Degučių užtvanką bandys sutvarkyti iki Porciunkulės

Prie pernai paskutinėmis gegužės mėnesio dienomis ištuštėjusio Degučių tvenkinio vyksta intensyvūs darbai. UAB „Šilutės polderiai“ darbuotojai tvarko užtvanką. Darbus reikia pabaigti iki metų pabaigos, tačiau tikimasi suspėti iki pirmojo rugpjūčio savaitgalio, kai degutiškiai susirenka į tradicinę savo kaimo šventę – Porciunkulės atlaidus.

UAB „Šilutės polderiai“ darbininkai sutvarkys ne tik užtvanką, bet ir krantines.

 

Pernai, paskutinėmis gegužės mėnesio dienomis, Degučių tvenkinio gelžbetoninės šachtos sienoje atsivėrus plyšiams, iš jo į Mirglono upelį ėmė veržtis vanduo. Per porą dienų tvenkinys praktiškai ištuštėjo. 1976 m. pastatyta Degučių užtvanka niekada nebuvo kapitaliai remontuota, tačiau po avarijos padėtis keičiasi ir sutvarkytas tvenkinys atrodys gražiau, negu kada nors anksčiau. „Jeigu ne ta nelaimė, kažin ar per artimiausius dešimt metų kas nors čia būtų tvarkoma. Šilutės rajone turime 8 tvenkinius, tačiau iki šiol buvo sutvarkytas tik Ramučių. Degučių tvenkinio remontui per du kartus skirta apie 800 tūkst. Lt ir bus sutvarkyti ne tik užtvankos įrenginiai, bet ir aplinka“, – sakė Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Povilas Budvytis. Po nelaimės 150 tūkst. litų iš valstybės rezervo skirta nusekusio tvenkinio dugnui išvalyti, o vėliau iš Žemės ūkio ministerijos gauta dar 650 tūkst. Lt tvenkinio remonto darbams. Juos atlieka ta pati įmonė, kurios darbuotojai pirmieji atvyko pernai įvykus avarijai – UAB „Šilutės polderiai“. Projektą parengė UAB „Šilutės hidroprojektas“
Statybos darbų vadovas Virginijus Kunickas sakė, kad remontuojant užtvanką visas vandens lygio reguliavimo mechanizmas dengiamas nauju betono sluoksniu, kuriame įmūryta dviguba armatūra. Tai ir buvo silpniausia užtvankos vieta. Vandeniui atsparaus betono sluoksnio storis – apie 15 cm. Siekiant sustiprinti konstrukciją, šis vandeniui atsparus betonas sutankinamas specialiu vibratoriumi. Statybininkams teko paieškoti paties, 4,5 cm skersmens, mechanizmo antgalio, nes tarpas tarp armatūros sluoksnių tėra tik 6 cm. Sudėtinga buvo į remonto vietą atgabenti betono mišinį, kurio vienu kartu sunaudojama apie 2,5 kubinio metro. Iš pradžių manyta, kad betoną pavyks įkelti kranu ar atvesti specialiomis žarnomis, tačiau labiausiai pasiteisino vikšrinis ekskavatorius, kuriam privažiavus betonas latakais pilamas tiesiai iš kaušo.

UAB „Šilutės polderiai“ statybos darbų vadovas Virginijus Kunickas tikisi, kad darbus pavyks užbaigti iki Degučių kaimo šventės, rugpjūčio 2 d.

„Svarbiausia kokybiškai suremontuoti pačią užtvanką, kartu sutvarkysime ir aplinką. Degučiuose atsiras naujas nedidukas smėlėtas paplūdimys, išvalytą nuo krūmynų ir kelmų salą su pakrante sujungs pontoninis lieptelis. Darbus užbaigti numatyta iki gruodžio pabaigos, tačiau mes pasistengsime suspėti iki rugpjūčio mėnesio, nes Degučių bendruomenė labai norėtų, kad užtvanka būtų sutvarkyta iki Porciunkulės, kuri šiemet minima rugpjūčio 2 dieną, o tada vyksta tradicinė šio kaimo šventė“, – aiškino V. Kunickas.
Sutvarkius užtvankos mechanizmą, nedidukas Mirglono upelis vėl pripildys tvenkinį vandeniu. Giliausioje vietoje gylis sieks 4 metrus. Tvarkomos krantinės. Labiausiai suirusios plokštės betonuojamos iš naujo. Nemažai rūpesčių kelia ant plokščių augančios ir jas šaknimis pamažu ardančios žolės. Pasak V. Kunicko, jas labai sunku išnaikinti. Ką bedarysi, žiūrėk, ir vėl išauga.
Tuo, kas dabar vyksta Degučiuose, negali atsidžiaugti Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas. „Dabar viską sutvarkys, netgi paplūdimį su smėliuku turėsime, o anksčiau buvo vieni šabakštynai. Ta pernykštė bėda ir naudos atnešė. Nežinau, kada kas būtų čia tvarkęs“, – kalbėjo seniūnas. Jis negailėjo gerų žodžių rajono ir Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vadovams, kurie įdėjo daug pastangų, kad būtų pradėti tvenkinio tvarkymo darbai. Pasak seniūno, po avarijos padėtis atrodė beviltiška ir niekas negalėjo pasakyti, kada ir iš kur pavyks gauti lėšų remontui.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite