Griūvantį pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Šyšą pakeis naujas

Šilutės seniūnija bando kuo pigiau palopyti irstantį ir pavojingu tampantį pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą, kad šis išlaikytų dar kokį mėnesį, kol bus nugriautas.
Rudeniop šioje vietoje Šyšos krantus turėtų sujungti naujas, platesnis, be atramų į upę pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas, kurį projektuoja ir statys Šilutėje veikianti UAB „Kavesta“.

Taip naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Šyšą atrodo UAB „Kavesta“ parengtame projekte.

Skyrė 400 tūkst. litų
UAB „Kavesta“ projekto vadovė Audronė Barasienė „Pamario“ korespondentui papasakojo, kad prieš kurį laiką į Šilutės miesto stadioną vedantį tiltelį apžiūrėjo Lietuvos automobilių kelių (LAK) direkcijos ir Savivaldybės komisijos, spręsdamos, kaip derėtų jį rekonstruoti ir kiek tai kainuotų. Paaiškėjo, kad iš miesto pusės yra paplautas upės krantas, todėl sugriuvo tilto pamatas.
Metalinės tilto konstrukcijos – surūdijusios, o betoninė danga kliba. Nuspręsta, kad dabartinis tiltas nebeatitinka stabilumo ir tvirtumo reikalavimų. Užuot remontavus, jo vietoje derėtų statyti naują. LAK paskelbė konkursą, kurį laimėjo Šilutėje veikianti UAB „Kavesta“. Projektui įgyvendinti Kelių direkcija skyrė 400 tūkst. Lt. Už numatytas lėšas reikės ne tik suręsti naują tiltą, bet ir sutvarkyti takus iki jo, iš abiejų pusių įrengti apšvietimą. Projektą tvirtins Eismo saugumo komisija, o leidimo statyboms tikimasi sulaukti liepą.
Projekto vadovė A. Barasienė sakė, kad tiltas bus 25 metrų ilgio ir 3 m pločio. Senasis – dviem metrais trumpesnis ir tebuvo apie 1,5 m pločio. Naujasis tiltas bus iš metalinių konstrukcijų su medžio-plastiko kompozito danga (medienos ir plastiko kompozito gaminiai – tai naujos kartos produktas, pagamintas iš 70 % natūralaus medžio drožlių ir 30 % polietileno – red. pastaba). Numatyta, kad tiltas apytiksliai turi atlaikyti 500 kg apkrovą kvadratiniam metrui.

Pasak projekto vadovės Audronės Barasienės, viešai eksponuojamu naujojo tilto projektu kol kas niekas nesidomėjo.

Medžio-plastiko kompozito dangos garantinis eksploatavimo laikas sudaro 15-20 metų, tilto konstrukcijos turėtų patikimai tarnauti apie pusę amžiaus.
Naująjį tiltą pradės statyti iš miesto pusės. Kad būtų galima atvežti statybinių medžiagų, teks praardyti pylimą. Prieš statant tiltą būtina sutvirtinti upės krantus. Visus darbus privalu užbaigti iki gruodžio 1 d.
Projektas šilutiškių nedomina
Naujasis tiltas neturės atramų į upę. Tai saugos jį nuo ledonešio, patogiau bus baidarėmis plaukti po juo, gražiau atrodys iš tolėliau. Kokia spalva dažys tiltą, kol kas neaišku. Gali likti ir žalias, kaip dabar.
Šilutės r. savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis sakė, kad metalo konstrukcijos turi savo estetinę ritmiką, todėl tinka kontrastingos spalvos – geltona, žalia, rusva. „Sprendimų gali būti įvairių. Dar derinsime su projektuotojais. Žiūrėjome, kad tiltas būtų estetiškas ir funkcionalus, nes šio krašto statybos tradicijos atspindi tvarkingumą, racionaluma, taupumą ir ilgaamžiškumą“, – sakė jis.
Nors viešai paskelbta, kad su būsimo tilto projektu visi norintieji gali susipažinti UAB „Kavesta“ biure, anot A. Barasienės, kol kas tokių neatsirado.
„Šiaip, kiek teko bendrauti su žmonėmis – jų nuomonė vieninga. Miestiečiams labiau rūpi, kad tiltas būtų patvarus, o ne tai, kaip jis atrodys“, – pridūrė projekto vadovė.
Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, kol kas lopomas senasis tiltas, kad išlaikytų iki statybos darbų pradžios. Prieš kelias dienas UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojai vėl privirino nulūžusius metalinius ranktūrius.
Seniūno manymu, dar kokį mėnesį iki statybos darbų, tiltelis išlaikys, o po to bus nugriautas.
Iki rudens, kol bus pastatytas naujas tiltas, šioje vietoje pereiti Šyšos nebegalėsime. Artimiausias tiltas per Šyšą bus Žalgirio gatvėje. Pastačius naują tiltą, iškils dar vienas rūpestis. Trijų metrų pločio tiltą taps įmanoma pervažiuoti lengvuoju automobiliu. Ir greičiausiai norinčių tai padaryti atsiras. Šilutės seniūnas jau dabar svarsto, kur reikės įkasti stulpelius, kad lengvieji automobiliai tiltu nevažinėtų.

Spėjama, kad šioje nuotraukoje įamžintas senasis H. Šojaus sūnaus Augusto vardu pavadintas medinis kabantis tiltas per Šyšą.

Tilto istorija
Kalbintieji negalėjo pasakyti, kada buvo pastatytas dabartinis tiltelis per Šyšą. „Prašiau dokumentų Savivaldybėje, tačiau jie nieko neturi: nei projektinės informacijos, nei kortelių su inventorizacijos duomenimis – nieko nėra. Mano žiniomis jis buvo pastatytas 1980-aisiais“, – sakė projekto vadovė A. Barasienė.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko, kilusio iš šio krašto ir besidominčio miesto praeitimi, žiniomis, naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas bus ketvirtas. Medinis kabantis tiltas per Šyšą šioje vietoje buvo pastatytas praėjusio amžiaus pradžioje ir pavadintas Šilutės dvarininko Hugo Šojaus sūnaus Augusto vardu. Panašus tiltelis dabartinėje Žalgirio gatvėje buvo pavadintas dvarininko dukters Elizabetos vardu.
Po karo Augusto tiltas buvo sugriautas, jį pakeitė medinis tiltelis, kuris išlaikė maždaug iki 1980 m. Po to melioratoriai pastatė dabartinį.
„Manau, kad statant naują tiltą upės dugne aptiksime H. Šojaus laikų tilto konstrukcijų likučių. Greičiausiai ankerių – buvusio tilto lynų tvirtinimo elementų“, – sakė V. Bičkauskas.

Vaidotas VILKAS

Hits: 147

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite