Elektriniai autobusai, tuberkuliozė ir leidimai į Neringą

Ketvirtadienį vyks eilinis Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Šiuo metu Savivaldybės interneto svetainėje skelbiamoje darbotvarkėje numatyta svarstyti 32 klausimus, tarp jų ir Tarybos sprendimų projektus, susijusius su elektrinio autobuso pirkimu, vaistų sergantiems tuberkulioze išdavimu bei leidimų nemokamai įvažiuoti į Neringą išdavimo tvarka.

Tikėtina, kad Šilutės autobusų parką papildysiantis elektrinis autobusas nebus toks novatoriškas, kaip šis vengrų dizainerio Peterio Simono konceptinis „žaliasis“ autobusas „Credo E-Bone“...

Tikėtina, kad Šilutės autobusų parką papildysiantis elektrinis autobusas nebus toks novatoriškas, kaip šis vengrų dizainerio Peterio Simono konceptinis „žaliasis“ autobusas „Credo E-Bone“…

Pirks elektrinį autobusą
Gautas Regioninės plėtros departamento prie VRM Klaipėdos apskrities skyriaus kvietimas iki vasario 15 d. teikti projektą Šilutės autobusų parkui atnaujinti. Savivaldybės tarybai pritarus dalyvauti šiame projekte, Savivaldybės administracija galės teikti projektinį siūlymą ir paraišką pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą ir gauti finansavimą įsigyti nekenksmingą aplinkai viešojo transporto priemonę – elektrinį autobusą.
Savivaldybės administracija projektą įgyvendins kartu su partneriu UAB Šilutės autobusų parku. Planuojama pirkti autobusą, kuris turėtų apie 24-30 sėdimų ir apie 10 stovimųjų vietų. Šiame autobuse turės būti įrengta vaizdo stebėjimo sistema, skirta keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti, leidžianti stebėti visą transporto priemonės saloną, taip pat alkoholio matuoklis, sujungtas su variklio paleidimo mechanizmu, kuris blokuos variklio paleidimą, jeigu įkvepiamame ore alkoholio koncentracija viršys numatytąją.
Šilutės autobusų parko atnaujinimo projektui įgyvendinti numatyta apie 290 tūkst. eurų – 246,5 tūkst. eurų sudarys ES lėšos (85 proc. ), 43,5 tūkst. eurų (15 proc.) būtų skiriama iš Šilutės r. savivaldybės biudžeto.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nuspręsta siūlyti Tarybai svarstyti projektą dėl elektrinių autobusų pirkimo.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nuspręsta siūlyti Tarybai svarstyti projektą dėl elektrinių autobusų pirkimo.

Pasak Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus, buvo galimybė rinktis ir dujomis varomą autobusą, tačiau tam autobusų parke reikėtų įrengti specialią pildymo dujomis kolonėlę. Įkrauti elektrinio autobuso akumuliatorius galima ir iš esamo elektros tinklo. Tiesa, įrengus specialią įkrovimo aikštelę tai galima padaryti greičiau. Ar ji reikalinga, bus sprendžiama vėliau.

Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą.

Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą.

Elektrinio autobuso energijos sąnaudos sudaro apie 1 kilovatvalandę 1 km nuvažiuoti. Tai gerokai pigiau, negu naudojant kitas degalų rūšis. Autobusų parko direktoriaus manymu, šio elektrinio autobuso eksploatavimo patirtis lems, kokių autobusų Šilutės autobusų parkas pirks ateityje. Kol kas didžiausią susirūpinimą A. Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą, kai dėl šalčio energetinis akumuliatoriaus efektyvumas sumažėja, o energijos poreikis padidėja.
Sergantiems tuberkulioze
Šilutėje numatoma įsteigti tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso paslaugų teikimo (DOTS) kabinetą. Visa šio Tarybos sprendimo projekto esmė: sergantieji tuberkulioze, atėję į DOTS kabinetą, gaus jiems paskirtus vaistus ir, stebint medicinos darbuotojui, juos išgers. Priėmus Tarybos sprendimą, bus įsteigtas savivaldybės DOTS kabinetas VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre, o esant reikalui, laikinąsias DOTS paslaugas teiks visos Šilutės rajono savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Sergantys tuberkulioze galės tiesiogiai stebimo trumpalaikio gydymo paslaugas gauti ir pagal prisirašymo prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vietą. Savivaldybės DOTS kabinetai galės pretenduoti į ES struktūrinės paramos lėšas DOTS kabinetams.
Dėl leidimų į Neringą
Šilutės ir Neringos savivaldybių bendradarbiavimo sutartimi 2012 m. Neringos savivaldybė įsipareigojo kasmet pateikti 30 vienetų nuotolinio nuskaitymo kortelių – leidimų.
Praėjusių metų lapkričio mėnesį įvykusiame Tarybos posėdyje Etikos komisijos pirmininkas Jonas Jatautas atkreipė dėmesį į neskaidrią leidimų, suteikiančių teisę mechanine transporto priemone nemokamai įvažiuoti į valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinio parko Neringos savivaldybės administruojamą teritoriją, išdavimo, naudojimo ir grąžinimo tvarką.
Ketvirtadienį vyksiančiame Tarybos posėdyje bus svarstomas šių kortelių naudojimo ir grąžinimo tvarkos aprašas. Numatoma, kad šiuos leidimus juridiniams ir fiziniams asmenims išduos Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas. Leidimai bus išduodami juridiniams ir fiziniams asmenims, važiuojantiems į Neringos savivaldybės administruojamoje teritorijoje vykstančius renginius. Pasinaudojus leidimu, per 2 darbo dienas jis turės būti grąžinamas išdavusiai institucijai.
Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite