Kaip Šilutės verslininkai pasitinka eurą?

Diena, kai turėsime eurą, išauš šį ketvirtadienį – 2015 m. sausio 1 d. Stambiosios verslo įmonės turėjo daugiau resursų ruošiantis šiam pokyčiui, o smulkiesiems verslininkams tai sukėlė nemažai galvos skausmo.
Apie tai, kaip jie pasiruošę sutikti eurą, pakalbinome keletą smulkiojo verslo atstovų.

Parduotuvės „1000 smulkmenų“ savininkas Jonas Jasas prekybą planuoja atnaujinti sausio 5 dieną.

Pirmosiomis dienomis nedirbs
Jono Jaso įmonei „Jonaiva“ priklausančią parduotuvę „1000 smulkmenų“ žino visi šilutiškiai, kuriems tų smulkmenų prisireikia. Dar prieš porą mėnesių Jonas mąstė, kaip dirbs pirmosiomis 2015 metų dienomis, įvedus eurą.
Tuomet jis kalbėjo, kad nenori tapti valiutos keitykla ir greičiausiai porą pirmųjų naujų metų savaičių paatostogaus. Likus kelioms dienoms iki metų pabaigos, jo nuomonė šiek tiek pasikeitė. „Pirmąją 2015 metų savaitę greičiausiai nedirbsime. Pradėsime nuo sausio 5 dienos. Niekada nesu daręs tokių „išeiginių“, bet šį sykį nedirbsime. Iš dalies dėl euro įvedimo. Pailsėsime, gal parduotuvėje pasitvarkysime. Grąžos iš stambių sumų eurais neturiu. Smulkioms įmonėms sunku sukaupti didelius kiekius nevartojamų lėšų“, – kalbėjo parduotuvės savininkas.
Jis mano, kad žmonės turėjo pakankamai laiko apsirūpinti eurais ir yra pasiruošę pasitikti pinigų reformą. Manė, kad, norėdami atsikratyti litų, žmonės paskutinėmis metų dienomis daugiau pirks, tačiau tokių tendencijų nepastebėjo. Gal šilutiškiai nesukaupė pinigų pertekliaus?
„Gyvenimas parodys, kaip bus, bet manau, kad iš pradžių eurais mokės tik nedaugelis“, – pirmadienį spėliojo verslininkas.

Viešbučio ir restorano „Gilija“ administratorė Aurelija Sakalauskaitė rodė prietaisą eurams tikrinti ir konvertuoti, kurio prireiks nuo pirmųjų 2015 m. minučių.

Po vidurnakčio – eurai
Keturių žvaigždučių restorane ir viešbutyje „Gilija“ laisvų vietų Naujų metų sutiktuvėms jau seniai nebėra. Kartu su 2015-aisiais švenčiantieji čia pasitiks ir į Lietuvą įžengiantį eurą, mat po vidurnakčio bus atsiskaitoma jau Europos Sąjungos valiuta.
Pasak savininkės Virginijos Pikelienės, tam jie yra neblogai pasiruošę. Įsigijo specialių eurų tikrinimo ir konvertavimo aparatą, o prieš šventę iš banko atveš užsakytą grynųjų eurų kiekį. Anot V. Pikelienės, jie paskaičiavo, kad daugiausiai prireiks smulkių, ypač 5 eurų monetų. Į tai atsižvelgė ir su banku sudarydami sutartį.
„Glijoje“ galima mokėti ir mokėjimo kortele, tik V. Pikelienė abejoja, ar veiks bankų kompiuterinės sistemos, nes jau dabar ne visomis elektroninės bankininkystės paslaugomis pavyksta pasinaudoti. Kainos eurais restorano valgiaraštyje jau rašomos seniai. Virginija Pikelienė mano, kad jos „negražios“. Kadangi kainos nekito, jas perskaičiavus į eurus, patogios suapvalintos sumos litais, eurais išėjo nelyginės.
„Ypač didelių nepatogumų pasiruošimas eurui nesukėlė. Turėsime visi labai atidžiai skaičiuoti. Ir mes, ir klientai. Bijome klaidų, stengsimės jų išvengti, bet kaip bus, taip bus“, – sakė V. Pikelienė.

Grožio salone „Aurasoma“ pirmą Naujųjų metų savaitę gali būti tuščia.

Ji pastebėjo dar vieną įdomų dalyką. Moteris pasakojo, kad neseniai peržiūrinėjo senus dokumentus ir rado senųjų darbo sutarčių, sudarytų beveik prieš dešimtmetį. Tada, neseniai įvedus litą, infliacija buvo menka ir žmonės uždirbdavo vos po kelis šimtus litų. Ji pastebi, kad dabar, atsiskaitant eurais, atlyginimai atrodys panašiai kaip tuomet.
Naujieji 2015 metai verslininkei atneša ir gerų naujienų – pridėtinis vertės mokestis viešbučiams sumažės nuo 21 iki 9 proc. Ji tikisi, kad tai teigiamai atsilieps viešbučio gyventojų srautams.
Neturės darbo
Grožio salone „Aurasoma“ besidarbuojanti Sonata Kojelienė sakė, kad pirmą naujųjų 2015 metų savaitę nedirbs. Nori pailsėti po prieššventinio darbymečio, be to ir užsakymų nėra. Dėl euro įvedimo jokių nepatogumų neįžvelgia. Ji mano, kad kai vėl pradės dirbti, žmonės eurų jau turės pakankamai, o jeigu prireiks, pinigų pasikeisti nubėgs į čia pat esantį banką ar prekybos centrą. „Daugelis eurui jau pasiruošę. Pasitaikė, kad klientai, kuriuos kirpau namuose, jau siūlė atsiskaityti eurais, ypač vyresni žmonės. Jie labai rūpestingi ir pasiruošia iš anksto“, – sakė S. Kojelienė.

Vaidotas VILKAS

Hits: 123

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite