Daržovių augintojai laukia valdžios sprendimų

Lietuvos daržovių augintojų asociacija prašo Žemės ūkio ministerijos į valstybės laikinosios pagalbos priemonių planą įtraukti ir daržovių augintojus. Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko nuotoliniame susitikime su daržovių augintojais aptarti nuostolių kompensavimo, žaliojo kurso priemonių taikymo ir kiti daržovių augintojams aktualūs klausimai.

Asociacijos teigimu, šis laikotarpis ypač sunkus bulvių, svogūnų, burokėlių, morkų augintojams. Dėl koronaviruso pandemijos kainos krito 20–35 proc. Tačiau ne tik jos ūkininkams kelia nerimą. Dėl pandemijos lankytojams duris užvėrus viešojo maitinimo įstaigoms, sustabdžius ugdymo procesą, daržininkystės ūkių saugyklose susidarė dideli neparduotos produkcijos kiekiai. Susitikime su ministru aptartos galimos valstybės pagalbos priemonės daržovių augintojams.

Daržininkystes sektoriui labai aktualios ir žaliojo kurso priemonės – išmaniųjų technologijų diegimas, integruotas kenkėjų valdymas, dirvožemio tausojimas. Daržovių augintojams nuogąstaujant dėl galimos priešpriešos tarp smulkių ir stambių ūkių, ministras K. Navickas sutiko, kad tai tikrai yra problema. „Nenoriu, kad priemonės būtų pritaikomos automatiškai, neatsižvelgiant į ūkių struktūrą“, –  sakė ministras.

Daržovių augintojai su ministru aiškinosi ir vaisių bei daržovių biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo, gręžinių ir paviršinių telkinių vandens daržovių laistymui reglamentavimo klausimus. Taip pat medžiojamų gyvūnų, taip pat stumbrų ir laukinių paukščių daromos žalos kompensavimo metodikos spragas.

Ministras K. Navickas didelį dėmesį skiria trumposioms maisto tiekimo grandinėms, kurios ypač svarbios daržovių augintojams. Tačiau smulkiesiems daržovių augintojams iššūkis – viešieji pirkimai. Pasak ministro, nė vienas pirkimo organizatorius nepirks produktų atskirai – turi būti krepšelio įvairovė. „Tačiau vien daržovių krepšelio neužtenka. Nėra kitos išeities – tik kooperacija. Sistema neveikia dėl to, kad ji nepatogi, todėl turim ją tokia padaryti“, – situaciją apibūdino ministras.

Daržovių augintojai pripažino, kad kooperacijos klausimas jiems iš tiesų labai aktualus. Žmonės iki šiol vengia kooperuotis. O įkurtiems kooperatyvams laikui bėgant kyla plėtros problemų, kurioms išspręsti gerų norų nepakanka – būtinos investicijos. Kalbėdamas šia tema, ministras dar kartą pabrėžė paramos diferencijavimo svarbą. „Paramą reikia pritaikyti pagal ūkio struktūrą. Negalima taikyti tos pačios priemonės grūdininkams ir daržininkams. Paramos schemas reikia peržiūrėti, į problemos sprendimą turime žiūrėti sistemiškai“,  – sakė K. Navickas.

Susitikime su žemės ūkio ministru daržininkai jo dėmesį atkreipė ir į mokymo bei konsultavimo problemą. Pasak daržininkų, jiems trūksta aukštos kokybės mokymų, nepriklausomų konsultantų, kurie keltų augintojų kvalifikaciją, padėtų prisitaikyti prie rinkos iššūkių. „Mes jau sustabdėm tradicinius konsultavimo būdus. Norime leisti pačioms asociacijoms sudaryti reikalingas programas, kurias ir finansuosime. Mokymo turinys turi būti reikalingas asociacijoms, ūkininkams, jie geriausiai žino, ko jiems reikia. Svarbu, kad pinigai duotų rezultatą. O konsultavimo krepšelis turi būti padalintas pagal sektorius“,  – teigė ministras.

 

Žemės ūkio ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite