Auga susidomėjimas augintinių ženklinimu

Nuo gegužės įsigaliojus šunų, kačių ir šeškų ženklinimo tvarkai, taip vadinamam  „čipavimui“, žmonės, pasak veterinarijos gydytojų, dažniau ėmė teirautis dėl šios procedūros.

Anot veterinarijos klinikos „Pet City“ Vilniuje atstovės, augintinių, atvežamų ženklinimo procedūrai, padaugėjo kelias savaites dar prieš Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų įsigaliojimą.

Su savo devynerių metų dobermano ir vilkšunio mišrūne Ara veterinarijos klinikoje apsilankė ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Pasak ministro, padėčiai keisti vien įstatymo nepakanka, todėl tai – tik pradžia.

„Pastebime, kad keičiasi žmonių požiūris į gyvūnų gerovę. Sveikintina, kad vis daugiau dėmesio skiriame ir rūpinamės augintiniais. Tikiu, kad neteks ilgai laukti lūžio, kai beglobių gyvūnų prieglaudos bus nebereikalingos. Augintiniais rūpinsis jų savininkai, kaip tai yra Vakarų šalyse. Tam pagrindas yra, matau visuomenės nusiteikimą“, – teigė ministras.

Viešosios įstaigos „Lesė“ vadovė Vesta Auškalnienė palankiai vertina privalomą gyvūnų ženklinimą mikroschemomis ir surašymą Gyvūnų augintinių registre (GAR). Šiuo metu į gyvūnų globos įstaigą patekęs šuo ar katė dažniausiai neturi jokių atpažinimo ženklų, tad rasti jo šeimininkus beveik neįmanoma.  „Tikimės, kad žmonių sąmoningumas ir atsakomybė didės, todėl išmetamų ir paliekamų likimo valiai gyvūnų bus mažiau.“, – teigia prieglaudos direktorė. Į prieglaudą patekę gyvūnai ženklinami jau nuo 2016-ųjų. Tai daroma iš suaukotų lėšų.

Nauda ir gyvūnui, ir jo šeimininkui

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atsakingų specialistų, augintinio ženklinimas ir jo bei savininko duomenų registravimas vieningame GAR, naudingas ir dėl pasimetusių gyvūnų šeimininkų paieškos,  ir ligų prevencijai, stebėsenai bei kontrolei. Taip pat pervežant gyvūnus į kitas šalis.

Kaip vyksta ženklinimo procedūra?

Pasak veterinarijos specialistų, ženklinimo procedūra greita ir nesudėtinga – mažytė mikroschema po oda įterpiama specialia injekcine adata ir išlieka visam laikui. Implantacijos vietoje reakcijos nesukeliama, gyvūnas nieko nejaučia.

Paženklinto gyvūno tapatybė nustatoma, prie ženklinimo vietos priartinus specialų skaitytuvą. Jo ekrane rodomas unikalus mikroschemos numeris, identifikuojantis gyvūno šeimininką.

Ką reikia žinoti?

Iki šių metų gegužės 1-osios gimusius šunis, kates, šeškus privaloma paženklinti ir užregistruoti GAR per vienerius metus, bet ne vėliau iki gyvūnas perduodamas kitam savininkui.

Po gegužės 1-osios gimusius gyvūnus privaloma suženklinti ir užregistruoti GAR per 4 mėnesius, bet ne vėliau iki augintinis perduodamas kitam laikytojui. Veisimui naudojamus augintinius privaloma paženklinti ir užregistruoti GAR iki šių metų rugsėjo 1 dienos.

VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro 2021 m. sausio 1 d. duomenimis, iš viso šalyje registruoti 149 183 gyvūnai: šunų – 45 553, kačių – 103 252, šeškų – 378. Manoma, kad iš viso jų galėtų būti apie 1,5 mln.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite