Išrinkti gražiausi lietuviški įmonių pavadinimai: pateko ir „Stačiaausis“ iš Šilutės

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija rengia   šešioliktą Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą. Taip inspekcija skatina verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus.

Bendrovės pavadinimas vartojamas dokumentuose, iškabose, reklamoje, viešuosiuose užrašuose, prekių aprašuose, etiketėse. Todėl labai svarbu, kad jis būtų suprantamas, taisyklingas, pageidautina ‒ nesunkiai ištariamas ir įsimenamas. Pradedantieji verslą dažnai nuogąstauja, kad jų pavadinimo nesupras užsieniečiai. Tačiau pamiršta, kad didžioji dalis būsimų pirkėjų ir paslaugų užsakovų gyvena čia pat, mūsų krašte. Jiems įmonių vardai svetima kalba dažnai būna nesuprantami. Tik sėkmingai dirbdama įmonė gali pasiekti puikių rezultatų, o gražus lietuviškas pavadinimas garsina pačią bendrovę ir Lietuvą.

Rinko iš 14 tūkstančių

Inspekcijos sudaryta komisija atsisakė klubų, centrų, bendruomenių, draugijų, atstovybių, asociacijų, federacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų. Rinko iš daugiau kaip 14 tūkstančių mažųjų bendrijų ir uždarųjų akcinių bendrovių pavadinimų. Į sąrašą nepateko tie, kurie pažeidžia bendrinės kalbos normas. Kurių pavadinimai sudaryti su nelietuviškais, dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nėra įmonių, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.

Išrinkti šie pavadinimai: „Kvepia nuotykiais“, „Man ramu“, „Medžio spalvos“, „Minčių sala“, „Pamirkyk nosį“, „Vėjo pagauti“, „Vyšniniai skruostukai“ iš Vilniaus, „Gėlėti linkėjimai“, „Metalo istorijos“ iš Kauno, „Bilduko studija“, „Pūkuotas vėjas“ iš Kauno r., „Debesų palėpė“, „Pelytės palata“ iš Klaipėdos, „Žvirblio puota“ iš Klaipėdos r.,  „Upės teka“ iš Šiaulių, „Žalčio žymė“ iš Panevėžio,  „Linksmai“,  „Tyka“ iš Anykščių r., „Miltuotos rankos“ iš Kėdainių r., „Stačiaausis“ iš Šilutės. Kalbinti įmonių vadovai prisipažino, kad rinkti pavadinimą buvo smagu, bet nelengva. Norėjosi, kad jis būtų lietuviškas, atspindėtų veiklą, būtų įdomus ir nustebintų išskirtinumu.

Inspekcijos sudaryta komisija išrinko tokius įmonių pavadinimus:

„Bilduko studija“, kalvystės, metalo kūrybinės dirbtuvės; „Debesų palėpė“, vaikų prekių parduotuvė; „Gėlėti linkėjimai“, gėlių studija; „Kvepia nuotykiais“, vaikų stovyklų organizavimas; „Linksmai“, renginių organizavimas; „Man ramu“, draudimo paslaugos; „Medžio spalvos“, baldų gamyba; „Metalo istorijos“, autoriniai metalo gaminiai; „Miltuotos rankos“, duonos kepykla; „Minčių sala“, leidykla; „Pamirkyk nosį“, prekyba nišiniais kvepalais; „Pelytės palata“, veterinarijos paslaugos; „Pūkuotas vėjas“, gėlių studija; „Stačiaausis“, veterinarijos klinika; „Tyka“, patirtiniai žygiai medinėmis kanojomis; „Upės teka“, individualių ugdymosi poreikių centras; „Vėjo pagauti“, asmeninių švenčių organizavimas; „Vyšniniai skruostukai“, internetinė vaikų prekių parduotuvė; „Žalčio žymė“, juvelyriniai dirbiniai; „Žvirblio puota“, natūralaus raugo kepiniai.

Laureatai bus apdovanoti vasario 21 d. 14 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Pagal Valstybinės kalbos inspekcijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite