Kad nauji „Windows“ neatneštų nuostolių

Daugelis „Microsof“ „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojų turbūt jau gavo pranešimus, kad jų sistema bus atnaujinta į „Windows 10“. Nemažai licencijuotų ir nelabai sistemų jau atsinaujino. Viskas būtų gerai, tačiau nesiėmus atitinkamų priemonių naujoji sistema gali atnešti per 100 € nuostolio.

Esmė ta, kad į naują operacinę „Windows 10“ sistema senoji nemokamai atnaujinama tik metus laiko. Jeigu norėsite atsinaujinti sistemą tuo pat metu kitais metais, jau teks mokėti. O turimą operacinę sistemą sugadinti gali neatsargus elgesys, virusai, kompiuterio įrangos gedimas. Bėdos galima išvengti, pasidarius šios sistemos atsarginę kopiją. Iš vienos pusės, turėsite galimybę bet kada atkurti sistemą, iš kitos – vėl įdiegti „Windows 10“ bus galima greitai ir su gerokai mažesnėmis pastangomis. Juo labiau, kad sistemos kopijos sukūrimo galimybė numatyta jau pačioje operacinėje sistemoje.
Kaip tai padaryti? Jeigu turite pakankamai didelės talpos išorinę laikmeną (gali prireikti iki 100 gigabaitų), prijunkite ją. Tada kairiame apatiniame ekrano kampe paspauskite langelius ir atsivėrusiame meniu pasirinkite „Parametrai“. Atsivėrus šiam langui, rinkitės „Naujinimas ir sauga“, o jam atsivėrus, „Atsarg. Kopijavimas“. Tuomet beliks paspausti langelį su pliuso ženklu bei užrašu „Įtraukti diską“ ir pradėti daryti atsarginę kopiją. Blogiau, jeigu tinkamos išorinės laikmenos neturite. Tokiu atveju reikėtų pasirinkti kitą meniu punktą: „Go to Bacup and Restore“. Atsivėrusiame lange kairėje viršuje pasirenkame pasiūlymą „Kurti sistemos atvaizdą“. Paspaudus šią nuorodą bus rekomenduojama, kur kurti atsarginę kopiją. Jeigu bus pasiūlyta kurti kopiją to pačio disko D skirsnyje ir pamatysite šauktuką, įspėjantį, kad sugedus diskui šios kopijos nebegalėsite pasiekti, nenusiminkite ir kopiją kurkite vis tiek.
Bėda ta, kad diegiant sistema įsimena kokiame diske įdiegta ir nupirkus naują diską, reikalaus įsigyti ir naują operacinę sistemą. Ši taisyklė negalioja tik tada, jeigu jūsų kompiuteriui galioja garantija. Pasidarę sistemos kopiją, pasinaudokite šalia esančiu pasiūlymu sukurti sistemos taisymo diską, kuriuo pasinaudoję galėsite vėl atkurti sistemą.
Naujoji sistema „Windows 10“ nemokamai pradėta platinti „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojams nuo liepos 29 d. Sistema atsinaujina nepriklausomai nuo kompiuterio savininko pageidavimo, tiesa, lieka galimybė per mėnesį sugrįžti į senąją. To daryti, ko gero, neverta, nes per 10 dienų bandymų galima padaryti išvadą, kad naujas produktas tikrai neblogas ir veikiausiai taps populiariu, kaip prieš 15 metų išleista „Windows XP“ ir prieš 6 metus „Windows 7“.
Galima tik spėlioti, kodėl korporacija „Microsoft“ buvo tokia dosni ir leidžia atnaujinti sistemą nemokamai. Greičiausiai tai daroma todėl, kad siekiama jog daugumoje kompiuterių veiktų ta pati operacinė sistema. Tuomet reikės mažiau išlaidų ir paslaugų priežiūrai, nes atnaujinti ir modernizuoti vieną sistemą lengviau, negu visą jų giminę. Tiesa, kol kas neaišku, ar nemokamai atsinaujinus, po metų nebus pašoma už „Windows 10“ tolimesnį naudojimą sumokėti. Belieka tikėtis, kad tokios kiaulystės korporacija „Microsoft“ nepadarys.
Naujieji windows‘ai turi ir trūkumų. Daugelis greičiausiai pasiges sistemoje buvusio DVD diskų leistuvo, o norint jį įsidiegti jau prašoma programą nusipirkti. Išeitis paprasta. Parsisiųskite nemokamą galingą ir universalų VLC grotuvą. Jį rasite naršyklės paieškos langelyje tiesiog parašę „vlc“. Beje, „Windows 10“ turi ir naują naršylę. Ji pavadinta „Edge“. Kasdieniams ir paprastiems poreikiams jos užtenka, o tie, kurie nori turėti daugiau galimybių ,gali kaip anksčiau naudotis „Chrome“, „Mozilla Firefox“, „Opera“ ar pagaliau ir naujojoje sistemoje išlikusiu „Internet Explorer“.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Citizen

    Tiems ,kas windows 8/ 8.1/ 10 instaliavo is originalaus dvd disko ir diska tebeturi, nereikia nieko kopijuoti. Galima,bet nebutina.
    Kai reiks perrasyti operacine,diskas automatiskai bus atpazintas- viskas susiinstaliuos,pareis visi atnaujinimai.Zodziu diskas yra iddentifikuojamas Microsoft pagal pirmaja instaliacija is jo.
    Kalbant apie kompiuterio kieto disko gedima,tai ji galesite pakeisti nauju ir sistema instaliuoti is naujo is atsargines kopijos arba originalaus dvd. Taip pat galesite keisti procesoriu,RAM atminti,vaizdo plokste. TIK jeigu keisite motinine plokste ,teks pirkti naujus windows 10. Bet ir siuo atveju Microsoft palieka tam tikra galimybe ,keiciant motinine plokste del gedimo i tokio pat lygio kita motinine plokste,issaugoti windows registracija.Reikia susisiekti su Microsoft ir viskas bus paaiskinta ka reikia tuo atveju daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite