Dažniausios kačių mitybos klaidos

Šiais laikais atrodo, kad tinkamai maitinti katę nėra labai sudėtinga. Juk tereikia įsigyti paruoštą, tinkamai subalansuotą maistą ir naudoti jį taip, kaip rekomenduojama. Deja, tai nėra taip paprasta. Pūkuotukės dažnai nenori laikytis nustatytų dietų, todėl sunku nenusileisti jų prašymams.

Kokios dažniausios kačių mitybos klaidos? Kaip jų išvengti?

Šėrimas du kartus per dieną

Daugeliui pradedančiųjų kačių augintojų gana sudėtinga nustatyti, kiek kartų augintinis turėtų ėsti. Įprasta šunų maisto įpročius priskirti katėms. Tačiau duoti savo pūkuotai katei du sočius valgius per dieną nėra geriausias sprendimas. Katės biologiškai ir fiziologiškai yra prisitaikiusios įveikti nedideles maisto porcijas, bet daug kartų per dieną. Kaip to pasiekti?

Tiesiog griebtis interaktyvių žaislų, kuriuose paliekame nedideles maisto porcijas. Dalį dienos maisto davinio taip pat galima paslėpti skirtinguose namų kampuose. Taip lengvai padidinsite katės maitinimo dažnumą ir papildomai įtrauksite savo augintinį į aktyvią „medžiojimo“ veiklą, kuri teigiamai veiks jo savijautą.

Katės šėrimas pagal pageidavimus

Atrodo, kad palikti savo katei neribotą prieigą prie maisto yra geriausia taktika. Juk jei jūsų murkiančioms katėms reikia maisto dažnai, tad pakaks pasirūpinti, kad jų dubenėlis visada būtų pilnas. Labai toli nuo tiesos! Šėrimas pagal pageidavimus yra viena dažniausių kačių mitybos klaidų. Maisto perteklius dažnai skatina kates ėsti daugiau, nei jos pajėgia, o tai lemia greitą svorio augimą.

Kad išvengtumėte tokių problemų, patartina pritaikyti katės šėrimo grafiką prie tikrųjų jos poreikių. Nustatykite, kokiu metu jūsų pūkuotasis draugas labiausiai nori maisto, ir duokite jam nedideles porcijas, kurias jis gali suėsti per kelias minutes.

Katės poreikiams nepritaikyta mityba

Katės mitybos poreikiai dinamiškai kinta. Norint juos patenkinti, kačiuko mityba visada turi būti kruopščiai pritaikyta prie jo amžiaus, veislės, fiziologinės būklės, aktyvumo lygio, mitybos pomėgių ir sveikatos būklės. Jei į kurį nors iš šių veiksnių neatsižvelgiama, katė gali patirti mitybos trūkumų, virškinimo sutrikimų ar priaugti papildomo svorio.

Prieš parinkdami maistą augintiniui, pasidomėkite jo poreikiais. Ieškokite maisto, skirto tam tikroms veislėms, amžiaus grupėms, katėms, kurių gyvenimo būdas skiriasi (aktyvios, sterilizuotos, nelaikomos lauke) arba kurioms reikia specialios sudėties maisto (pvz., sergančios, išrankios, kenčiančios nuo alergijos ar maisto netoleravimo). Kokybiškas kačių maistas bei jo kaina yra aktuali kiekvienam katės šeimininkui.

Katės šėrimas naminiu maistu

Daugelis murklių mielai palaiko kompaniją pietaujantiems šeimininkams. Todėl pagunda pasidalinti naminiu maistu su savo pūkuotu draugu yra didelė. Tačiau verta turėti galvoje, kad mūsų maistas paprastai netinka katėms. Ypač joms kenkia maiste esanti druska. Šokoladas taip pat gali sukelti pavojingą apsinuodijimą. Net pienas, kuris vis dar klaidingai laikomas idealiu natūraliu užkandžiu katėms, daugeliui kačių sukelia viduriavimą ir kitas virškinimo problemas. Užuot davę savo katei užkandžių nuo stalo, geriau pusryčių ar pietų metu patiekite jai pagrindinio maisto porciją arba mėgstamą užkandį.

Taip pat galite be jokių rūpesčių duoti savo katei gabalėlį žalios mėsos arba gabalėlį virtos morkos.

pr2024/07

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite