DAROM ir EINAM! Balandžio 22-ąją su tokiu šūkiu pasitinka akcija „Darom“ ir „Proenzi ArthroStop“ masinio ėjimo varžybos

2017 metai ypatingi – balandžio 22 d. vyks dešimtoji nacionalinė DAROM akcija ir tą pačią dieną organizuojamos pirmosios „Proenzi ArthroStop“ masinio ėjimo varžybos Vilniuje.

Masinio ėjimo varžybų sumanytoja ir pagrindinė iniciatorė Vlada Musvydaitė.
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Kuo panašios šios iniciatyvos?
Abiejų metu bus renkamos atliekos! Vlada Musvydaitė, varžybų sumanytoja ir pagrindinė iniciatorė, save dar vadina ir Verkių DAROM ambasadore, kadangi šiais metais masinio ėjimo varžybos bus organizuojamos Verkių regioniniame parke, kur dalyviai renginyje įveiks 15 000 žingsnių (apie 10,5 km), o eidami pamatę šiukšlę ją pakels. Ji teigia, jog kultūringas žmogus niekada nepaliks šiukšlių, o pamatęs – nesigėdys pasilenkti ir pakelti. Kiekvienais metais prieš ir po masinio ėjimo varžybų išvežama priekaba surinktų atliekų.
Plačiau apie „Proenzi ArthroStop“ masinio ėjimo varžybas
Dalyvauti „Proenzi ArthroStop“ masinio ėjimo varžybose gali visi norintys – jos nemokamos ir neturi amžiaus cenzo. Svarbiausia – nusiteikimas ir gera nuotaika! Renginio tikslas – nueiti 15 000 žingsnių, kuriuos skatinama įveikti kasdien. Trasa bus suskirstyta į keturias atkarpas: 5000, 10000, 14 000 ir 15 000 žingsnių. 5000 zonoje šeimos galės palikti vaikus, kurių ten lauks Lietuvos moterų regbio–7 rinktinė, pasiruošusi užsiimti su mažaisiais – žaisti žaidimus bei mokyti regbio pradmenų.
Specialiai šiam renginiui jau sukurta žingsnių skaičiavimo programėlė #walk15. Joje rasite trasos Verkių regioninio parko žemėlapį, kuriame sužymėti įdomūs ir svarbūs trasos objektai. Šioje programėlėje taip pat rasite dar keturių „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybų trasas Vilniuje, Druskininkuose, Nidoje bei Kaune. Dalyviams taip pat bus dalinami popieriniai trasos žemėlapiai.
Kodėl verta DARYTI ir EITI?
„Kai praleidi laiką gamtoje, sužinai, kaip juda varlės, kada skleidžiasi gėlės, išgirsti genio kalenimą ir supranti, jog tai iš tiesų svarbu“, – teigia V. Musvydaitė. Ji savo organizuojamomis „Proenzi ArthroStop“ ėjimo varžybomis nori paskatinti žmones įsiklausyti į gamtą, susilieti su ja, taip pat produktyviai praleisti laiką su savo šeima ir kartu susitvarkyti aplinką.
„Žodis DAROM – ne mados reikalas! – tiki V. Musvydaitė. – Daryti reikia kasdien, savo artimoje aplinkoje, kaip ir vaikščioti. Sudėjus šiuos du dalykus, gauname šviesesnę ir gražesnę Lietuvą!“
Todėl balandžio 22 dieną DAROM ir EINAM!
Daugiau informacijos apie „Proenzi ArthroStop“ masinio ėjimo varžybas – http://ejimovarzybos.lt/.

Šiais metais DAROM akcija vyks balandžio 22 dieną, 10 valandą oficialiuose DAROM taškuose, esančiuose visoje Lietuvoje. DAROM taškų ieškokite savivaldybių internetiniuose puslapiuose arba http://mesdarom.lt/darom-2017/tvarkymo-taskai.html. Būtent iš šių taškų bus išvežami raudoni DAROM maišai į sąvartynus akcijai pasibaigus.
Norintys prisidėti prie akcijos DAROM 2017 organizavimo: tapti DAROM regionų ar miestų koordinatoriais, patruliais ar draugais-rėmėjais, rašykite el. paštu hr@mesdarom.lt.
Visuose didžiuosiuose prekybos centruose jau galite įsigyti DAROM šiukšlių maišų. Pirkdami šiuos maišus prisidėsite prie DAROM organizacijos iniciatyvų.
Sekite naujienas Mes Darom Facebook puslapyje, o visą reikalingą informaciją rasite www.mesdarom.lt.

DAROM ir GAMTA TAU PADĖKOS!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite