Kaimynus piktina ūkininkas, žiemą laikantis karves… ganyklose

Į „Pamario“ laikraščio redakciją paskambino Kuciuose (Stoniškių seniūnija) gyvenantis Virgis Vasiliauskas, kuriam pagailo gruodžio mėnesį vis dar ganyklose besiganančių gyvulių. Pasirodo, tai – Šilgaliuose ūkininkaujančio Jono Kubiliaus galvijai. Gyvuliai ganyklose ne tik nebeturi ko ėsti, bet ir vandens nebegauna, mat netoliese esantis upelis kurį laiką buvo užtrauktas ledu.

Jonas Kubilius (kairėje) pažadėjo Stoniškių seniūnui gyvulius iš ganyklų parsivaryti, kai tik baigs tvarkyti tvartą.

Kritusių galvijų nepasigedo
„Nemuno žirgyne“, Šilgaliuose, dirbantis V. Vasiliauskas tikino, kad apsileidusio ūkininko galvijai toje pačioje ganykloje ganosi nuo pavasario. Karštą vasarą žolės čia buvę nedaug. Anot V. Vasiliausko, neprižiūrimiems gyvuliams papildomų pašarų niekas nevežė, o kažkada atvežti šieno rulonai sutrešę, tad gyvuliai iš jų nenorėję rupšnoti.
Beje, ir dabar ganykloje teberiogso palikti J. Kubiliui priklausantys šieno rulonai. Jeigu jų niekas nesugabens į pastogę, ir šie supus per žiemą palikti laukuose.
Norintieji iš melžiamų karvių užsidirbti savo gyvulius prižiūri, bet, panašu, kad J. Kubiliau tai nė motais. Stoniškių seniūnas Ričardas Bartkevičius prisiminė atvejį, kai šio ūkininko tvarte kritusi karvė išgulėjo kone dvi savaites… V. Vasiliauskas tikino matęs Gėgėje matęs nuskendusią karvę iš tos pačios bandos, bet nerūpestingas šeimininkas neva jos nė nepasigedo…
„Nesuprantu, kaip taip galima neprižiūrėti gyvulių. Pats mačiau, kaip spaudžiant 10 laipsnių šalčio J. Kubilius su žmona ganyklose melžė karves. Aš ir pats laikau gyvulių, bet jais tikrai kur kas labiau rūpinuosi. Mano gyvulių tvarte sausa ir švaru, galima kone su šlepetėmis vaikščioti. Aš nesuprantu, kaip iki šiol niekas nesutvarko to apsileidusio ūkininko. Jam reikėtų išmokas atimti ir gyvulius išparduoti. Nepatikėčiau jam jokio naminio gyvūno prižiūrėti“, – piktinosi V. Vasiliauskas.

Gruodžio mėnesį pašalusiose ganyklose besiganančios karvės kelia pasipiktinimą tiek Kucių, tiek Šilgalių kaimų gyventojams.

Netvarkinga sodyba
Jis taip pat parodė J. Kubiliaus ganyklų pakrūmes, kur griovyje suversti supuvusio pašaro ritiniai. O vienoje vietoje, vidury ganyklos, suvežtas ir sukrautas mėšlas… Natūralu, kad ėsti nebeturintys galvijai ieškoti ėdesio eina už ganyklų ribų. Anot V. Vasiliausko, ne kartą J. Kubiliaus gyvuliai buvo užklydę į jo tvarkomą sodybą Nausėduose. Jie ne tik ištrypė sodą, pjaunamą žolę, bet ir kieme pridergė.
Penktadienį nuvykome į nurodytas ganyklas – gyvuliai ten vis dar tebebuvo. Nušienautuose plotuose tebeguli ir į plėvelę susukti pašaro rulonai. Prie melžimo aikštelės nesimatė jokios girdyklos ar bent vandens talpyklos. Greta tekantis upelis padengtas ledu. Iš pažiūros galvijai neatrodo nei sunykę, nei ligoti, bet ganymas minusinėje temperatūroje, kur nėra jokios pašiūrės, pašaro, net vandens, vargu, ar gali jiems išeiti į naudą.
Apie susidariusią situaciją dėl neprižiūrimų gyvulių nuvykome pašnekėti pas jų savininką J. Kubilių. Ūkininko sodybos vaizdas dar labiau pribloškė… Kiemas pilnas metalo laužo, be tvarkos sustatyti įvairūs ūkio padargai, nebenaudojami traktoriai. Tvarto stogas nuvirtęs, o prie jo – nemaža krūva mėšlo, kurio dalis buvo ir ant pro sodybą einančio kelio. Greta Šilgalių mokyklos esanti netvarkinga sodyba, savo vaizdu greičiausiai nedžiugina kaimynystėje gyvenančių žmonių.
Mus pasitiko iš tvarto išlindę sodybos šeimininkai – Jonas su žmona. J. Kubilius tikino, kad šiuo metu tvarkosi tvartą. Kai tik jį išmėš ir išveš mėšlą, tvarkys vėtros nugriautą tvarto stogą, o darbus pabaigęs parvarys į pastogę gyvulius.
Kol kas didelių šalčių nėr, bet ar taip bus tol, kol minėtieji darbai bus užbaigti?

Kone Šilgalių gyvenvietės centre esanti J. Kubiliaus sodyba – lyg koks gyvenvietės šašas.

Žadėjo susitvarkyti
„Man ir pačiam nepatogu važiuoti į ganyklas tokiu laiku melžti karvių, nes nepavyko laiku sutvarkyti tvarto. Iš ganyklų gyvulius visada parsivarau paskutinis. Gyvuliai ganyklose tikrai atsigeria, esame jiems iškirtę lede eketes. Sudėtinga ką nors pasamdyti tvartui tvarkyti – niekas dirbti nenori. Vos tik baigsiu tvarkyti, pasamdysiu traktorių ir šieno rulonus parsivešiu“, – teisinosi apsileidęs ūkininkas Jonaas.
Pasak Stoniškių seniūno R. Bartkevičiaus, situacija dėl per ilgai ganyklose paliekamų J. Kubiliaus gyvulių kartojasi kone kasmet. Dėl šio ūkininko nusiskundimų seniūnija sulaukia nuolatos. „Neįsivaizduoju, kaip šį žmogų atvesti į protą, kad jis atsižvelgtų į jam reiškiamą kritiką ir pradėtų tinkamai ūkininkauti. Jeigu tu esi bendruomenės narys ir iš jos sulauki pastabų, reikia į jas reaguoti. Tai liečia tiek ūkinę veiklą ganyklose, tiek sodybą, kurioje gyveni. J. Kubiliaus sodyba yra prie mokyklos, todėl jaučiamės nepatogiai, kai čia užsukę svečiai pamato kone gyvenvietės viduryje tokią netvarkingą sodybą. Šis žmogus taip ūkininkauja jau daugybę metų ir jo pakeisti tikriausiai neįmanoma…“ – kalbėjo Stoniškių seniūnas R. Bartkevičius.

Simonas SKUTULAS

13 komentarai

 • joo

  Jis ūkininkauja kaip Naujojoje Zelandijoje.Ten pienas pigus kaip ir Lietuvoje.

 • taigi

  jei jis ukininkas tai as primadona

 • ..............

  Tas tvartas kazink kiek metu be stogo, verseliai istisa para prie tvarto priristi, o vasara tie verseliai priristi prie obelu, o kvapai (tualetas, ir pasaras po kojomis) ir pritariu kad tokiam “ukininku” reikia atimti visas ismokas, ir gyvulius. Manau turetu neleisti gyvenvietes teritorije ukininkauti, o kas darosi kitoje gyvenvietes dalyje, kur nuomuojasi tvartus, salia isikurusi dar viena “tvarkinga” ukininke.

 • as

  nesikabinekit prie ukininku, uz piena mazai moka dabar, nes rusai neperka, o rusaj neperka, nes daug prisnekejo isrinktoji

 • Anonimas

  ……nereiketu sitaip juodinti zmogaus,savus marskinius skalbk,begede!

 • Silgaliskis

  Blogai,kai zmogus saves nemato ir isivaizduoja ,kad yra idealas.

 • garsiam anonimui

  matyt ir pats tokiemns murziams priklausai

 • Skaitytojas

  Vaje tu dar ir beraste.

 • vida

  ar dar siais laikais tokiu besirdziu zmoniu ”ukininku,,yra!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • bevardis

  jus kartais pasiziurekit i save kaip jus savo tvartus prisiziurite, temokate burbuliuoti ka kaskas kitas neprisiziuri su Kubiliaus situacija tai taip sutinku o kiek sitame kaime dar tokiu senu tarku, kurios tk bubuliuoti moka kad kaskas ne taip, nors i savo tvarta net akiu nesuka, stogai baigia nugriuti, durys ispuvusios ir dar eina bumbedamos, kad joms kasks netinka. o kad jie beveik visi isvogti, ir arba bent minimaliai kad juos priziureti reiki, tai niekam nerupi. pats cia gyvenu kaime 30 metu ir uikai zinau kaip yra.

 • Anonimas

  taip nereikia jodinti zmogaus bet su sio ukininku jau daug metu tospacios problemos
  tad geletu ir tvarkyti tas problemas kad ju nebebutu

 • Kubilius

  Parasiau 15min gerai,kad mano tvarta nenufotografavo va ir pyst uz keletos savaiciu jau kieme zurnaliugos staigiai pamato ir susizino viska. geriau nekalbeje ateikit man padeti mielai priimciau!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos. Specializuota

Papildomai 4,5 mln. eurų katilams keisti

Puspenkto milijono eurų katilams – tiek Aplinkos ministerija papildomai ketina skirti gyventojams, pateikusiems paraiškas gauti kompensacijas už šilumos siurblius arba biokuro katilus. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad dėl augančių dujų ir kitų išteklių kainų susirūpinę žmonės sprendimus atnaujinti šildymo įrangą tvaresne priima pačiu laiku, todėl iš Klimato kaitos programos į šią priemonę siūloma perkelti papildomus 2,5 mln. eurų jau pateikusiems paraiškas gyventojams ir dar 2 mln. – naujoms paraiškoms. „Visi akivaizdžiai pamatėme, kad šildant būstą taršiu kuru nukenčia ne

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Taip pat skaitykite