Elektriniai autobusai, tuberkuliozė ir leidimai į Neringą

Ketvirtadienį vyks eilinis Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Šiuo metu Savivaldybės interneto svetainėje skelbiamoje darbotvarkėje numatyta svarstyti 32 klausimus, tarp jų ir Tarybos sprendimų projektus, susijusius su elektrinio autobuso pirkimu, vaistų sergantiems tuberkulioze išdavimu bei leidimų nemokamai įvažiuoti į Neringą išdavimo tvarka.

Tikėtina, kad Šilutės autobusų parką papildysiantis elektrinis autobusas nebus toks novatoriškas, kaip šis vengrų dizainerio Peterio Simono konceptinis „žaliasis“ autobusas „Credo E-Bone“...

Tikėtina, kad Šilutės autobusų parką papildysiantis elektrinis autobusas nebus toks novatoriškas, kaip šis vengrų dizainerio Peterio Simono konceptinis „žaliasis“ autobusas „Credo E-Bone“…

Pirks elektrinį autobusą
Gautas Regioninės plėtros departamento prie VRM Klaipėdos apskrities skyriaus kvietimas iki vasario 15 d. teikti projektą Šilutės autobusų parkui atnaujinti. Savivaldybės tarybai pritarus dalyvauti šiame projekte, Savivaldybės administracija galės teikti projektinį siūlymą ir paraišką pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą ir gauti finansavimą įsigyti nekenksmingą aplinkai viešojo transporto priemonę – elektrinį autobusą.
Savivaldybės administracija projektą įgyvendins kartu su partneriu UAB Šilutės autobusų parku. Planuojama pirkti autobusą, kuris turėtų apie 24-30 sėdimų ir apie 10 stovimųjų vietų. Šiame autobuse turės būti įrengta vaizdo stebėjimo sistema, skirta keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti, leidžianti stebėti visą transporto priemonės saloną, taip pat alkoholio matuoklis, sujungtas su variklio paleidimo mechanizmu, kuris blokuos variklio paleidimą, jeigu įkvepiamame ore alkoholio koncentracija viršys numatytąją.
Šilutės autobusų parko atnaujinimo projektui įgyvendinti numatyta apie 290 tūkst. eurų – 246,5 tūkst. eurų sudarys ES lėšos (85 proc. ), 43,5 tūkst. eurų (15 proc.) būtų skiriama iš Šilutės r. savivaldybės biudžeto.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nuspręsta siūlyti Tarybai svarstyti projektą dėl elektrinių autobusų pirkimo.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nuspręsta siūlyti Tarybai svarstyti projektą dėl elektrinių autobusų pirkimo.

Pasak Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus, buvo galimybė rinktis ir dujomis varomą autobusą, tačiau tam autobusų parke reikėtų įrengti specialią pildymo dujomis kolonėlę. Įkrauti elektrinio autobuso akumuliatorius galima ir iš esamo elektros tinklo. Tiesa, įrengus specialią įkrovimo aikštelę tai galima padaryti greičiau. Ar ji reikalinga, bus sprendžiama vėliau.

Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą.

Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą.

Elektrinio autobuso energijos sąnaudos sudaro apie 1 kilovatvalandę 1 km nuvažiuoti. Tai gerokai pigiau, negu naudojant kitas degalų rūšis. Autobusų parko direktoriaus manymu, šio elektrinio autobuso eksploatavimo patirtis lems, kokių autobusų Šilutės autobusų parkas pirks ateityje. Kol kas didžiausią susirūpinimą A. Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą, kai dėl šalčio energetinis akumuliatoriaus efektyvumas sumažėja, o energijos poreikis padidėja.
Sergantiems tuberkulioze
Šilutėje numatoma įsteigti tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso paslaugų teikimo (DOTS) kabinetą. Visa šio Tarybos sprendimo projekto esmė: sergantieji tuberkulioze, atėję į DOTS kabinetą, gaus jiems paskirtus vaistus ir, stebint medicinos darbuotojui, juos išgers. Priėmus Tarybos sprendimą, bus įsteigtas savivaldybės DOTS kabinetas VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre, o esant reikalui, laikinąsias DOTS paslaugas teiks visos Šilutės rajono savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Sergantys tuberkulioze galės tiesiogiai stebimo trumpalaikio gydymo paslaugas gauti ir pagal prisirašymo prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vietą. Savivaldybės DOTS kabinetai galės pretenduoti į ES struktūrinės paramos lėšas DOTS kabinetams.
Dėl leidimų į Neringą
Šilutės ir Neringos savivaldybių bendradarbiavimo sutartimi 2012 m. Neringos savivaldybė įsipareigojo kasmet pateikti 30 vienetų nuotolinio nuskaitymo kortelių – leidimų.
Praėjusių metų lapkričio mėnesį įvykusiame Tarybos posėdyje Etikos komisijos pirmininkas Jonas Jatautas atkreipė dėmesį į neskaidrią leidimų, suteikiančių teisę mechanine transporto priemone nemokamai įvažiuoti į valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinio parko Neringos savivaldybės administruojamą teritoriją, išdavimo, naudojimo ir grąžinimo tvarką.
Ketvirtadienį vyksiančiame Tarybos posėdyje bus svarstomas šių kortelių naudojimo ir grąžinimo tvarkos aprašas. Numatoma, kad šiuos leidimus juridiniams ir fiziniams asmenims išduos Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas. Leidimai bus išduodami juridiniams ir fiziniams asmenims, važiuojantiems į Neringos savivaldybės administruojamoje teritorijoje vykstančius renginius. Pasinaudojus leidimu, per 2 darbo dienas jis turės būti grąžinamas išdavusiai institucijai.
Vaidotas VILKAS

 

Hits: 434

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite