Daržovių augintojai laukia valdžios sprendimų

Lietuvos daržovių augintojų asociacija prašo Žemės ūkio ministerijos į valstybės laikinosios pagalbos priemonių planą įtraukti ir daržovių augintojus. Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko nuotoliniame susitikime su daržovių augintojais aptarti nuostolių kompensavimo, žaliojo kurso priemonių taikymo ir kiti daržovių augintojams aktualūs klausimai.

Asociacijos teigimu, šis laikotarpis ypač sunkus bulvių, svogūnų, burokėlių, morkų augintojams. Dėl koronaviruso pandemijos kainos krito 20–35 proc. Tačiau ne tik jos ūkininkams kelia nerimą. Dėl pandemijos lankytojams duris užvėrus viešojo maitinimo įstaigoms, sustabdžius ugdymo procesą, daržininkystės ūkių saugyklose susidarė dideli neparduotos produkcijos kiekiai. Susitikime su ministru aptartos galimos valstybės pagalbos priemonės daržovių augintojams.

Daržininkystes sektoriui labai aktualios ir žaliojo kurso priemonės – išmaniųjų technologijų diegimas, integruotas kenkėjų valdymas, dirvožemio tausojimas. Daržovių augintojams nuogąstaujant dėl galimos priešpriešos tarp smulkių ir stambių ūkių, ministras K. Navickas sutiko, kad tai tikrai yra problema. „Nenoriu, kad priemonės būtų pritaikomos automatiškai, neatsižvelgiant į ūkių struktūrą“, –  sakė ministras.

Daržovių augintojai su ministru aiškinosi ir vaisių bei daržovių biologiškai skaidžių atliekų tvarkymo, gręžinių ir paviršinių telkinių vandens daržovių laistymui reglamentavimo klausimus. Taip pat medžiojamų gyvūnų, taip pat stumbrų ir laukinių paukščių daromos žalos kompensavimo metodikos spragas.

Ministras K. Navickas didelį dėmesį skiria trumposioms maisto tiekimo grandinėms, kurios ypač svarbios daržovių augintojams. Tačiau smulkiesiems daržovių augintojams iššūkis – viešieji pirkimai. Pasak ministro, nė vienas pirkimo organizatorius nepirks produktų atskirai – turi būti krepšelio įvairovė. „Tačiau vien daržovių krepšelio neužtenka. Nėra kitos išeities – tik kooperacija. Sistema neveikia dėl to, kad ji nepatogi, todėl turim ją tokia padaryti“, – situaciją apibūdino ministras.

Daržovių augintojai pripažino, kad kooperacijos klausimas jiems iš tiesų labai aktualus. Žmonės iki šiol vengia kooperuotis. O įkurtiems kooperatyvams laikui bėgant kyla plėtros problemų, kurioms išspręsti gerų norų nepakanka – būtinos investicijos. Kalbėdamas šia tema, ministras dar kartą pabrėžė paramos diferencijavimo svarbą. „Paramą reikia pritaikyti pagal ūkio struktūrą. Negalima taikyti tos pačios priemonės grūdininkams ir daržininkams. Paramos schemas reikia peržiūrėti, į problemos sprendimą turime žiūrėti sistemiškai“,  – sakė K. Navickas.

Susitikime su žemės ūkio ministru daržininkai jo dėmesį atkreipė ir į mokymo bei konsultavimo problemą. Pasak daržininkų, jiems trūksta aukštos kokybės mokymų, nepriklausomų konsultantų, kurie keltų augintojų kvalifikaciją, padėtų prisitaikyti prie rinkos iššūkių. „Mes jau sustabdėm tradicinius konsultavimo būdus. Norime leisti pačioms asociacijoms sudaryti reikalingas programas, kurias ir finansuosime. Mokymo turinys turi būti reikalingas asociacijoms, ūkininkams, jie geriausiai žino, ko jiems reikia. Svarbu, kad pinigai duotų rezultatą. O konsultavimo krepšelis turi būti padalintas pagal sektorius“,  – teigė ministras.

 

Žemės ūkio ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Per Jonines savo vardadienį mini daugiau kaip 60 tūkst. žmonių

Birželio 24-oji ypatinga dideliam būriui Lietuvos gyventojų – daugiau nei 63 tūkst. Jonų, Janinų, Jonių ir kitų panašių vardų savininkų švenčią savo vardadienį.  Gyventojų registro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena 27 tūkstančiai Jonų ir 21,5 tūkst. Janinų. Vardą Ivan turi 4,3 tūkst. gyventojų, Žanų turime beveik 1,7 tūkst. Ivanų – nepilnus 1,1 tūkst. Jonės vardu pavadintos 459 moterys, Jano – 324, Žano – 213 vyrų. Be to, daugiau nei 7 tūkst. asmenų turi du vardus, kurių bent vienas yra Jonas

Policijos pareigūnai per savaitę išaiškino 20 neblaivių vairuotojų

Vienas iš būdų, kuriuo siekiama sutramdyti neblaivius vairuotojus – griežtesnė atsakomybė. Vis tik tikinčių, kad net išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai neįklius, pasitaiko ne vienas. Birželio 16–22 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų  kontrolę. Pareigūnai įvairiose vietose stabdė transporto priemones ir alkoholio kiekio matuokliu tikrino vairuotojų blaivumą. Reido metu policijos pareigūnai sustabdė 943 transporto priemones. Išaiškinta 11 neblaivių vairuotojų. Pareigūnai tikrino ir

Paparčio žiedo ieškos ir finansiniai sukčiai. Nepraraskite budrumo!

Daugumai kasdienių veiklų persikėlus į skaitmeninę erdvę, nemažėja pranešimų apie finansinius sukčius. Įmonių vadovais, bankininkais, bičiuliais bei įsimylėjėliais apsimetantys asmenys stengiasi apgaulės būdu išvilioti svetimus pinigus arba jautrią informaciją, iš kurios vėliau būtų galima pasipelnyti. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad sukčiai laisvadienių neturi, todėl gyventojai turėtų nuolat išlikti budrūs ir atidūs. Anot LBA prezidentės dr. Eivilės Čipkutės, nors Lietuvoje veikiantys bankai nuolat diegia išmanias saugumo sistemas ir vidinius nusikalstamos veiklos atpažinimo procesus, nusikaltėliai taip pat nesnaudžia ir sugalvoja naujų

Ar konteinerių nuoma reikalinga paslauga žmonėms?

Žmonėms dirbantiems prie statybų, ypač tiems, kurie statosi namą ir reikia atvažiuoti iki statybų vietos nemažą atstumą, mąsto, kur galėtų sudėti visus įrankius ar daiktus, kurie reikalingi statyboms. Tuomet dažniausiai žmonės ieško internete informacijos ir idėjų. Su tuo susidūrusieji sako, jog geras variantas išsinuomoti konteinerį, kuris pritaikytas viskam: laikyti daiktams, įvairioms statybinėms medžiagoms ar net gyventi. Yra konteinerių, pritaikytų ir šiukšlėms, likusioms po statybų. Tokia paslauga pasinaudojusieji tikina, jog ši paslauga yra viena iš geriausių nenorint visų daiktų ir įrankių

Taip pat skaitykite