Italijos muzikos salėse sužibo Lietuvos talentas – jaunasis fortepijono genijus Pijus Pirogovas

Šilutės meno mokyklos auklėtinis Pijus Pirogovas, kuriam rudenį sukaks 15 metų, jau ne tik Lietuvos talentas, bet ir pasaulio scenų žvaigždė. Jo mokytoja Liudmila Kašėtienė-Mikkelsen savo „Facebook“ paskyroje paviešino šį straipsnį.

Į Italiją atvyksta išskirtinis Lietuvos talentas, daugybės tarptautinių konkursų laimėtojas, fortepijono atlikėjas Pijus Pirogovas. Vienas perspektyviausių Baltijos šalių jaunųjų pianistų savo solinį rečitalį pristatys prestižinėje Amžinojo miesto salėje, Romos Filharmonijoje (Accademia Filarmonica Romana), kur tarp pasaulinio garso fortepijono šedevrų atliks ir lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono kūrinius.

Pakerėjo italus

Jaunąjį atlikėją į Italiją atvežanti koncertų organizatorė, klavesinininkė Nijolė Dorotėja Beniušytė sako, kad jo talentas tiesiog pakerėjo italus. Jie jau spėjo įvertinti kylančio Lietuvos fortepijono genijaus sugebėjimus. Birželio pradžioje Apulijos regione, surinkęs maksimalų balų skaičių, P. Pirogovas iškovojo absoliučią pirmąją vietą tarptautiniame muzikos konkurse.

Labai darbštus ir išskirtinai talentingas – taip galima apibūdinti jaunąjį Lietuvos fortepijono virtuozą Pijų Pirogovą. Nors šiam talentingam muzikui rugsėjį sueis tik 15 metų, per savo karjerą jis jau spėjo tapti daugybės nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatu: 25-iuose užėmė I vietą bei iškovojo 8 Grand Prix. Grojo su ne vienu kameriniu bei simfoniniu orkestru, dalyvavo įvairiuose koncertuose bei festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Rusijoje, Armėnijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje.

Pastaruoju metu ryškiai lyg kometa P. Pirogovas sužibo ir Italijos muzikos padangėje. Pirmą kartą italai jaunąjį talentą pastebėjo Vilniuje, 2022 m. vykusiame tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse „Premio Scarlatti“, kur P. Pirogovas vertinimo komisijos buvo įvertintas Didžiuoju prizu ir sulaukė kvietimo groti Italijoje.

Laukia puiki ateitis

Šio konkurso organizatorė, Italijos lietuvė Nijolė Dorotėja Beniušytė sako, kad P. Pirogovui jau galima prognozuoti puikią muziko ateitį. Tad nenuostabu, kad jį įsiminė ir italai, plačiai atvėrę koncertinių salių duris.

„Pijaus Pirgovo veiklą ir laimėjimus stebiu jau ganėtinai senai, nes nebuvo neįmanoma jo nepastebėti. Iš savo kartos bendraamžių jis yra bene ryškiausias atlikėjas, kuris labai kryptingai dirba ir, kur benuvažiuotų, – visur laimi. Mes su Pijumi susitikome pirmą kartą, kai jis pernai dalyvavo mano organizuojamame tarptautiniame jaunimo konkurse „Premio Scarlatti“ ir jame triumfavo, jaunosios kategorijose laimėdamas Grand Prix. Po šio konkurso jam atsidarė naujos durys į Italiją. Vertinimo komisijoje tuomet buvo Domenico Turi, būsimasis „Accademia Filarmonica Romana“ meno vadovas, jis išgirdo Pijų ir pasakė, kad šį jaunuolį būtinai turi atsivežti į Italiją“, – apie italų pažintį su jaunuoju Lietuvos talentu pasakojo „Musica Vitale“ vadovė N. D. Beniušytė.

„Italijoje viešėjau kartu su savo mokytoja Liudmila Kašėtiene-Mikkelsen. Mums labai patiko pietų Italijos gamta, klimatas, maistas ir be galo draugiški jos žmonės“, – portalui ITLIETUVIAI.IT įspūdžiais dalijosi P. Pirogovas.

Į Italiją vėl sugrįžęs jaunasis talentas šį kartą surengs du solinius koncertus: vienas jų vyks Gallese miestelyje (Viterbo provincija), kur iki pandemijos kasmet vykdavo Lietuvos atlikėjų pasirodymai, antrasis – prestižinėje Romos Filharmonijos salėje.

Čia P. Pirogovas buvo pakviestas po to, kai Vilniuje laimėjo pagrindinį „Premio Scarlatti“ konkurso apdovanojimą ir specialų prizą už geriausią italų kompozitoriaus Domenico Scarlatti kūrinio atlikimą. N. D. Beniušytė sako, kad tokio kvietimo gali tikėtis tik išskirtiniai talentai.

„Labai džiaugiuosi, jog turėsiu galimybę šioje unikalioje vietoje reprezentuoti ir savo šalį, atlikdamas net tris lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono kūrinius. Tikiuosi, kad šis koncertas sukels gražių emocijų klausytojams bei paliks neišdildomą atsiminimą mano mintyse”, –  sako P. Pirogovas.

„Pijus yra išskirtinis jaunuolis – ne tik talentingas atlikėjas, jis labai rimtai dirba. Visi laimėjimai yra ir jo mokytojos Liudos Kašėtienės-Mikkelsen nuopelnas. Tai yra puikus dviejų žmonių tandemas. Mes ganėtinai anksti žinojome, kad Pijus bus pakviestas koncertuoti Romoje, bet norėjome išlaikyti paslaptį iki paskutinio momento. Tai buvo visiškas siurprizas ir didžiulė dovana, tiek Pijui, tiek mūsų konkursui, gauti tokią premiją – koncertą „Accademia Filarmonica Romana“ vasaros koncertų sezone.

Studijuos Jungtinėje Karalystėje

Prisidėjo labai ir Lietuvos ambasada Italijoje ir Lietuvos Kultūros institutas, be jų tikriausiai nebūtų įvykęs šis koncertas, bet kvietimą oficialiai gavome iš filharmonijos“, – pasakojo „Premio Scarlatti“ konkursą organizuojanti N. D. Beniušytė.

Nuo rugsėjo P. Pirogovas išvyks studijuoti į Jungtinę Karalystę, H. Purcello jaunųjų muzikų mokyklą, kur mokysis groti fortepijonu pas dėstytoją Mortą Grigaliūnaitę. Iki tol jaunasis Lietuvos talentas dar kartą sugrįš į Italiją liepos mėnesį ir Molfetta (Apulijos regionas) mieste sugros dar vieną rečitalį bei kartu su Digressione Music diskografijos leidykla įrašys tris kompozitoriaus B. Dvariono kūrinius, kurie vėliau bus įtraukti į festivalio atlikėjų kompaktinį diską.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite