Daugiabučių renovacija. Kainos ir baimės

Pastatų atnaujinimo programoje dalyvauja ir keli seniausio Šilutės daugiabučių komplekso Laisvės alėjos namai.

Pirmame etape Šilutės rajone numatoma atnaujinti 12 daugiabučių namų, 10 iš jų – Šilutėje. Tikimasi, kad darbai bus baigti iki kito šildymo sezono pradžios, o šiuo metu vyksta susirinkimai, kuriuose pradėta kalbėti, kiek ir kaip reikės mokėti, kokie darbai bus atliekami ir kas prisiims atsakomybę už tai.

Vieno Šilutės Laisvės alėjos daugiabučio namo gyventojų susirinkimą sukvietė UAB „Šilutės būstas“ pastatų administravimo vadybininkas Marius Stankus. Šiam namui atnaujinti prireiks apie 1,34 mln. Lt, iš kurių 40 proc. bus padengta iš Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti programos lėšų. Numatoma šiltinti stogą, fasadą, izoliuoti pamatus, modernizuoti šilumos punktą, vamzdynus, sutvarkyti balkonus, langus, duris. Tam namo gyventojai iš banko turės imti paskolą, kurios grąžinimo terminas – 20 m.
Gyventojams parengta lentelė, kurioje matyti, kiek vidutiniškai už šildymą sumokėta per paskutinius trejus metus, paskaičiuota, kiek reikės mokėti po atnaujinimo ir kiek lėšų teks skirti paskolai dengti. Vienas šio namo trijų kambarių buto savininkas per trejus metus už šilumą mokėjo vidutiniškai po 236 Lt per mėnesį. Po renovacijos mokės 94 Lt, o paskolai dengti per mėnesį reikės išleisti 126 litus. Taigi, pagerinus gyvenimo kokybę ir sąlygas, vidutiniškai per mėnesį reikės sumokėti 220 litų, tai būtų 16 litų mažiau negu iki atnaujinimo.
Be to, šiuo metu Šilutėje šilumos kainos mažėja. Rengiant techninį projektą, bus aplankyti butai ir kiekvienu atveju sprendžiama, ką reikia sutvarkyti ar keisti. Pavyzdžiui, šiame name nebereikės keisti langų ir durų laiptinėse, nes tai anksčiau padarė patys gyventojai. Jei butuose jau sumontuoti šiuolaikiniai langai, jų keisti nereikės. O tie, kas jų dar neturi, galės įsidėti pigiau, pasinaudodami valstybės parama.
Bus keičiami seni radiatoriai, vamzdynai, atsiras galimybė sutaupyti esamą gyvatuką pakeitus elektriniu, kurį gali įjungti, kada tik reikia. Prieš pusamžį statytas namas vėl bus kaip naujas. Norint imti banko paskolą, reikės 60 procentų visų namo butų savininkų pritarimo. Be to, parduodant būstą, bus privalu informuoti apie paimtą paskolą.
Paklaustas, kas bus atsakingas už galimą statybininkų broką, M. Stankus paaiškino, kad priversti statytojus jį ištaisyti įsipareigoja administratorius. Šiuo atveju UAB „Šilutės būstas“. Pasimokius iš karčios patirties, pastatus remontuoti galės tik apdraustos įmonės, kad bankrutavusios nepaliktų savo klientų prie suskilusios geldos…
Kalbėta apie tai, kad kai kuriuose renovuotose namuose įsimeta pelėsis. Anot M. Stankaus, taip atsitikdavo todėl, kad gyventojai turėjo galimybę reguliuoti patalpų šilumą nuo 5 iki 24 laipsnių Celcijaus. Taupiausieji šilumą taip sumažindavo, kad patalpose pradėdavo kauptis drėgmė. O kur drėgmė, ten ir pelėsiai. Dabartinės sistemos leis reguliuoti patalpų temperatūrą nuo 16 iki 24 laipsnių.
Kai kurie gyventojai kalbėjo, kad jų butuose šilta ir be jokios renovacijos. Jiems paaiškino, kad po namo atnaujinimo, jie turės galimybę sutaupyti sunaudodami mažiau šiluminės energijos ir mažiau už ją mokėdami. Tuo tarpu tie, kurie šalo pirmuose aukštuose ir kampiniuose butuose, bet mokėjo tiek pat, kaip ir visi, pagaliau galės gyventi šiltai. Atnaujinant būstą bus sumontuota kompiuterinė duomenų perdavimo sistema ir kiekvieno buto savininkai mokės už tiek šilumos, kiek jos sunaudos.

Vaidotas VILKAS

9 komentarai

 • Zigmas

  Kainuoja tai kainuoja ….

 • energetikas

  labai gudriai surasyta. jei dabar vidutiniskai buto sildymas kainuoja 236, po renovacijos kainuos ne 94, o visu 100 brangiau. vidutine kaina paskaiciuota sildimo sezono metu, o paskola reikes grazinti visus metus. finale gausis kad gretimame nerenovuotame name zmones pigiau mokes nei renovuotam. jei zmones nori moketi pigiau lai pasikeicia sildimo sistema su savo apskaita ir tada renovacija vidutiniskai vienam buto savininkui kainuos ne po 26tkst, o tik po 4tkst. silutes bustas visada isdurs, tiesiog cia jo tokia natura

  • Vaidotas

   Vidutinė kaina – mėnesinis vidurkis per 3 metus, o ne vien per šildymo sezoną. Šildymo sistemos keitimo neužteks, nes namas senas, sienos kiauros. Gerai žinau apie kalbu, nes pats tame name gyvenu ir skaičius pateikiau apie savo butą. Kitos išeities kaip renovacija nematau, nors ir nepigiai kainuos.

   • Zigmas

    Ziauriai daug mokate uz sildyma, lauksime praktisku komentaru apie procesa ir ar pasiteisino, mano skaiciavimais pigiau pirkti naujesnes statybos buta, nebent esate iprate ir palaikote gerus santykius su kaimynais

 • energetikas

  vistiek renovacija darys hroniai is darbo birzos

 • Almina

  Šilutės būstas ir taip daug lupa neaišku už ką. Atliktus darbus prirašinėja.Renovacija nereikalinga visiškai.Senus namus jau senai reikia nugriauti o neapklijuoti polistirolu.Geriau renovuokite šiluminius mazgus,kad žmonės žinotų už ką moka.Renovuoti šilumos mazgą su projektu kainuoja tik keturi gabalai,ir turėsite šiltai.Gerbiama liaudie,pasikalbėkite su tais kas turi renovuotus mazgus. Gerbiamieji jau turime vieną renovuotą Šojaus gatvės namą. Juk būstas samdys kroniukus,tai tiesa. Matosi kaip taiso stogus.Jei norite kad sugadintų,tai pirmyn.

 • Stasė

  O tai kur reikės žmonėms gyventi, kol ardys visus vamzdžius ir radiatorius?Aš taip įsivaizduoju, kad renovacijos metu nebus įmanoma būti savo bute…:(

 • Pritariu

  Pritariu Alminos nuomonei, kad pirma reikia pradėti nuo šiluminių mazgų, žmonės žinos už ką moką, o jei norės dar sutaupyti tai ieškos būdų. Mano bute temperatūra buvo 17, pasikeitus pakilo 22, kadangi gyvename viršutiniame aukšte prieš lygindami lubas gipskartoniu paklijavom putoplasto. Temperatūra pakilo iki 28, kadangi dėl karščio neįmanoma gyventi, ištisai praviri langai. Tai kai žmonės turės savo įvadus tai patys skaičiuos ir mastys, daug kas šildys sienas iš vidaus, šis metodas labai tinkamas blokiniams namams. Kai pasidarys sau tai žinos kas kaltas dėl broko. Jau yra pavyzdžių Šilutėje kur turi individualias apskaitas, Laisvės kvartale, A.Jakas su kaimynais įsivedė, labai džiaugiasi, to apklijavimo puta nelabai ir bereikia. Dabar politikai su tarpininkais prievarta bruks renovaciją, nes tai beprotiškas biznis. Susiskaldę kaimynai neišsemiamas pinigų šaltinis korumpuotiems pastatų administratoriams, jei bendrija įsiveda apskaitą tai namo administratoriui reikės mokėti tris kartus brangiau. Gaila, kad šia tema diskusijos nėra ir nebus, viską išmanantys politikai nusprendė už mus.

 • becky

  Sveiki,
  Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Becky Ovia, privati paskola skolintojas atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir bendrovėms pagal aiškias ir suprantamais terminais ir sąlyga. susisiekti šiandien su mumis elektroniniu paštu: (beckyovia99@live.co.uk)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite