Griūvantį pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Šyšą pakeis naujas

Šilutės seniūnija bando kuo pigiau palopyti irstantį ir pavojingu tampantį pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą, kad šis išlaikytų dar kokį mėnesį, kol bus nugriautas.
Rudeniop šioje vietoje Šyšos krantus turėtų sujungti naujas, platesnis, be atramų į upę pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas, kurį projektuoja ir statys Šilutėje veikianti UAB „Kavesta“.

Taip naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Šyšą atrodo UAB „Kavesta“ parengtame projekte.

Skyrė 400 tūkst. litų
UAB „Kavesta“ projekto vadovė Audronė Barasienė „Pamario“ korespondentui papasakojo, kad prieš kurį laiką į Šilutės miesto stadioną vedantį tiltelį apžiūrėjo Lietuvos automobilių kelių (LAK) direkcijos ir Savivaldybės komisijos, spręsdamos, kaip derėtų jį rekonstruoti ir kiek tai kainuotų. Paaiškėjo, kad iš miesto pusės yra paplautas upės krantas, todėl sugriuvo tilto pamatas.
Metalinės tilto konstrukcijos – surūdijusios, o betoninė danga kliba. Nuspręsta, kad dabartinis tiltas nebeatitinka stabilumo ir tvirtumo reikalavimų. Užuot remontavus, jo vietoje derėtų statyti naują. LAK paskelbė konkursą, kurį laimėjo Šilutėje veikianti UAB „Kavesta“. Projektui įgyvendinti Kelių direkcija skyrė 400 tūkst. Lt. Už numatytas lėšas reikės ne tik suręsti naują tiltą, bet ir sutvarkyti takus iki jo, iš abiejų pusių įrengti apšvietimą. Projektą tvirtins Eismo saugumo komisija, o leidimo statyboms tikimasi sulaukti liepą.
Projekto vadovė A. Barasienė sakė, kad tiltas bus 25 metrų ilgio ir 3 m pločio. Senasis – dviem metrais trumpesnis ir tebuvo apie 1,5 m pločio. Naujasis tiltas bus iš metalinių konstrukcijų su medžio-plastiko kompozito danga (medienos ir plastiko kompozito gaminiai – tai naujos kartos produktas, pagamintas iš 70 % natūralaus medžio drožlių ir 30 % polietileno – red. pastaba). Numatyta, kad tiltas apytiksliai turi atlaikyti 500 kg apkrovą kvadratiniam metrui.

Pasak projekto vadovės Audronės Barasienės, viešai eksponuojamu naujojo tilto projektu kol kas niekas nesidomėjo.

Medžio-plastiko kompozito dangos garantinis eksploatavimo laikas sudaro 15-20 metų, tilto konstrukcijos turėtų patikimai tarnauti apie pusę amžiaus.
Naująjį tiltą pradės statyti iš miesto pusės. Kad būtų galima atvežti statybinių medžiagų, teks praardyti pylimą. Prieš statant tiltą būtina sutvirtinti upės krantus. Visus darbus privalu užbaigti iki gruodžio 1 d.
Projektas šilutiškių nedomina
Naujasis tiltas neturės atramų į upę. Tai saugos jį nuo ledonešio, patogiau bus baidarėmis plaukti po juo, gražiau atrodys iš tolėliau. Kokia spalva dažys tiltą, kol kas neaišku. Gali likti ir žalias, kaip dabar.
Šilutės r. savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas – rajono vyriausiasis architektas Edmundas Benetis sakė, kad metalo konstrukcijos turi savo estetinę ritmiką, todėl tinka kontrastingos spalvos – geltona, žalia, rusva. „Sprendimų gali būti įvairių. Dar derinsime su projektuotojais. Žiūrėjome, kad tiltas būtų estetiškas ir funkcionalus, nes šio krašto statybos tradicijos atspindi tvarkingumą, racionaluma, taupumą ir ilgaamžiškumą“, – sakė jis.
Nors viešai paskelbta, kad su būsimo tilto projektu visi norintieji gali susipažinti UAB „Kavesta“ biure, anot A. Barasienės, kol kas tokių neatsirado.
„Šiaip, kiek teko bendrauti su žmonėmis – jų nuomonė vieninga. Miestiečiams labiau rūpi, kad tiltas būtų patvarus, o ne tai, kaip jis atrodys“, – pridūrė projekto vadovė.
Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, kol kas lopomas senasis tiltas, kad išlaikytų iki statybos darbų pradžios. Prieš kelias dienas UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojai vėl privirino nulūžusius metalinius ranktūrius.
Seniūno manymu, dar kokį mėnesį iki statybos darbų, tiltelis išlaikys, o po to bus nugriautas.
Iki rudens, kol bus pastatytas naujas tiltas, šioje vietoje pereiti Šyšos nebegalėsime. Artimiausias tiltas per Šyšą bus Žalgirio gatvėje. Pastačius naują tiltą, iškils dar vienas rūpestis. Trijų metrų pločio tiltą taps įmanoma pervažiuoti lengvuoju automobiliu. Ir greičiausiai norinčių tai padaryti atsiras. Šilutės seniūnas jau dabar svarsto, kur reikės įkasti stulpelius, kad lengvieji automobiliai tiltu nevažinėtų.

Spėjama, kad šioje nuotraukoje įamžintas senasis H. Šojaus sūnaus Augusto vardu pavadintas medinis kabantis tiltas per Šyšą.

Tilto istorija
Kalbintieji negalėjo pasakyti, kada buvo pastatytas dabartinis tiltelis per Šyšą. „Prašiau dokumentų Savivaldybėje, tačiau jie nieko neturi: nei projektinės informacijos, nei kortelių su inventorizacijos duomenimis – nieko nėra. Mano žiniomis jis buvo pastatytas 1980-aisiais“, – sakė projekto vadovė A. Barasienė.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Viktoro Bičkausko, kilusio iš šio krašto ir besidominčio miesto praeitimi, žiniomis, naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas bus ketvirtas. Medinis kabantis tiltas per Šyšą šioje vietoje buvo pastatytas praėjusio amžiaus pradžioje ir pavadintas Šilutės dvarininko Hugo Šojaus sūnaus Augusto vardu. Panašus tiltelis dabartinėje Žalgirio gatvėje buvo pavadintas dvarininko dukters Elizabetos vardu.
Po karo Augusto tiltas buvo sugriautas, jį pakeitė medinis tiltelis, kuris išlaikė maždaug iki 1980 m. Po to melioratoriai pastatė dabartinį.
„Manau, kad statant naują tiltą upės dugne aptiksime H. Šojaus laikų tilto konstrukcijų likučių. Greičiausiai ankerių – buvusio tilto lynų tvirtinimo elementų“, – sakė V. Bičkauskas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite