Derybos dėl Šilutės autobusų parko

Senosios autobusų stoties nebeliks, ji, kartu su nauju prekybos centru, turėtų atsirasti teritorijoje, kur dabar įsikūręs Šilutės autobusų parkas. Elektriniais autobusais praturtėjęs autobusų parkas persikeltų į Klaipėdos gatvę.

Dabartinė apgriuvusi Šilutės autobusų stotis – gerokai per didelė, ją brangu išlaikyti.

Dabartinė apgriuvusi Šilutės autobusų stotis – gerokai per didelė, ją brangu išlaikyti.

Kaip bus iš tikrųjų, lems derybos su dviejų prekybos centrų atstovais.
Apie planus iškeldinti iš pagrindinės miesto gatvės Šilutės autobusų parką ir kažką daryti su pamažu griūvančia autobusų stotimi, kalbama jau seniai. Su prekybos centrų atstovais vyko derybos ir jau galėjo atsirasti dar viena MAXIMA arba pradėtas statyti dabar dažnai minimas prekybos centras „Lidl“. Deja, dėl 2008 metais užėjusios krizės derybos nutrūko. Ekonomikai atkuntant, jos vėl atgijo.
„Žinau, kad vyksta derybos su dviem prekybos centrais. Kol kas jokios tikslesnės informacijos neturiu, bet labai laukiu, kad kažkoks sutarimas bus pasiektas. Dabartinė padėtis mums labai nepalanki, nes autobusų parke daug kas reikalauja remonto, o jo negalime pradėti nežinodami, ar pasiliksime čia, ar teks išsikraustyti“, – kalbėjo UAB Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus.
Jis mano, kad iškraustyti autobusų parką iš dabartinės vietos būtų geras sprendimas. Jau ne viename mieste stambieji prekybos centrai pastatė naujas savo prekyvietes kartu su autobusų stotimis. Anot A. Stonkaus, tokia partneryste patenkinti visi. Jeigu taip atsitiktų Šilutėje, apie 1,5 ha plotas, kurį užima autobusų parkas, būtų panaudojamas racionaliau, miestas atrodytų gražiau be autobusų parką supančių tvorų. Pasak direktoriaus, jau svarstyta galimybė perkelti autobusų parką į savivaldybei priklausančią žemę, Klaipėdos gatvėje.

Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus teigimu, didžiuliame autobusų parke daug kas reikalauja remonto.

Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus teigimu, didžiuliame autobusų parke daug kas reikalauja remonto.

Naujam autobusų parkui tokios didelės teritorijos, kokia turima dabar, nereikėtų, užtektų ir hektaro. Išsispręstų ir autobusų stoties bėdos. Dabartinę apie 800 kv. metrų ploto stotį sunku išlaikyti. Šilutei reikėtų mažesnės, kokių 200 kvadratų ploto laukimo salės, o tokia galėtų atsirasti kartu su prekybos centru dabartinėje autobusų parko teritorijoje. Beje, čia liktų vietos ir erdviai automobilių stovėjimo aikštelei. Tiesa, reikėtų pasukti galvą, ką daryti su senąja autobusų stotimi. Bet gal ir ją kas nupirktų?
A. Stonkus užsiminė ir apie naujus autobusus. Paaiškėjo, kad iki 2020 metų Šilutėje bus vienas didelis arba keli mažesni elektriniai autobusai. Jis papasakojo, kad su ES struktūrinių fondų parama atsirado galimybė įsigyti ekologiškesnių autobusų. Įgyvendinant projektą buvo galima rinktis arba dujomis varomą, arba elektrinį transportą.
Įrengti naują dujų kolonėlę autobusams sudėtinga, todėl šilutiškiai pasirinko elektrinius autobusus. Gali pavykti įsigyti vieną didelį arba kelis mažus. Didelis elektrinis autobusas vienu akumuliatorių įkrovimu gali įveikti apie 400 km. Todėl jį būtų galima naudoti tolimesniems maršrutams, arba vienu įkrovimu važiuoti kelias dienas. Mažesnieji autobusai vienu įkrovimu gali įveikti apie 100 km, tad jie galėtų kursuoti po rajoną. Projektą numatyta įgyvendinti iki 2020 metų.

Vaidotas VILKAS

Dabartinio 1,5 hektaro plotą užimančio Šilutės autobusų parko vietoje galėtų atsirasti nauja autobusų stotis ir prekybos centras.

Dabartinio 1,5 hektaro plotą užimančio Šilutės autobusų parko vietoje galėtų atsirasti nauja autobusų stotis ir prekybos centras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Taip pat skaitykite