Kad nauji „Windows“ neatneštų nuostolių

Daugelis „Microsof“ „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojų turbūt jau gavo pranešimus, kad jų sistema bus atnaujinta į „Windows 10“. Nemažai licencijuotų ir nelabai sistemų jau atsinaujino. Viskas būtų gerai, tačiau nesiėmus atitinkamų priemonių naujoji sistema gali atnešti per 100 € nuostolio.

Esmė ta, kad į naują operacinę „Windows 10“ sistema senoji nemokamai atnaujinama tik metus laiko. Jeigu norėsite atsinaujinti sistemą tuo pat metu kitais metais, jau teks mokėti. O turimą operacinę sistemą sugadinti gali neatsargus elgesys, virusai, kompiuterio įrangos gedimas. Bėdos galima išvengti, pasidarius šios sistemos atsarginę kopiją. Iš vienos pusės, turėsite galimybę bet kada atkurti sistemą, iš kitos – vėl įdiegti „Windows 10“ bus galima greitai ir su gerokai mažesnėmis pastangomis. Juo labiau, kad sistemos kopijos sukūrimo galimybė numatyta jau pačioje operacinėje sistemoje.
Kaip tai padaryti? Jeigu turite pakankamai didelės talpos išorinę laikmeną (gali prireikti iki 100 gigabaitų), prijunkite ją. Tada kairiame apatiniame ekrano kampe paspauskite langelius ir atsivėrusiame meniu pasirinkite „Parametrai“. Atsivėrus šiam langui, rinkitės „Naujinimas ir sauga“, o jam atsivėrus, „Atsarg. Kopijavimas“. Tuomet beliks paspausti langelį su pliuso ženklu bei užrašu „Įtraukti diską“ ir pradėti daryti atsarginę kopiją. Blogiau, jeigu tinkamos išorinės laikmenos neturite. Tokiu atveju reikėtų pasirinkti kitą meniu punktą: „Go to Bacup and Restore“. Atsivėrusiame lange kairėje viršuje pasirenkame pasiūlymą „Kurti sistemos atvaizdą“. Paspaudus šią nuorodą bus rekomenduojama, kur kurti atsarginę kopiją. Jeigu bus pasiūlyta kurti kopiją to pačio disko D skirsnyje ir pamatysite šauktuką, įspėjantį, kad sugedus diskui šios kopijos nebegalėsite pasiekti, nenusiminkite ir kopiją kurkite vis tiek.
Bėda ta, kad diegiant sistema įsimena kokiame diske įdiegta ir nupirkus naują diską, reikalaus įsigyti ir naują operacinę sistemą. Ši taisyklė negalioja tik tada, jeigu jūsų kompiuteriui galioja garantija. Pasidarę sistemos kopiją, pasinaudokite šalia esančiu pasiūlymu sukurti sistemos taisymo diską, kuriuo pasinaudoję galėsite vėl atkurti sistemą.
Naujoji sistema „Windows 10“ nemokamai pradėta platinti „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojams nuo liepos 29 d. Sistema atsinaujina nepriklausomai nuo kompiuterio savininko pageidavimo, tiesa, lieka galimybė per mėnesį sugrįžti į senąją. To daryti, ko gero, neverta, nes per 10 dienų bandymų galima padaryti išvadą, kad naujas produktas tikrai neblogas ir veikiausiai taps populiariu, kaip prieš 15 metų išleista „Windows XP“ ir prieš 6 metus „Windows 7“.
Galima tik spėlioti, kodėl korporacija „Microsoft“ buvo tokia dosni ir leidžia atnaujinti sistemą nemokamai. Greičiausiai tai daroma todėl, kad siekiama jog daugumoje kompiuterių veiktų ta pati operacinė sistema. Tuomet reikės mažiau išlaidų ir paslaugų priežiūrai, nes atnaujinti ir modernizuoti vieną sistemą lengviau, negu visą jų giminę. Tiesa, kol kas neaišku, ar nemokamai atsinaujinus, po metų nebus pašoma už „Windows 10“ tolimesnį naudojimą sumokėti. Belieka tikėtis, kad tokios kiaulystės korporacija „Microsoft“ nepadarys.
Naujieji windows‘ai turi ir trūkumų. Daugelis greičiausiai pasiges sistemoje buvusio DVD diskų leistuvo, o norint jį įsidiegti jau prašoma programą nusipirkti. Išeitis paprasta. Parsisiųskite nemokamą galingą ir universalų VLC grotuvą. Jį rasite naršyklės paieškos langelyje tiesiog parašę „vlc“. Beje, „Windows 10“ turi ir naują naršylę. Ji pavadinta „Edge“. Kasdieniams ir paprastiems poreikiams jos užtenka, o tie, kurie nori turėti daugiau galimybių ,gali kaip anksčiau naudotis „Chrome“, „Mozilla Firefox“, „Opera“ ar pagaliau ir naujojoje sistemoje išlikusiu „Internet Explorer“.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Citizen

    Tiems ,kas windows 8/ 8.1/ 10 instaliavo is originalaus dvd disko ir diska tebeturi, nereikia nieko kopijuoti. Galima,bet nebutina.
    Kai reiks perrasyti operacine,diskas automatiskai bus atpazintas- viskas susiinstaliuos,pareis visi atnaujinimai.Zodziu diskas yra iddentifikuojamas Microsoft pagal pirmaja instaliacija is jo.
    Kalbant apie kompiuterio kieto disko gedima,tai ji galesite pakeisti nauju ir sistema instaliuoti is naujo is atsargines kopijos arba originalaus dvd. Taip pat galesite keisti procesoriu,RAM atminti,vaizdo plokste. TIK jeigu keisite motinine plokste ,teks pirkti naujus windows 10. Bet ir siuo atveju Microsoft palieka tam tikra galimybe ,keiciant motinine plokste del gedimo i tokio pat lygio kita motinine plokste,issaugoti windows registracija.Reikia susisiekti su Microsoft ir viskas bus paaiskinta ka reikia tuo atveju daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite