Elektriniai autobusai, tuberkuliozė ir leidimai į Neringą

Ketvirtadienį vyks eilinis Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Šiuo metu Savivaldybės interneto svetainėje skelbiamoje darbotvarkėje numatyta svarstyti 32 klausimus, tarp jų ir Tarybos sprendimų projektus, susijusius su elektrinio autobuso pirkimu, vaistų sergantiems tuberkulioze išdavimu bei leidimų nemokamai įvažiuoti į Neringą išdavimo tvarka.

Tikėtina, kad Šilutės autobusų parką papildysiantis elektrinis autobusas nebus toks novatoriškas, kaip šis vengrų dizainerio Peterio Simono konceptinis „žaliasis“ autobusas „Credo E-Bone“...

Tikėtina, kad Šilutės autobusų parką papildysiantis elektrinis autobusas nebus toks novatoriškas, kaip šis vengrų dizainerio Peterio Simono konceptinis „žaliasis“ autobusas „Credo E-Bone“…

Pirks elektrinį autobusą
Gautas Regioninės plėtros departamento prie VRM Klaipėdos apskrities skyriaus kvietimas iki vasario 15 d. teikti projektą Šilutės autobusų parkui atnaujinti. Savivaldybės tarybai pritarus dalyvauti šiame projekte, Savivaldybės administracija galės teikti projektinį siūlymą ir paraišką pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą ir gauti finansavimą įsigyti nekenksmingą aplinkai viešojo transporto priemonę – elektrinį autobusą.
Savivaldybės administracija projektą įgyvendins kartu su partneriu UAB Šilutės autobusų parku. Planuojama pirkti autobusą, kuris turėtų apie 24-30 sėdimų ir apie 10 stovimųjų vietų. Šiame autobuse turės būti įrengta vaizdo stebėjimo sistema, skirta keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti, leidžianti stebėti visą transporto priemonės saloną, taip pat alkoholio matuoklis, sujungtas su variklio paleidimo mechanizmu, kuris blokuos variklio paleidimą, jeigu įkvepiamame ore alkoholio koncentracija viršys numatytąją.
Šilutės autobusų parko atnaujinimo projektui įgyvendinti numatyta apie 290 tūkst. eurų – 246,5 tūkst. eurų sudarys ES lėšos (85 proc. ), 43,5 tūkst. eurų (15 proc.) būtų skiriama iš Šilutės r. savivaldybės biudžeto.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nuspręsta siūlyti Tarybai svarstyti projektą dėl elektrinių autobusų pirkimo.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nuspręsta siūlyti Tarybai svarstyti projektą dėl elektrinių autobusų pirkimo.

Pasak Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus, buvo galimybė rinktis ir dujomis varomą autobusą, tačiau tam autobusų parke reikėtų įrengti specialią pildymo dujomis kolonėlę. Įkrauti elektrinio autobuso akumuliatorius galima ir iš esamo elektros tinklo. Tiesa, įrengus specialią įkrovimo aikštelę tai galima padaryti greičiau. Ar ji reikalinga, bus sprendžiama vėliau.

Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą.

Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą.

Elektrinio autobuso energijos sąnaudos sudaro apie 1 kilovatvalandę 1 km nuvažiuoti. Tai gerokai pigiau, negu naudojant kitas degalų rūšis. Autobusų parko direktoriaus manymu, šio elektrinio autobuso eksploatavimo patirtis lems, kokių autobusų Šilutės autobusų parkas pirks ateityje. Kol kas didžiausią susirūpinimą A. Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą, kai dėl šalčio energetinis akumuliatoriaus efektyvumas sumažėja, o energijos poreikis padidėja.
Sergantiems tuberkulioze
Šilutėje numatoma įsteigti tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso paslaugų teikimo (DOTS) kabinetą. Visa šio Tarybos sprendimo projekto esmė: sergantieji tuberkulioze, atėję į DOTS kabinetą, gaus jiems paskirtus vaistus ir, stebint medicinos darbuotojui, juos išgers. Priėmus Tarybos sprendimą, bus įsteigtas savivaldybės DOTS kabinetas VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre, o esant reikalui, laikinąsias DOTS paslaugas teiks visos Šilutės rajono savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Sergantys tuberkulioze galės tiesiogiai stebimo trumpalaikio gydymo paslaugas gauti ir pagal prisirašymo prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vietą. Savivaldybės DOTS kabinetai galės pretenduoti į ES struktūrinės paramos lėšas DOTS kabinetams.
Dėl leidimų į Neringą
Šilutės ir Neringos savivaldybių bendradarbiavimo sutartimi 2012 m. Neringos savivaldybė įsipareigojo kasmet pateikti 30 vienetų nuotolinio nuskaitymo kortelių – leidimų.
Praėjusių metų lapkričio mėnesį įvykusiame Tarybos posėdyje Etikos komisijos pirmininkas Jonas Jatautas atkreipė dėmesį į neskaidrią leidimų, suteikiančių teisę mechanine transporto priemone nemokamai įvažiuoti į valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinio parko Neringos savivaldybės administruojamą teritoriją, išdavimo, naudojimo ir grąžinimo tvarką.
Ketvirtadienį vyksiančiame Tarybos posėdyje bus svarstomas šių kortelių naudojimo ir grąžinimo tvarkos aprašas. Numatoma, kad šiuos leidimus juridiniams ir fiziniams asmenims išduos Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas. Leidimai bus išduodami juridiniams ir fiziniams asmenims, važiuojantiems į Neringos savivaldybės administruojamoje teritorijoje vykstančius renginius. Pasinaudojus leidimu, per 2 darbo dienas jis turės būti grąžinamas išdavusiai institucijai.
Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite