Degučių užtvanką bandys sutvarkyti iki Porciunkulės

Prie pernai paskutinėmis gegužės mėnesio dienomis ištuštėjusio Degučių tvenkinio vyksta intensyvūs darbai. UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojai tvarko užtvanką. Darbus reikia pabaigti iki metų pabaigos, tačiau tikimasi suspėti iki pirmojo rugpjūčio savaitgalio, kai degutiškiai susirenka į tradicinę savo kaimo šventę – Porciunkulės atlaidus.

UAB „Šilutės polderiai“ darbininkai sutvarkys ne tik užtvanką, bet ir krantines.

 

Pernai, paskutinėmis gegužės mėnesio dienomis, Degučių tvenkinio gelžbetoninės šachtos sienoje atsivėrus plyšiams, iš jo į Mirglono upelį ėmė veržtis vanduo. Per porą dienų tvenkinys praktiškai ištuštėjo. 1976 m. pastatyta Degučių užtvanka niekada nebuvo kapitaliai remontuota, tačiau po avarijos padėtis keičiasi ir sutvarkytas tvenkinys atrodys gražiau, negu kada nors anksčiau. „Jeigu ne ta nelaimė, kažin ar per artimiausius dešimt metų kas nors čia būtų tvarkoma. Šilutės rajone turime 8 tvenkinius, tačiau iki šiol buvo sutvarkytas tik Ramučių. Degučių tvenkinio remontui per du kartus skirta apie 800 tūkst. Lt ir bus sutvarkyti ne tik užtvankos įrenginiai, bet ir aplinka“, – sakė Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Povilas Budvytis. Po nelaimės 150 tūkst. litų iš valstybės rezervo skirta nusekusio tvenkinio dugnui išvalyti, o vėliau iš Žemės ūkio ministerijos gauta dar 650 tūkst. Lt tvenkinio remonto darbams. Juos atlieka ta pati įmonė, kurios darbuotojai pirmieji atvyko pernai įvykus avarijai – UAB „Šilutės polderiai“. Projektą parengė UAB „Šilutės hidroprojektas“
Statybos darbų vadovas Virginijus Kunickas sakė, kad remontuojant užtvanką visas vandens lygio reguliavimo mechanizmas dengiamas nauju betono sluoksniu, kuriame įmūryta dviguba armatūra. Tai ir buvo silpniausia užtvankos vieta. Vandeniui atsparaus betono sluoksnio storis – apie 15 cm. Siekiant sustiprinti konstrukciją, šis vandeniui atsparus betonas sutankinamas specialiu vibratoriumi. Statybininkams teko paieškoti paties, 4,5 cm skersmens, mechanizmo antgalio, nes tarpas tarp armatūros sluoksnių tėra tik 6 cm. Sudėtinga buvo į remonto vietą atgabenti betono mišinį, kurio vienu kartu sunaudojama apie 2,5 kubinio metro. Iš pradžių manyta, kad betoną pavyks įkelti kranu ar atvesti specialiomis žarnomis, tačiau labiausiai pasiteisino vikšrinis ekskavatorius, kuriam privažiavus betonas latakais pilamas tiesiai iš kaušo.

UAB „Šilutės polderiai“ statybos darbų vadovas Virginijus Kunickas tikisi, kad darbus pavyks užbaigti iki Degučių kaimo šventės, rugpjūčio 2 d.

„Svarbiausia kokybiškai suremontuoti pačią užtvanką, kartu sutvarkysime ir aplinką. Degučiuose atsiras naujas nedidukas smėlėtas paplūdimys, išvalytą nuo krūmynų ir kelmų salą su pakrante sujungs pontoninis lieptelis. Darbus užbaigti numatyta iki gruodžio pabaigos, tačiau mes pasistengsime suspėti iki rugpjūčio mėnesio, nes Degučių bendruomenė labai norėtų, kad užtvanka būtų sutvarkyta iki Porciunkulės, kuri šiemet minima rugpjūčio 2 dieną, o tada vyksta tradicinė šio kaimo šventė“, – aiškino V. Kunickas.
Sutvarkius užtvankos mechanizmą, nedidukas Mirglono upelis vėl pripildys tvenkinį vandeniu. Giliausioje vietoje gylis sieks 4 metrus. Tvarkomos krantinės. Labiausiai suirusios plokštės betonuojamos iš naujo. Nemažai rūpesčių kelia ant plokščių augančios ir jas šaknimis pamažu ardančios žolės. Pasak V. Kunicko, jas labai sunku išnaikinti. Ką bedarysi, žiūrėk, ir vėl išauga.
Tuo, kas dabar vyksta Degučiuose, negali atsidžiaugti Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas. „Dabar viską sutvarkys, netgi paplūdimį su smėliuku turėsime, o anksčiau buvo vieni šabakštynai. Ta pernykštė bėda ir naudos atnešė. Nežinau, kada kas būtų čia tvarkęs“, – kalbėjo seniūnas. Jis negailėjo gerų žodžių rajono ir Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vadovams, kurie įdėjo daug pastangų, kad būtų pradėti tvenkinio tvarkymo darbai. Pasak seniūno, po avarijos padėtis atrodė beviltiška ir niekas negalėjo pasakyti, kada ir iš kur pavyks gauti lėšų remontui.

Vaidotas VILKAS

Hits: 94

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite