Daržovių augintojai laukia valdžios sprendimų

Lietuvos daržovių augintojų asociacija prašo Žemės ūkio ministerijos į valstybės laikinosios pagalbos priemonių planą įtraukti ir daržovių augintojus. Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko nuotoliniame susitikime su daržovių augintojais aptarti nuostolių kompensavimo, žaliojo kurso priemonių taikymo ir kiti daržovių augintojams aktualūs klausimai.

Asociacijos teigimu, šis laikotarpis ypač sunkus bulvių, svogūnų, burokėlių, morkų augintojams. Dėl koronaviruso pandemijos kainos krito 20–35 proc. Tačiau ne tik jos ūkininkams kelia nerimą. Dėl pandemijos lankytojams duris užvėrus viešojo maitinimo įstaigoms, sustabdžius ugdymo procesą, daržininkystės ūkių saugyklose susidarė dideli neparduotos produkcijos kiekiai. Susitikime su ministru aptartos galimos valstybės pagalbos priemonės daržovių augintojams.

Daržininkystes sektoriui labai aktualios ir žaliojo kurso priemonės – išmaniųjų technologijų diegimas, integruotas kenkėjų valdymas, dirvožemio tausojimas. Daržovių augintojams nuogąstaujant dėl galimos priešpriešos tarp smulkių ir stambių ūkių, ministras K. Navickas sutiko, kad tai tikrai yra problema. „Nenoriu, kad priemonės būtų pritaikomos automatiškai, neatsižvelgiant į ūkių struktūrą“, –  sakė ministras.

Daržovių augintojai su ministru aiškinosi ir vaisių bei daržovių biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo, gręžinių ir paviršinių telkinių vandens daržovių laistymui reglamentavimo klausimus. Taip pat medžiojamų gyvūnų, taip pat stumbrų ir laukinių paukščių daromos žalos kompensavimo metodikos spragas.

Ministras K. Navickas didelį dėmesį skiria trumposioms maisto tiekimo grandinėms, kurios ypač svarbios daržovių augintojams. Tačiau smulkiesiems daržovių augintojams iššūkis – viešieji pirkimai. Pasak ministro, nė vienas pirkimo organizatorius nepirks produktų atskirai – turi būti krepšelio įvairovė. „Tačiau vien daržovių krepšelio neužtenka. Nėra kitos išeities – tik kooperacija. Sistema neveikia dėl to, kad ji nepatogi, todėl turim ją tokia padaryti“, – situaciją apibūdino ministras.

Daržovių augintojai pripažino, kad kooperacijos klausimas jiems iš tiesų labai aktualus. Žmonės iki šiol vengia kooperuotis. O įkurtiems kooperatyvams laikui bėgant kyla plėtros problemų, kurioms išspręsti gerų norų nepakanka – būtinos investicijos. Kalbėdamas šia tema, ministras dar kartą pabrėžė paramos diferencijavimo svarbą. „Paramą reikia pritaikyti pagal ūkio struktūrą. Negalima taikyti tos pačios priemonės grūdininkams ir daržininkams. Paramos schemas reikia peržiūrėti, į problemos sprendimą turime žiūrėti sistemiškai“,  – sakė K. Navickas.

Susitikime su žemės ūkio ministru daržininkai jo dėmesį atkreipė ir į mokymo bei konsultavimo problemą. Pasak daržininkų, jiems trūksta aukštos kokybės mokymų, nepriklausomų konsultantų, kurie keltų augintojų kvalifikaciją, padėtų prisitaikyti prie rinkos iššūkių. „Mes jau sustabdėm tradicinius konsultavimo būdus. Norime leisti pačioms asociacijoms sudaryti reikalingas programas, kurias ir finansuosime. Mokymo turinys turi būti reikalingas asociacijoms, ūkininkams, jie geriausiai žino, ko jiems reikia. Svarbu, kad pinigai duotų rezultatą. O konsultavimo krepšelis turi būti padalintas pagal sektorius“,  – teigė ministras.

 

Žemės ūkio ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Prisiminta praeitis ir gyventojai

Kaip žydai atsirado Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje ir Lenkijos karalystėje?  Kas yra vadinama litvaku? Kas sieja Kalmanovičių ir Kalenbachą? Kas 1915 metais nutiko su 160 tūkstančių Kauno gubernijos žydų, ir kodėl likusieji su jais vėliau sunkiai rasdavo kalbą? Kas ir kodėl sugalvojo Šv. kūdikio mitą? Kodėl žydiškuose macuose būna tik vanduo ir mitai? Kada Lietuvoje buvo atidaryta Žydų ministerija? Kaip radosi bendrumai tarp lietuvių ir žydų? Koks iki šių dienų Žemaičių Naumiestyje išlikęs žydiškasis paveldas? Kaip įmažinamas holokaustą patyrusios tautos atminimas

Taip pat skaitykite