Išankstinis balsavimas Šilutėje – be didelio aktyvumo

Trečiadienį ir ketvirtadienį vyko išankstinis Seimo rinkimų antrojo turo balsavimas. Dvi dienas nuo 8 iki 20 val. rinkėjai galėjo vykti į savivaldybėse įrengtas balsavimo apylinkes ir, gavę tik vieną rinkimų biuletenį su dviejų pirmajame rinkimų ture daugiausia balsų surinkusių politikų pavardėmis, pažymėti vieną iš jų. Kuris iš dviejų kandidatų gaus daugiau balsų, tas ir bus toje apygardoje tiesiogiai išrinktas Seimo nariu.

Šilutės apygardos rinkimų komisija pirmąją išankstinio balsavimo dieną sulaukė nedaug rinkėjų.

Šilutės apygardos rinkimų komisija pirmąją išankstinio balsavimo dieną sulaukė nedaug rinkėjų.

Trečiadienį, pirmąją išankstinio Seimo rinkimų antrojo turo dieną, Šilutės r. savivaldybėje įsikūrusi apygardos rinkimų komisija dirbo ramiai: iki 13 val. sulaukė 123 rinkėjų. Nebuvo eilių, spūsčių, konfliktų. Tiesa, kai vyko Seimo rinkimų pirmasis turas, pirmąjį išankstinio balsavimo pusdienį teatvyko 90 rinkėjų.
Vakar prieš pietus Šilutės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Danguolė Dimičiukienė „Pamarį“ informavo, kad trečiadienį balsavo 295 rinkėjai, kartu su ketvirtadienio iki pietų skaičiais – iš viso 388. Toks pusantros balsavimo dienos rezultatas gerokai mažesnis – per pirmąjį rinkimų turą pirmąją išankstinio balsavimo dieną buvo 354 balsuotojai, antrąją – net 511.
„Judėjimas yra, rinkėjų ateina, vienu metu būna 4-5 žmonės, buvo ir 6, komisijai teko aptarnauti vienu metu ir 10 rinkėjų. Atėjusiųjų amžius – vidutinis, tiesa, sulaukėme ir jaunimo. Nebuvo neblaivių, su kvapu. Nuolatos budi policija, buvo užsukęs Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, domėjosi, ar viskas gerai. Skundų negauname, rodos, viskas vyksta gerai“, – telefonu pasakojo D. Dimičiukienė.
Šilutės rinkimų apygardoje iš viso yra per 32 500 rinkėjų. Vyriausioji rinkimų komisija skelbia išankstinio balsavimo pirmosios dienos rezultatus, iš kurių matyti, kad Šilutės apygardoje pagal aktyvumą pirmauja miesto rinkėjai, iš apylinkių yra balsavę po 50-60, kaimuose matyti ir po kelis balsus. „Noriu paraginti Šilutės krašto rinkėjus aktyviai dalyvauti rinkimuose sekmadienį. Kviečiu visus ateiti balsuoti“, – sakė D. Dimičiukienė.
Pirmąją išankstinio balsavimo dieną Lietuvoje rinkėjo pareigą atliko beveik 28 tūkst. rinkėjų, spec. paštuose – dar per 5700, tad iš viso trečiadienį balsavo per 33 600 rinkėjų. Spec. paštu balsuoja sveikatos priežiūros, socialinės globos ir rūpybos įstaigose gydomi ar įkurdinti gyventojai, balsavimas vyksta kalėjimuose, sulaikymo vietose.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite