Įkurta Šilutės rajono pieno gamintojų asociacija

Šilutės seniūnijos salėje įvyko steigiamasis Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos susirinkimas. Jos nariais tapo 36 Šilutės rajono pieno tiekėjai iš visų rajono seniūnijų.

Steigiamajame pieno gamintojų asociacijos susirinkime Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke vienbalsiai išrinkta Juzefa Tamavičienė.

Steigiamajame pieno gamintojų asociacijos susirinkime Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke vienbalsiai išrinkta Juzefa Tamavičienė.

Po kelių anksčiau įvykusių organizacinio komiteto susirinkimų Šilutės rajono seniūnijos salėje sukviestas steigiamasis Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos susirinkimas – pieno tiekėjus vienijanti organizacija pradėjo savo veiklą. Ši asociacija yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, galintis savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Asociacijos tikslas – koordinuoti asociacijos narių veiklą, atstovauti asociacijos narių interesams ir juos ginti bei tenkinti kitus viešuosius interesus. Steigiamojo susirinkimo metu patvirtinti asociacijos įstatai, išrinkta asociacijos pirmininkė, valdyba, nustatyti mokesčių dydžiai.
Pirmaisiais asociacijos nariais tapo 36 pieno ūkių atstovai. Iš tikrųjų asociacijos veikloje dalyvaus daugiau žmonių, mat ne vienas pieno ūkio atstovas organizaciniame komitete dirbo kartu su šeimos nariais, nors asociacijos nariu galėjo tapti tik pieno ūkio savininkas.
Dalis asociacijos steigimui pritarusių ūkininkų dėl įvairių priežasčių į steigiamąjį susirinkimą tądien negalėjo atvykti. Steigiamajame susirinkime asociacijos pirmininke vieningai buvo išrinkta Juzefa Tamavičienė, ilgus metus dirbusi Katyčių seniūne. Suformuota valdyba, jo nariais tapo Kęstas Kleinauskas (valdybos pirmininkas), Irena Petrauskienė, Vaclovas Jasas, Virginija Mačijauskienė, Robertas Peteraitis, Aida Vindžigelskienė, Egidijus Kiūdys, Regina Dragūnienė, Griedrė Kuskienė, Egidijus Vičkus ir Vida Toleikienė. Revizijos komisijos pirmininke išrinkta Gražina Bardauskienė. Atskiru dokumentu nutarta, kad stojamasis mokestis bus 50 eurų dydžio, metinis nario mokestis – po vieną eurą už laikomą karvę. Šiuo metu rengiamasi naują asociaciją įregistruoti Juridinių asmenų registre.
Pasak asociacijos pirmininkės Juzefos Tamavičienės, šiuo metu susiklostė tokia padėtis, kad niekas nebenori bendrauti su smulkesniais, mažiau kaip 100 karvių laikančiais ūkininkais. Jos nuomone, tai didžiulė klaida. Nors ūkiai nėra stambūs, tačiau jų šeimininkai sugeba išsilaikyti netapdami našta valstybei. Dar daugiau – jie gamina produkciją, moka mokesčius. Kitų ES šalių patirtis rodo, kad smulkūs ūkiai yra pakankamai gyvybingi ir išsilaiko rinkoje gamindami neretai unikalią ir paklausią produkciją.
„Burdamiesi į asociaciją mes norime kolektyviai ginti savo interesus, bendradarbiauti su kitomis ūkininkų organizacijomis, gamintojais, valstybinėmis įstaigomis. Gal kam pasirodys keista, kad mūsų priimtuose asociacijos įstatuose aprėpiama labai daug veiklos sričių, tačiau tai padaryta dėl patogumo, kad vėliau tų įstatų nereikėtų pildyti ir iš naujo registruoti pakeitimų“,– kalbėjo Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininkė Juzefa Tamavičienė.
Kitas naujosios asociacijos narių susirinkimas kviečiamas už savaitės. Pirmininkė pakvietė į asociaciją kuo daugiau ūkininkų, kad būtų galima plačiau atstovauti jų interesams, o pati asociacija būtų galingesnė ir turėtų svaresnį žodį.

Vaidotas VILKAS

Už naujosios asociacijos įsteigimą balsavo 36 organizacinio komiteto nariai.

Už naujosios asociacijos įsteigimą balsavo 36 organizacinio komiteto nariai.

Hits: 165

Vienas komentaras

  • ai

    Kartą ši asociacija jau egzistavo ir kas buvo gero ar kas atsimenate, man tai nieko. Kas dabar bus gero, manau eilinį kartą nieko. Eilinis pasipuikavimas ponios Tamavičienės ir tiek. Ką gero nuveikė dirbdama Katyčių seniūne apart savo gerbūvio? Eilinis pilstymas iš tuščio į kiaurą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite