Išankstinis balsavimas Šilutėje – be didelio aktyvumo

Trečiadienį ir ketvirtadienį vyko išankstinis Seimo rinkimų antrojo turo balsavimas. Dvi dienas nuo 8 iki 20 val. rinkėjai galėjo vykti į savivaldybėse įrengtas balsavimo apylinkes ir, gavę tik vieną rinkimų biuletenį su dviejų pirmajame rinkimų ture daugiausia balsų surinkusių politikų pavardėmis, pažymėti vieną iš jų. Kuris iš dviejų kandidatų gaus daugiau balsų, tas ir bus toje apygardoje tiesiogiai išrinktas Seimo nariu.

Šilutės apygardos rinkimų komisija pirmąją išankstinio balsavimo dieną sulaukė nedaug rinkėjų.

Šilutės apygardos rinkimų komisija pirmąją išankstinio balsavimo dieną sulaukė nedaug rinkėjų.

Trečiadienį, pirmąją išankstinio Seimo rinkimų antrojo turo dieną, Šilutės r. savivaldybėje įsikūrusi apygardos rinkimų komisija dirbo ramiai: iki 13 val. sulaukė 123 rinkėjų. Nebuvo eilių, spūsčių, konfliktų. Tiesa, kai vyko Seimo rinkimų pirmasis turas, pirmąjį išankstinio balsavimo pusdienį teatvyko 90 rinkėjų.
Vakar prieš pietus Šilutės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Danguolė Dimičiukienė „Pamarį“ informavo, kad trečiadienį balsavo 295 rinkėjai, kartu su ketvirtadienio iki pietų skaičiais – iš viso 388. Toks pusantros balsavimo dienos rezultatas gerokai mažesnis – per pirmąjį rinkimų turą pirmąją išankstinio balsavimo dieną buvo 354 balsuotojai, antrąją – net 511.
„Judėjimas yra, rinkėjų ateina, vienu metu būna 4-5 žmonės, buvo ir 6, komisijai teko aptarnauti vienu metu ir 10 rinkėjų. Atėjusiųjų amžius – vidutinis, tiesa, sulaukėme ir jaunimo. Nebuvo neblaivių, su kvapu. Nuolatos budi policija, buvo užsukęs Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas, domėjosi, ar viskas gerai. Skundų negauname, rodos, viskas vyksta gerai“, – telefonu pasakojo D. Dimičiukienė.
Šilutės rinkimų apygardoje iš viso yra per 32 500 rinkėjų. Vyriausioji rinkimų komisija skelbia išankstinio balsavimo pirmosios dienos rezultatus, iš kurių matyti, kad Šilutės apygardoje pagal aktyvumą pirmauja miesto rinkėjai, iš apylinkių yra balsavę po 50-60, kaimuose matyti ir po kelis balsus. „Noriu paraginti Šilutės krašto rinkėjus aktyviai dalyvauti rinkimuose sekmadienį. Kviečiu visus ateiti balsuoti“, – sakė D. Dimičiukienė.
Pirmąją išankstinio balsavimo dieną Lietuvoje rinkėjo pareigą atliko beveik 28 tūkst. rinkėjų, spec. paštuose – dar per 5700, tad iš viso trečiadienį balsavo per 33 600 rinkėjų. Spec. paštu balsuoja sveikatos priežiūros, socialinės globos ir rūpybos įstaigose gydomi ar įkurdinti gyventojai, balsavimas vyksta kalėjimuose, sulaikymo vietose.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 85

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Taip pat skaitykite