Ar seniūnijų žmonės susigyveno su koronavirusu?

Pastaruoju metu Šilutės rajone sparčiai pagausėjo susirgimų koronaviruso infekcija. Spalio 23 d. duomenimis, žinoma apie aštuonis atvejus, kurie siejami su šios ligos protrūkiu Klaipėdos jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamente Švėkšnoje. Iš anksčiau žinoma ir apie atvejus Katyčių, Vainuto, Gardamo, Rusnės seniūnijose. Kalbama, kad seniūnijose žmonės įsibaiminę viruso, o labiausiai – sergančiųjų.

Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis:
– Žinoma, bendraujame sulėtintu tempu. Atrodo, kad ir žmonių mažiau. Neramina tik mūsų ligoninė, kaip ji atlaikys šią situaciją. Tačiau tarp žmonių panikos nėra. Yra sudėtinga, nes atvažiuojančiųjų nemažai, bet yra kaip yra.
Pastebėjau, kad pavasarį buvome labiau jautresni, įsitempę, o dabar visi ramesni. Kai pirmas atvejis ateina, tada jau supurto. Kai atvejų daugėja, tada susiprantame, kad mes, Švėkšnos seniūnija, – ne išimtis. Atvejų yra ir kitur, net daugiau, tada ramiau…
Vyrauja nuomonė, jog teks su virusu susigyventi. Atsargumas turi būti, bet koronavirusas neišvengiamas. Aišku, yra tokių, kurie įtariai žiūri į kiekvieną kaimyną ar atvykėlį. Jaučiasi atsargesnis žvilgsnis.
Labiausiai bijau vieno dalyko – mirtino atvejo, tada supurtys rimčiau, nes į persirgimus reaguojama ramiau.

Katyčių seniūnė Gražina Kungienė:
– Žmonės gyvena įprastą gyvenimą, tačiau saugosi. Mes taip pat imamės visų apsaugos priemonių, dirbame, nesibūriuojame, laikomės rekomendacijų. Gyvenimas tęsiasi, panikos nėra. Žmonės per daug nei skambina, nei teiraujasi…
Mes neturime konkrečios informacijos, kuris asmuo pas mus serga. Žinome, kad yra vienas žmogus saviizoliacijoje, tačiau jo testas neigiamas. Yra dar mergina, kuri grįžo iš Kauno jau pasveikusi ir dviejų jos testų atsakymai buvo neigiami. Apie atvejus, kad gyventojai jų vengtų, tikrai negirdėjau. Žmonės puikiai saugosi, tuomet ir bijoti nereikia. Jei yra priešingai, tada žmonės per mažai informuoti. Jiems trūksta žinių.
Pavyzdžiui, jeigu žmogui diagnozuotas COVID-19 liga ir jis yra ūkininkas. Ar jis gali melžti karves, nes iš jo perkamas pienas? Atsakymo į šį klausimą mes nerandame. Jeigu taip atsitiktų ir paklaustų manęs, ką aš turėčiau atsakyti?
Daug klausimų ir dėl COVID-19 skiepų. Kalbama, kad jie apsaugos tik tris mėnesius. Tai kiek kartų per metus tam žmogui reikės skiepytis?
Būtų gerai seniūnijoms gauti apie koronavirusą parengtą konkrečią, galbūt mokslininkų parengtą informaciją. Juk norisi ir žmones pakonsultuoti. Virusas mums pasėtas kaip baubas. Kiti net pasvarsto: „Gal jau persirgome?“.

Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė:
– Viskas ramu, dirbame savo darbus. Mums gal viskas paprasčiau, nes apie 90 procentų darbų atliekame lauke. Didelių susitelkimo vietų neturime, saugomės, dezinfekuojame visas patalpas, rankenas, duris, paviršius. Problemų neturime, tad greičiausiai susigyvenome. Nuotaika ramesnė negu buvo pavasarį. Prie visko žmogus prisiderini, jeigu nori ramiai gyventi, tad ir pas mus taip.
Mes turime laukinę gamtą, daug vietų, kur galime vaikščioti gryname ore, sportuoti pavieniui. Galbūt didesnis stresas miestuose, kur daug žmonių, jie nori lankytis naktiniuose baruose. Pas mus to nėra ir nereikia. Saugome savo senjorus. Jeigu kam reikalinga saviizoliacija, susiskambiname, padedame apsirūpinti maisto produktais, jeigu nėra artimųjų. Duok Dieve, kad tik tiek problemų tebūtų!

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus:
– Į žmonių širdis neįlįsi, bet pastebiu, kad po truputį žmonės baiminasi dėl koronaviruso. Anksčiau visi jautėsi laisviau, o dabar girdi, kad atvejų vis daugėja… Yra baimės. Žmonės jaučia, kad situacija darosi rimtesnė negu buvo iki šiol. Juk ir renginiai visi uždrausti, kad žmonės nebesiburtų.

Arvydas Stonis, Saugų seniūnas:
– Saugose irgi buvo atvejis, tad nenuostabu, kad gyventojai sukruto. Tačiau, kad žmonės būtų smerkiami ar vadintų juos raupsuotais – negirdėjome. Yra saviizoliacijoje asmenų. Jeigu juos pamatytų gyventojai kažkur vaikštančius, tuomet situacija būtų kitokia. Šiuo metu nėra didelio nerimo ar įtampos. Žinoma, kad, išgirdę apie naujus atvejus rajone, suklūsta. Situacijos, kuri buvo pavasarį, dar nėra. Matyt, visi susigyveno su virusu. Suprantama, kol nepaliečia artimųjų…

Kalbino Viktorija SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite