Judėjimo sveikatos labui dieną Šilutėje ir Pagėgiuose

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva Europos Sąjungos valstybės narės kasmet, gegužės 10 d., pamini Tarptautinę judėjimo sveikatos labui dieną. PSO ragina įvairiais renginiais ir akcijomis skatinti piliečių fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonių. 

Judėjimo sveikatos labui dieną Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Šilutėje ir Pagėgiuose organizavimo įvairių sportinių užsiėmimų tiek vaikams, tiek suaugusiems: fizinio aktyvumo užsiėmimus su triratėmis priemonėmis TRIKKE; šiaurietiškąjį ėjimą su lazdomis; įvairias mankštas, sporto varžybas ir judriuosius žaidimus.

Sportas su TRIKKE

Tai smagus ir nuotaikingas sportavimas triračiu, kuris vadinamas TRIKKE. Ši judėjimo priemonė yra sveika, išmani ir svarbiausia – smagi. Su TRIKKE judama į priekį be padalų, grandinių ar pavarų, kojomis neliečiant žemės. Tai lyg slidinėjimas ar plaukimas banglente.

„Smagi pramoga, kuri tuo pačiu metu lavina vikrumą ir stiprina kūną“, – apie šios naujovės naudą sveikatai sakė sporto treneris Laimontas Rakauskas, kuris Šilutės Pamario pagrindinės ir Pagėgių pradinės mokyklos mokiniams rodė, kaip smagiai galima sportuoti su šiais triračiais.

Sporto treneris Laimontas Rakauskas Šilutės ir Pagėgių vaikus mokė važiuoti triračiu TRIKKE.

„Mes esame gimę simetriški, bet gyvensena nėra simetriška. Žinote, kodėl nemėgstu paspirtuko? Juk dirba tik viena kūno pusė. Šis triratis fantastiškas – abi kūno pusės priverstos judėti vienodais judesiais į kairę ir į dešinę“, – apie TRIKKE naudą kalbėjo treneris L. Rakauskas.

Treneriui smagu vesti užsiėmimus moksleiviams, kurie, anot jo, imliausi ir visada nori išbandyti, ką nors naują. Kita vertus, žmogų ugdyti reikia nuo mažens. „Fizinis aktyvumas yra būtinas, tačiau panašu, kad žmonės to nežino. Dabar daug sėdime, mažai judame, todėl net 70 proc. šalies gyventojų serga lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis“, – atkreipė dėmesį aktyvaus judėjimo ir mankštos treneris. Anot jo, blogai, jog į gydytojus žmonės kreipiasi, kai suserga, tačiau nieko nedaro, kad sveikatos problemų neturėtų.

Ėjimas su lazdomis

Šiaurietiškąjį ėjimą su lazdomis Tarptautinę judėjimo sveikatos labui dieną išbandė ne tik mokiniai, bet ir suaugusieji. Anot sveikatos specialistų, tai puikus būdas praleisti laisvalaikį ir kartu stiprinti sveikatą. Šiaurietiškasis ėjimas daug kur taikomas kaip gydymo forma: veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ligas, osteoporozę, Parkinsono ir Alzheimerio ligas.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotuose renginiuose buvo rodomi taisyklingi šio ėjimo judesiai, kaip reikia apšilti prieš pradedant žingsniuoti, kaip pasirinkti tinkamas lazdas. Visuomenės sveikatos biuro specialistai džiaugiasi, kad vis daugiau gyventojų, kurie stengiasi savo laisvalaikį praleisti aktyviau. Štai ir į šiuos užsiėmimus atėjo net 6 nauji dalyviai.

Šiaurietiškojo ėjimo buvo mokoma Pagėgių pradinėje mokykloje. Sportuoti galėjo net tik pradinukai, bet ir jų pedagogai.

„Užsiėmimų metu kiekvienam mokiniui pagal jo ūgį buvo parinktos tinkamo ilgio vaikiškos lazdos. Prieš tai mokiniai darė įvairius mankštos pratimus. Šiaurietiškojo ėjimo lazdos buvo perduodamos iš vienos rankos į kitą ranką, daryti šuoliukai, pritūpimai, atliekami įvairūs žaidimai ir vaikščiojimas. Taip pat buvo atliekami įvairūs laikysenos, judrumo, vikrumo pratimai. Po užsiėmimo mokiniai dalijosi įspūdžiais, patyrimais ir džiaugėsi aktyviai praleidę laiką. Vaikai džiaugėsi, kad ir jie galėjo pažingsniuoti su lazdomis, kaip jų mamos ir močiutės“, – apie šiaurietiško ėjimo pamokas moksleiviams pasakojo Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, kuri ir mokė vaikus bei jų mokytojus juos taisyklingo vaikščiojimo lazdomis.

Senjorai po intensyvios mankštos „Atėnės“ klube.

Šiaurietiškąjį ėjimą išbandė Pagėgių pradinės mokyklos mokytojai.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dienos renginiuose aktyviai dalyvavo ir Šilutės lopšelio– darželio „Ąžuoliukas“, kuris priklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, auklėtiniai. Tądien mažieji sveikuoliai  aktyviai leido laiką lauke: iš pat ryto mokiniai darė mankštą, žaidė judriuosius žaidimus, mokėsi šiaurietiškojo ėjimo pradmenų.

Mankšta senjorams

Tądien senjorai buvo pakviesti nemokamai sportuoti „Atėnės“ klube, užsiėmimams vadovavo klubo vadovė trenerė Jūratė Gricevičienė.

„Šie fizinio aktyvumo užsiėmimai yra puiki galimybė praleisti gerai laiką visiems, tarp jų ir tiems, kurie turi sveikatos problemų, ypač – sąnarių, stuburo, kraujotakos. Praverčia ir nebedirbantiems ir turintiems daugiau laisvo laiko. Užsiėmimų metu senjorai aktyviai mankštinosi ir žaidė įvairius judrius žaidimus“, – pasakojo renginio organizatoriai.

„Pamario” inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite