Atostogos. Įdomūs faktai apie jas

Kad atostogos yra reikalingos kiekvienam iš mūsų, abejonių tikrai nekyla. Būtent atostogos suteikia mums galimybę atsitraukti nuo kasdienės rutinos ir pailsėti. Juk būtent atostogų metu patiriame daug naujų įspūdžių, kurie padeda vėl įkvėpti pasitikėjimo savimi bei dar labiau džiaugtis gyvenimu.

Reikalingas kokybiškas poilsis

Atostogos mums reikalingos dar ir todėl, kad išvengtume emocinio perdegimo bei būtume atsparūs stresui. Kokybiškas poilsis leidžia siekti geresnių akademinės bei profesinės veiklos rezultatų. Taigi, yra daugybė priežasčių, kodėl būtina reguliariai atostogauti.

Pridursime, kad būtent apie atostogas galima pateikti ir daug įdomių faktų.

Vienas iš tokių faktų – moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad tie žmonės, kurie skiria per mažai laiko atostogoms, gyvena trumpiau arba dažniau serga lėtinėmis ligomis. Taip yra todėl, kad organizmas nespėja atsigauti nei fiziškai, bei emociškai, todėl silpnėja imunitetas, didėja įvairių ligų tikimybė. Užtat labai svarbu, kad bent vieną mėnesį per metus galėtumėte skirti kokybiškoms atostogoms. Tai užtikrins geresnę sveikatą bei leis mėgautis ilgesniu gyvenimu.

Dar vieno mokslinio tyrimo metu buvo įrodyta, kad prasidėjus atostogoms labai svarbu nepamiršti protinės bei pažintinės veiklos, priešingu atveju, kyla intelekto mažėjimo tikimybė. Todėl labai svarbu, kad atostogų metu rinktumėtės intelektualius žaidimus, knygų skaitymą, dalyvavimą viktorinose, pažintinių objektų, parodų lankymą.

O ar gali atostogos pakenkti?

Pasirodo, taip, jei bus pasirenkama netinkama jų trukmė. Mokslininkai apskaičiavo, kad jei atostogaujama ilgia nei vieną mėnesį, žmogui tampa kur kas sunkiau įsilieti į įprastą rutiną bei darbo ritmą.

Taigi, atostogos yra įdomus, galintis net mus kai kuo nustebinti procesas. Pridursime, kad atostogauti tikrai verta. O jei jūsų atostogos suplanuotos artimiausiu metu, tai NoriuNoriuNoriu jums gali būti svarbus pagalbininkas.

Visų pirma, čia rasite šimtus pasiūlymų, kaip puikiai praleisti laiką. Sau tinkamą siūlymą ras ir tie, kurie turi tik kelias laisvas dienas, t. y. planuoja sau mini atostogas; ir tie, kurie šiam tikslui norėtų skirti bent kelias savaites. Kad nekiltų jokių su planavimu bei organizavimu susijusių rūpesčių, rasite puikių pasiūlymų, į kuriuos yra viskas įskaičiuota.

Atkreipkite dėmesį ir į tai, kad iš karto galite rasti pasiūlymų, kurie atitinka jums aktualų poilsiautojų skaičių. Dar daugiau, rasite poilsio pasiūlymų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Taip pat yra labai paprasta laikytis nustatyto biudžeto – lengva rinktis skirtingas kainas. Ir, savaime suprantama, tinkamą poilsio pasiūlymą jūs rasite vos per kelias minutes, net neišeidami iš namų.

Tad suplanuokite atostogas lengvai ir paprastai.

pr2022/080

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite