Iš Šilutės į Nidą kursuos „Kuršių deltos ekspresas“

Vasarą bene populiariausias mūsų krašto vandens kelių maršrutas – į Nidą. Neringą pasiekti reguliariais maršrutais galima iš Rusnės, Uostadvario, Minijos, Ventės, Kintų. UAB „Kintai“ ateinančią vasarą žada pasiūlyti naują ir įdomų maršrutą į Nidą. Turistai bus plukdomi į Kuršių neriją tiesiai iš Šilutės. 

UAB „Kintai“ ateinantį vasaros sezoną šiuo laivu plukdys žmones iš Šilutės mažųjų laivų uosto į Nidą.

Startuos vasarą
UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas neslepia, jog idėja plukdyti keleivius laivu iš Šilutės į Nidą jam kirbėjo seniai. „Tinkamo laivo paieškos užtruko beveik dvejus metus. Norėjome, kad jo techninės charakteristikos būtų tinkamos mūsų kraštui. Iš Šilutės mažųjų laivų uosto iki Atmatos reikia plaukti Šyša, kuri yra ir sekli, ir pakankamai siaura“, – pasakojo R. Višinkas.
Šiuo metu Šilutės mažųjų laivų uoste stovi prišvartuotas būsimam maršrutui į Nidą skirtas laivas „Sunnan express“ (lietuviškai – Pietų ekspresas). Verslininkas R. Višinskas minėjo, jog ant naujojo laivo ateityje puikuosis pavadinimas „Kuršių deltos ekspresas“. 4,6 m pločio ir 18 m ilgio laivas turi vos 70 cm grimzlę, todėl nesunkiai Šyša gali nuplaukti iki Atmatos.
UAB „Kintai“ įsigytas laivas pagal švedišką licenciją gali plukdyti 93 žmones – 3 įgulos nariai ir 90 keleivių. Būtent tokiam asmenų skaičiui yra reikiamos gelbėjimo įrangos. Laive įrengta 60 sėdimų vietų. Erdviame salone kelionių metu veiks baras, o saulėje perkaisti neleis oro kondicionierius. UAB „Kintai“ direktorius pajuokavo, jog laivo techninę apžiūrą atlikus Lietuvoje, vietų skaičius dėl įvairių priežasčių gali būti sumažintas.
Laivu į Nidą plaukiantys žmonės kartu su savimi pageidauja pasiimti dviračius. Naujasis laivas kol kas neturi įrangos šioms transporto priemonėms gabenti, bet iki sezono pradžios bus padaryta papildoma bagažinė ant laivo viršaus. Ji turėtų talpinti 30–40 dviračių. Bilietų kainos bei maršrutų laikas bus nustatyti ir paskelbti ateinančio sezono pradžioje. Tai nulems pageidaujančių keltis į Nidą skaičius ir žmonių poreikiai.
Pritrauks turistų
Naujasis laivas turi aliuminio korpusą, sveria 24 tonas, todėl yra gana greitas. Aprūpintas dviem dyzeliniais varikliais, varomas vandens turbinomis, ant vandens nesunkiai išvysto net 40 km per val. greitį. Planuojama, jog reguliarių maršrutų metu keleiviai bus plukdomi 20 km per val. greičiu. To pakaks iš Šilutės į Nidą nuplaukti per 1,5 val.
1990 m. gamybos laivą UAB „Kintai“ įsigijo vien savo lėšomis. Ateinančią vasarą (birželį, liepą, rugpjūtį) laivas plukdys keleivius nuolatiniu maršrutu Šilutė–Nida. Ši paslauga turėtų tapti labai populiari ne tik tarp šilutiškių, bet ir tarp turistų. Mažųjų laivų uoste yra pakankamai vietos automobiliams parkuoti, o vietos gyventojai iki laivo gali ateiti ir pėsčiomis.
R. Višinskas mano, kad naujasis maršrutas neturėtų sudaryti didelės konkurencijos analogišką paslaugą teikiančioms įmonėms. Anot jo, žmonės patys galės pasirinkti patogesnę vietą, iš kurios keltis į Neringą. Taip tik bus pritraukiama papildomų turistų.
Verslininkas atkreipė dėmesį į tai, jog norint pritraukti į Pamarį daugiau poilsiautojų, reikia juos sudominti ir pasiūlyti kuo įvairesnių paslaugų. „Mūsų kraštas ir toliau labiausiai traukia žvejus. Esame sukūrę verslo planą naujam traukos centrui kurti. „Kuršių deltos“ projekto viena iš sudedamųjų dalių ir buvo laivas, kuris keltų žmones iš Šilutės į Nidą. Iki „Kuršių deltos“ vizijos įgyvendinimo dar reikės daug laiko, bet šio maršruto atsiradimas yra tarsi pirmas žingsnis“, – sakė R. Višinskas.

„Kuršių deltos“ projekto tikslas – įkurti unikalų mikrorajoną Šilutėje su naujomis erdvėmis bei funkcijomis naujame kvartale aplinkui mažųjų laivų prieplauką, Šilutės miesto centrinėje dalyje norima įrengti gyvenamųjų namų, komercinių pastatų, naujų viešųjų erdvių. Šiuo ambicingu projektu siekiama Pamario kraštą įtvirtinti Baltijos šalių turizmo žemėlapyje ir sujungti didžiausius Baltijos jūros pakrantėje išsidėsčiusius šalies kurortus.
Apie projektą daugiau sužinoti galima apsilankius internetinėje svetainėje www.kursiudelta.lt.

Neišnaudojamos galimybės
Šilutės mažųjų laivų uoste yra tinkamos sąlygos ir tinkama infrastruktūra nuolatiniam maršrutui į Nidą atsirasti, bet iki šiol niekas tokios paslaugos nesiūlė. Vasarą reguliarūs laivų maršrutai į Neringą organizuojami tik iš aplinkinių gyvenviečių. Naujas maršrutas iš Šilutės praplės jau esamų laivybos paslaugų spektrą.
„Ateities planuose – ne vien maršrutas Šilutė–Nida. Turime minčių apie žmonių plukdymą į Dreverną ar Ventės ragą. Žinoma, šiuo metu dėl seklių marių iki Ventės priplaukti neišeitų. Mėginsime vesti derybas su valdžia bei Nemuno deltos regioniniu parku, kad būtų išvalytas ir pagilintas priplaukimas prie Ventės rago. Maršrutas iš Ventės rago į Nidą, manau, sulauktų nemažo dėmesio.
Pamario kraštas turtingas ne tik savo įspūdinga gamta, bet ir vidaus vandenimis. Gaila, jog dėl griežtų taisyklių saugomose teritorijose ne visus vandens kelius galima naudoti. Mano nuomone, jeigu yra vanduo, žmonės turėtų juo naudotis, jeigu yra prieplauka – prie jos turi būti ir galimybė priplaukti. Puikus to pavyzdys – Kintų prieplauka, į kurią nebent su valtele įplaukti galima dėl itin seklios pakrantės…“ – dalijosi mintimis R. Višinskas.
Simonas SKUTULAS

Naująjį laivą jau išbandė ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas.

Naująjį laivą jau išbandė ir UAB „Kintai“ direktorius Rimgaudas Višinskas.

Erdvus laivo salonas talpina 60 žmonių.

Erdvus laivo salonas talpina 60 žmonių.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite