Europos automobilių kroso meistrų triumfas

Sekmadienį Vilkyčiuose baigėsi dvi dienas trukęs trečiasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Po finalinių važiavimų paaiškėjo prizininkai, pasidalinti itin svarbūs šio sezono taškai.

„Super Buggy“ klasėje nugalėjo vokietis Berndas Stubbe, finale aplenkęs prancūzą Thomą Anacleto, trečią vietą pavyko iškovoti čekui Petrui Bartošui. Organizatorių nuotr.

Finaliniai važiavimai buvo intriguojantys, žiūrovams nestigo neišdildomų įspūdžių. Užfiksuota ir aštrių akimirkų: susidūrimų, liepsnų. Galiausiai viską vainikavo ąžuolų vainikai ir šampano purslai.

„Junior Buggy“ įskaitoje po atkaklios kovos nugalėtoju tapo beveik visą savaitgalį tempą diktavęs olandas Bartas van der Puttenas. Finale jam ant kulnų lipo, tačiau lyderio aplenkti nesugebėjo Čekijos lenktynininkas Jakubas Novotny. Trečią poziciją išsikovojo kitas čekas Vaclavas Kindl. Beje, organizatoriai Europos čempionate apdovanoja dešimt greičiausių dalyvių, tad taurės įteiktos ir tiems, kurie nestovėjo ant greičiausiųjų trejeto pakylos.
„Buggy 1600“ klasėje taip pat apdovanota dešimt dalyvių.

Čia į finalą prasibrovė ir vienintelis lietuvis Tomas Zavarskis. Tiesa, finale jam nepasisekė – sportininkas sustojo trasoje ir prarado viltį kovoti dėl aukštesnės vietos. Šioje klasėje nugalėtoju tapo čekas Milanas Vanekas. Jam įkandin finišavo du Vokietijos sportininkai – Markusas Wibbeleris ir Mario Haninikenas. Kiti šioje klasėje dalyvavę Lietuvos sportininkai turėjo tenkintis vietomis rikiuotės pabaigoje. Tautvydas Urba varžybas baigė 18–as, Gintaras Morkevičius – 19–as, o Saulius Žunda finišavo 21–as.
„Super Buggy“ įskaitoje dėl garbingiausios vietos atkakliai kovojo prancūzas Thomas Anacleto ir vokietis Berndas Stubbe. Būtent pastarasis finale buvo greitesnis, ir Vilkyčiuose nuskambėjo nacionalinis Vokietijos himnas. Trečiąją vietą pavyko iškovoti čekui Petrui Bartošui. Visi prizininkai apdovanoti išskirtinio dydžio taurėmis, kurias tuoj pat gavusieji gausiai aplaistė šampanu.

„Touring Autocross“ įskaitos finale dėl pirmosios pozicijos kėbulais susirėmė patyręs čekas Vaclavas Fejfaras ir jaunasis Rusijos talentas Matvej Furažkin. Būtent pastarasis, įpusėjus finalui, aplenkė savo oponentą ir iškovojo pirmąją vietą. Po finišo varžovai vienas kitam rankas spaudė nenoriai, tačiau atslūgus įtampai stojo šalia vienas kito bendrai nuotraukai. Trečiąją vietą laimėjo dar vienas Čekijos sportininkas Otakaras Vyborny. Nors šioje klasėje ant prizininkų pakylos užlipti nepavyko vieninteliam čia startavusiam lietuviui Arvydui Galiniui, jis gali džiaugtis septintąja vieta iš vienuolikos dalyvių.

Taip pat buvo apdovanoti ir „support race“ lenktynių – Nacionalinės klasės – dalyviai. Šios įskaitos finalas taip pat sukūrė intrigą žiūrovams, mat nugalėtojas paaiškėjo tik paskutiniuose ratuose. Į pirmąją vietą buvo nusitaikęs Kaspars Silenieks, tačiau po kontakto su varžovu jis tęsti važiavimo nebegalėjo dėl automobilio problemų. Situacija nepasinaudojo Eligijus Abartis, veikiausiai taip pat dėl techninių problemų praradęs tempą ir apsisukęs starto-finišo tiesiojoje. Tokia sumaištis lyderių gretose pasinaudojo iki tol stabiliai važiavęs latvis Edijs Ošs su „Volkswagen Golf“, o jam įkandin finišavo lietuvis Donatas Krasauskas, kuris savo važiavimu šį savaitgalį tikrai nusipelnė taurės. Trečiąją vietą laimėjo Latvijos sportininkas Mareks Dainis. Šioje įskaitoje buvo apdovanoti iš viso penki prizininkai. Ketvirtas liko biržietis Raimundas Kukenys, o penktosios vietos taurę laimėjo ne itin sėkmingai lenktyniavęs anykštėnas Šarūnas Gruzinskas.

Lenktynių organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite