Devyniasdešimtmetė Jadvyga Bukauskienė

Sausio pabaigoje šilutiškė Jadvyga Bukauskienė atšventė 90–ąjį savo gimtadienį. Ta proga jubiliatę atvyko pasveikinti Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinė darbuotoja Oksana Kalitina.

90–metė šilutiškė Jadvyga Bukauskienė.

Duris atvėrusi šeimininkė visai nepriminė ilgaamžės – pasipuošusi, linksma ir besišypsanti ji kėlė pagarbą ir susižavėjimą. Nelengvi ir ilgi gyvenimo metai neprislėgė šios moters, besidžiaugiančios savo vaikais ir anūkais, pečių.

Žvelgiant į tolimą praeitį

J. Bukauskienė gimė Šilalės rajone, Gubrių kaime. Augo didelėje šeimoje – turėjo penkis  brolius ir vieną seserį. Tėvai buvo smulkūs žemvaldžiai, augino gyvulių, tad vaikams teko dirbti įvairius ūkio darbus. Jadvyga pasidžiaugė, kad jai buvo galimybių mokytis – ji baigė pradžios mokyklą, dar vakarinėje mokykloje pabaigė šeštą skyrių.

„Ypač sunkūs buvo karo metai. Trėmimai į Sibirą išdraskė šeimas, tėvus atskyrė nuo vaikų, brolius nuo brolių. Vieni išėjo į mišką, kitus paėmė į kariuomenę. Naktimis durys neužsidarydavo, ant stalo reikėdavo padėti maisto tai vieniems, tai kitiems. Mano brolis dirbo Švėkšnos malūne. Ir mane ten parsivežė. Tvarkydavau namus, virdavau valgyti, – pasakojo jubiliatė. – Pasitaikius progai, persikėliau į miestelį. Švėkšnoje sekėsi, dirbau kavinėje, pripratau prie šeimininko, tos įstaigos direktoriaus. Kai vėliau jis buvo paskirtas dirbti Priekulės viešojo maitinimo įmonės direktoriumi, ir mane pasiėmė kartu“, – dalijosi prisiminimais Jadvyga.

Sutiko būsimą vyrą

„Mano būsimas vyras Juozas buvo geras mano brolio draugas. Jo šeima gyveno gretimame kaime už penkių kilometrų. Juozo šeimą ištrėmė į Sibirą, o jo tuo metu nebuvo namuose, tad jis liko. Kurį laiką glaudėsi pas mano brolį malūne, ten ir dirbo kurį laiką. Buvo baigęs buhalterių mokyklą, tad kai abu nuvažiavome į Vilnių, į kursus, vėl susitikome ir pradėjome artimiau bendrauti. Priekulėje apsigyvenome kartu. Juozas dirbo Pramonės kombinate vyriausiuoju buhalteriu, aš – restorano vedėja. Vėliau mums abiem atsiliepė tai, kad vyro šeima buvo išvežta į Sibirą. Praradus darbus teko vykti laimės ieškoti kitur“, – pasakojo 90–metė.

Apsistojo Šilutėje

Šilutėje pasiliko visam liukui. Susirado mažą butelį, kai sūneliui buvo ketveri metukai, ir jau laukėsi dukrytės. Vyras Juozas daugiau kaip trisdešimt metų dirbo Kelių valdyboje meistru. Iš pradžių Jadvyga niekur nedirbo, augino vaikus, darbavosi sode. Vėliau triūsė Dujų ūkyje, draudime. Šeimas sukūrę vaikai taip pat įsikūrė Šilutėje, gaila, kad sūnus jau iškeliavęs Anapilin.

Šiandien Jadvyga džiaugiasi keturiais anūkais ir keturiais proanūkiais. Kalbėdama apie save, jubiliatė papasakojo, kad visą gyvenimą mėgo siuvinėti, megzti ir rankomis, ir mezgimo mašina, siūti, gaminti maistą. Net pati nustebino save prieš kelerius metus pradėjusi eiliuoti. „Taip norisi pasveikinti artimuosius sukaktuvių proga eilėmis… Aštuoniolika kartų buvau svočia vestuvėse (visą laiką piršliavo kartu su vyru). Giedojau bažnyčios ir Šilutės tremtinių chore. Vėliau šeimininkavau ir vestuvėse, ir laidotuvėse. Jaučiausi naudinga ir reikalinga“,  – pasakojo senjorė. Moteris paskaitė neįgaliai vyro sūnėno dukrai skirtas eiles.

Birutė Morkevičienė, autorės nuotr.

Jadvygą Bukauskienę sveikino iš dešinės) Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis, socialinė darbuotoja Oksana Kalitina ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Rudenį dalis gyventojų nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai

Pagal sergamumo erkiniu encefalitu rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus lyderiauja Europoje. Per pastaruosius 30 metų erkinio encefalito atvejų skaičius visuose endeminiuose Europos regionuose išaugo beveik 400 proc. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kasmet vidutiniškai šia erkių platinama liga suserga apie 400-500 šalies gyventojų. Šiuo metu skiepai nuo erkinio encefalito yra mokami, tačiau gera žinia yra ta, kad 50-55 metų asmenys nuo erkinio encefalito galės pasiskiepyti nemokamai jau nuo šių metų rugsėjo. Sunki ir klastinga liga Erkinis encefalitas –

Orai: dienomis – iki 25 laipsnių šilumos

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančių dienų orus. Balandžio 29 d., pirmadienį, dieną lietaus tikimybė maža. Vėjas pietryčių, pietų, vakariniame šalies pakraštyje vakarinių krypčių, 8-13 m/s. Temperatūra 20-25 laipsniai šilumos. Balandžio 30 d., antradienį, kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakariniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas pietryčių, pietų, naktį 4-9 m/s, dieną 6-11 m/s. Temperatūra naktį 8-13, dieną 20-25 laipsniai šilumos. Gegužės 1 d., trečiadienį, lietaus tikimybė maža. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, rytų, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 7-12, dieną 20-25 laipsniai šilumos.

Kiekvieną šeštadienį gaisrinės atveria duris lankytojams

Ar žinote, kad gegužė – šeimos mėnuo. Kad visi būtų saugesni, šalies ugniagesiai gelbėtojai kviečia gyventojus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. apsilankyti gaisrinėse. Ugniagesiai pasirengę jiems papasakoti, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių, kaip prižiūrėti krosnis, elektros instaliaciją, kodėl būtina valyti dūmtraukį, kodėl negalima rūkyti lovoje, kodėl svarbu nepalikti degančių žvakių ar ant viryklės verdančio puodo, kodėl būtina įsigyti gesintuvą ir nedegų audeklą. Lankytojai galės susipažinti su ugniagesių darbo sąlygomis, gaisrine ir gelbėjimo technika, o mažieji turės galimybę

Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6-12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas. Šiuo metu kompensuojamuosius vaistus gydytojas gali paskirti ne ilgiau kaip pusmečiui. Įdiegus naują farmacinės rūpybos paslaugą, gydytojas galės paskirti gydymą ilgesniam nei 6 mėnesių, bet ne ilgesniam nei 12 mėnesių laikotarpiui. Tokie ilgesnio galiojimo receptai galės būti

Taip pat skaitykite