Ar Šilutėje taps patogiau gyventi?

Šilutėje ir priemiestyje pradėta atnaujinti  kai kurias gatves. Kas artimiausiu metu keisis, „Pamarys“ paprašė papasakoti Šilutės seniūno pavaduotoją Algirdą Ivanauską. Jis sakė:

– Klaipėdos gatvėje bus sutvarkytas šaligatvis ir gatvės apšvietimas. Šviestuvus keisime nuo K. Kalinausko gatvės iki pat prekybos centro „Iki“. Pirmiausia bus tvarkoma gatvė iki griovio pradžios, o jį užvertus, darbai tęsis toliau. Pirmąjį etapą numatoma baigti iki miesto šventės, o likusius darbus – iki metų pabaigos.

Algirdas Ivanauskas

Algirdas Ivanauskas

– Ar naujieji šviestuvai bus šiuolaikiški, šviesos diodų (LED)?
– Taip. Ši gatvė ir kiek vėliau Turgaus gatvė bus apšviestos moderniais šviestuvais. Norime sutvarkyti taip, kad užtektų ilgam. Mes domėjomės, kaip tokie šviestuvai šviečia Macikuose, prie pensiono. Važiavome sutemus – tikrai pakankamai gerai šviečia, manau, kad ir gatvėse pasiteisins. Pirmoji taip apšviesta gatvė bus savotišku eksperimentu, žiūrėsime, kokie bus žmonių atsiliepimai.
– Ar bus tvarkomas dviračių takas Traksėdžių link?
– Projektas daromas, tačiau darbai prasidės tik po to, kai UAB „Šilutės šilumos tinklai“ nuties šilumos vamzdžius. Šiais metais jie teikia paraišką lėšoms gauti, mat numatyta naikinti Traksėdžiuose katilinę ir šilumą tiekti iš Šilutės. Tad ir dviračių taką tikriausiai tvarkysime kitąmet.
– Ar planuojama naujų takų dviratininkams?
– Numatome tiesti dviračių taką palei Aukštumalos gatvę (šalia „Šilutės Rambyno“). Toliau bus tvarkomas į Pagrynius vedantis dviračių takas. Tikimės sutvarkyti Dariaus ir Girėno gatvę. Taip pat planuojamas Gluosnių gatvės remontas, jau beveik baigtas projektas.
– Ar numatytas dviračių takas ir kitoje Lietuvininkų gatvės pusėje?
– Manau, kad šiuo metu pakanka ir vienoje gatvės pusėje esančio tako dviratininkams. Tik norime jį pratęsti ir Tilžės gatve. Tvarkant centrinę miesto dalį, numatyta rengti pėsčiųjų-dviratininkų taką Atgimimo alėja ir K. Kalinausko gatve. Taip pat reikia apsispręsti, kaip dviračiais kirsti iš Lietuvininkų gatvės atsišakojančias gatves. Šiuo metu ten net perėjų nepažymėta. Galima pažymėti paprastas pėsčiųjų perėjas, tada kirsdami tokią gatvę dviratininkai turės nulipti ir persivaryti dviračius pėsčiomis. O galima pastatyti ženklus ir pažymėti dviračių taką gatvėje. Tuomet vairuotojai privalės praleisti dviratininkus, o šie galės kirsti gatvę nenulipdami nuo dviračio. Dar neapsisprendėme, kaip daryti. Tarsimės Eismo saugumo komisijoje.
Didesnių bėdų yra dėl Kęstučio gatvės, trūksta lėšų jai sutvarkyti. Šiemet sutvarkysime šaligatvius, gal pavyks palopyti ir asfaltą.
– Liko nesutvarkytos kelios gatvės Darbininkų mikrorajone.
– Taip, keturios gatvės – Zauerveino, Valstiečių, Žibų ir Naujoji. Šiemet sutvarkysime Valstiečių ir Žibų gatvių apšvietimą. Kol kas nežinia, kada pavyks sutvarkyti šių gatvių dangą, nes teturime tik parengę projektus.
– Ačiū už naujienas.

Kalbėjosi Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

  • julija

    Sveiki, negaliu patikėti, kad neužteks lėšų Kęstučio gatvei sutvarkyti, tai kam iš vis pradėjote – turbūt baisesnės gatvės Šilutėje nėra…o Rusnės gatvei užteko, nors tikrai nebuvo taip blogai – įdomu kas ir kokiais kriterijais sprendžia….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite