Gerumo ir atjautos daigai Žemaičių Naumiestyje

Žemaičių Naumiesčio bendruomenė susitelkė ištiesdama pagalbos ranką nukentėjusiems gaisre Kadagiškių kaimo gyventojams Marytei ir Stanislovui Ramanauskams.

Labdaros akcijos organizatoriai ir vykdytojai M. Ramanauskienei atvežė suaukotas lėšas.

Laukdami artėjančių švenčių Ramanauskai skerdė kiaulę. Kaimo žmonėms įprasti darbai virto baisiausiu išgyvenimu, kai sprogus dujų balionui name kilo gaisras. Namo šeimininkas apdegė rankas ir veidą, jam prireikė medikų pagalbos. Sprogimo metu jauniausias Ramanauskų sūnus, buvęs namuose prie kompiuterio, spėjo iššokti pro langą. Gaisro gesinti išskubėjo 4 ugniagesių automobiliai.
Panaši informacija pasirodė bemaž visuose rajono laikraščių puslapiuose. Vieni paskaitę pakraipė galvą, gal padejavo, bet dauguma netrukus ir pamiršo. Ši nelaimė sujaudino visus Kadagiškių kaimo gyventojus. Tą pačią dieną atskubėta į pagalbą nuo gaisro nukentėjusiems kaimynams. Padėti stengėsi kas kuo tik galėdamas.
Pasak Kadagiškių kaimo seniūnaitės Birutės Žymančienės, kaimo gyventojai darbštūs, aktyvūs, dalyvauja rengiamose šventėse, tik prieš daugelį metų ugnis buvo įsisukusi į vieno žmogaus tvartą. Gaisras prieš Kalėdas ypač sujaudino kaimynus. Kadagiškiai Ramanauskai – pavyzdinga, aktyvi kaimo bendruomenės šeima. Darbštūs žmonės buvo ką tik suremontavę savo namus: pakeitę radiatorius, dalį senų medinių langų – plastikiniais, tapetais atnaujinę sienas, išsimokėtinai nusipirkę šaldytuvą. Kaip ir visi, laukė švenčių.
Sakoma, ugnis baisiau už vagį. Vagis palieka nors sienas, ugnis pasiglemžia viską. Ir šįkart gaisro metu išdegė virtuvė ir visa kas ten buvę, kambariai apdegė arba aprūko. Liko sienos, lubos, bet apdegusios, iš grindų – tik nuodėguliai, keli daiktai – nebenaudojami.
Seniūnaitė tą pačią dieną kartu su bendruomenės nare Virginija Tamašauskiene beldėsi pas kaimynus, kiekvienas aukojo kiek galėdamas. Dauguma kaimynų jau buvo nuskubėję pas Ramanauskus ir ištiesę pagalbos ranką: kas pinigais, kas talkino valant nuodėgulius.
Gaisre nukentėjusiems neliko abejingi jų giminaičiai, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Švedijos organizacijos „Pagalba Lietuvai – Tikėjimas, Viltis, Meilė“ atstovas Lietuvoje Tadas Girčius, UAB „Šilutės polderiai“, kur S. Ramanauskas dirba suvirintoju.
Susitelkė visi
Kadagiškių kaimo seniūnaitės paakinti padėti nukentėjusiems susitelkė visi naumiestiškiai: gimnazija, mokykla-darželis, seniūnija, Gerumo namai, Žemaičių krašto etnokultūros centras ir visi neabejingi žmonės. Mokyklos darželio vaikai padarė atvirukų, ant kurių užrašė „Ačiū už Jūsų gerumą“, aštuntokai rinko pinigėlius, kad galėtų prisidėti perkant kompiuterį Sauliui Simonui, buvo dalijamos skrajutės su kvietimu nelikti abejingiems ir dalyvauti labdaros akcijoje.
Blynai turgaus dieną
Labdaros akcija buvo surengta turgaus dieną prie Žemaičių krašto etnokultūros centro. Diena buvo žvarbi, todėl žmonių tebuvo nedaug. Valerijonas Krutikovas atvežė lauko krosnį, etnografė vadybininkė Adma Baltutienė parūpino aliejaus, miltų, uogienės. Skambėjo muzika, netrukus pakvipo vafliniais blynais, kuriais buvo vaišinami turgaus prekeiviai ir pirkėjai.
„Žmonės geri, jie nėra abejingi svetimo nelaimei. Net senolės, pasiskųsdamos, kad pensijos vaistams neužtenka, iš piniginės traukė nors 5 litus, sakydamos, kad negali likti nuošalyje, kai šeimą aplanko tokia nelaimė.
Su lauknešėliu blynų užsukau į mėsos parduotuvę ir nustebau – šeimininkė nedvejodama įdėjo 100 litų. Ir kitoje parduotuvėje buvo ištiesta dosni ranka, vaistinėje pakalbinti žmonės traukė iš piniginių kas 10, o kas ir 20 litų. Žemaičių krašto etnokultūros centras surinko 520 litų, bemaž antra tiek – Gerumo namų moterys akcijos metu surengusios loteriją. Visi loterijos dalyviai tapo aukotojais“, – pasakoja A. Baltutienė.
Gimnazija didžiuojasi
Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Tamašauskienė neslepia pasididžiavimo aštuntoku Sauliumi Simonu Ramanausku. „Kad į gimnaziją ateis išskirtinių gabumų mokinys, žinojome, nes jis mokėsi Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir jau ten stebino savo atsidavimu knygų skaitymui. Mūsų mokykloje iš kitų savo bendraamžių išsiskyrė žiniomis, branda. Jam neteko mokytis 6 klasėje, vasaros atostogų metu išsprendęs atitinkamas užduotis, jis iškart peršoko iš 5 į 7 klasę. Saulius Simonas yra išskirtinių gabumų, daugelio olimpiadų dalyvis ir nugalėtojas. Kalbantis su juo jautiesi, kad bendrauji su brandžiu žmogumi“, – pasakojo V. Tamašauskienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite