Kaimynus piktina ūkininkas, žiemą laikantis karves… ganyklose

Į „Pamario“ laikraščio redakciją paskambino Kuciuose (Stoniškių seniūnija) gyvenantis Virgis Vasiliauskas, kuriam pagailo gruodžio mėnesį vis dar ganyklose besiganančių gyvulių. Pasirodo, tai – Šilgaliuose ūkininkaujančio Jono Kubiliaus galvijai. Gyvuliai ganyklose ne tik nebeturi ko ėsti, bet ir vandens nebegauna, mat netoliese esantis upelis kurį laiką buvo užtrauktas ledu.

Jonas Kubilius (kairėje) pažadėjo Stoniškių seniūnui gyvulius iš ganyklų parsivaryti, kai tik baigs tvarkyti tvartą.

Kritusių galvijų nepasigedo
„Nemuno žirgyne“, Šilgaliuose, dirbantis V. Vasiliauskas tikino, kad apsileidusio ūkininko galvijai toje pačioje ganykloje ganosi nuo pavasario. Karštą vasarą žolės čia buvę nedaug. Anot V. Vasiliausko, neprižiūrimiems gyvuliams papildomų pašarų niekas nevežė, o kažkada atvežti šieno rulonai sutrešę, tad gyvuliai iš jų nenorėję rupšnoti.
Beje, ir dabar ganykloje teberiogso palikti J. Kubiliui priklausantys šieno rulonai. Jeigu jų niekas nesugabens į pastogę, ir šie supus per žiemą palikti laukuose.
Norintieji iš melžiamų karvių užsidirbti savo gyvulius prižiūri, bet, panašu, kad J. Kubiliau tai nė motais. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius prisiminė atvejį, kai šio ūkininko tvarte kritusi karvė išgulėjo kone dvi savaites… V. Vasiliauskas tikino matęs Gėgėje matęs nuskendusią karvę iš tos pačios bandos, bet nerūpestingas šeimininkas neva jos nė nepasigedo…
„Nesuprantu, kaip taip galima neprižiūrėti gyvulių. Pats mačiau, kaip spaudžiant 10 laipsnių šalčio J. Kubilius su žmona ganyklose melžė karves. Aš ir pats laikau gyvulių, bet jais tikrai kur kas labiau rūpinuosi. Mano gyvulių tvarte sausa ir švaru, galima kone su šlepetėmis vaikščioti. Aš nesuprantu, kaip iki šiol niekas nesutvarko to apsileidusio ūkininko. Jam reikėtų išmokas atimti ir gyvulius išparduoti. Nepatikėčiau jam jokio naminio gyvūno prižiūrėti“, – piktinosi V. Vasiliauskas.

Gruodžio mėnesį pašalusiose ganyklose besiganančios karvės kelia pasipiktinimą tiek Kucių, tiek Šilgalių kaimų gyventojams.

Netvarkinga sodyba
Jis taip pat parodė J. Kubiliaus ganyklų pakrūmes, kur griovyje suversti supuvusio pašaro ritiniai. O vienoje vietoje, vidury ganyklos, suvežtas ir sukrautas mėšlas… Natūralu, kad ėsti nebeturintys galvijai ieškoti ėdesio eina už ganyklų ribų. Anot V. Vasiliausko, ne kartą J. Kubiliaus gyvuliai buvo užklydę į jo tvarkomą sodybą Nausėduose. Jie ne tik ištrypė sodą, pjaunamą žolę, bet ir kieme pridergė.
Penktadienį nuvykome į nurodytas ganyklas – gyvuliai ten vis dar tebebuvo. Nušienautuose plotuose tebeguli ir į plėvelę susukti pašaro rulonai. Prie melžimo aikštelės nesimatė jokios girdyklos ar bent vandens talpyklos. Greta tekantis upelis padengtas ledu. Iš pažiūros galvijai neatrodo nei sunykę, nei ligoti, bet ganymas minusinėje temperatūroje, kur nėra jokios pašiūrės, pašaro, net vandens, vargu, ar gali jiems išeiti į naudą.
Apie susidariusią situaciją dėl neprižiūrimų gyvulių nuvykome pašnekėti pas jų savininką J. Kubilių. Ūkininko sodybos vaizdas dar labiau pribloškė… Kiemas pilnas metalo laužo, be tvarkos sustatyti įvairūs ūkio padargai, nebenaudojami traktoriai. Tvarto stogas nuvirtęs, o prie jo – nemaža krūva mėšlo, kurio dalis buvo ir ant pro sodybą einančio kelio. Greta Šilgalių mokyklos esanti netvarkinga sodyba, savo vaizdu greičiausiai nedžiugina kaimynystėje gyvenančių žmonių.
Mus pasitiko iš tvarto išlindę sodybos šeimininkai – Jonas su žmona. J. Kubilius tikino, kad šiuo metu tvarkosi tvartą. Kai tik jį išmėš ir išveš mėšlą, tvarkys vėtros nugriautą tvarto stogą, o darbus pabaigęs parvarys į pastogę gyvulius.
Kol kas didelių šalčių nėr, bet ar taip bus tol, kol minėtieji darbai bus užbaigti?

Kone Šilgalių gyvenvietės centre esanti J. Kubiliaus sodyba – lyg koks gyvenvietės šašas.

Žadėjo susitvarkyti
„Man ir pačiam nepatogu važiuoti į ganyklas tokiu laiku melžti karvių, nes nepavyko laiku sutvarkyti tvarto. Iš ganyklų gyvulius visada parsivarau paskutinis. Gyvuliai ganyklose tikrai atsigeria, esame jiems iškirtę lede eketes. Sudėtinga ką nors pasamdyti tvartui tvarkyti – niekas dirbti nenori. Vos tik baigsiu tvarkyti, pasamdysiu traktorių ir šieno rulonus parsivešiu“, – teisinosi apsileidęs ūkininkas Jonaas.
Pasak Stoniškių seniūno R. Bartkevičiaus, situacija dėl per ilgai ganyklose paliekamų J. Kubiliaus gyvulių kartojasi kone kasmet. Dėl šio ūkininko nusiskundimų seniūnija sulaukia nuolatos. „Neįsivaizduoju, kaip šį žmogų atvesti į protą, kad jis atsižvelgtų į jam reiškiamą kritiką ir pradėtų tinkamai ūkininkauti. Jeigu tu esi bendruomenės narys ir iš jos sulauki pastabų, reikia į jas reaguoti. Tai liečia tiek ūkinę veiklą ganyklose, tiek sodybą, kurioje gyveni. J. Kubiliaus sodyba yra prie mokyklos, todėl jaučiamės nepatogiai, kai čia užsukę svečiai pamato kone gyvenvietės viduryje tokią netvarkingą sodybą. Šis žmogus taip ūkininkauja jau daugybę metų ir jo pakeisti tikriausiai neįmanoma…“ – kalbėjo Stoniškių seniūnas R. Bartkevičius.

Simonas SKUTULAS

Hits: 252

13 komentarai

 • joo

  Jis ūkininkauja kaip Naujojoje Zelandijoje.Ten pienas pigus kaip ir Lietuvoje.

 • taigi

  jei jis ukininkas tai as primadona

 • ..............

  Tas tvartas kazink kiek metu be stogo, verseliai istisa para prie tvarto priristi, o vasara tie verseliai priristi prie obelu, o kvapai (tualetas, ir pasaras po kojomis) ir pritariu kad tokiam “ukininku” reikia atimti visas ismokas, ir gyvulius. Manau turetu neleisti gyvenvietes teritorije ukininkauti, o kas darosi kitoje gyvenvietes dalyje, kur nuomuojasi tvartus, salia isikurusi dar viena “tvarkinga” ukininke.

 • as

  nesikabinekit prie ukininku, uz piena mazai moka dabar, nes rusai neperka, o rusaj neperka, nes daug prisnekejo isrinktoji

 • Anonimas

  ……nereiketu sitaip juodinti zmogaus,savus marskinius skalbk,begede!

 • Silgaliskis

  Blogai,kai zmogus saves nemato ir isivaizduoja ,kad yra idealas.

 • garsiam anonimui

  matyt ir pats tokiemns murziams priklausai

 • Skaitytojas

  Vaje tu dar ir beraste.

 • vida

  ar dar siais laikais tokiu besirdziu zmoniu ”ukininku,,yra!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • bevardis

  jus kartais pasiziurekit i save kaip jus savo tvartus prisiziurite, temokate burbuliuoti ka kaskas kitas neprisiziuri su Kubiliaus situacija tai taip sutinku o kiek sitame kaime dar tokiu senu tarku, kurios tk bubuliuoti moka kad kaskas ne taip, nors i savo tvarta net akiu nesuka, stogai baigia nugriuti, durys ispuvusios ir dar eina bumbedamos, kad joms kasks netinka. o kad jie beveik visi isvogti, ir arba bent minimaliai kad juos priziureti reiki, tai niekam nerupi. pats cia gyvenu kaime 30 metu ir uikai zinau kaip yra.

 • Anonimas

  taip nereikia jodinti zmogaus bet su sio ukininku jau daug metu tospacios problemos
  tad geletu ir tvarkyti tas problemas kad ju nebebutu

 • Kubilius

  Parasiau 15min gerai,kad mano tvarta nenufotografavo va ir pyst uz keletos savaiciu jau kieme zurnaliugos staigiai pamato ir susizino viska. geriau nekalbeje ateikit man padeti mielai priimciau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite