Griūvantį pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Šyšą pakeis naujas

Šilutės seniūnija bando kuo pigiau palopyti irstantį ir pavojingu tampantį pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą, kad šis išlaikytų dar kokį mėnesį, kol bus nugriautas.
Rudeniop šioje vietoje Šyšos krantus turėtų sujungti naujas, platesnis, be atramų į upę pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas, kurį projektuoja ir statys Šilutėje veikianti UAB „Kavesta“.

Taip naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Šyšą atrodo UAB „Kavesta“ parengtame projekte.

Skyrė 400 tūkst. litų
UAB „Kavesta“ projekto vadovė Audronė Barasienė „Pamario“ korespondentui papasakojo, kad prieš kurį laiką į Šilutės miesto stadioną vedantį tiltelį apžiūrėjo Lietuvos automobilių kelių (LAK) direkcijos ir Savivaldybės komisijos, spręsdamos, kaip derėtų jį rekonstruoti ir kiek tai kainuotų. Paaiškėjo, kad iš miesto pusės yra paplautas upės krantas, todėl sugriuvo tilto pamatas.
Metalinės tilto konstrukcijos – surūdijusios, o betoninė danga kliba. Nuspręsta, kad dabartinis tiltas nebeatitinka stabilumo ir tvirtumo reikalavimų. Užuot remontavus, jo vietoje derėtų statyti naują. LAK paskelbė konkursą, kurį laimėjo Šilutėje veikianti UAB „Kavesta“. Projektui įgyvendinti Kelių direkcija skyrė 400 tūkst. Lt. Už numatytas lėšas reikės ne tik suręsti naują tiltą, bet ir sutvarkyti takus iki jo, iš abiejų pusių įrengti apšvietimą. Projektą tvirtins Eismo saugumo komisija, o leidimo statyboms tikimasi sulaukti liepą.
Projekto vadovė A. Barasienė sakė, kad tiltas bus 25 metrų ilgio ir 3 m pločio. Senasis – dviem metrais trumpesnis ir tebuvo apie 1,5 m pločio. Naujasis tiltas bus iš metalinių konstrukcijų su medžio-plastiko kompozito danga (medienos ir plastiko kompozito gaminiai – tai naujos kartos produktas, pagamintas iš 70 % natūralaus medžio drožlių ir 30 % polietileno – red. pastaba). Numatyta, kad tiltas apytiksliai turi atlaikyti 500 kg apkrovą kvadratiniam metrui.

Pasak projekto vadovės Audronės Barasienės, viešai eksponuojamu naujojo tilto projektu kol kas niekas nesidomėjo.

Medžio-plastiko kompozito dangos garantinis eksploatavimo laikas sudaro 15-20 metų, tilto konstrukcijos turėtų patikimai tarnauti apie pusę amžiaus.
Naująjį tiltą pradės statyti iš miesto pusės. Kad būtų galima atvežti statybinių medžiagų, teks praardyti pylimą. Prieš statant tiltą būtina sutvirtinti upės krantus. Visus darbus privalu užbaigti iki gruodžio 1 d.
Projektas šilutiškių nedomina
Naujasis tiltas neturės atramų į upę. Tai saugos jį nuo ledonešio, patogiau bus baidarėmis plaukti po juo, gražiau atrodys iš tolėliau. Kokia spalva dažys tiltą, kol kas neaišku. Gali likti ir žalias, kaip dabar.
Šilutės r. savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis sakė, kad metalo konstrukcijos turi savo estetinę ritmiką, todėl tinka kontrastingos spalvos – geltona, žalia, rusva. „Sprendimų gali būti įvairių. Dar derinsime su projektuotojais. Žiūrėjome, kad tiltas būtų estetiškas ir funkcionalus, nes šio krašto statybos tradicijos atspindi tvarkingumą, racionaluma, taupumą ir ilgaamžiškumą“, – sakė jis.
Nors viešai paskelbta, kad su būsimo tilto projektu visi norintieji gali susipažinti UAB „Kavesta“ biure, anot A. Barasienės, kol kas tokių neatsirado.
„Šiaip, kiek teko bendrauti su žmonėmis – jų nuomonė vieninga. Miestiečiams labiau rūpi, kad tiltas būtų patvarus, o ne tai, kaip jis atrodys“, – pridūrė projekto vadovė.
Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, kol kas lopomas senasis tiltas, kad išlaikytų iki statybos darbų pradžios. Prieš kelias dienas UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojai vėl privirino nulūžusius metalinius ranktūrius.
Seniūno manymu, dar kokį mėnesį iki statybos darbų, tiltelis išlaikys, o po to bus nugriautas.
Iki rudens, kol bus pastatytas naujas tiltas, šioje vietoje pereiti Šyšos nebegalėsime. Artimiausias tiltas per Šyšą bus Žalgirio gatvėje. Pastačius naują tiltą, iškils dar vienas rūpestis. Trijų metrų pločio tiltą taps įmanoma pervažiuoti lengvuoju automobiliu. Ir greičiausiai norinčių tai padaryti atsiras. Šilutės seniūnas jau dabar svarsto, kur reikės įkasti stulpelius, kad lengvieji automobiliai tiltu nevažinėtų.

Spėjama, kad šioje nuotraukoje įamžintas senasis H. Šojaus sūnaus Augusto vardu pavadintas medinis kabantis tiltas per Šyšą.

Tilto istorija
Kalbintieji negalėjo pasakyti, kada buvo pastatytas dabartinis tiltelis per Šyšą. „Prašiau dokumentų Savivaldybėje, tačiau jie nieko neturi: nei projektinės informacijos, nei kortelių su inventorizacijos duomenimis – nieko nėra. Mano žiniomis jis buvo pastatytas 1980-aisiais“, – sakė projekto vadovė A. Barasienė.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko, kilusio iš šio krašto ir besidominčio miesto praeitimi, žiniomis, naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas bus ketvirtas. Medinis kabantis tiltas per Šyšą šioje vietoje buvo pastatytas praėjusio amžiaus pradžioje ir pavadintas Šilutės dvarininko Hugo Šojaus sūnaus Augusto vardu. Panašus tiltelis dabartinėje Žalgirio gatvėje buvo pavadintas dvarininko dukters Elizabetos vardu.
Po karo Augusto tiltas buvo sugriautas, jį pakeitė medinis tiltelis, kuris išlaikė maždaug iki 1980 m. Po to melioratoriai pastatė dabartinį.
„Manau, kad statant naują tiltą upės dugne aptiksime H. Šojaus laikų tilto konstrukcijų likučių. Greičiausiai ankerių – buvusio tilto lynų tvirtinimo elementų“, – sakė V. Bičkauskas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite