Įkurta Šilutės rajono pieno gamintojų asociacija

Šilutės seniūnijos salėje įvyko steigiamasis Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos susirinkimas. Jos nariais tapo 36 Šilutės rajono pieno tiekėjai iš visų rajono seniūnijų.

Steigiamajame pieno gamintojų asociacijos susirinkime Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke vienbalsiai išrinkta Juzefa Tamavičienė.

Steigiamajame pieno gamintojų asociacijos susirinkime Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke vienbalsiai išrinkta Juzefa Tamavičienė.

Po kelių anksčiau įvykusių organizacinio komiteto susirinkimų Šilutės rajono seniūnijos salėje sukviestas steigiamasis Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos susirinkimas – pieno tiekėjus vienijanti organizacija pradėjo savo veiklą. Ši asociacija yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, galintis savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Asociacijos tikslas – koordinuoti asociacijos narių veiklą, atstovauti asociacijos narių interesams ir juos ginti bei tenkinti kitus viešuosius interesus. Steigiamojo susirinkimo metu patvirtinti asociacijos įstatai, išrinkta asociacijos pirmininkė, valdyba, nustatyti mokesčių dydžiai.
Pirmaisiais asociacijos nariais tapo 36 pieno ūkių atstovai. Iš tikrųjų asociacijos veikloje dalyvaus daugiau žmonių, mat ne vienas pieno ūkio atstovas organizaciniame komitete dirbo kartu su šeimos nariais, nors asociacijos nariu galėjo tapti tik pieno ūkio savininkas.
Dalis asociacijos steigimui pritarusių ūkininkų dėl įvairių priežasčių į steigiamąjį susirinkimą tądien negalėjo atvykti. Steigiamajame susirinkime asociacijos pirmininke vieningai buvo išrinkta Juzefa Tamavičienė, ilgus metus dirbusi Katyčių seniūne. Suformuota valdyba, jo nariais tapo Kęstas Kleinauskas (valdybos pirmininkas), Irena Petrauskienė, Vaclovas Jasas, Virginija Mačijauskienė, Robertas Peteraitis, Aida Vindžigelskienė, Egidijus Kiūdys, Regina Dragūnienė, Griedrė Kuskienė, Egidijus Vičkus ir Vida Toleikienė. Revizijos komisijos pirmininke išrinkta Gražina Bardauskienė. Atskiru dokumentu nutarta, kad stojamasis mokestis bus 50 eurų dydžio, metinis nario mokestis – po vieną eurą už laikomą karvę. Šiuo metu rengiamasi naują asociaciją įregistruoti Juridinių asmenų registre.
Pasak asociacijos pirmininkės Juzefos Tamavičienės, šiuo metu susiklostė tokia padėtis, kad niekas nebenori bendrauti su smulkesniais, mažiau kaip 100 karvių laikančiais ūkininkais. Jos nuomone, tai didžiulė klaida. Nors ūkiai nėra stambūs, tačiau jų šeimininkai sugeba išsilaikyti netapdami našta valstybei. Dar daugiau – jie gamina produkciją, moka mokesčius. Kitų ES šalių patirtis rodo, kad smulkūs ūkiai yra pakankamai gyvybingi ir išsilaiko rinkoje gamindami neretai unikalią ir paklausią produkciją.
„Burdamiesi į asociaciją mes norime kolektyviai ginti savo interesus, bendradarbiauti su kitomis ūkininkų organizacijomis, gamintojais, valstybinėmis įstaigomis. Gal kam pasirodys keista, kad mūsų priimtuose asociacijos įstatuose aprėpiama labai daug veiklos sričių, tačiau tai padaryta dėl patogumo, kad vėliau tų įstatų nereikėtų pildyti ir iš naujo registruoti pakeitimų“,– kalbėjo Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininkė Juzefa Tamavičienė.
Kitas naujosios asociacijos narių susirinkimas kviečiamas už savaitės. Pirmininkė pakvietė į asociaciją kuo daugiau ūkininkų, kad būtų galima plačiau atstovauti jų interesams, o pati asociacija būtų galingesnė ir turėtų svaresnį žodį.

Vaidotas VILKAS

Už naujosios asociacijos įsteigimą balsavo 36 organizacinio komiteto nariai.

Už naujosios asociacijos įsteigimą balsavo 36 organizacinio komiteto nariai.

Vienas komentaras

  • ai

    Kartą ši asociacija jau egzistavo ir kas buvo gero ar kas atsimenate, man tai nieko. Kas dabar bus gero, manau eilinį kartą nieko. Eilinis pasipuikavimas ponios Tamavičienės ir tiek. Ką gero nuveikė dirbdama Katyčių seniūne apart savo gerbūvio? Eilinis pilstymas iš tuščio į kiaurą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite