Į biblioteką – pasiklausyti karpinių kalbos

Lapkričio 4-osios vakarą Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta Rūtos Emigart Juraitytės-Čiuželienės popieriaus karpinių paroda ir jos knyga „Karpinių kalba“. Į jubiliejinį autorės vakarą atėjo namiškiai, draugai, kaimynai, tautodailininkai, buvę kolegos. Atvyko svečių iš Klaipėdos.

Kiekvienas, užsukęs į renginį, džiaugėsi įrėmintų karpinių gausa, plastiškumu, akiai mielų vaizdų įprasminimu. Muzikinį foną kūrė Šilutės meno mokyklos mokytojai Greta Gelžinytė ir Aivaras Lidžius, duetu groję kanklėmis ir birbyne.

Rūta Čiuželienė, keliais sakiniais prisistačiusi, papasakojo, kad šią parodą ir knygą būtų labai norėjęs pamatyti jos vyras Edmundas, vasarą iškeliavęs Anapilin. Rūta pasidžiaugė, kad tokioje erdvėje jos paveikslai gražiai įsikomponavę.

Prieš kviesdama svečius kalbėti vakaro vedėja Birutė Morkevičienė trumpai supažindino su knygos turiniu, perskaitė anotaciją, kurią parašė Irena Arlauskienė.

Anotacijoje rašoma: „Rūtos Emigart  Čiuželienės karpiniai sukelia begalę minčių, skatina išgyventi giedras grožio pajautas, teikia emocinį pakilumą. Karpiniuose savo krašto, šios žemės plotelio visuma. Ir nesvarbu, ar centre didingos bažnyčios, –  išsiskiriančio architektūra pastato ar senovinės sodybos fragmentas, – jie savi, tikri, čia esantys. Jų buvimą patvirtina kurėnų burės, vėtrungės, žvejų tinklai,   žuvėdros, o į juos vedantys takai, žiūrėk, tarsi iš senovinių drobių iškirpti, juostų raštais pamarginti. Belieka tik atsidusti ir pasakyti: kaip plačiai ir kaip toli į laiką, į praeities tautos kultūrą atsigręžta ir mums parodyta. Tai meilės kalba.“

Vida Šmitienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė, sveikindama Rūtą parodos atidarymo ir knygos sutiktuvių proga, linkėjo dar daug gražių darbų ir kvietė nepalikti Šilutės tautodailininkų sekcijos pirmininko posto. Pakvietė parodą pristatyti Klaipėdoje, „Marginių“ salone.

„Pamarys“ jau rašė: http://www.pamarys.eu/as-iskarpysiu-meile-lietuvai/

Su didele meile ir pagarba mamą sveikino dukra Rūta. Pasidžiaugė, kad jos mama labai kūrybinga, labai darbšti, o svarbiausia, labai stipri ir turinti didelę širdį.

Ne kartą nuskambėjo žodžiai, kad Rūtos karpiniai kalba meilės kalba – pasakoja apie jos santykį su gamta, su mylimo krašto aplinka. Todėl ne vieną ta kalba pagavo, sužavėjo, pavedžiojo po karpinių pasaulį.

TAU literatų sambūrio „Vėdrynas“ narės Irena Arlauskienė ir Aldona Sapronaitienė perskaitė eilėmis surašytus savo įspūdžius apie Rūtos karpinius.

Rūtą sveikino Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Klaudija Jagminaitė, šiltais prisiminimais apie savo mokytoją Rūtą Čiuželienę dalijosi rajono savivaldybės tarybos narė Lijana Jagintavičienė. Su gėlėmis savo pirmininkę sveikino rajono tautodailininkės Aušra Rumkienė ir Daiva Dlugoborskienė.

Skambėjo muzika, ne vienas prašė autorę pasirašyti naujojoje knygoje, fotografuotasi gėlių jūroje.

Biruta Jakštytė

Petro Skutulo nuotr.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite