Bikavėnuose mokėsi senųjų amatų

fondasSenųjų amatų stovykloje Bikavėnuose buvo karšta ne todėl, kad vasara ar atostogų metas. Senųjų kaimo tradicijų kultūros centre dvi dienas trukusioje liaudies amatų stovykloje sukosi 12 amatininkų, juos stebėjo ir iš jų amato įgūdžių sėmėsi Šilutės bei aplinkinių rajonų mokiniai ir suaugusieji. Stovyklautojai pasijuto tarsi esantys didžiulėje amatininkų dirbtuvėje, kur mokėsi verpti, austi, karpyti, pinti, megzti, velti, lipdyti, kalvystės, gaminti muzikos instrumentus ir kitokių amatų.

Gorainiškis Kazys Budrys rodė liaudies instrumentus, pasakojo apie juos ir pagrojo.

Ir patys stovyklos organizatoriai stebisi tokiu amatų stovyklos populiarumu. Norinčiųjų išmokti amatų neatbaido ir tai, kad Senųjų kaimo tradicijų centras yra rajono pakraštyje. 13 metų organizuojama stovykla sulaukia vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų dėmesio.
Šiemet pirmąją stovyklos dieną dalyvavo 180, antrąją – jau 200 stovyklautojų iš įvairių Šilutės rajono mokyklų, atvyko Saugų vaikų namų globotinių. Pabuvojo kaimyninio Šilalės rajono Pajūrio globos namų bei Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungos nariai.
Organizatoriai apgailestavo, kad didelio populiarumo stovyklai teskiriamas menkas finansavimas: „Finansavimas šiam renginiui labai mažas, o lankytojų skaičius kiekvienais metais vis didėja, pritrūkstame lėšų priimti visus norinčius, tinkamai pasirūpinti darbui skirtomis medžiagomis. Norėtume pakviesti daugiau amatininkų. Nors šiemet stovykloje dirbo 12 meistrų, tačiau stovyklautojams teko ilgokai laukti eilėse prie amato mokytojų.“
Stovyklautojus į savo kalvę pakvietė bikavėniškis kalvis Jonas Eglynas, prie audimo staklių kaip ir kasmet triūsė 92-us metus skaičiuojanti Konstancija Šimaitienė. Vaikų klegesiui kantri senolė rodė jiems, kaip rateliu verpti siūlus. Servetėles megzti mokė Ieva Skierienė, riešines – Darija Auškalnienė, vytinių juostų audimo – Viktorija Jurkšaitienė, pinti iš šiaudelių – Nijolė Stanelienė, siuvinėti dygsneliu – Valentina Vingienė, veltinio vėlimo – Brigita Vitkauskienė, karpymo – Albina Petrošienė, lipdyti iš molio – Aurimas Liekis, tapybos, piešimo įvairiomis medžiagomis ant akmenų, lentelių, popieriaus lapų ir kitų gamtinių medžiagų – Daiva Dlugoborskienė. Didelio susidomėjimo sulaukė muzikanto Kazio Budrio pasakojimai apie liaudies instrumentus.

Darbų įkarštis.
Liaudies amatų stovyklos akimirkas užfiksavo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė-vadybininkė Audrė Bagdonaitė

Stovyklos uždarymo dieną buvo parengta stovyklautojų darbų paroda. Stovyklautojams dėkojo Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Marytė Matevičienė, o Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta“ (vadovė Loreta Mieliulytė) dar ir šokti pamokino.
Ilgos eilės nutįso norinčių pasivažinėti bėrio traukiamu vežimaičiu. Stropiai dirbę stovyklautojai buvo sočiai pamaitinti, o atsisveikinant jiems ir saldainių padovanota. Kaip ir kasmet, stovyklos akimirkas užfiksuotomis nuotraukomis bus papuoštas kitų metų stovyklos stendas.
Nors šiemet į Liaudies amatų stovyklą atvyko gerokai daugiau negu pernai, Savivaldybė stovyklai organizuoti skyrė beveik tiek pat, kaip ir pernai – 1000 eurų.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite