Derybos dėl Šilutės autobusų parko

Senosios autobusų stoties nebeliks, ji, kartu su nauju prekybos centru, turėtų atsirasti teritorijoje, kur dabar įsikūręs Šilutės autobusų parkas. Elektriniais autobusais praturtėjęs autobusų parkas persikeltų į Klaipėdos gatvę.

Dabartinė apgriuvusi Šilutės autobusų stotis – gerokai per didelė, ją brangu išlaikyti.

Dabartinė apgriuvusi Šilutės autobusų stotis – gerokai per didelė, ją brangu išlaikyti.

Kaip bus iš tikrųjų, lems derybos su dviejų prekybos centrų atstovais.
Apie planus iškeldinti iš pagrindinės miesto gatvės Šilutės autobusų parką ir kažką daryti su pamažu griūvančia autobusų stotimi, kalbama jau seniai. Su prekybos centrų atstovais vyko derybos ir jau galėjo atsirasti dar viena MAXIMA arba pradėtas statyti dabar dažnai minimas prekybos centras „Lidl“. Deja, dėl 2008 metais užėjusios krizės derybos nutrūko. Ekonomikai atkuntant, jos vėl atgijo.
„Žinau, kad vyksta derybos su dviem prekybos centrais. Kol kas jokios tikslesnės informacijos neturiu, bet labai laukiu, kad kažkoks sutarimas bus pasiektas. Dabartinė padėtis mums labai nepalanki, nes autobusų parke daug kas reikalauja remonto, o jo negalime pradėti nežinodami, ar pasiliksime čia, ar teks išsikraustyti“, – kalbėjo UAB Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus.
Jis mano, kad iškraustyti autobusų parką iš dabartinės vietos būtų geras sprendimas. Jau ne viename mieste stambieji prekybos centrai pastatė naujas savo prekyvietes kartu su autobusų stotimis. Anot A. Stonkaus, tokia partneryste patenkinti visi. Jeigu taip atsitiktų Šilutėje, apie 1,5 ha plotas, kurį užima autobusų parkas, būtų panaudojamas racionaliau, miestas atrodytų gražiau be autobusų parką supančių tvorų. Pasak direktoriaus, jau svarstyta galimybė perkelti autobusų parką į savivaldybei priklausančią žemę, Klaipėdos gatvėje.

Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus teigimu, didžiuliame autobusų parke daug kas reikalauja remonto.

Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus teigimu, didžiuliame autobusų parke daug kas reikalauja remonto.

Naujam autobusų parkui tokios didelės teritorijos, kokia turima dabar, nereikėtų, užtektų ir hektaro. Išsispręstų ir autobusų stoties bėdos. Dabartinę apie 800 kv. metrų ploto stotį sunku išlaikyti. Šilutei reikėtų mažesnės, kokių 200 kvadratų ploto laukimo salės, o tokia galėtų atsirasti kartu su prekybos centru dabartinėje autobusų parko teritorijoje. Beje, čia liktų vietos ir erdviai automobilių stovėjimo aikštelei. Tiesa, reikėtų pasukti galvą, ką daryti su senąja autobusų stotimi. Bet gal ir ją kas nupirktų?
A. Stonkus užsiminė ir apie naujus autobusus. Paaiškėjo, kad iki 2020 metų Šilutėje bus vienas didelis arba keli mažesni elektriniai autobusai. Jis papasakojo, kad su ES struktūrinių fondų parama atsirado galimybė įsigyti ekologiškesnių autobusų. Įgyvendinant projektą buvo galima rinktis arba dujomis varomą, arba elektrinį transportą.
Įrengti naują dujų kolonėlę autobusams sudėtinga, todėl šilutiškiai pasirinko elektrinius autobusus. Gali pavykti įsigyti vieną didelį arba kelis mažus. Didelis elektrinis autobusas vienu akumuliatorių įkrovimu gali įveikti apie 400 km. Todėl jį būtų galima naudoti tolimesniems maršrutams, arba vienu įkrovimu važiuoti kelias dienas. Mažesnieji autobusai vienu įkrovimu gali įveikti apie 100 km, tad jie galėtų kursuoti po rajoną. Projektą numatyta įgyvendinti iki 2020 metų.

Vaidotas VILKAS

Dabartinio 1,5 hektaro plotą užimančio Šilutės autobusų parko vietoje galėtų atsirasti nauja autobusų stotis ir prekybos centras.

Dabartinio 1,5 hektaro plotą užimančio Šilutės autobusų parko vietoje galėtų atsirasti nauja autobusų stotis ir prekybos centras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite