Dilgėlė – tituluota Metų vaistažolė

2021 metų Lietuvos vaistinio augalo konkurse buvo pasiūlytas 66 vaistinių augalų sąrašas. Iš šalies universitetų ir farmacijos kompanijų mokslininkų bei specialistų sudaryta speciali komisija nusprendė, kad 2021 metų vaistiniu augalu pripažįstama didžioji dilgėlė (Urtica diopica).

Laisvoji enciklopedija Vikipedija rašo: jau 200 metų žinoma dilgėlių pašarinė vertė: jomis šeriamų karvių pienas riebesnis, paukščiai sparčiau auga ir riebėja, vištos deda didesnius kiaušinius.

Kosmetikoje tinka plaukams stiprinti bei pleiskanų naikinimui.

Ilgi ir ploni, į šilką panašūs dilgėlių stiebų plaušai, kurie sudaro 8-12 % stiebų svorio, tinka audinių, virvių, špagato gamybai.

Iš lapų gaunami žali, iš šaknų – geltoni dažai, tinkami  konditerijojefarmacijojeparfumerijoje.

Jauni pavasariniai, malonaus aromato dilgėlių lapai tinka ir maistui. Mitybinė lapų kokybė prilygsta ankštiniams augalams. Naudojama kaip maisto produktas sriuboms virti, salotoms.

Toks konkursas Lietuvoje buvo surengtas antrą kartą. Juo norima paskatinti puoselėti senąsias vaistažolininkystės tradicijas, supažindinti visuomenę su vaistinių augalų įvairove, jos gausinimu ir racionaliu vartojimu.

Šiemet konkursui buvo pasiūlyti 66 vaistiniai augalai. Mokslininkai ir specialistai nugalėtoja pripažino didžiąją dilgėlę – daugiametį žolinį vaistinį, pluoštinį, turintį vitaminų augalą. Vaistinei augalinei žaliavai naudojamas visas šis augalas: žolė, lapai, sėklos ir šaknys.

Portalas ve.lt skelbia:

Geriausia iš dilgėlės pasigaminti arbatą. Pakanka užpilti 2 valgomuosius šaukštus džiovintų lapų stikline virinto vandens ir leisti pastovėti.

Gerkite šį gėrimą po 50 ml 3 kartus per dieną mėnesio bėgyje. Neliks sąnarių, raumenų ir dantų skausmo, pagerės regėjimas. 

Gausi vitaminų A, C, D, E ir K, lecitino ir antioksidantų, dilgėlių arbata gali padėti kovoti su stresu ir nuovargiu. Be to, ji žudo bakterijas organizme.

Ji pasižymi laisvinančiu ir šlapimą varančiu efektu, valo inkstus, virškinamąjį traktą, reguliuoja virškinimą ir kovoja su infekcijomis šiuose organuose.

Dilgėlė padės kovoti su diarėja ir stimuliuoti medžiagų apykaitą. Dilgėlė gerina širdies darbą, bet vitaminas K didina kraujo krešumą.

Dilgėlė taipogi pasižymi antihemoraginiu efektu – galima tepti košelę iš verdančiu vandeniu nuplikytos dilgėlės ant žaizdų. 

Dilgėlės arbata teigiamai veikia odą, kadangi ji palaiko regeneraciją, greitina randėjimą ir pasižymi antiseptiniu poveikiu.

 

Pagalba prieš virusus – iš bičių ir vaistažolių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite