Į biblioteką – pasiklausyti karpinių kalbos

Lapkričio 4-osios vakarą Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta Rūtos Emigart Juraitytės-Čiuželienės popieriaus karpinių paroda ir jos knyga „Karpinių kalba“. Į jubiliejinį autorės vakarą atėjo namiškiai, draugai, kaimynai, tautodailininkai, buvę kolegos. Atvyko svečių iš Klaipėdos.

Kiekvienas, užsukęs į renginį, džiaugėsi įrėmintų karpinių gausa, plastiškumu, akiai mielų vaizdų įprasminimu. Muzikinį foną kūrė Šilutės meno mokyklos mokytojai Greta Gelžinytė ir Aivaras Lidžius, duetu groję kanklėmis ir birbyne.

Rūta Čiuželienė, keliais sakiniais prisistačiusi, papasakojo, kad šią parodą ir knygą būtų labai norėjęs pamatyti jos vyras Edmundas, vasarą iškeliavęs Anapilin. Rūta pasidžiaugė, kad tokioje erdvėje jos paveikslai gražiai įsikomponavę.

Prieš kviesdama svečius kalbėti vakaro vedėja Birutė Morkevičienė trumpai supažindino su knygos turiniu, perskaitė anotaciją, kurią parašė Irena Arlauskienė.

Anotacijoje rašoma: „Rūtos Emigart  Čiuželienės karpiniai sukelia begalę minčių, skatina išgyventi giedras grožio pajautas, teikia emocinį pakilumą. Karpiniuose savo krašto, šios žemės plotelio visuma. Ir nesvarbu, ar centre didingos bažnyčios, –  išsiskiriančio architektūra pastato ar senovinės sodybos fragmentas, – jie savi, tikri, čia esantys. Jų buvimą patvirtina kurėnų burės, vėtrungės, žvejų tinklai,   žuvėdros, o į juos vedantys takai, žiūrėk, tarsi iš senovinių drobių iškirpti, juostų raštais pamarginti. Belieka tik atsidusti ir pasakyti: kaip plačiai ir kaip toli į laiką, į praeities tautos kultūrą atsigręžta ir mums parodyta. Tai meilės kalba.“

Vida Šmitienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė, sveikindama Rūtą parodos atidarymo ir knygos sutiktuvių proga, linkėjo dar daug gražių darbų ir kvietė nepalikti Šilutės tautodailininkų sekcijos pirmininko posto. Pakvietė parodą pristatyti Klaipėdoje, „Marginių“ salone.

„Pamarys“ jau rašė: http://www.pamarys.eu/as-iskarpysiu-meile-lietuvai/

Su didele meile ir pagarba mamą sveikino dukra Rūta. Pasidžiaugė, kad jos mama labai kūrybinga, labai darbšti, o svarbiausia, labai stipri ir turinti didelę širdį.

Ne kartą nuskambėjo žodžiai, kad Rūtos karpiniai kalba meilės kalba – pasakoja apie jos santykį su gamta, su mylimo krašto aplinka. Todėl ne vieną ta kalba pagavo, sužavėjo, pavedžiojo po karpinių pasaulį.

TAU literatų sambūrio „Vėdrynas“ narės Irena Arlauskienė ir Aldona Sapronaitienė perskaitė eilėmis surašytus savo įspūdžius apie Rūtos karpinius.

Rūtą sveikino Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Klaudija Jagminaitė, šiltais prisiminimais apie savo mokytoją Rūtą Čiuželienę dalijosi rajono savivaldybės tarybos narė Lijana Jagintavičienė. Su gėlėmis savo pirmininkę sveikino rajono tautodailininkės Aušra Rumkienė ir Daiva Dlugoborskienė.

Skambėjo muzika, ne vienas prašė autorę pasirašyti naujojoje knygoje, fotografuotasi gėlių jūroje.

Biruta Jakštytė

Petro Skutulo nuotr.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Policija praneša apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone

Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai savaitgalį vyko į  įvykius, dėl kurių gauti pareiškimai. Lapkričio 26-27 d. iš kiemo Vytauto g., Šilutėje, buvo pavogtas automobilis „Škoda Superb“ su jame buvusiais darbo įrankiais. Nuostolis 1724 eurai. Lapkričio 27 d. automobilis rastas Šilutės rajone. Tą pačią dieną pastebėta, kad Juknaičiuose iš namo, galbūt į vidų patekus pro rūsio langą, pavogta įvairių aukso dirbinių ir 650 eurų. Nuostolis 12 000 eurų. Lapkričio 27 d. popietę Saugose buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurį vairavo neblaivi

D. Trumpo nuotrauka papuošė Baltųjų rūmų Kalėdų eglutę

Vašingtonas, lapkričio 30 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas „sugrįžo“ į Baltuosius rūmus – respublikono nuotrauka papuošė jo įpėdinio Joe Bideno Kalėdų eglutę. Įrėminta D. Trumpo ir jo žmonos Melanijos nuotrauka yra pirmadienį pristatytų Baltųjų rūmų kalėdinių dekoracijų dalis. Ant eglutės valstybinių banketų salėje kabo ir kitų buvusių JAV prezidentų – Jimmy‘io Carterio ir Baracko Obamos – ir jų žmonų nuotraukos. Kad ant eglutės atsirado vietos ir M. ir D. Trumpų poros fotografijai, gali būti traktuojama kaip kalėdinis pasiūlymas

Ar literatūros klasika dar vis įdomi šiuolaikiniam žmogui?

Kasdien pasaulyje išleidžiama šimtai knygų. Knygynuose naujienos keičiasi taip pat gana dažnai. Tokie dideli leidybos mastai natūraliai pasmerkia daug knygų nueiti užmarštin. Visgi yra kūrinių, kurie sėkmingai atlaiko laiko išbandymą jau kelis šimtmečius ir drąsiai gali būti vadinami literatūros klasika.   Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiuolaikiniam, nuolat skubančiam ir fragmentiškai mąstančiam žmogui klasikiniai kūriniai nebėra aktualūs, tačiau pasaulinės klasikos vardą kai kurios knygos įgijo  ne veltui. Jos pasižymi universalumu, nepavaldžiu laikui ir epochoms. Nors mūsų buitis, aplinka ir

Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai. Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje.  Kaip sumažinti patinimą? Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams: Pirštą

Taip pat skaitykite