai pasitinka eurą?

Diena, kai turėsime eurą, išauš šį ketvirtadienį – 2015 m. sausio 1 d. Stambiosios verslo įmonės turėjo daugiau resursų ruošiantis šiam pokyčiui, o smulkiesiems verslininkams tai sukėlė nemažai galvos skausmo.
Apie tai, kaip jie pasiruošę sutikti eurą, pakalbinome keletą smulkiojo verslo atstovų.

Parduotuvės „1000 smulkmenų“ savininkas Jonas Jasas prekybą planuoja atnaujinti sausio 5 dieną.

Pirmosiomis dienomis nedirbs
Jono Jaso įmonei „Jonaiva“ priklausančią parduotuvę „1000 smulkmenų“ žino visi šilutiškiai, kuriems tų smulkmenų prisireikia. Dar prieš porą mėnesių Jonas mąstė, kaip dirbs pirmosiomis 2015 metų dienomis, įvedus eurą.
Tuomet jis kalbėjo, kad nenori tapti valiutos keitykla ir greičiausiai porą pirmųjų naujų metų savaičių paatostogaus. Likus kelioms dienoms iki metų pabaigos, jo nuomonė šiek tiek pasikeitė. „Pirmąją 2015 metų savaitę greičiausiai nedirbsime. Pradėsime nuo sausio 5 dienos. Niekada nesu daręs tokių „išeiginių“, bet šį sykį nedirbsime. Iš dalies dėl euro įvedimo. Pailsėsime, gal parduotuvėje pasitvarkysime. Grąžos iš stambių sumų eurais neturiu. Smulkioms įmonėms sunku sukaupti didelius kiekius nevartojamų lėšų“, – kalbėjo parduotuvės savininkas.
Jis mano, kad žmonės turėjo pakankamai laiko apsirūpinti eurais ir yra pasiruošę pasitikti pinigų reformą. Manė, kad, norėdami atsikratyti litų, žmonės paskutinėmis metų dienomis daugiau pirks, tačiau tokių tendencijų nepastebėjo. Gal šilutiškiai nesukaupė pinigų pertekliaus?
„Gyvenimas parodys, kaip bus, bet manau, kad iš pradžių eurais mokės tik nedaugelis“, – pirmadienį spėliojo verslininkas.

Viešbučio ir restorano „Gilija“ administratorė Aurelija Sakalauskaitė rodė prietaisą eurams tikrinti ir konvertuoti, kurio prireiks nuo pirmųjų 2015 m. minučių.

Po vidurnakčio – eurai
Keturių žvaigždučių restorane ir viešbutyje „Gilija“ laisvų vietų Naujų metų sutiktuvėms jau seniai nebėra. Kartu su 2015-aisiais švenčiantieji čia pasitiks ir į Lietuvą įžengiantį eurą, mat po vidurnakčio bus atsiskaitoma jau Europos Sąjungos valiuta.
Pasak savininkės Virginijos Pikelienės, tam jie yra neblogai pasiruošę. Įsigijo specialių eurų tikrinimo ir konvertavimo aparatą, o prieš šventę iš banko atveš užsakytą grynųjų eurų kiekį. Anot V. Pikelienės, jie paskaičiavo, kad daugiausiai prireiks smulkių, ypač 5 eurų monetų. Į tai atsižvelgė ir su banku sudarydami sutartį.
„Glijoje“ galima mokėti ir mokėjimo kortele, tik V. Pikelienė abejoja, ar veiks bankų kompiuterinės sistemos, nes jau dabar ne visomis elektroninės bankininkystės paslaugomis pavyksta pasinaudoti. Kainos eurais restorano valgiaraštyje jau rašomos seniai. Virginija Pikelienė mano, kad jos „negražios“. Kadangi kainos nekito, jas perskaičiavus į eurus, patogios suapvalintos sumos litais, eurais išėjo nelyginės.
„Ypač didelių nepatogumų pasiruošimas eurui nesukėlė. Turėsime visi labai atidžiai skaičiuoti. Ir mes, ir klientai. Bijome klaidų, stengsimės jų išvengti, bet kaip bus, taip bus“, – sakė V. Pikelienė.

Grožio salone „Aurasoma“ pirmą Naujųjų metų savaitę gali būti tuščia.

Ji pastebėjo dar vieną įdomų dalyką. Moteris pasakojo, kad neseniai peržiūrinėjo senus dokumentus ir rado senųjų darbo sutarčių, sudarytų beveik prieš dešimtmetį. Tada, neseniai įvedus litą, infliacija buvo menka ir žmonės uždirbdavo vos po kelis šimtus litų. Ji pastebi, kad dabar, atsiskaitant eurais, atlyginimai atrodys panašiai kaip tuomet.
Naujieji 2015 metai verslininkei atneša ir gerų naujienų – pridėtinis vertės mokestis viešbučiams sumažės nuo 21 iki 9 proc. Ji tikisi, kad tai teigiamai atsilieps viešbučio gyventojų srautams.
Neturės darbo
Grožio salone „Aurasoma“ besidarbuojanti Sonata Kojelienė sakė, kad pirmą naujųjų 2015 metų savaitę nedirbs. Nori pailsėti po prieššventinio darbymečio, be to ir užsakymų nėra. Dėl euro įvedimo jokių nepatogumų neįžvelgia. Ji mano, kad kai vėl pradės dirbti, žmonės eurų jau turės pakankamai, o jeigu prireiks, pinigų pasikeisti nubėgs į čia pat esantį banką ar prekybos centrą. „Daugelis eurui jau pasiruošę. Pasitaikė, kad klientai, kuriuos kirpau namuose, jau siūlė atsiskaityti eurais, ypač vyresni žmonės. Jie labai rūpestingi ir pasiruošia iš anksto“, – sakė S. Kojelienė.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite