Auga susidomėjimas augintinių ženklinimu

Nuo gegužės įsigaliojus šunų, kačių ir šeškų ženklinimo tvarkai, taip vadinamam  „čipavimui“, žmonės, pasak veterinarijos gydytojų, dažniau ėmė teirautis dėl šios procedūros.

Anot veterinarijos klinikos „Pet City“ Vilniuje atstovės, augintinių, atvežamų ženklinimo procedūrai, padaugėjo kelias savaites dar prieš Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisų įsigaliojimą.

Su savo devynerių metų dobermano ir vilkšunio mišrūne Ara veterinarijos klinikoje apsilankė ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Pasak ministro, padėčiai keisti vien įstatymo nepakanka, todėl tai – tik pradžia.

„Pastebime, kad keičiasi žmonių požiūris į gyvūnų gerovę. Sveikintina, kad vis daugiau dėmesio skiriame ir rūpinamės augintiniais. Tikiu, kad neteks ilgai laukti lūžio, kai beglobių gyvūnų prieglaudos bus nebereikalingos. Augintiniais rūpinsis jų savininkai, kaip tai yra Vakarų šalyse. Tam pagrindas yra, matau visuomenės nusiteikimą“, – teigė ministras.

Viešosios įstaigos „Lesė“ vadovė Vesta Auškalnienė palankiai vertina privalomą gyvūnų ženklinimą mikroschemomis ir surašymą Gyvūnų augintinių registre (GAR). Šiuo metu į gyvūnų globos įstaigą patekęs šuo ar katė dažniausiai neturi jokių atpažinimo ženklų, tad rasti jo šeimininkus beveik neįmanoma.  „Tikimės, kad žmonių sąmoningumas ir atsakomybė didės, todėl išmetamų ir paliekamų likimo valiai gyvūnų bus mažiau.“, – teigia prieglaudos direktorė. Į prieglaudą patekę gyvūnai ženklinami jau nuo 2016-ųjų. Tai daroma iš suaukotų lėšų.

Nauda ir gyvūnui, ir jo šeimininkui

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atsakingų specialistų, augintinio ženklinimas ir jo bei savininko duomenų registravimas vieningame GAR, naudingas ir dėl pasimetusių gyvūnų šeimininkų paieškos,  ir ligų prevencijai, stebėsenai bei kontrolei. Taip pat pervežant gyvūnus į kitas šalis.

Kaip vyksta ženklinimo procedūra?

Pasak veterinarijos specialistų, ženklinimo procedūra greita ir nesudėtinga – mažytė mikroschema po oda įterpiama specialia injekcine adata ir išlieka visam laikui. Implantacijos vietoje reakcijos nesukeliama, gyvūnas nieko nejaučia.

Paženklinto gyvūno tapatybė nustatoma, prie ženklinimo vietos priartinus specialų skaitytuvą. Jo ekrane rodomas unikalus mikroschemos numeris, identifikuojantis gyvūno šeimininką.

Ką reikia žinoti?

Iki šių metų gegužės 1-osios gimusius šunis, kates, šeškus privaloma paženklinti ir užregistruoti GAR per vienerius metus, bet ne vėliau iki gyvūnas perduodamas kitam savininkui.

Po gegužės 1-osios gimusius gyvūnus privaloma suženklinti ir užregistruoti GAR per 4 mėnesius, bet ne vėliau iki augintinis perduodamas kitam laikytojui. Veisimui naudojamus augintinius privaloma paženklinti ir užregistruoti GAR iki šių metų rugsėjo 1 dienos.

VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro 2021 m. sausio 1 d. duomenimis, iš viso šalyje registruoti 149 183 gyvūnai: šunų – 45 553, kačių – 103 252, šeškų – 378. Manoma, kad iš viso jų galėtų būti apie 1,5 mln.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite