Ar liepą atvers duris rekonstruotas Šilutės kultūros ir pramogų centras?

  • Ar pandemija, karantinai sutrukdė Šilutės kultūros ir pramogų centro rekonstrukcijos darbams? Ar tikimasi užbaigimo pirmąjį pusmetį?
  • O kaip vyksta daugiafunkcio sporto komplekso su baseinu statybos Rusnės gatvėje? Čia įkurtuvės numatytos kitų metų balandžio pabaigoje.

Anot Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio, pagrindinis rūpestis – dėl finansavimo, o sutartys pasirašytos, pabaigtuvių terminai sutarti.

„Savivaldybės požiūris geranoriškas, mes suprantame, kad COVID-19 neaplenkė ir statybų sektoriaus. Pasitaiko ir susirgusių darbininkų, gali strigti statybinių medžiagų tiekimas. Tačiau per karantiną sunkmetį išgyvena visi“, – sakė V. Pozingis.

Kaip pajuokavo vienas iš Savivaldybės specialistų, bendrauti su Vilniaus institucijų darbuotojais per karantiną būtų lengviau aptariant pietus, o ne finansavimą: juk dirba iš namų…

Ūkio skyriaus vyr. specialistas Modestas Rauktys informavo, kad Šilutės kultūros ir pramogų centro pastatas pradėtas tvarkyti 2019 metų liepos 23 d. o šių metų liepos 23 d. pagal sutartį visi darbai turėtų būti baigti.

Ne tik šilutiškiai jau pastebėjo, kad pilkas sovietmečio statinys įgauna kitokį vaizdą: dvelkia Mažosios Lietuvos dvasia… Būtent šį pastatą ir kitoje gatvės pusėje esantį Savivaldybės statinį ne tik specialistai vadino darkančiais Šilutės veidą.  Įdomu, ar Savivaldybė „veido“ nekeis? Kai bus rekonstruota senojo turgaus aikštė, Savivaldybės pastatas liks kaip sovietmečio statybų paminklas šalia rekonstruotų Šilutės H. Šojaus dvaro, Šilutės kultūros ir pramogų centro.

Tačiau grįžkime prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. M. Rauktys informavo, kad padaryta per 70 proc. darbų, esama atsilikimo, tačiau čia dirba dvi bendrovės, viena iš jų – Šilutės UAB „Stamela“, žada laikytis sutarties terminų. Šio objekto darbų vertė sudaro 5,4 mln. Eur. Šiemet iš Valstybės investicijų programos gauta 522 tūkst. Eur, tai paskutinė suma iš skirtų 2,8 mln. Eur. Europos Sąjungos lėšų skyrė Kultūros ir Vidaus reikalų ministerijos, pirmoji 692 tūkst. Eur, antroji 1,2 mln. Eur. Likusi lėšų suma – Savivaldybės.

Ir M. Rauktys priminė, kad pandemija ir karantinas atsiliepė statyboms: sirgo ir darbininkai, nepavykdavo laiku gauti būtinų medžiagų, strigo jų tiekimas. Tai turėjo įtakos ir darbams kitame Šilutės objekte.

2019 m. balandžio 1 d. pradėta tvarkyti Rusnės g. esantį sporto kompleksą. Dirba trys bendrovės, viena iš jų – Šilutės UAB „Žibai“. Čia turėtų rastis daugiafunkcis sporto kompleksas su baseinu. Pernai iš Valstybės investicijų programos buvo skirta 2,2 mln. Eur, šiemet gauta 421 tūkst. Eur, dar laukiama likusios sumos, kuri iš šios programos sudarytų 3,7 mln. Eur. Bendra objekto darbų vertė siekia 6,65 mln. Eur. Savivaldybė pridėtų 2,9 mln. Eur. Pagal pasirašytą sutartį objektas turi būti užbaigtas 2022 m. balandžio gale.

Stasė Skutulienė  

Taip pat skaitykite:

Kaip karantiną išgyvena Šilutės rajono kultūros įstaigos

Hits: 44

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Balandžio mėnesį policija vykdo prevencines priemones

Policija tiria šiuos įvykius: Balandžio 10 d. popietę namuose Pašyšių k., Juknaičių sen., rastas moters. gim. 1984 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Balandžio 11d. naktį konflikto metu Sodų g., Šilutėje, nepilnametė sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1972 m. Balandžio 9 d. naktį konflikto metu Melioratorių al., Šilutėje,  neblaivus (2.95 prom.) vyras ir moteris sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (1,13 prom.) moteriai. Vyras buvo sulaikytas. Balandžio 6 d. prieš pietus darbo metu vyrui vairuojant savaeigį krautuvą JCB 35 D TLT

Orai. Šilumą išstums lietus ir šlapdriba

Šiandien Šlutės krašte šilta, šviečia saulė. Deja, nuo antradienio temperatūra kris žemyn – į Lietuvą brausis vėsa ir mišrūs krituliai, numatomas nemalonus vėjas. Remiantis dabartiniais duomenimis, savaitės pabaigoje galime sulaukti šilumos revanšo. Šiandien šalyje dar tęsis pavasariškai šilti orai. Vakarinius šalies rajonus niaukstys tankesni debesys, čia numatomas nedidelis lietus. Pūs apysmarkis pietų, pietryčių krypties vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 16, Kaune iki 15 laipsnių. Šiauliuose bus apie 13, Klaipėdoje apie 11 laipsnių šilumos. Antradienį jau numatomi gaivesni orai,

Priminimas žvejams: šiuo metu draudžiama gaudyti salačius, kiršlius, sterkus ir lydekas

Aplinkosaugininkai primena, šiuo metu šalyje galioja draudimas gaudyti salačius, kiršlius, sterkus ir lydekas. Neleistinai sugavus tokias žuvis asmenims gali tekti susimokėti per 500 eurų. Taip pat, nustačius tokius pažeidimus, konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai bei priemonės. „Norime priminti, kad šiuo metu draudžiama gaudyti lydekas, sterkus, salačius ir kiršlius. Reikia nepamiršti, kad, neleistinu metu sugavus šias žuvis, teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Pagal Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo tvarką žuvų bazinis įkainis yra 240 eurų“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Kauno

Saulės elektrinėms įsirengti ir seniems šildymo katilams pasikeisti skirta daugiau nei 21 mln. eurų

Prasideda naujas paramos teikimo etapas gyventojams, norintiems įsirengti nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrines arba jas įsigyti iš elektrinių parko, o taip pat seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima iki balandžio 30 d. „Gaminantys vartotojai – vienas iš energetinės nepriklausomybės elementų, įgalindami žmones gamintis elektros energiją savo reikmėms kuriame stipresnę valstybę. Be to, žmonėms tai apsimoka finansiškai, nes tapdami gaminančiais vartotojais jie taupo savo pinigus“, – sako energetikos viceministrė Daiva Garbaliauskaitė. Finansinio skatinimo priemonės yra skirtos gyventojams,

Taip pat skaitykite