Elektriniai autobusai, tuberkuliozė ir leidimai į Neringą

Ketvirtadienį vyks eilinis Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Šiuo metu Savivaldybės interneto svetainėje skelbiamoje darbotvarkėje numatyta svarstyti 32 klausimus, tarp jų ir Tarybos sprendimų projektus, susijusius su elektrinio autobuso pirkimu, vaistų sergantiems tuberkulioze išdavimu bei leidimų nemokamai įvažiuoti į Neringą išdavimo tvarka.

Tikėtina, kad Šilutės autobusų parką papildysiantis elektrinis autobusas nebus toks novatoriškas, kaip šis vengrų dizainerio Peterio Simono konceptinis „žaliasis“ autobusas „Credo E-Bone“...

Tikėtina, kad Šilutės autobusų parką papildysiantis elektrinis autobusas nebus toks novatoriškas, kaip šis vengrų dizainerio Peterio Simono konceptinis „žaliasis“ autobusas „Credo E-Bone“…

Pirks elektrinį autobusą
Gautas Regioninės plėtros departamento prie VRM Klaipėdos apskrities skyriaus kvietimas iki vasario 15 d. teikti projektą Šilutės autobusų parkui atnaujinti. Savivaldybės tarybai pritarus dalyvauti šiame projekte, Savivaldybės administracija galės teikti projektinį siūlymą ir paraišką pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą ir gauti finansavimą įsigyti nekenksmingą aplinkai viešojo transporto priemonę – elektrinį autobusą.
Savivaldybės administracija projektą įgyvendins kartu su partneriu UAB Šilutės autobusų parku. Planuojama pirkti autobusą, kuris turėtų apie 24-30 sėdimų ir apie 10 stovimųjų vietų. Šiame autobuse turės būti įrengta vaizdo stebėjimo sistema, skirta keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti, leidžianti stebėti visą transporto priemonės saloną, taip pat alkoholio matuoklis, sujungtas su variklio paleidimo mechanizmu, kuris blokuos variklio paleidimą, jeigu įkvepiamame ore alkoholio koncentracija viršys numatytąją.
Šilutės autobusų parko atnaujinimo projektui įgyvendinti numatyta apie 290 tūkst. eurų – 246,5 tūkst. eurų sudarys ES lėšos (85 proc. ), 43,5 tūkst. eurų (15 proc.) būtų skiriama iš Šilutės r. savivaldybės biudžeto.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nuspręsta siūlyti Tarybai svarstyti projektą dėl elektrinių autobusų pirkimo.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nuspręsta siūlyti Tarybai svarstyti projektą dėl elektrinių autobusų pirkimo.

Pasak Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus, buvo galimybė rinktis ir dujomis varomą autobusą, tačiau tam autobusų parke reikėtų įrengti specialią pildymo dujomis kolonėlę. Įkrauti elektrinio autobuso akumuliatorius galima ir iš esamo elektros tinklo. Tiesa, įrengus specialią įkrovimo aikštelę tai galima padaryti greičiau. Ar ji reikalinga, bus sprendžiama vėliau.

Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą.

Šilutės autobusų parko direktoriui Artūrui Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą.

Elektrinio autobuso energijos sąnaudos sudaro apie 1 kilovatvalandę 1 km nuvažiuoti. Tai gerokai pigiau, negu naudojant kitas degalų rūšis. Autobusų parko direktoriaus manymu, šio elektrinio autobuso eksploatavimo patirtis lems, kokių autobusų Šilutės autobusų parkas pirks ateityje. Kol kas didžiausią susirūpinimą A. Stonkui kelia tai, kiek laiko tarnaus apie pusę transporto priemonės kainos sudaranti baterija ir kaip seksis autobusą eksploatuoti žiemą, kai dėl šalčio energetinis akumuliatoriaus efektyvumas sumažėja, o energijos poreikis padidėja.
Sergantiems tuberkulioze
Šilutėje numatoma įsteigti tiesiogiai stebimo trumpo gydymo kurso paslaugų teikimo (DOTS) kabinetą. Visa šio Tarybos sprendimo projekto esmė: sergantieji tuberkulioze, atėję į DOTS kabinetą, gaus jiems paskirtus vaistus ir, stebint medicinos darbuotojui, juos išgers. Priėmus Tarybos sprendimą, bus įsteigtas savivaldybės DOTS kabinetas VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre, o esant reikalui, laikinąsias DOTS paslaugas teiks visos Šilutės rajono savivaldybės pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Sergantys tuberkulioze galės tiesiogiai stebimo trumpalaikio gydymo paslaugas gauti ir pagal prisirašymo prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vietą. Savivaldybės DOTS kabinetai galės pretenduoti į ES struktūrinės paramos lėšas DOTS kabinetams.
Dėl leidimų į Neringą
Šilutės ir Neringos savivaldybių bendradarbiavimo sutartimi 2012 m. Neringos savivaldybė įsipareigojo kasmet pateikti 30 vienetų nuotolinio nuskaitymo kortelių – leidimų.
Praėjusių metų lapkričio mėnesį įvykusiame Tarybos posėdyje Etikos komisijos pirmininkas Jonas Jatautas atkreipė dėmesį į neskaidrią leidimų, suteikiančių teisę mechanine transporto priemone nemokamai įvažiuoti į valstybės saugomą Kuršių nerijos nacionalinio parko Neringos savivaldybės administruojamą teritoriją, išdavimo, naudojimo ir grąžinimo tvarką.
Ketvirtadienį vyksiančiame Tarybos posėdyje bus svarstomas šių kortelių naudojimo ir grąžinimo tvarkos aprašas. Numatoma, kad šiuos leidimus juridiniams ir fiziniams asmenims išduos Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas. Leidimai bus išduodami juridiniams ir fiziniams asmenims, važiuojantiems į Neringos savivaldybės administruojamoje teritorijoje vykstančius renginius. Pasinaudojus leidimu, per 2 darbo dienas jis turės būti grąžinamas išdavusiai institucijai.
Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite