Baldininkų kurėnas „Germanika“ dalyvavo ekspedicijoje

SBA grupė: „Tikslas pasiektas!“ Tokią naujieną birželio 12 d. paskelbė SBA grupė. „Inno Line“ komandos pastatytas „Germanikos“ laivas drauge su kurėnais „Rusnietė“, „Juodoji meška“ ir „Vytis“ sėkmingai įveikė 170 km Nerimi nuo Vilniaus iki Kauno. Kelionė vyko su „Nacionalinės ekspedicijos“ komanda: aplankytos net keturios Lietuvos sostinės.

Kurėnai – Neryje

Laivo „Germanika“ ir SBA bendrovės „Inno line“ kapitonas Rolandas Baltuonis drauge su antruoju kapitonu Aibolat Sarybajev sako, kad šįkart išsipildė net kelios svajonės.

„Kurėnas pirmą kartą dalyvavo „Nacionalinėje ekspedicijoje“. Be to, Neries pakrantėse gyvenantiems žmonėms atvežėme Pamario laivus. Ir, bene svarbiausia, kad parodėme, jog būtina atgaivinti laivybą upėse. Be ekspedicijoje sužinotų naujų istorinių faktų ir aplinkybių maloniausia buvo plaukiant matyti mums mojuojančius žmones. Gali būti, kad laivus Neryje jie matė pirmą kartą“, – sako Rolandas.

Jis taip pat pasidžiaugė, kad upė leido išskleisti bures ir paburiuoti.

Vilnius – Trakai – Kernavė – Kaunas

SBA grupė birželio 1 d. paskelbė, kad šiais metais prisijungia prie LRT istorijos entuziastų „Nacionalinės ekspedicijos“: bendrovės kurėnas „Germanika“, kurį savo rankomis įmonės darbuotojai pastatė prieš ketverius metus, kartu su kitais laivais iš pamario krašto plauks Nerimi.  Kurėno ir „Inno Line“ kapitonas R. Baltuonis ir antrasis kapitonas, „Inno Line“ šaltkalvis A. Sarybajev  kasmet dalyvauja istorinių laivų paraduose ir regatose. Tad baldininkų pasistatytas kurėnas sėkmingai rašo savo istoriją.

Kaip skelbia SBA grupė, „Nacionalinės ekspedicijos“ senovinių laivų karavanas plukdė garsių ir žinomų Lietuvos asmenybių. Tai kelionė  su Edmundu Jakilaičiu, Alfredu Bumblausku, Robertu Petrausku, Selemonu Paltanavičiumi ir kitais.

Šįkart suplanuotas maršrutas Nerimi aplankant keturias Lietuvos sostines, svarbiausias šalies valstybingumui. Tai Vilnius, Trakai, Kernavė ir Kaunas. Ekspedicijos dalyviai vilkėjo vardinius marškinėlius, kuriuos pasiuvo SBA bendrovės „Utenos trikotažas“ meistrai.

Dar 2019 m. rugpjūtį SBA grupė buvo pranešusi tokią žinią: „Germanikos“ laivas – darbuotojų rankomis sukurtas autentiškas kurėnas.

Baldininkai patys statė kurėną

SBA grupės įmonės „Germanika“ darbuotojai įgyvendino tai, ko dar niekam nebuvo pavykę – pagal autentiškus brėžinius atkūrė vieną greičiausių Kuršių mariose plaukiojusių kurėnų.

Juos konsultavo istorinių laivų statybos meistras rusniškis Simas Knapkis. Kurėną laisvu nuo darbo metu savo rankomis statė daugiau nei pusė – apie 300 – „Germanikos“ darbuotojų. Prie šio išskirtinio projekto prisijungė ir jų šeimų nariai, taip pat SBA jaunųjų lyderių programos dalyviai iš visų grupės įmonių.

Unikalus socialinis projektas „Ko negali vienas – gali visa komanda“ parodė, kad žmones vienija ne tik darbas, bet ir uždeganti idėja bei įdomi, prasminga veikla. „Germanikos“ darbuotojai ir jų šeimų nariai 8 metrų ilgio plokščiadugnį laivą, kokiu kadaise plaukiodavo žuvies supirkėjai, atkūrė per 4 mėnesius – pjovė, obliavo, tašė lentas, montavo laivo ragus ir špantus, gamino įvairias detales ir jas jungė.

„Germanika“ pavadintas kurėnas su įgula iš įmonės darbuotojų dalyvauja istorinių laivų regatose, Jūros šventėje, Šilutės miesto šventėse. Pačių pastatytu laivu įmonės darbuotojai gali plaukioti Kuršių mariose.

Parengta pagal SBA grupės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite