Kad nauji „Windows“ neatneštų nuostolių

Daugelis „Microsof“ „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojų turbūt jau gavo pranešimus, kad jų sistema bus atnaujinta į „Windows 10“. Nemažai licencijuotų ir nelabai sistemų jau atsinaujino. Viskas būtų gerai, tačiau nesiėmus atitinkamų priemonių naujoji sistema gali atnešti per 100 € nuostolio.

Esmė ta, kad į naują operacinę „Windows 10“ sistema senoji nemokamai atnaujinama tik metus laiko. Jeigu norėsite atsinaujinti sistemą tuo pat metu kitais metais, jau teks mokėti. O turimą operacinę sistemą sugadinti gali neatsargus elgesys, virusai, kompiuterio įrangos gedimas. Bėdos galima išvengti, pasidarius šios sistemos atsarginę kopiją. Iš vienos pusės, turėsite galimybę bet kada atkurti sistemą, iš kitos – vėl įdiegti „Windows 10“ bus galima greitai ir su gerokai mažesnėmis pastangomis. Juo labiau, kad sistemos kopijos sukūrimo galimybė numatyta jau pačioje operacinėje sistemoje.
Kaip tai padaryti? Jeigu turite pakankamai didelės talpos išorinę laikmeną (gali prireikti iki 100 gigabaitų), prijunkite ją. Tada kairiame apatiniame ekrano kampe paspauskite langelius ir atsivėrusiame meniu pasirinkite „Parametrai“. Atsivėrus šiam langui, rinkitės „Naujinimas ir sauga“, o jam atsivėrus, „Atsarg. Kopijavimas“. Tuomet beliks paspausti langelį su pliuso ženklu bei užrašu „Įtraukti diską“ ir pradėti daryti atsarginę kopiją. Blogiau, jeigu tinkamos išorinės laikmenos neturite. Tokiu atveju reikėtų pasirinkti kitą meniu punktą: „Go to Bacup and Restore“. Atsivėrusiame lange kairėje viršuje pasirenkame pasiūlymą „Kurti sistemos atvaizdą“. Paspaudus šią nuorodą bus rekomenduojama, kur kurti atsarginę kopiją. Jeigu bus pasiūlyta kurti kopiją to pačio disko D skirsnyje ir pamatysite šauktuką, įspėjantį, kad sugedus diskui šios kopijos nebegalėsite pasiekti, nenusiminkite ir kopiją kurkite vis tiek.
Bėda ta, kad diegiant sistema įsimena kokiame diske įdiegta ir nupirkus naują diską, reikalaus įsigyti ir naują operacinę sistemą. Ši taisyklė negalioja tik tada, jeigu jūsų kompiuteriui galioja garantija. Pasidarę sistemos kopiją, pasinaudokite šalia esančiu pasiūlymu sukurti sistemos taisymo diską, kuriuo pasinaudoję galėsite vėl atkurti sistemą.
Naujoji sistema „Windows 10“ nemokamai pradėta platinti „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojams nuo liepos 29 d. Sistema atsinaujina nepriklausomai nuo kompiuterio savininko pageidavimo, tiesa, lieka galimybė per mėnesį sugrįžti į senąją. To daryti, ko gero, neverta, nes per 10 dienų bandymų galima padaryti išvadą, kad naujas produktas tikrai neblogas ir veikiausiai taps populiariu, kaip prieš 15 metų išleista „Windows XP“ ir prieš 6 metus „Windows 7“.
Galima tik spėlioti, kodėl korporacija „Microsoft“ buvo tokia dosni ir leidžia atnaujinti sistemą nemokamai. Greičiausiai tai daroma todėl, kad siekiama jog daugumoje kompiuterių veiktų ta pati operacinė sistema. Tuomet reikės mažiau išlaidų ir paslaugų priežiūrai, nes atnaujinti ir modernizuoti vieną sistemą lengviau, negu visą jų giminę. Tiesa, kol kas neaišku, ar nemokamai atsinaujinus, po metų nebus pašoma už „Windows 10“ tolimesnį naudojimą sumokėti. Belieka tikėtis, kad tokios kiaulystės korporacija „Microsoft“ nepadarys.
Naujieji windows‘ai turi ir trūkumų. Daugelis greičiausiai pasiges sistemoje buvusio DVD diskų leistuvo, o norint jį įsidiegti jau prašoma programą nusipirkti. Išeitis paprasta. Parsisiųskite nemokamą galingą ir universalų VLC grotuvą. Jį rasite naršyklės paieškos langelyje tiesiog parašę „vlc“. Beje, „Windows 10“ turi ir naują naršylę. Ji pavadinta „Edge“. Kasdieniams ir paprastiems poreikiams jos užtenka, o tie, kurie nori turėti daugiau galimybių ,gali kaip anksčiau naudotis „Chrome“, „Mozilla Firefox“, „Opera“ ar pagaliau ir naujojoje sistemoje išlikusiu „Internet Explorer“.

Vaidotas VILKAS

Hits: 74

Vienas komentaras

  • Citizen

    Tiems ,kas windows 8/ 8.1/ 10 instaliavo is originalaus dvd disko ir diska tebeturi, nereikia nieko kopijuoti. Galima,bet nebutina.
    Kai reiks perrasyti operacine,diskas automatiskai bus atpazintas- viskas susiinstaliuos,pareis visi atnaujinimai.Zodziu diskas yra iddentifikuojamas Microsoft pagal pirmaja instaliacija is jo.
    Kalbant apie kompiuterio kieto disko gedima,tai ji galesite pakeisti nauju ir sistema instaliuoti is naujo is atsargines kopijos arba originalaus dvd. Taip pat galesite keisti procesoriu,RAM atminti,vaizdo plokste. TIK jeigu keisite motinine plokste ,teks pirkti naujus windows 10. Bet ir siuo atveju Microsoft palieka tam tikra galimybe ,keiciant motinine plokste del gedimo i tokio pat lygio kita motinine plokste,issaugoti windows registracija.Reikia susisiekti su Microsoft ir viskas bus paaiskinta ka reikia tuo atveju daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite