Gerumo ir atjautos daigai Žemaičių Naumiestyje

Žemaičių Naumiesčio bendruomenė susitelkė ištiesdama pagalbos ranką nukentėjusiems gaisre Kadagiškių kaimo gyventojams Marytei ir Stanislovui Ramanauskams.

Labdaros akcijos organizatoriai ir vykdytojai M. Ramanauskienei atvežė suaukotas lėšas.

Laukdami artėjančių švenčių Ramanauskai skerdė kiaulę. Kaimo žmonėms įprasti darbai virto baisiausiu išgyvenimu, kai sprogus dujų balionui name kilo gaisras. Namo šeimininkas apdegė rankas ir veidą, jam prireikė medikų pagalbos. Sprogimo metu jauniausias Ramanauskų sūnus, buvęs namuose prie kompiuterio, spėjo iššokti pro langą. Gaisro gesinti išskubėjo 4 ugniagesių automobiliai.
Panaši informacija pasirodė bemaž visuose rajono laikraščių puslapiuose. Vieni paskaitę pakraipė galvą, gal padejavo, bet dauguma netrukus ir pamiršo. Ši nelaimė sujaudino visus Kadagiškių kaimo gyventojus. Tą pačią dieną atskubėta į pagalbą nuo gaisro nukentėjusiems kaimynams. Padėti stengėsi kas kuo tik galėdamas.
Pasak Kadagiškių kaimo seniūnaitės Birutės Žymančienės, kaimo gyventojai darbštūs, aktyvūs, dalyvauja rengiamose šventėse, tik prieš daugelį metų ugnis buvo įsisukusi į vieno žmogaus tvartą. Gaisras prieš Kalėdas ypač sujaudino kaimynus. Kadagiškiai Ramanauskai – pavyzdinga, aktyvi kaimo bendruomenės šeima. Darbštūs žmonės buvo ką tik suremontavę savo namus: pakeitę radiatorius, dalį senų medinių langų – plastikiniais, tapetais atnaujinę sienas, išsimokėtinai nusipirkę šaldytuvą. Kaip ir visi, laukė švenčių.
Sakoma, ugnis baisiau už vagį. Vagis palieka nors sienas, ugnis pasiglemžia viską. Ir šįkart gaisro metu išdegė virtuvė ir visa kas ten buvę, kambariai apdegė arba aprūko. Liko sienos, lubos, bet apdegusios, iš grindų – tik nuodėguliai, keli daiktai – nebenaudojami.
Seniūnaitė tą pačią dieną kartu su bendruomenės nare Virginija Tamašauskiene beldėsi pas kaimynus, kiekvienas aukojo kiek galėdamas. Dauguma kaimynų jau buvo nuskubėję pas Ramanauskus ir ištiesę pagalbos ranką: kas pinigais, kas talkino valant nuodėgulius.
Gaisre nukentėjusiems neliko abejingi jų giminaičiai, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, Švedijos organizacijos „Pagalba Lietuvai – Tikėjimas, Viltis, Meilė“ atstovas Lietuvoje Tadas Girčius, UAB „Šilutės polderiai“, kur S. Ramanauskas dirba suvirintoju.
Susitelkė visi
Kadagiškių kaimo seniūnaitės paakinti padėti nukentėjusiems susitelkė visi naumiestiškiai: gimnazija, mokykla-darželis, seniūnija, Gerumo namai, Žemaičių krašto etnokultūros centras ir visi neabejingi žmonės. Mokyklos darželio vaikai padarė atvirukų, ant kurių užrašė „Ačiū už Jūsų gerumą“, aštuntokai rinko pinigėlius, kad galėtų prisidėti perkant kompiuterį Sauliui Simonui, buvo dalijamos skrajutės su kvietimu nelikti abejingiems ir dalyvauti labdaros akcijoje.
Blynai turgaus dieną
Labdaros akcija buvo surengta turgaus dieną prie Žemaičių krašto etnokultūros centro. Diena buvo žvarbi, todėl žmonių tebuvo nedaug. Valerijonas Krutikovas atvežė lauko krosnį, etnografė vadybininkė Adma Baltutienė parūpino aliejaus, miltų, uogienės. Skambėjo muzika, netrukus pakvipo vafliniais blynais, kuriais buvo vaišinami turgaus prekeiviai ir pirkėjai.
„Žmonės geri, jie nėra abejingi svetimo nelaimei. Net senolės, pasiskųsdamos, kad pensijos vaistams neužtenka, iš piniginės traukė nors 5 litus, sakydamos, kad negali likti nuošalyje, kai šeimą aplanko tokia nelaimė.
Su lauknešėliu blynų užsukau į mėsos parduotuvę ir nustebau – šeimininkė nedvejodama įdėjo 100 litų. Ir kitoje parduotuvėje buvo ištiesta dosni ranka, vaistinėje pakalbinti žmonės traukė iš piniginių kas 10, o kas ir 20 litų. Žemaičių krašto etnokultūros centras surinko 520 litų, bemaž antra tiek – Gerumo namų moterys akcijos metu surengusios loteriją. Visi loterijos dalyviai tapo aukotojais“, – pasakoja A. Baltutienė.
Gimnazija didžiuojasi
Žemaičių Naumiesčio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Tamašauskienė neslepia pasididžiavimo aštuntoku Sauliumi Simonu Ramanausku. „Kad į gimnaziją ateis išskirtinių gabumų mokinys, žinojome, nes jis mokėsi Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir jau ten stebino savo atsidavimu knygų skaitymui. Mūsų mokykloje iš kitų savo bendraamžių išsiskyrė žiniomis, branda. Jam neteko mokytis 6 klasėje, vasaros atostogų metu išsprendęs atitinkamas užduotis, jis iškart peršoko iš 5 į 7 klasę. Saulius Simonas yra išskirtinių gabumų, daugelio olimpiadų dalyvis ir nugalėtojas. Kalbantis su juo jautiesi, kad bendrauji su brandžiu žmogumi“, – pasakojo V. Tamašauskienė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite