Ar Šilutėje taps patogiau gyventi?

Šilutėje ir priemiestyje pradėta atnaujinti  kai kurias gatves. Kas artimiausiu metu keisis, „Pamarys“ paprašė papasakoti Šilutės seniūno pavaduotoją Algirdą Ivanauską. Jis sakė:

– Klaipėdos gatvėje bus sutvarkytas šaligatvis ir gatvės apšvietimas. Šviestuvus keisime nuo K. Kalinausko gatvės iki pat prekybos centro „Iki“. Pirmiausia bus tvarkoma gatvė iki griovio pradžios, o jį užvertus, darbai tęsis toliau. Pirmąjį etapą numatoma baigti iki miesto šventės, o likusius darbus – iki metų pabaigos.

Algirdas Ivanauskas

Algirdas Ivanauskas

– Ar naujieji šviestuvai bus šiuolaikiški, šviesos diodų (LED)?
– Taip. Ši gatvė ir kiek vėliau Turgaus gatvė bus apšviestos moderniais šviestuvais. Norime sutvarkyti taip, kad užtektų ilgam. Mes domėjomės, kaip tokie šviestuvai šviečia Macikuose, prie pensiono. Važiavome sutemus – tikrai pakankamai gerai šviečia, manau, kad ir gatvėse pasiteisins. Pirmoji taip apšviesta gatvė bus savotišku eksperimentu, žiūrėsime, kokie bus žmonių atsiliepimai.
– Ar bus tvarkomas dviračių takas Traksėdžių link?
– Projektas daromas, tačiau darbai prasidės tik po to, kai UAB „Šilutės šilumos tinklai“ nuties šilumos vamzdžius. Šiais metais jie teikia paraišką lėšoms gauti, mat numatyta naikinti Traksėdžiuose katilinę ir šilumą tiekti iš Šilutės. Tad ir dviračių taką tikriausiai tvarkysime kitąmet.
– Ar planuojama naujų takų dviratininkams?
– Numatome tiesti dviračių taką palei Aukštumalos gatvę (šalia „Šilutės Rambyno“). Toliau bus tvarkomas į Pagrynius vedantis dviračių takas. Tikimės sutvarkyti Dariaus ir Girėno gatvę. Taip pat planuojamas Gluosnių gatvės remontas, jau beveik baigtas projektas.
– Ar numatytas dviračių takas ir kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje?
– Manau, kad šiuo metu pakanka ir vienoje gatvės pusėje esančio tako dviratininkams. Tik norime jį pratęsti ir Tilžės gatve. Tvarkant centrinę miesto dalį, numatyta rengti pėsčiųjų-dviratininkų taką Atgimimo alėja ir K. Kalinausko gatve. Taip pat reikia apsispręsti, kaip dviračiais kirsti iš Lietuvininkų gatvės atsišakojančias gatves. Šiuo metu ten net perėjų nepažymėta. Galima pažymėti paprastas pėsčiųjų perėjas, tada kirsdami tokią gatvę dviratininkai turės nulipti ir persivaryti dviračius pėsčiomis. O galima pastatyti ženklus ir pažymėti dviračių taką gatvėje. Tuomet vairuotojai privalės praleisti dviratininkus, o šie galės kirsti gatvę nenulipdami nuo dviračio. Dar neapsisprendėme, kaip daryti. Tarsimės Eismo saugumo komisijoje.
Didesnių bėdų yra dėl Kęstučio gatvės, trūksta lėšų jai sutvarkyti. Šiemet sutvarkysime šaligatvius, gal pavyks palopyti ir asfaltą.
– Liko nesutvarkytos kelios gatvės Darbininkų mikrorajone.
– Taip, keturios gatvės – Zauerveino, Valstiečių, Žibų ir Naujoji. Šiemet sutvarkysime Valstiečių ir Žibų gatvių apšvietimą. Kol kas nežinia, kada pavyks sutvarkyti šių gatvių dangą, nes teturime tik parengę projektus.
– Ačiū už naujienas.

Kalbėjosi Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • julija

    Sveiki, negaliu patikėti, kad neužteks lėšų Kęstučio gatvei sutvarkyti, tai kam iš vis pradėjote – turbūt baisesnės gatvės Šilutėje nėra…o Rusnės gatvei užteko, nors tikrai nebuvo taip blogai – įdomu kas ir kokiais kriterijais sprendžia….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite