Į biblioteką – pasiklausyti karpinių kalbos

Lapkričio 4-osios vakarą Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta Rūtos Emigart Juraitytės-Čiuželienės popieriaus karpinių paroda ir jos knyga „Karpinių kalba“. Į jubiliejinį autorės vakarą atėjo namiškiai, draugai, kaimynai, tautodailininkai, buvę kolegos. Atvyko svečių iš Klaipėdos.

Kiekvienas, užsukęs į renginį, džiaugėsi įrėmintų karpinių gausa, plastiškumu, akiai mielų vaizdų įprasminimu. Muzikinį foną kūrė Šilutės meno mokyklos mokytojai Greta Gelžinytė ir Aivaras Lidžius, duetu groję kanklėmis ir birbyne.

Rūta Čiuželienė, keliais sakiniais prisistačiusi, papasakojo, kad šią parodą ir knygą būtų labai norėjęs pamatyti jos vyras Edmundas, vasarą iškeliavęs Anapilin. Rūta pasidžiaugė, kad tokioje erdvėje jos paveikslai gražiai įsikomponavę.

Prieš kviesdama svečius kalbėti vakaro vedėja Birutė Morkevičienė trumpai supažindino su knygos turiniu, perskaitė anotaciją, kurią parašė Irena Arlauskienė.

Anotacijoje rašoma: „Rūtos Emigart  Čiuželienės karpiniai sukelia begalę minčių, skatina išgyventi giedras grožio pajautas, teikia emocinį pakilumą. Karpiniuose savo krašto, šios žemės plotelio visuma. Ir nesvarbu, ar centre didingos bažnyčios, –  išsiskiriančio architektūra pastato ar senovinės sodybos fragmentas, – jie savi, tikri, čia esantys. Jų buvimą patvirtina kurėnų burės, vėtrungės, žvejų tinklai,   žuvėdros, o į juos vedantys takai, žiūrėk, tarsi iš senovinių drobių iškirpti, juostų raštais pamarginti. Belieka tik atsidusti ir pasakyti: kaip plačiai ir kaip toli į laiką, į praeities tautos kultūrą atsigręžta ir mums parodyta. Tai meilės kalba.“

Vida Šmitienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė, sveikindama Rūtą parodos atidarymo ir knygos sutiktuvių proga, linkėjo dar daug gražių darbų ir kvietė nepalikti Šilutės tautodailininkų sekcijos pirmininko posto. Pakvietė parodą pristatyti Klaipėdoje, „Marginių“ salone.

„Pamarys“ jau rašė: http://www.pamarys.eu/as-iskarpysiu-meile-lietuvai/

Su didele meile ir pagarba mamą sveikino dukra Rūta. Pasidžiaugė, kad jos mama labai kūrybinga, labai darbšti, o svarbiausia, labai stipri ir turinti didelę širdį.

Ne kartą nuskambėjo žodžiai, kad Rūtos karpiniai kalba meilės kalba – pasakoja apie jos santykį su gamta, su mylimo krašto aplinka. Todėl ne vieną ta kalba pagavo, sužavėjo, pavedžiojo po karpinių pasaulį.

TAU literatų sambūrio „Vėdrynas“ narės Irena Arlauskienė ir Aldona Sapronaitienė perskaitė eilėmis surašytus savo įspūdžius apie Rūtos karpinius.

Rūtą sveikino Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Klaudija Jagminaitė, šiltais prisiminimais apie savo mokytoją Rūtą Čiuželienę dalijosi rajono savivaldybės tarybos narė Lijana Jagintavičienė. Su gėlėmis savo pirmininkę sveikino rajono tautodailininkės Aušra Rumkienė ir Daiva Dlugoborskienė.

Skambėjo muzika, ne vienas prašė autorę pasirašyti naujojoje knygoje, fotografuotasi gėlių jūroje.

Biruta Jakštytė

Petro Skutulo nuotr.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite