Išankstinis balsavimas Šilutėje – be didelio aktyvumo

Trečiadienį ir ketvirtadienį vyko išankstinis Seimo rinkimų antrojo turo balsavimas. Dvi dienas nuo 8 iki 20 val. rinkėjai galėjo vykti į savivaldybėse įrengtas balsavimo apylinkes ir, gavę tik vieną rinkimų biuletenį su dviejų pirmajame rinkimų ture daugiausia balsų surinkusių politikų pavardėmis, pažymėti vieną iš jų. Kuris iš dviejų kandidatų gaus daugiau balsų, tas ir bus toje apygardoje tiesiogiai išrinktas Seimo nariu.

Šilutės apygardos rinkimų komisija pirmąją išankstinio balsavimo dieną sulaukė nedaug rinkėjų.

Šilutės apygardos rinkimų komisija pirmąją išankstinio balsavimo dieną sulaukė nedaug rinkėjų.

Trečiadienį, pirmąją išankstinio Seimo rinkimų antrojo turo dieną, Šilutės r. savivaldybėje įsikūrusi apygardos rinkimų komisija dirbo ramiai: iki 13 val. sulaukė 123 rinkėjų. Nebuvo eilių, spūsčių, konfliktų. Tiesa, kai vyko Seimo rinkimų pirmasis turas, pirmąjį išankstinio balsavimo pusdienį teatvyko 90 rinkėjų.
Vakar prieš pietus Šilutės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Danguolė Dimičiukienė „Pamarį“ informavo, kad trečiadienį balsavo 295 rinkėjai, kartu su ketvirtadienio iki pietų skaičiais – iš viso 388. Toks pusantros balsavimo dienos rezultatas gerokai mažesnis – per pirmąjį rinkimų turą pirmąją išankstinio balsavimo dieną buvo 354 balsuotojai, antrąją – net 511.
„Judėjimas yra, rinkėjų ateina, vienu metu būna 4-5 žmonės, buvo ir 6, komisijai teko aptarnauti vienu metu ir 10 rinkėjų. Atėjusiųjų amžius – vidutinis, tiesa, sulaukėme ir jaunimo. Nebuvo neblaivių, su kvapu. Nuolatos budi policija, buvo užsukęs Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, domėjosi, ar viskas gerai. Skundų negauname, rodos, viskas vyksta gerai“, – telefonu pasakojo D. Dimičiukienė.
Šilutės rinkimų apygardoje iš viso yra per 32 500 rinkėjų. Vyriausioji rinkimų komisija skelbia išankstinio balsavimo pirmosios dienos rezultatus, iš kurių matyti, kad Šilutės apygardoje pagal aktyvumą pirmauja miesto rinkėjai, iš apylinkių yra balsavę po 50-60, kaimuose matyti ir po kelis balsus. „Noriu paraginti Šilutės krašto rinkėjus aktyviai dalyvauti rinkimuose sekmadienį. Kviečiu visus ateiti balsuoti“, – sakė D. Dimičiukienė.
Pirmąją išankstinio balsavimo dieną Lietuvoje rinkėjo pareigą atliko beveik 28 tūkst. rinkėjų, spec. paštuose – dar per 5700, tad iš viso trečiadienį balsavo per 33 600 rinkėjų. Spec. paštu balsuoja sveikatos priežiūros, socialinės globos ir rūpybos įstaigose gydomi ar įkurdinti gyventojai, balsavimas vyksta kalėjimuose, sulaikymo vietose.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite