Dilgėlė – tituluota Metų vaistažolė

2021 metų Lietuvos vaistinio augalo konkurse buvo pasiūlytas 66 vaistinių augalų sąrašas. Iš šalies universitetų ir farmacijos kompanijų mokslininkų bei specialistų sudaryta speciali komisija nusprendė, kad 2021 metų vaistiniu augalu pripažįstama didžioji dilgėlė (Urtica diopica).

Laisvoji enciklopedija Vikipedija rašo: jau 200 metų žinoma dilgėlių pašarinė vertė: jomis šeriamų karvių pienas riebesnis, paukščiai sparčiau auga ir riebėja, vištos deda didesnius kiaušinius.

Kosmetikoje tinka plaukams stiprinti bei pleiskanų naikinimui.

Ilgi ir ploni, į šilką panašūs dilgėlių stiebų plaušai, kurie sudaro 8-12 % stiebų svorio, tinka audinių, virvių, špagato gamybai.

Iš lapų gaunami žali, iš šaknų – geltoni dažai, tinkami  konditerijojefarmacijojeparfumerijoje.

Jauni pavasariniai, malonaus aromato dilgėlių lapai tinka ir maistui. Mitybinė lapų kokybė prilygsta ankštiniams augalams. Naudojama kaip maisto produktas sriuboms virti, salotoms.

Toks konkursas Lietuvoje buvo surengtas antrą kartą. Juo norima paskatinti puoselėti senąsias vaistažolininkystės tradicijas, supažindinti visuomenę su vaistinių augalų įvairove, jos gausinimu ir racionaliu vartojimu.

Šiemet konkursui buvo pasiūlyti 66 vaistiniai augalai. Mokslininkai ir specialistai nugalėtoja pripažino didžiąją dilgėlę – daugiametį žolinį vaistinį, pluoštinį, turintį vitaminų augalą. Vaistinei augalinei žaliavai naudojamas visas šis augalas: žolė, lapai, sėklos ir šaknys.

Portalas ve.lt skelbia:

Geriausia iš dilgėlės pasigaminti arbatą. Pakanka užpilti 2 valgomuosius šaukštus džiovintų lapų stikline virinto vandens ir leisti pastovėti.

Gerkite šį gėrimą po 50 ml 3 kartus per dieną mėnesio bėgyje. Neliks sąnarių, raumenų ir dantų skausmo, pagerės regėjimas. 

Gausi vitaminų A, C, D, E ir K, lecitino ir antioksidantų, dilgėlių arbata gali padėti kovoti su stresu ir nuovargiu. Be to, ji žudo bakterijas organizme.

Ji pasižymi laisvinančiu ir šlapimą varančiu efektu, valo inkstus, virškinamąjį traktą, reguliuoja virškinimą ir kovoja su infekcijomis šiuose organuose.

Dilgėlė padės kovoti su diarėja ir stimuliuoti medžiagų apykaitą. Dilgėlė gerina širdies darbą, bet vitaminas K didina kraujo krešumą.

Dilgėlė taipogi pasižymi antihemoraginiu efektu – galima tepti košelę iš verdančiu vandeniu nuplikytos dilgėlės ant žaizdų. 

Dilgėlės arbata teigiamai veikia odą, kadangi ji palaiko regeneraciją, greitina randėjimą ir pasižymi antiseptiniu poveikiu.

 

Pagalba prieš virusus – iš bičių ir vaistažolių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite