Kad nauji „Windows“ neatneštų nuostolių

Daugelis „Microsof“ „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojų turbūt jau gavo pranešimus, kad jų sistema bus atnaujinta į „Windows 10“. Nemažai licencijuotų ir nelabai sistemų jau atsinaujino. Viskas būtų gerai, tačiau nesiėmus atitinkamų priemonių naujoji sistema gali atnešti per 100 € nuostolio.

Esmė ta, kad į naują operacinę „Windows 10“ sistema senoji nemokamai atnaujinama tik metus laiko. Jeigu norėsite atsinaujinti sistemą tuo pat metu kitais metais, jau teks mokėti. O turimą operacinę sistemą sugadinti gali neatsargus elgesys, virusai, kompiuterio įrangos gedimas. Bėdos galima išvengti, pasidarius šios sistemos atsarginę kopiją. Iš vienos pusės, turėsite galimybę bet kada atkurti sistemą, iš kitos – vėl įdiegti „Windows 10“ bus galima greitai ir su gerokai mažesnėmis pastangomis. Juo labiau, kad sistemos kopijos sukūrimo galimybė numatyta jau pačioje operacinėje sistemoje.
Kaip tai padaryti? Jeigu turite pakankamai didelės talpos išorinę laikmeną (gali prireikti iki 100 gigabaitų), prijunkite ją. Tada kairiame apatiniame ekrano kampe paspauskite langelius ir atsivėrusiame meniu pasirinkite „Parametrai“. Atsivėrus šiam langui, rinkitės „Naujinimas ir sauga“, o jam atsivėrus, „Atsarg. Kopijavimas“. Tuomet beliks paspausti langelį su pliuso ženklu bei užrašu „Įtraukti diską“ ir pradėti daryti atsarginę kopiją. Blogiau, jeigu tinkamos išorinės laikmenos neturite. Tokiu atveju reikėtų pasirinkti kitą meniu punktą: „Go to Bacup and Restore“. Atsivėrusiame lange kairėje viršuje pasirenkame pasiūlymą „Kurti sistemos atvaizdą“. Paspaudus šią nuorodą bus rekomenduojama, kur kurti atsarginę kopiją. Jeigu bus pasiūlyta kurti kopiją to pačio disko D skirsnyje ir pamatysite šauktuką, įspėjantį, kad sugedus diskui šios kopijos nebegalėsite pasiekti, nenusiminkite ir kopiją kurkite vis tiek.
Bėda ta, kad diegiant sistema įsimena kokiame diske įdiegta ir nupirkus naują diską, reikalaus įsigyti ir naują operacinę sistemą. Ši taisyklė negalioja tik tada, jeigu jūsų kompiuteriui galioja garantija. Pasidarę sistemos kopiją, pasinaudokite šalia esančiu pasiūlymu sukurti sistemos taisymo diską, kuriuo pasinaudoję galėsite vėl atkurti sistemą.
Naujoji sistema „Windows 10“ nemokamai pradėta platinti „Windows 7“, „Windows 8“ ir „Windows 8.1“ operacinės sistemos turėtojams nuo liepos 29 d. Sistema atsinaujina nepriklausomai nuo kompiuterio savininko pageidavimo, tiesa, lieka galimybė per mėnesį sugrįžti į senąją. To daryti, ko gero, neverta, nes per 10 dienų bandymų galima padaryti išvadą, kad naujas produktas tikrai neblogas ir veikiausiai taps populiariu, kaip prieš 15 metų išleista „Windows XP“ ir prieš 6 metus „Windows 7“.
Galima tik spėlioti, kodėl korporacija „Microsoft“ buvo tokia dosni ir leidžia atnaujinti sistemą nemokamai. Greičiausiai tai daroma todėl, kad siekiama jog daugumoje kompiuterių veiktų ta pati operacinė sistema. Tuomet reikės mažiau išlaidų ir paslaugų priežiūrai, nes atnaujinti ir modernizuoti vieną sistemą lengviau, negu visą jų giminę. Tiesa, kol kas neaišku, ar nemokamai atsinaujinus, po metų nebus pašoma už „Windows 10“ tolimesnį naudojimą sumokėti. Belieka tikėtis, kad tokios kiaulystės korporacija „Microsoft“ nepadarys.
Naujieji windows‘ai turi ir trūkumų. Daugelis greičiausiai pasiges sistemoje buvusio DVD diskų leistuvo, o norint jį įsidiegti jau prašoma programą nusipirkti. Išeitis paprasta. Parsisiųskite nemokamą galingą ir universalų VLC grotuvą. Jį rasite naršyklės paieškos langelyje tiesiog parašę „vlc“. Beje, „Windows 10“ turi ir naują naršylę. Ji pavadinta „Edge“. Kasdieniams ir paprastiems poreikiams jos užtenka, o tie, kurie nori turėti daugiau galimybių ,gali kaip anksčiau naudotis „Chrome“, „Mozilla Firefox“, „Opera“ ar pagaliau ir naujojoje sistemoje išlikusiu „Internet Explorer“.

Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • Citizen

    Tiems ,kas windows 8/ 8.1/ 10 instaliavo is originalaus dvd disko ir diska tebeturi, nereikia nieko kopijuoti. Galima,bet nebutina.
    Kai reiks perrasyti operacine,diskas automatiskai bus atpazintas- viskas susiinstaliuos,pareis visi atnaujinimai.Zodziu diskas yra iddentifikuojamas Microsoft pagal pirmaja instaliacija is jo.
    Kalbant apie kompiuterio kieto disko gedima,tai ji galesite pakeisti nauju ir sistema instaliuoti is naujo is atsargines kopijos arba originalaus dvd. Taip pat galesite keisti procesoriu,RAM atminti,vaizdo plokste. TIK jeigu keisite motinine plokste ,teks pirkti naujus windows 10. Bet ir siuo atveju Microsoft palieka tam tikra galimybe ,keiciant motinine plokste del gedimo i tokio pat lygio kita motinine plokste,issaugoti windows registracija.Reikia susisiekti su Microsoft ir viskas bus paaiskinta ka reikia tuo atveju daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite