Gerumo ir atjautos daigai Žemaičių Naumiestyje

Žemaičių Naumiesčio bendruomenė susitelkė ištiesdama pagalbos ranką nukentėjusiems gaisre Kadagiškių kaimo gyventojams Marytei ir Stanislovui Ramanauskams.

Labdaros akcijos organizatoriai ir vykdytojai M. Ramanauskienei atvežė suaukotas lėšas.

Laukdami artėjančių švenčių Ramanauskai skerdė kiaulę. Kaimo žmonėms įprasti darbai virto baisiausiu išgyvenimu, kai sprogus dujų balionui name kilo gaisras. Namo šeimininkas apdegė rankas ir veidą, jam prireikė medikų pagalbos. Sprogimo metu jauniausias Ramanauskų sūnus, buvęs namuose prie kompiuterio, spėjo iššokti pro langą. Gaisro gesinti išskubėjo 4 ugniagesių automobiliai.
Panaši informacija pasirodė bemaž visuose rajono laikraščių puslapiuose. Vieni paskaitę pakraipė galvą, gal padejavo, bet dauguma netrukus ir pamiršo. Ši nelaimė sujaudino visus Kadagiškių kaimo gyventojus. Tą pačią dieną atskubėta į pagalbą nuo gaisro nukentėjusiems kaimynams. Padėti stengėsi kas kuo tik galėdamas.
Pasak Kadagiškių kaimo seniūnaitės Birutės Žymančienės, kaimo gyventojai darbštūs, aktyvūs, dalyvauja rengiamose šventėse, tik prieš daugelį metų ugnis buvo įsisukusi į vieno žmogaus tvartą. Gaisras prieš Kalėdas ypač sujaudino kaimynus. Kadagiškiai Ramanauskai – pavyzdinga, aktyvi kaimo bendruomenės šeima. Darbštūs žmonės buvo ką tik suremontavę savo namus: pakeitę radiatorius, dalį senų medinių langų – plastikiniais, tapetais atnaujinę sienas, išsimokėtinai nusipirkę šaldytuvą. Kaip ir visi, laukė švenčių.
Sakoma, ugnis baisiau už vagį. Vagis palieka nors sienas, ugnis pasiglemžia viską. Ir šįkart gaisro metu išdegė virtuvė ir visa kas ten buvę, kambariai apdegė arba aprūko. Liko sienos, lubos, bet apdegusios, iš grindų – tik nuodėguliai, keli daiktai – nebenaudojami.
Seniūnaitė tą pačią dieną kartu su bendruomenės nare Virginija Tamašauskiene beldėsi pas kaimynus, kiekvienas aukojo kiek galėdamas. Dauguma kaimynų jau buvo nuskubėję pas Ramanauskus ir ištiesę pagalbos ranką: kas pinigais, kas talkino valant nuodėgulius.
Gaisre nukentėjusiems neliko abejingi jų giminaičiai, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Švedijos organizacijos „Pagalba Lietuvai – Tikėjimas, Viltis, Meilė“ atstovas Lietuvoje Tadas Girčius, UAB „Šilutės polderiai“, kur S. Ramanauskas dirba suvirintoju.
Susitelkė visi
Kadagiškių kaimo seniūnaitės paakinti padėti nukentėjusiems susitelkė visi naumiestiškiai: gimnazija, mokykla-darželis, seniūnija, Gerumo namai, Žemaičių krašto etnokultūros centras ir visi neabejingi žmonės. Mokyklos darželio vaikai padarė atvirukų, ant kurių užrašė „Ačiū už Jūsų gerumą“, aštuntokai rinko pinigėlius, kad galėtų prisidėti perkant kompiuterį Sauliui Simonui, buvo dalijamos skrajutės su kvietimu nelikti abejingiems ir dalyvauti labdaros akcijoje.
Blynai turgaus dieną
Labdaros akcija buvo surengta turgaus dieną prie Žemaičių krašto etnokultūros centro. Diena buvo žvarbi, todėl žmonių tebuvo nedaug. Valerijonas Krutikovas atvežė lauko krosnį, etnografė vadybininkė Adma Baltutienė parūpino aliejaus, miltų, uogienės. Skambėjo muzika, netrukus pakvipo vafliniais blynais, kuriais buvo vaišinami turgaus prekeiviai ir pirkėjai.
„Žmonės geri, jie nėra abejingi svetimo nelaimei. Net senolės, pasiskųsdamos, kad pensijos vaistams neužtenka, iš piniginės traukė nors 5 litus, sakydamos, kad negali likti nuošalyje, kai šeimą aplanko tokia nelaimė.
Su lauknešėliu blynų užsukau į mėsos parduotuvę ir nustebau – šeimininkė nedvejodama įdėjo 100 litų. Ir kitoje parduotuvėje buvo ištiesta dosni ranka, vaistinėje pakalbinti žmonės traukė iš piniginių kas 10, o kas ir 20 litų. Žemaičių krašto etnokultūros centras surinko 520 litų, bemaž antra tiek – Gerumo namų moterys akcijos metu surengusios loteriją. Visi loterijos dalyviai tapo aukotojais“, – pasakoja A. Baltutienė.
Gimnazija didžiuojasi
Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Tamašauskienė neslepia pasididžiavimo aštuntoku Sauliumi Simonu Ramanausku. „Kad į gimnaziją ateis išskirtinių gabumų mokinys, žinojome, nes jis mokėsi Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir jau ten stebino savo atsidavimu knygų skaitymui. Mūsų mokykloje iš kitų savo bendraamžių išsiskyrė žiniomis, branda. Jam neteko mokytis 6 klasėje, vasaros atostogų metu išsprendęs atitinkamas užduotis, jis iškart peršoko iš 5 į 7 klasę. Saulius Simonas yra išskirtinių gabumų, daugelio olimpiadų dalyvis ir nugalėtojas. Kalbantis su juo jautiesi, kad bendrauji su brandžiu žmogumi“, – pasakojo V. Tamašauskienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite