Jeigu Lietuvos paštas netenka savo paskirties, siūlys jį privatizuoti

Daug metų šiame pastate Šilutės centrinėje Lietuvininkų gatvėje veikęs paštas perkeltas į ankštas patalpas kitur, o šio pastato likimas nežinomas.

Vasario 14 d. Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime pranešimas žiniasklaidai

Naujajame Pašto įstatymo redakcijos projekte nelikus valstybinio pašto pareigos pristatyti leidinių prenumeratą, Seimo liberalai ragina išlaikyti iki šiol galiojančias žiniasklaidai gyvybiškai svarbias pašto paslaugų nuostatas, antraip siūlys valstybinę monopoliją privatizuoti.

Lietuvos paštas pasilieka tik komerciškai patrauklias funkcijas

Susisiekimo ministerija vasario 1 d. įregistravo naują Pašto įstatymo redakciją, kuriame nebeliko prievolės pristatyti periodinius leidinius į rečiau apgyvendintas vietoves ir atsisakoma „užtikrinti universaliosios pašto paslaugos nenutrūkstamą teikimą Lietuvos Respublikos teritorijoje ne mažiau kaip 5 darbo dienas per savaitę“. Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo pastebėjimu, Susisiekimo ministerijos valdoma Lietuvos pašto bendrovė pasilieka komerciškai patrauklias funkcijas, o socialiai jautrias – nusimeta.

Paštas – „optimizuotas“

„Net be naujojo įstatymo pašto bendrovės valdymas dramatiškai „optimizuotas“. Praėjusiais metais atleidus apie 1000 pašto darbuotojų, kokybiška prenumeratos pristatymo paslauga iš esmės nebeveikia, nors šiais metais dar yra subsidijuojama. Jeigu ateityje prenumeratoriai gaus laikraščius su praėjusios savaitės televizijos programa, klientai tiesiog atsisakys tokių leidinių ir iškils rimta redakcijų išlikimo grėsmė. Kai iš įstatymo bus išbrauktos visos likusios pareigos, Lietuvos paštas taps standartine siuntų tarnyba, veikiančia laisvoje rinkoje su kitais siuntų verslais“, – sako E. Gentvilas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojos Editos Rudelienės teigimu, tradicinė pašto bendrovės pareiga vykdyti paslaugas ne mažiau kaip 5 darbo dienas per savaitę ir pristatyti periodinius leidinius padeda užtikrinti informacijos prieinamumą regionuose, kuri ypač rūpi vyresniems asmenims, ir yra svarbus tvarios regioninės politikos, atskirties mažinimo dėmuo.

„Paštas logistikos priemonėmis užtikrina visuomenės informacinį raštingumą, regionų gyvybingumą ir kartu padeda gyvuoti spausdintinei žiniasklaidai. Todėl pašto infrastruktūrą reikia ne ardyti, o remti, skatinti ir išlaikyti – taip pat kaip savivaldybės kompensuoja privatiems vežėjams sąnaudas nuostolingais maršrutais“, – teigia E. Rudelienė.

Liberalai siūlys privatizuoti

Jeigu Seimas ateinančią pavasario sesiją priimtų Susisiekimo ministerijos parengtą įstatymą, liberalai savo ruožtu rengs projektą Lietuvos pašto bendrovei privatizuoti.

„Paštą pavertus kurjerių tarnyba, valstybei neliks nieko kito kaip bendrovės atsisakyti ir privatizuoti, kad ji rinkoje veiktų tokiomis pat sąlygomis kaip kitos siuntų pristatymo įmonės. Tik ar tikrai to reikia valstybei? Prenumerata ir universalios paslaugos dabar yra kaip inkaras, kuris išlaiko tradicinio pašto paslaugų esmę“, – sako E. Gentvilas.

Marijus Gailius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite