Įkurta Šilutės rajono pieno gamintojų asociacija

Šilutės seniūnijos salėje įvyko steigiamasis Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos susirinkimas. Jos nariais tapo 36 Šilutės rajono pieno tiekėjai iš visų rajono seniūnijų.

Steigiamajame pieno gamintojų asociacijos susirinkime Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke vienbalsiai išrinkta Juzefa Tamavičienė.

Steigiamajame pieno gamintojų asociacijos susirinkime Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke vienbalsiai išrinkta Juzefa Tamavičienė.

Po kelių anksčiau įvykusių organizacinio komiteto susirinkimų Šilutės rajono seniūnijos salėje sukviestas steigiamasis Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos susirinkimas – pieno tiekėjus vienijanti organizacija pradėjo savo veiklą. Ši asociacija yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, galintis savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Asociacijos tikslas – koordinuoti asociacijos narių veiklą, atstovauti asociacijos narių interesams ir juos ginti bei tenkinti kitus viešuosius interesus. Steigiamojo susirinkimo metu patvirtinti asociacijos įstatai, išrinkta asociacijos pirmininkė, valdyba, nustatyti mokesčių dydžiai.
Pirmaisiais asociacijos nariais tapo 36 pieno ūkių atstovai. Iš tikrųjų asociacijos veikloje dalyvaus daugiau žmonių, mat ne vienas pieno ūkio atstovas organizaciniame komitete dirbo kartu su šeimos nariais, nors asociacijos nariu galėjo tapti tik pieno ūkio savininkas.
Dalis asociacijos steigimui pritarusių ūkininkų dėl įvairių priežasčių į steigiamąjį susirinkimą tądien negalėjo atvykti. Steigiamajame susirinkime asociacijos pirmininke vieningai buvo išrinkta Juzefa Tamavičienė, ilgus metus dirbusi Katyčių seniūne. Suformuota valdyba, jo nariais tapo Kęstas Kleinauskas (valdybos pirmininkas), Irena Petrauskienė, Vaclovas Jasas, Virginija Mačijauskienė, Robertas Peteraitis, Aida Vindžigelskienė, Egidijus Kiūdys, Regina Dragūnienė, Griedrė Kuskienė, Egidijus Vičkus ir Vida Toleikienė. Revizijos komisijos pirmininke išrinkta Gražina Bardauskienė. Atskiru dokumentu nutarta, kad stojamasis mokestis bus 50 eurų dydžio, metinis nario mokestis – po vieną eurą už laikomą karvę. Šiuo metu rengiamasi naują asociaciją įregistruoti Juridinių asmenų registre.
Pasak asociacijos pirmininkės Juzefos Tamavičienės, šiuo metu susiklostė tokia padėtis, kad niekas nebenori bendrauti su smulkesniais, mažiau kaip 100 karvių laikančiais ūkininkais. Jos nuomone, tai didžiulė klaida. Nors ūkiai nėra stambūs, tačiau jų šeimininkai sugeba išsilaikyti netapdami našta valstybei. Dar daugiau – jie gamina produkciją, moka mokesčius. Kitų ES šalių patirtis rodo, kad smulkūs ūkiai yra pakankamai gyvybingi ir išsilaiko rinkoje gamindami neretai unikalią ir paklausią produkciją.
„Burdamiesi į asociaciją mes norime kolektyviai ginti savo interesus, bendradarbiauti su kitomis ūkininkų organizacijomis, gamintojais, valstybinėmis įstaigomis. Gal kam pasirodys keista, kad mūsų priimtuose asociacijos įstatuose aprėpiama labai daug veiklos sričių, tačiau tai padaryta dėl patogumo, kad vėliau tų įstatų nereikėtų pildyti ir iš naujo registruoti pakeitimų“,– kalbėjo Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininkė Juzefa Tamavičienė.
Kitas naujosios asociacijos narių susirinkimas kviečiamas už savaitės. Pirmininkė pakvietė į asociaciją kuo daugiau ūkininkų, kad būtų galima plačiau atstovauti jų interesams, o pati asociacija būtų galingesnė ir turėtų svaresnį žodį.

Vaidotas VILKAS

Už naujosios asociacijos įsteigimą balsavo 36 organizacinio komiteto nariai.

Už naujosios asociacijos įsteigimą balsavo 36 organizacinio komiteto nariai.

Vienas komentaras

  • ai

    Kartą ši asociacija jau egzistavo ir kas buvo gero ar kas atsimenate, man tai nieko. Kas dabar bus gero, manau eilinį kartą nieko. Eilinis pasipuikavimas ponios Tamavičienės ir tiek. Ką gero nuveikė dirbdama Katyčių seniūne apart savo gerbūvio? Eilinis pilstymas iš tuščio į kiaurą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite