Ar Šilutėje taps patogiau gyventi?

Šilutėje ir priemiestyje pradėta atnaujinti  kai kurias gatves. Kas artimiausiu metu keisis, „Pamarys“ paprašė papasakoti Šilutės seniūno pavaduotoją Algirdą Ivanauską. Jis sakė:

– Klaipėdos gatvėje bus sutvarkytas šaligatvis ir gatvės apšvietimas. Šviestuvus keisime nuo K. Kalinausko gatvės iki pat prekybos centro „Iki“. Pirmiausia bus tvarkoma gatvė iki griovio pradžios, o jį užvertus, darbai tęsis toliau. Pirmąjį etapą numatoma baigti iki miesto šventės, o likusius darbus – iki metų pabaigos.

Algirdas Ivanauskas

Algirdas Ivanauskas

– Ar naujieji šviestuvai bus šiuolaikiški, šviesos diodų (LED)?
– Taip. Ši gatvė ir kiek vėliau Turgaus gatvė bus apšviestos moderniais šviestuvais. Norime sutvarkyti taip, kad užtektų ilgam. Mes domėjomės, kaip tokie šviestuvai šviečia Macikuose, prie pensiono. Važiavome sutemus – tikrai pakankamai gerai šviečia, manau, kad ir gatvėse pasiteisins. Pirmoji taip apšviesta gatvė bus savotišku eksperimentu, žiūrėsime, kokie bus žmonių atsiliepimai.
– Ar bus tvarkomas dviračių takas Traksėdžių link?
– Projektas daromas, tačiau darbai prasidės tik po to, kai UAB „Šilutės šilumos tinklai“ nuties šilumos vamzdžius. Šiais metais jie teikia paraišką lėšoms gauti, mat numatyta naikinti Traksėdžiuose katilinę ir šilumą tiekti iš Šilutės. Tad ir dviračių taką tikriausiai tvarkysime kitąmet.
– Ar planuojama naujų takų dviratininkams?
– Numatome tiesti dviračių taką palei Aukštumalos gatvę (šalia „Šilutės Rambyno“). Toliau bus tvarkomas į Pagrynius vedantis dviračių takas. Tikimės sutvarkyti Dariaus ir Girėno gatvę. Taip pat planuojamas Gluosnių gatvės remontas, jau beveik baigtas projektas.
– Ar numatytas dviračių takas ir kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje?
– Manau, kad šiuo metu pakanka ir vienoje gatvės pusėje esančio tako dviratininkams. Tik norime jį pratęsti ir Tilžės gatve. Tvarkant centrinę miesto dalį, numatyta rengti pėsčiųjų-dviratininkų taką Atgimimo alėja ir K. Kalinausko gatve. Taip pat reikia apsispręsti, kaip dviračiais kirsti iš Lietuvininkų gatvės atsišakojančias gatves. Šiuo metu ten net perėjų nepažymėta. Galima pažymėti paprastas pėsčiųjų perėjas, tada kirsdami tokią gatvę dviratininkai turės nulipti ir persivaryti dviračius pėsčiomis. O galima pastatyti ženklus ir pažymėti dviračių taką gatvėje. Tuomet vairuotojai privalės praleisti dviratininkus, o šie galės kirsti gatvę nenulipdami nuo dviračio. Dar neapsisprendėme, kaip daryti. Tarsimės Eismo saugumo komisijoje.
Didesnių bėdų yra dėl Kęstučio gatvės, trūksta lėšų jai sutvarkyti. Šiemet sutvarkysime šaligatvius, gal pavyks palopyti ir asfaltą.
– Liko nesutvarkytos kelios gatvės Darbininkų mikrorajone.
– Taip, keturios gatvės – Zauerveino, Valstiečių, Žibų ir Naujoji. Šiemet sutvarkysime Valstiečių ir Žibų gatvių apšvietimą. Kol kas nežinia, kada pavyks sutvarkyti šių gatvių dangą, nes teturime tik parengę projektus.
– Ačiū už naujienas.

Kalbėjosi Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • julija

    Sveiki, negaliu patikėti, kad neužteks lėšų Kęstučio gatvei sutvarkyti, tai kam iš vis pradėjote – turbūt baisesnės gatvės Šilutėje nėra…o Rusnės gatvei užteko, nors tikrai nebuvo taip blogai – įdomu kas ir kokiais kriterijais sprendžia….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite