Kad nauji „Windows“ neatneštų nuostolių

Daugelis „Microsof“ „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojų turbūt jau gavo pranešimus, kad jų sistema bus atnaujinta į „Windows 10“. Nemažai licencijuotų ir nelabai sistemų jau atsinaujino. Viskas būtų gerai, tačiau nesiėmus atitinkamų priemonių naujoji sistema gali atnešti per 100 € nuostolio.

Esmė ta, kad į naują operacinę „Windows 10“ sistema senoji nemokamai atnaujinama tik metus laiko. Jeigu norėsite atsinaujinti sistemą tuo pat metu kitais metais, jau teks mokėti. O turimą operacinę sistemą sugadinti gali neatsargus elgesys, virusai, kompiuterio įrangos gedimas. Bėdos galima išvengti, pasidarius šios sistemos atsarginę kopiją. Iš vienos pusės, turėsite galimybę bet kada atkurti sistemą, iš kitos – vėl įdiegti „Windows 10“ bus galima greitai ir su gerokai mažesnėmis pastangomis. Juo labiau, kad sistemos kopijos sukūrimo galimybė numatyta jau pačioje operacinėje sistemoje.
Kaip tai padaryti? Jeigu turite pakankamai didelės talpos išorinę laikmeną (gali prireikti iki 100 gigabaitų), prijunkite ją. Tada kairiame apatiniame ekrano kampe paspauskite langelius ir atsivėrusiame meniu pasirinkite „Parametrai“. Atsivėrus šiam langui, rinkitės „Naujinimas ir sauga“, o jam atsivėrus, „Atsarg. Kopijavimas“. Tuomet beliks paspausti langelį su pliuso ženklu bei užrašu „Įtraukti diską“ ir pradėti daryti atsarginę kopiją. Blogiau, jeigu tinkamos išorinės laikmenos neturite. Tokiu atveju reikėtų pasirinkti kitą meniu punktą: „Go to Bacup and Restore“. Atsivėrusiame lange kairėje viršuje pasirenkame pasiūlymą „Kurti sistemos atvaizdą“. Paspaudus šią nuorodą bus rekomenduojama, kur kurti atsarginę kopiją. Jeigu bus pasiūlyta kurti kopiją to pačio disko D skirsnyje ir pamatysite šauktuką, įspėjantį, kad sugedus diskui šios kopijos nebegalėsite pasiekti, nenusiminkite ir kopiją kurkite vis tiek.
Bėda ta, kad diegiant sistema įsimena kokiame diske įdiegta ir nupirkus naują diską, reikalaus įsigyti ir naują operacinę sistemą. Ši taisyklė negalioja tik tada, jeigu jūsų kompiuteriui galioja garantija. Pasidarę sistemos kopiją, pasinaudokite šalia esančiu pasiūlymu sukurti sistemos taisymo diską, kuriuo pasinaudoję galėsite vėl atkurti sistemą.
Naujoji sistema „Windows 10“ nemokamai pradėta platinti „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojams nuo liepos 29 d. Sistema atsinaujina nepriklausomai nuo kompiuterio savininko pageidavimo, tiesa, lieka galimybė per mėnesį sugrįžti į senąją. To daryti, ko gero, neverta, nes per 10 dienų bandymų galima padaryti išvadą, kad naujas produktas tikrai neblogas ir veikiausiai taps populiariu, kaip prieš 15 metų išleista „Windows XP“ ir prieš 6 metus „Windows 7“.
Galima tik spėlioti, kodėl korporacija „Microsoft“ buvo tokia dosni ir leidžia atnaujinti sistemą nemokamai. Greičiausiai tai daroma todėl, kad siekiama jog daugumoje kompiuterių veiktų ta pati operacinė sistema. Tuomet reikės mažiau išlaidų ir paslaugų priežiūrai, nes atnaujinti ir modernizuoti vieną sistemą lengviau, negu visą jų giminę. Tiesa, kol kas neaišku, ar nemokamai atsinaujinus, po metų nebus pašoma už „Windows 10“ tolimesnį naudojimą sumokėti. Belieka tikėtis, kad tokios kiaulystės korporacija „Microsoft“ nepadarys.
Naujieji windows‘ai turi ir trūkumų. Daugelis greičiausiai pasiges sistemoje buvusio DVD diskų leistuvo, o norint jį įsidiegti jau prašoma programą nusipirkti. Išeitis paprasta. Parsisiųskite nemokamą galingą ir universalų VLC grotuvą. Jį rasite naršyklės paieškos langelyje tiesiog parašę „vlc“. Beje, „Windows 10“ turi ir naują naršylę. Ji pavadinta „Edge“. Kasdieniams ir paprastiems poreikiams jos užtenka, o tie, kurie nori turėti daugiau galimybių ,gali kaip anksčiau naudotis „Chrome“, „Mozilla Firefox“, „Opera“ ar pagaliau ir naujojoje sistemoje išlikusiu „Internet Explorer“.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Citizen

    Tiems ,kas windows 8/ 8.1/ 10 instaliavo is originalaus dvd disko ir diska tebeturi, nereikia nieko kopijuoti. Galima,bet nebutina.
    Kai reiks perrasyti operacine,diskas automatiskai bus atpazintas- viskas susiinstaliuos,pareis visi atnaujinimai.Zodziu diskas yra iddentifikuojamas Microsoft pagal pirmaja instaliacija is jo.
    Kalbant apie kompiuterio kieto disko gedima,tai ji galesite pakeisti nauju ir sistema instaliuoti is naujo is atsargines kopijos arba originalaus dvd. Taip pat galesite keisti procesoriu,RAM atminti,vaizdo plokste. TIK jeigu keisite motinine plokste ,teks pirkti naujus windows 10. Bet ir siuo atveju Microsoft palieka tam tikra galimybe ,keiciant motinine plokste del gedimo i tokio pat lygio kita motinine plokste,issaugoti windows registracija.Reikia susisiekti su Microsoft ir viskas bus paaiskinta ka reikia tuo atveju daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite