Baldininkų kurėnas „Germanika“ dalyvavo ekspedicijoje

SBA grupė: „Tikslas pasiektas!“ Tokią naujieną birželio 12 d. paskelbė SBA grupė. „Inno Line“ komandos pastatytas „Germanikos“ laivas drauge su kurėnais „Rusnietė“, „Juodoji meška“ ir „Vytis“ sėkmingai įveikė 170 km Nerimi nuo Vilniaus iki Kauno. Kelionė vyko su „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda: aplankytos net keturios Lietuvos sostinės.

Kurėnai – Neryje

Laivo „Germanika“ ir SBA bendrovės „Inno line“ kapitonas Rolandas Baltuonis drauge su antruoju kapitonu Aibolat Sarybajev sako, kad šįkart išsipildė net kelios svajonės.

„Kurėnas pirmą kartą dalyvavo „Nacionalinėje ekspedicijoje“. Be to, Neries pakrantėse gyvenantiems žmonėms atvežėme Pamario laivus. Ir, bene svarbiausia, kad parodėme, jog būtina atgaivinti laivybą upėse. Be ekspedicijoje sužinotų naujų istorinių faktų ir aplinkybių maloniausia buvo plaukiant matyti mums mojuojančius žmones. Gali būti, kad laivus Neryje jie matė pirmą kartą“, – sako Rolandas.

Jis taip pat pasidžiaugė, kad upė leido išskleisti bures ir paburiuoti.

Vilnius – Trakai – Kernavė – Kaunas

SBA grupė birželio 1 d. paskelbė, kad šiais metais prisijungia prie LRT istorijos entuziastų „Nacionalinės ekspedicijos“: bendrovės kurėnas „Germanika“, kurį savo rankomis įmonės darbuotojai pastatė prieš ketverius metus, kartu su kitais laivais iš pamario krašto plauks Nerimi.  Kurėno ir „Inno Line“ kapitonas R. Baltuonis ir antrasis kapitonas, „Inno Line“ šaltkalvis A. Sarybajev  kasmet dalyvauja istorinių laivų paraduose ir regatose. Tad baldininkų pasistatytas kurėnas sėkmingai rašo savo istoriją.

Kaip skelbia SBA grupė, „Nacionalinės ekspedicijos“ senovinių laivų karavanas plukdė garsių ir žinomų Lietuvos asmenybių. Tai kelionė  su Edmundu Jakilaičiu, Alfredu Bumblausku, Robertu Petrausku, Selemonu Paltanavičiumi ir kitais.

Šįkart suplanuotas maršrutas Nerimi aplankant keturias Lietuvos sostines, svarbiausias šalies valstybingumui. Tai Vilnius, Trakai, Kernavė ir Kaunas. Ekspedicijos dalyviai vilkėjo vardinius marškinėlius, kuriuos pasiuvo SBA bendrovės „Utenos trikotažas“ meistrai.

Dar 2019 m. rugpjūtį SBA grupė buvo pranešusi tokią žinią: „Germanikos“ laivas – darbuotojų rankomis sukurtas autentiškas kurėnas.

Baldininkai patys statė kurėną

SBA grupės įmonės „Germanika“ darbuotojai įgyvendino tai, ko dar niekam nebuvo pavykę – pagal autentiškus brėžinius atkūrė vieną greičiausių Kuršių mariose plaukiojusių kurėnų.

Juos konsultavo istorinių laivų statybos meistras rusniškis Simas Knapkis. Kurėną laisvu nuo darbo metu savo rankomis statė daugiau nei pusė – apie 300 – „Germanikos“ darbuotojų. Prie šio išskirtinio projekto prisijungė ir jų šeimų nariai, taip pat SBA jaunųjų lyderių programos dalyviai iš visų grupės įmonių.

Unikalus socialinis projektas „Ko negali vienas – gali visa komanda“ parodė, kad žmones vienija ne tik darbas, bet ir uždeganti idėja bei įdomi, prasminga veikla. „Germanikos“ darbuotojai ir jų šeimų nariai 8 metrų ilgio plokščiadugnį laivą, kokiu kadaise plaukiodavo žuvies supirkėjai, atkūrė per 4 mėnesius – pjovė, obliavo, tašė lentas, montavo laivo ragus ir špantus, gamino įvairias detales ir jas jungė.

„Germanika“ pavadintas kurėnas su įgula iš įmonės darbuotojų dalyvauja istorinių laivų regatose, Jūros šventėje, Šilutės miesto šventėse. Pačių pastatytu laivu įmonės darbuotojai gali plaukioti Kuršių mariose.

Parengta pagal SBA grupės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite