Derybos dėl Šilutės autobusų parko

Senosios autobusų stoties nebeliks, ji, kartu su nauju prekybos centru, turėtų atsirasti teritorijoje, kur dabar įsikūręs Šilutės autobusų parkas. Elektriniais autobusais praturtėjęs autobusų parkas persikeltų į Klaipėdos gatvę.

Dabartinė apgriuvusi Šilutės autobusų stotis – gerokai per didelė, ją brangu išlaikyti.

Dabartinė apgriuvusi Šilutės autobusų stotis – gerokai per didelė, ją brangu išlaikyti.

Kaip bus iš tikrųjų, lems derybos su dviejų prekybos centrų atstovais.
Apie planus iškeldinti iš pagrindinės miesto gatvės Šilutės autobusų parką ir kažką daryti su pamažu griūvančia autobusų stotimi, kalbama jau seniai. Su prekybos centrų atstovais vyko derybos ir jau galėjo atsirasti dar viena MAXIMA arba pradėtas statyti dabar dažnai minimas prekybos centras „Lidl“. Deja, dėl 2008 metais užėjusios krizės derybos nutrūko. Ekonomikai atkuntant, jos vėl atgijo.
„Žinau, kad vyksta derybos su dviem prekybos centrais. Kol kas jokios tikslesnės informacijos neturiu, bet labai laukiu, kad kažkoks sutarimas bus pasiektas. Dabartinė padėtis mums labai nepalanki, nes autobusų parke daug kas reikalauja remonto, o jo negalime pradėti nežinodami, ar pasiliksime čia, ar teks išsikraustyti“, – kalbėjo UAB Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus.
Jis mano, kad iškraustyti autobusų parką iš dabartinės vietos būtų geras sprendimas. Jau ne viename mieste stambieji prekybos centrai pastatė naujas savo prekyvietes kartu su autobusų stotimis. Anot A. Stonkaus, tokia partneryste patenkinti visi. Jeigu taip atsitiktų Šilutėje, apie 1,5 ha plotas, kurį užima autobusų parkas, būtų panaudojamas racionaliau, miestas atrodytų gražiau be autobusų parką supančių tvorų. Pasak direktoriaus, jau svarstyta galimybė perkelti autobusų parką į savivaldybei priklausančią žemę, Klaipėdos gatvėje.

Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus teigimu, didžiuliame autobusų parke daug kas reikalauja remonto.

Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus teigimu, didžiuliame autobusų parke daug kas reikalauja remonto.

Naujam autobusų parkui tokios didelės teritorijos, kokia turima dabar, nereikėtų, užtektų ir hektaro. Išsispręstų ir autobusų stoties bėdos. Dabartinę apie 800 kv. metrų ploto stotį sunku išlaikyti. Šilutei reikėtų mažesnės, kokių 200 kvadratų ploto laukimo salės, o tokia galėtų atsirasti kartu su prekybos centru dabartinėje autobusų parko teritorijoje. Beje, čia liktų vietos ir erdviai automobilių stovėjimo aikštelei. Tiesa, reikėtų pasukti galvą, ką daryti su senąja autobusų stotimi. Bet gal ir ją kas nupirktų?
A. Stonkus užsiminė ir apie naujus autobusus. Paaiškėjo, kad iki 2020 metų Šilutėje bus vienas didelis arba keli mažesni elektriniai autobusai. Jis papasakojo, kad su ES struktūrinių fondų parama atsirado galimybė įsigyti ekologiškesnių autobusų. Įgyvendinant projektą buvo galima rinktis arba dujomis varomą, arba elektrinį transportą.
Įrengti naują dujų kolonėlę autobusams sudėtinga, todėl šilutiškiai pasirinko elektrinius autobusus. Gali pavykti įsigyti vieną didelį arba kelis mažus. Didelis elektrinis autobusas vienu akumuliatorių įkrovimu gali įveikti apie 400 km. Todėl jį būtų galima naudoti tolimesniems maršrutams, arba vienu įkrovimu važiuoti kelias dienas. Mažesnieji autobusai vienu įkrovimu gali įveikti apie 100 km, tad jie galėtų kursuoti po rajoną. Projektą numatyta įgyvendinti iki 2020 metų.

Vaidotas VILKAS

Dabartinio 1,5 hektaro plotą užimančio Šilutės autobusų parko vietoje galėtų atsirasti nauja autobusų stotis ir prekybos centras.

Dabartinio 1,5 hektaro plotą užimančio Šilutės autobusų parko vietoje galėtų atsirasti nauja autobusų stotis ir prekybos centras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite