Iš Šilutės į Nidą kursuos „Kuršių deltos ekspresas“

Vasarą bene populiariausias mūsų krašto vandens kelių maršrutas – į Nidą. Neringą pasiekti reguliariais maršrutais galima iš Rusnės, Uostadvario, Minijos, Ventės, Kintų. UAB „Kintai“ ateinančią vasarą žada pasiūlyti naują ir įdomų maršrutą į Nidą. Turistai bus plukdomi į Kuršių neriją tiesiai iš Šilutės. 

UAB „Kintai“ ateinantį vasaros sezoną šiuo laivu plukdys žmones iš Šilutės mažųjų laivų uosto į Nidą.

Startuos vasarą
UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas neslepia, jog idėja plukdyti keleivius laivu iš Šilutės į Nidą jam kirbėjo seniai. „Tinkamo laivo paieškos užtruko beveik dvejus metus. Norėjome, kad jo techninės charakteristikos būtų tinkamos mūsų kraštui. Iš Šilutės mažųjų laivų uosto iki Atmatos reikia plaukti Šyša, kuri yra ir sekli, ir pakankamai siaura“, – pasakojo R. Višinkas.
Šiuo metu Šilutės mažųjų laivų uoste stovi prišvartuotas būsimam maršrutui į Nidą skirtas laivas „Sunnan express“ (lietuviškai – Pietų ekspresas). Verslininkas R. Višinskas minėjo, jog ant naujojo laivo ateityje puikuosis pavadinimas „Kuršių deltos ekspresas“. 4,6 m pločio ir 18 m ilgio laivas turi vos 70 cm grimzlę, todėl nesunkiai Šyša gali nuplaukti iki Atmatos.
UAB „Kintai“ įsigytas laivas pagal švedišką licenciją gali plukdyti 93 žmones – 3 įgulos nariai ir 90 keleivių. Būtent tokiam asmenų skaičiui yra reikiamos gelbėjimo įrangos. Laive įrengta 60 sėdimų vietų. Erdviame salone kelionių metu veiks baras, o saulėje perkaisti neleis oro kondicionierius. UAB „Kintai“ direktorius pajuokavo, jog laivo techninę apžiūrą atlikus Lietuvoje, vietų skaičius dėl įvairių priežasčių gali būti sumažintas.
Laivu į Nidą plaukiantys žmonės kartu su savimi pageidauja pasiimti dviračius. Naujasis laivas kol kas neturi įrangos šioms transporto priemonėms gabenti, bet iki sezono pradžios bus padaryta papildoma bagažinė ant laivo viršaus. Ji turėtų talpinti 30–40 dviračių. Bilietų kainos bei maršrutų laikas bus nustatyti ir paskelbti ateinančio sezono pradžioje. Tai nulems pageidaujančių keltis į Nidą skaičius ir žmonių poreikiai.
Pritrauks turistų
Naujasis laivas turi aliuminio korpusą, sveria 24 tonas, todėl yra gana greitas. Aprūpintas dviem dyzeliniais varikliais, varomas vandens turbinomis, ant vandens nesunkiai išvysto net 40 km per val. greitį. Planuojama, jog reguliarių maršrutų metu keleiviai bus plukdomi 20 km per val. greičiu. To pakaks iš Šilutės į Nidą nuplaukti per 1,5 val.
1990 m. gamybos laivą UAB „Kintai“ įsigijo vien savo lėšomis. Ateinančią vasarą (birželį, liepą, rugpjūtį) laivas plukdys keleivius nuolatiniu maršrutu Šilutė–Nida. Ši paslauga turėtų tapti labai populiari ne tik tarp šilutiškių, bet ir tarp turistų. Mažųjų laivų uoste yra pakankamai vietos automobiliams parkuoti, o vietos gyventojai iki laivo gali ateiti ir pėsčiomis.
R. Višinskas mano, kad naujasis maršrutas neturėtų sudaryti didelės konkurencijos analogišką paslaugą teikiančioms įmonėms. Anot jo, žmonės patys galės pasirinkti patogesnę vietą, iš kurios keltis į Neringą. Taip tik bus pritraukiama papildomų turistų.
Verslininkas atkreipė dėmesį į tai, jog norint pritraukti į Pamarį daugiau poilsiautojų, reikia juos sudominti ir pasiūlyti kuo įvairesnių paslaugų. „Mūsų kraštas ir toliau labiausiai traukia žvejus. Esame sukūrę verslo planą naujam traukos centrui kurti. „Kuršių deltos“ projekto viena iš sudedamųjų dalių ir buvo laivas, kuris keltų žmones iš Šilutės į Nidą. Iki „Kuršių deltos“ vizijos įgyvendinimo dar reikės daug laiko, bet šio maršruto atsiradimas yra tarsi pirmas žingsnis“, – sakė R. Višinskas.

„Kuršių deltos“ projekto tikslas – įkurti unikalų mikrorajoną Šilutėje su naujomis erdvėmis bei funkcijomis naujame kvartale aplinkui mažųjų laivų prieplauką, Šilutės miesto centrinėje dalyje norima įrengti gyvenamųjų namų, komercinių pastatų, naujų viešųjų erdvių. Šiuo ambicingu projektu siekiama Pamario kraštą įtvirtinti Baltijos šalių turizmo žemėlapyje ir sujungti didžiausius Baltijos jūros pakrantėje išsidėsčiusius šalies kurortus.
Apie projektą daugiau sužinoti galima apsilankius internetinėje svetainėje www.kursiudelta.lt.

Neišnaudojamos galimybės
Šilutės mažųjų laivų uoste yra tinkamos sąlygos ir tinkama infrastruktūra nuolatiniam maršrutui į Nidą atsirasti, bet iki šiol niekas tokios paslaugos nesiūlė. Vasarą reguliarūs laivų maršrutai į Neringą organizuojami tik iš aplinkinių gyvenviečių. Naujas maršrutas iš Šilutės praplės jau esamų laivybos paslaugų spektrą.
„Ateities planuose – ne vien maršrutas Šilutė–Nida. Turime minčių apie žmonių plukdymą į Dreverną ar Ventės ragą. Žinoma, šiuo metu dėl seklių marių iki Ventės priplaukti neišeitų. Mėginsime vesti derybas su valdžia bei Nemuno deltos regioniniu parku, kad būtų išvalytas ir pagilintas priplaukimas prie Ventės rago. Maršrutas iš Ventės rago į Nidą, manau, sulauktų nemažo dėmesio.
Pamario kraštas turtingas ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vidaus vandenimis. Gaila, jog dėl griežtų taisyklių saugomose teritorijose ne visus vandens kelius galima naudoti. Mano nuomone, jeigu yra vanduo, žmonės turėtų juo naudotis, jeigu yra prieplauka – prie jos turi būti ir galimybė priplaukti. Puikus to pavyzdys – Kintų prieplauka, į kurią nebent su valtele įplaukti galima dėl itin seklios pakrantės…“ – dalijosi mintimis R. Višinskas.
Simonas SKUTULAS

Naująjį laivą jau išbandė ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas.

Naująjį laivą jau išbandė ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas.

Erdvus laivo salonas talpina 60 žmonių.

Erdvus laivo salonas talpina 60 žmonių.

Hits: 5887

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite