Ką minėsime 2024 metais

2024-ieji paskelbti NATO ir Europos Sąjungos, Dainų šventės bei Diplomatų Lozoraičių metais. Seimas, siekdamas pažymėti Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir Europos Sąjungą 20-metį, Lietuvos Dainų šventės 100-metį ir diplomatų Lozoraičių nuveiktų darbų svarbą, dar praėjusiais metais nusprendė 2024-uosius paskelbti NATO ir Europos Sąjungos, Dainų šventės bei Diplomatų Lozoraičių metais.

Priimtame nutarime pažymima, kad 2004 m. Lietuva įstojo į ES ir NATO, ir tai yra vienas pamatinių valstybės saugumo ir klestėjimo garantų, primenantis visuomenei apie fundamentalų lūžį geopolitikos bei saugumo srityse, Lietuvai tapus visaverte tarptautinių struktūrų, formuojančių šiuolaikinio pasaulio kontūrus ir atsakingų už jų stabilumą, dalimi.

1924 m. rugpjūčio 23-25 d. Kaune pirmą kartą buvo surengta Lietuvos Dainų šventė (tuomet – Dainų diena). „Ši šventė yra svarbi Lietuvos kultūrinės tapatybės dalis, pasižymi išskirtinėmis išraiškos formomis, suburia įvairių sričių ir kartų meno kolektyvus, ugdo visuomenės kūrybines galias, užtikrina tradicijų išsaugojimą ir tęstinumą“, − rašoma dokumente. Taip pat primenama, kad Dainų ir šokių šventė yra įrašyta į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Skelbti 2024-uosius Diplomatų Lozoraičių metais sutarta atsižvelgiant į tai, kad 2023 metais minimos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro, Lietuvos diplomatinės tarnybos vadovo Stasio Lozoraičio (1898-1983), vyresniojo, 125-osios gimimo metinės, o 2024 metais – Stasio Lozoraičio (1924-1994), jaunesniojo, Lietuvos diplomatinio atstovo Vašingtone gimimo 100-osios gimimo metinės ir Lietuvos diplomatinio atstovo prie Šventojo Sosto Kazio Lozoraičio (1929-2007) 95-osios gimimo metinės.

„Trys Lozoraičių kartos nuosekliai dirbo Lietuvos valstybingumo baruose kuriant, įtvirtinant, išsaugant ir atkuriant Lietuvos valstybingumą per visą XX amžiaus Lietuvos istoriją“, − primena pasiūlymo iniciatoriai.

Seimas Vyriausybei pasiūlė parengti NATO ir Europos Sąjungos, Dainų šventės bei Diplomatų Lozoraičių metų minėjimų programas ir 2024 m. valstybės biudžete numatyti lėšų šioms programoms įgyvendinti.

Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro patarėjas Rimas Rudaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Tiria įvykį dėl neapykantos kurstymo. Smurtautoja uždaryta į areštinę

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone: Pranešta, kad sausio pirmomis dienomis sukčiautojai iš 55-erių metų šilutiškės išviliojo pinigų. Nuostolis 4530 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 26 d. per pietus Šilutėje 65-erių vyras sukėlė fizinį skausmą devyneriais metais jaunesniam vyrui. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 15-os pavakare socialiniame tinkle užfiksuotas moters, gim. 1960 m., galimai neapykantą prieš žmonių grupę dėl jų seksualinės orientacijos kurstantis komentaras. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 27 d. naktį Liepų g., Šilutėje, moteris, gim. 1955 m., pastebėjo,

Kaip laistyti sodo augalus? Kokią naudoti įrangą?

Augalams, kaip ir mums, reikia vandens, tad laistymas, nors iš pažiūros ir įprastas veiksmas, dažnai reikalauja papildomų žinių ir įrangos. Kaip tinkamai laistyti augalus namuose bei sode, kokios rūšys reikalauja papildomų žinių ir kokią įrangą naudoti, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai. Skirtingiems augalams – skirtingas vandens kiekis Orams šylant, ypač svarbu atkreipti dėmesį į laistymo laiką. „Lidl“ ekspertai pataria, jog vasarą augalus geriausia laistyti pirmoje dienos pusėje, kai saulė dar ne tokia kaitri. Vakaras taip pat nėra geriausias laikas, nes vėlai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Taip pat skaitykite