Kaip pasiruošti plastinei operacijai?

Prieš kurį laiką plastinės operacijos buvo prabangos paslauga, tačiau šiandien jos prieinamos nemažai daliai žmonių. Tad vis aktualesnis tampa klausimas, kaip tinkamai pasiruošti plastinei operacijai ir ką svarbu žinoti. Nuo tinkamo pasiruošimo dalinai priklauso ne tik operacijos sėkmė, tačiau ir gijimo po operacijos laikotarpis.

Daug ką lemia operacijos pobūdis

Pirmiausia reikia žinoti, jog pasiruošimas plastinei operacijai labai priklauso ir nuo to, kurioje kūno vietoje ji bus atliekama, kas bus koreguojama, kokie operacijos ypatumai, laukiamas rezultatas ir pan. Juk tikrai nevienodas pasiruošimas bus veido odos patempimo ir, pavyzdžiui, krūtinės didinimo ar pilvo plastikos operacijoms. Tad toliau paminėsime tik bendrus aspektus, kuriuos reikia žinoti nepriklausomai nuo to, kokiai plastinei operacijai ruošiatės.

Pirmas žingsnis – pokalbis su gydytoju

Pirminio pokalbio su operaciją atliksiančiu gydytoju metu išsamiai aptariama situacija, galimi jos sprendimo būdai, laukiamas rezultatas, galimos rizikos.

Žalingi įpročiai

Tiek ruošiantis sudėtingesnei, tiek paprastesnei plastinei operacijai labai svarbu bent vieną mėnesį iki jos vengti intensyvaus alkoholio vartojimo. Nedidelis kiekis galimas, tačiau geriausia jo išvis atsisakyti. Taip pat apie mėnesį iki operacijos reikėtų vengti ir rūkymo. Kodėl tai svarbu?

Tiek alkoholis, tiek nikotinas labai reikšmingai veikia žaizdų gijimą, taip pat – ne paslaptis – turi didelės įtakos širdies veiklai, kraujagyslių sistemai. O operacijos metu bei po jos labai svarbu, kad ir širdis, ir kraujagyslių sistema funkcionuotų puikiai.

Mityba

Kalbant apie įvairius sveikatos sutrikimus ir jų gydymą, operacijas bei gijimą po jų visada akcentuojama mityba. Ji turi būti sveika, subalansuota, organizmą aprūpinanti reikšmingomis medžiagomis. Tad siekdami sklandesnio gijimo laikotarpio jau prieš operaciją peržvelkite savo meniu.

Sveikatos patikrinimas

Anot „GK klinika“ specialistų, prieš operaciją būtina patikrinti paciento sveikatą. Gydytojas paskiria kraujo bei kitus reikalingus tyrimus, atsižvelgdamas į būsimos operacijos pobūdį ir sudėtingumą. Paprastai atliekama ir elektrokardiograma.

Pasiruoškite psichologiškai

Kai kurie pacientai labai baiminasi, kiti yra atsipalaidavę, dar kiti neretai prieš pat operaciją persigalvoja…

Bet kuriuo atveju labai svarbu iš anksto operacijai pasiruošti psichologiškai, čia itin reikšmingas operaciją atliksiančio specialisto vaidmuo. Pastarasis turi pacientui suteikti maksimaliai išsamią informaciją ir akcentuoti ne tik laukiamus rezultatus, tačiau ir tai, kad operacijos metu kažkas gali ir nepavykti. Būtinas nusiteikimas, realūs lūkesčiai.

pr2024/19

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atraskite unikalius papuošalus kiekvienai progai

Šiandienos mados pasaulyje, kur viskas greitai pripažįstama ir dar greičiau keičiama, originalūs papuošalai išsikovoja ypatingą vietą. Kaskart, kai įeinate į vakarėlį ar renginį, jūsų pasirinkti neįprasti papuošalai daro šventę įsimintinesnę. Asmeninis stilius ir gebėjimas išsiskirti – štai ko mes visi trokštame. Išskirtiniai aksesuarai padeda mums sukurti unikalią asmenybės viziją, todėl kiekvienas asmeniškai pasirinktas papuošalas tampa mūsų stiliaus manifestu. Praktiškumas taip pat yra svarbus aspektas – papuošalai internetu suteikia galimybę rinktis iš gausybės variantų nepakylant nuo kompiuterio. Viena iš tokių parduotuvių

Jau – kalendorinis pavasaris

Šiandien – kovo 1 d. – prasideda kalendorinis pavasaris. Hidrometeorologijos tarnyba meteo.lt šia proga primena, kokia buvo žiemos pabaiga, pateikia įdomių faktų apie klimato pokyčius, kurių sparčiai daugėja, panašu, kad ir daugės. Ir ne viskas žmogų džiugins. Jau priėjome vasario ir kalendorinės žiemos pabaigą, tačiau paskutinis žiemos mėnuo nebuvo panašus į žiemišką. Daugelis dienų priminė kovo mėnesį. Pašvietus saulei bei orui dieną sušilus virš +10°C nedaug betrūksta iki naujų šilumos rekordų. Štai ir antradienį popiet Druskininkuose oras sušilo iki +11,2°C.

Kaip neišleistos monetos ir banknotai atspindi Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį

Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetis – įdomus laikotarpis Lietuvos istorijoje, kuris atsispindi ne tik to meto sudėtinguose politiniuose įvykiuose, bet ir numizmatikoje bei bonistikoje. Šie mokslai tiria pinigus, monetų gamybos istoriją ir jų reikšmę visuomenei. „Spindulio“ bendrovėje Kaune tarpukariu įkurta nauja monetų kalykla 1936 m. nukaldino ir išleido į apyvartą sidabrines 5 litų monetas, skirtas Jonui Basanavičiui, bei 10 litų monetas, skirtas Vytautui Didžiajam. Tačiau nedaugelis žino, kad 1938 m. planuota išleisti ir sidabrinę 2 litų monetą su Antano Smetonos atvaizdu. Ši

Norite sulos?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje. Kaip tinkamai leisti sulą? Valstybei priklausančioje žemėje sulą leisti galima iš ne plonesnių kaip 20 cm skersmens medžių, kurie bus kertami ne vėliau kaip po 5 metų. Jei medžiai bus nukirsti ne vėliau kaip po metų, sula gali būti leidžiama ir iš plonesnių medžių.  Kuriuos medžius, augančius valstybei priklausančioje žemėje, planuojama kirsti, gali pasakyti miško,

Taip pat skaitykite