Kaip pasiruošti plastinei operacijai?

Prieš kurį laiką plastinės operacijos buvo prabangos paslauga, tačiau šiandien jos prieinamos nemažai daliai žmonių. Tad vis aktualesnis tampa klausimas, kaip tinkamai pasiruošti plastinei operacijai ir ką svarbu žinoti. Nuo tinkamo pasiruošimo dalinai priklauso ne tik operacijos sėkmė, tačiau ir gijimo po operacijos laikotarpis.

Daug ką lemia operacijos pobūdis

Pirmiausia reikia žinoti, jog pasiruošimas plastinei operacijai labai priklauso ir nuo to, kurioje kūno vietoje ji bus atliekama, kas bus koreguojama, kokie operacijos ypatumai, laukiamas rezultatas ir pan. Juk tikrai nevienodas pasiruošimas bus veido odos patempimo ir, pavyzdžiui, krūtinės didinimo ar pilvo plastikos operacijoms. Tad toliau paminėsime tik bendrus aspektus, kuriuos reikia žinoti nepriklausomai nuo to, kokiai plastinei operacijai ruošiatės.

Pirmas žingsnis – pokalbis su gydytoju

Pirminio pokalbio su operaciją atliksiančiu gydytoju metu išsamiai aptariama situacija, galimi jos sprendimo būdai, laukiamas rezultatas, galimos rizikos.

Žalingi įpročiai

Tiek ruošiantis sudėtingesnei, tiek paprastesnei plastinei operacijai labai svarbu bent vieną mėnesį iki jos vengti intensyvaus alkoholio vartojimo. Nedidelis kiekis galimas, tačiau geriausia jo išvis atsisakyti. Taip pat apie mėnesį iki operacijos reikėtų vengti ir rūkymo. Kodėl tai svarbu?

Tiek alkoholis, tiek nikotinas labai reikšmingai veikia žaizdų gijimą, taip pat – ne paslaptis – turi didelės įtakos širdies veiklai, kraujagyslių sistemai. O operacijos metu bei po jos labai svarbu, kad ir širdis, ir kraujagyslių sistema funkcionuotų puikiai.

Mityba

Kalbant apie įvairius sveikatos sutrikimus ir jų gydymą, operacijas bei gijimą po jų visada akcentuojama mityba. Ji turi būti sveika, subalansuota, organizmą aprūpinanti reikšmingomis medžiagomis. Tad siekdami sklandesnio gijimo laikotarpio jau prieš operaciją peržvelkite savo meniu.

Sveikatos patikrinimas

Anot „GK klinika“ specialistų, prieš operaciją būtina patikrinti paciento sveikatą. Gydytojas paskiria kraujo bei kitus reikalingus tyrimus, atsižvelgdamas į būsimos operacijos pobūdį ir sudėtingumą. Paprastai atliekama ir elektrokardiograma.

Pasiruoškite psichologiškai

Kai kurie pacientai labai baiminasi, kiti yra atsipalaidavę, dar kiti neretai prieš pat operaciją persigalvoja…

Bet kuriuo atveju labai svarbu iš anksto operacijai pasiruošti psichologiškai, čia itin reikšmingas operaciją atliksiančio specialisto vaidmuo. Pastarasis turi pacientui suteikti maksimaliai išsamią informaciją ir akcentuoti ne tik laukiamus rezultatus, tačiau ir tai, kad operacijos metu kažkas gali ir nepavykti. Būtinas nusiteikimas, realūs lūkesčiai.

pr2024/19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Rudenį dalis gyventojų nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai

Pagal sergamumo erkiniu encefalitu rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus lyderiauja Europoje. Per pastaruosius 30 metų erkinio encefalito atvejų skaičius visuose endeminiuose Europos regionuose išaugo beveik 400 proc. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kasmet vidutiniškai šia erkių platinama liga suserga apie 400-500 šalies gyventojų. Šiuo metu skiepai nuo erkinio encefalito yra mokami, tačiau gera žinia yra ta, kad 50-55 metų asmenys nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai jau nuo šių metų rugsėjo. Sunki ir klastinga liga Erkinis encefalitas –

Orai: dienomis – iki 25 laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Balandžio 29 d., pirmadienį, dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietryčių, pietų, vakariniame šalies pakraštyje vakarinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra 20-25 laipsniai šilumos. Balandžio 30 d., antradienį, kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietryčių, pietų, naktį 4-9 m/s, dieną 6-11 m/s. Temperatūra naktį 8-13, dieną 20-25 laipsniai šilumos. Gegužės 1 d., trečiadienį, lietaus tikimybė maža. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 20-25 laipsniai šilumos.

Kiekvieną šeštadienį gaisrinės atveria duris lankytojams

Ar žinote, kad gegužė – šeimos mėnuo. Kad visi būtų saugesni, šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia gyventojus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. apsilankyti gaisrinėse. Ugniagesiai pasirengę jiems papasakoti, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, kaip prižiūrėti krosnis, elektros instaliaciją, kodėl būtina valyti dūmtraukį, kodėl negalima rūkyti lovoje, kodėl svarbu nepalikti degančių žvakių ar ant viryklės verdančio puodo, kodėl būtina įsigyti gesintuvą ir nedegų audeklą. Lankytojai galės susipažinti su ugniagesių darbo sąlygomis, gaisrine ir gelbėjimo technika, o mažieji turės galimybę

Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6-12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas. Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui. Įdiegus naują farmacinės rūpybos paslaugą, gydytojas galės paskirti gydymą ilgesniam nei 6 mėnesių, bet ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui. Tokie ilgesnio galiojimo receptai galės būti

Taip pat skaitykite