Įkurta Šilutės rajono pieno gamintojų asociacija

Šilutės seniūnijos salėje įvyko steigiamasis Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos susirinkimas. Jos nariais tapo 36 Šilutės rajono pieno tiekėjai iš visų rajono seniūnijų.

Steigiamajame pieno gamintojų asociacijos susirinkime Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke vienbalsiai išrinkta Juzefa Tamavičienė.

Steigiamajame pieno gamintojų asociacijos susirinkime Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininke vienbalsiai išrinkta Juzefa Tamavičienė.

Po kelių anksčiau įvykusių organizacinio komiteto susirinkimų Šilutės rajono seniūnijos salėje sukviestas steigiamasis Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos susirinkimas – pieno tiekėjus vienijanti organizacija pradėjo savo veiklą. Ši asociacija yra ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, galintis savo vardu įgyti ir turėti teises bei pareigas, būti ieškovu ar atsakovu teisme. Asociacijos tikslas – koordinuoti asociacijos narių veiklą, atstovauti asociacijos narių interesams ir juos ginti bei tenkinti kitus viešuosius interesus. Steigiamojo susirinkimo metu patvirtinti asociacijos įstatai, išrinkta asociacijos pirmininkė, valdyba, nustatyti mokesčių dydžiai.
Pirmaisiais asociacijos nariais tapo 36 pieno ūkių atstovai. Iš tikrųjų asociacijos veikloje dalyvaus daugiau žmonių, mat ne vienas pieno ūkio atstovas organizaciniame komitete dirbo kartu su šeimos nariais, nors asociacijos nariu galėjo tapti tik pieno ūkio savininkas.
Dalis asociacijos steigimui pritarusių ūkininkų dėl įvairių priežasčių į steigiamąjį susirinkimą tądien negalėjo atvykti. Steigiamajame susirinkime asociacijos pirmininke vieningai buvo išrinkta Juzefa Tamavičienė, ilgus metus dirbusi Katyčių seniūne. Suformuota valdyba, jo nariais tapo Kęstas Kleinauskas (valdybos pirmininkas), Irena Petrauskienė, Vaclovas Jasas, Virginija Mačijauskienė, Robertas Peteraitis, Aida Vindžigelskienė, Egidijus Kiūdys, Regina Dragūnienė, Griedrė Kuskienė, Egidijus Vičkus ir Vida Toleikienė. Revizijos komisijos pirmininke išrinkta Gražina Bardauskienė. Atskiru dokumentu nutarta, kad stojamasis mokestis bus 50 eurų dydžio, metinis nario mokestis – po vieną eurą už laikomą karvę. Šiuo metu rengiamasi naują asociaciją įregistruoti Juridinių asmenų registre.
Pasak asociacijos pirmininkės Juzefos Tamavičienės, šiuo metu susiklostė tokia padėtis, kad niekas nebenori bendrauti su smulkesniais, mažiau kaip 100 karvių laikančiais ūkininkais. Jos nuomone, tai didžiulė klaida. Nors ūkiai nėra stambūs, tačiau jų šeimininkai sugeba išsilaikyti netapdami našta valstybei. Dar daugiau – jie gamina produkciją, moka mokesčius. Kitų ES šalių patirtis rodo, kad smulkūs ūkiai yra pakankamai gyvybingi ir išsilaiko rinkoje gamindami neretai unikalią ir paklausią produkciją.
„Burdamiesi į asociaciją mes norime kolektyviai ginti savo interesus, bendradarbiauti su kitomis ūkininkų organizacijomis, gamintojais, valstybinėmis įstaigomis. Gal kam pasirodys keista, kad mūsų priimtuose asociacijos įstatuose aprėpiama labai daug veiklos sričių, tačiau tai padaryta dėl patogumo, kad vėliau tų įstatų nereikėtų pildyti ir iš naujo registruoti pakeitimų“,– kalbėjo Šilutės rajono pieno gamintojų asociacijos pirmininkė Juzefa Tamavičienė.
Kitas naujosios asociacijos narių susirinkimas kviečiamas už savaitės. Pirmininkė pakvietė į asociaciją kuo daugiau ūkininkų, kad būtų galima plačiau atstovauti jų interesams, o pati asociacija būtų galingesnė ir turėtų svaresnį žodį.

Vaidotas VILKAS

Už naujosios asociacijos įsteigimą balsavo 36 organizacinio komiteto nariai.

Už naujosios asociacijos įsteigimą balsavo 36 organizacinio komiteto nariai.

Vienas komentaras

  • ai

    Kartą ši asociacija jau egzistavo ir kas buvo gero ar kas atsimenate, man tai nieko. Kas dabar bus gero, manau eilinį kartą nieko. Eilinis pasipuikavimas ponios Tamavičienės ir tiek. Ką gero nuveikė dirbdama Katyčių seniūne apart savo gerbūvio? Eilinis pilstymas iš tuščio į kiaurą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite